Jump to content

Tokio 2020 - opšta diskusija


Recommended Posts

2 minutes ago, Del Piero said:

Meni ni tv ni net ne rade preko 15 sati. Ni pod pretnjom pistolja ne bih presao na drzavne operatere, ali ovo sto radi SBB je bezobrazluk. I pre nedelju dana mi otprilike pola dana nista nije radilo, precesto se ovo desava i predugo traje.

Zbog prirode posla moram da imam net uvek - zato i postoji redundansa.

A imao sam i nezgodnih iskustava sa Kopernikusom koji je bio na mom podrucju pre Supernove, a i SBB-om  na poslu.

Tehnicka podrska im je katastrofalna.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Pa da nema nista od stizanja zato su danas smanjili na -5. 
A KInezima se sve vise i vise smanjuje bazen sportova gde su dominantni, posto su uzasni u timskim sportovima sa loptom. Gde im je ostao samo taj spomenuti muski s.tenis naspam 5/6 sportova gde su Amerikanci 1 favoriti. 
4x100 nisu uzeli zlato  18 godina  gde imaju tradiciju lose predaje  tako da nije neocekivano za njih.

 

Verovatno su konkurentni u 4x400m. 

Da dodam i Alison Feliks na 400m (na prethodna četiri olimpijska samita osvojila je devet medalja (2004 - srebro 200m, 2008 - srebro 200m, zlato 4x400m, 2012 - zlato 200m, zlato 4×100m, zlato 4×400, 2016 - srebro 400m, zlato 4×100m, zlato 4×400m). 

SAD uzele zlato u odbojci na pesku i u boksu, smanjile su na -4, tako da je ipak sve otvoreno, povlačim reč.

Odbojkašice dosta dominantno otišle u finale, u košarci su im gotovo sigurna 2 zlata, biće zaista neizvesna borba do samoga kraja, čini mi se da igraju finale u bejzbolu. 

Kinez je ubedljivo prvi u skokovima u vodu sa 10m, čak im je i srebro gotovo sigurno, danas igraju muškarci stoni tenis. Kineskinja je u polufinalu karatea, bori se sa našom Jovanom za zlato. 

 

Zaboravih da dodam da SAD igraju i žensko finale vaterpola, ostalo je tu još nešto od plivanja i skokova, atletike, kineskinje imaju jedno finale u ženskom boksu... 

 

Sve u svemu veoma zanimljiva i uzbudljiva trka za broj zlatnih medalja. 

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

Ovo i meni pade na pamet kada je karatistkinja uzela zlato 🙂

 

Trenutno je SAD na -5 . Moglo bi se reći da će u košarci uzeti dva zlata, vrlo moguće u odbojci i Bejzbolu i eto neizvesnosti ? Znam da su u golfu favoriti, video sam da i jedni i drugi imaju u boksu finaliste ali tu ne znam ko ima više šansi za medalje. Ima ritmička gimnastika, konjički skokovi, Atletika. Ima sigurno jedno 10-tak medalja koje bi SAD mogle uzeti ali ima i jedno 5-6 koje bi Kinezi mogli uzeti.

 

Ima još biciklizma, skokovi sa 10m, neko je spominjao pentatlon ali tu već ne znam ko su favoriti.

Link to comment
Share on other sites

Borilacki sportovi resavaju kao sto sam rekao. 

Kina preko njih moze da odrzi prednosti, danas su izduvali u oba finala, karate protiv nas i rvanje protiv Japanke. Dok je Stevenson doneo zlato Americi.
Amerikanci su u svim timskim(kosarka x2,vaterpolo z, odbojka z)  favoriti osim u bejzbolu, tu su ih dobili Japanci 1 put pa su ovi morali u repesaz.  4x400 *x2 tu isto imaju najbolji rezultat Amerikanci.
Fotofinis, morace negde Amerikanci da chokuju ili Kina da uzme sve u borilackim sportovima da Ameri ne okrenu ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pred zadnji dan vodi Kina sa dva zlata.

 

- Sutra imamo u boksu jedno finale za Kinu i dva finala za amere.

- SAD u ženskoj košarci igraju finale

- Kina nastupa u ritmičkoj gimnastici, ne znam da li su favoriti

- SAD igra finale ž. odbojke

 

- Za maraton mislim da ni jedni ni drugi ne bi trebalo da uzmu ni medalju a kamoli zlato, mada ne pratim da li je možda neko naturalizovan od strane njih.

- 4 medalje čekaju u biciklizmu, ni ovde ne znam da li imaju šanse, ako sam dobro pregledao imaju u jednoj disciplini po jednog takmičara ali ne sećam se da su i jedni i drugi ikad osvajali medalje u biciklizmu.

 

Dakle i dalje je otvoreno biće foto finiš. U slučaju nerešenog SAD ima više srebra pa bi bili prvi.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Klotzen said:

4 medalje čekaju u biciklizmu, ni ovde ne znam da li imaju šanse, ako sam dobro pregledao imaju u jednoj disciplini po jednog takmičara ali ne sećam se da su i jedni i drugi ikad osvajali medalje u biciklizmu.

Kinezi su osvojili na ovom prvenstvu u biciklizmu Ritmička gimnastika teško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Klotzen said:

 

- 4 medalje čekaju u biciklizmu, ni ovde ne znam da li imaju šanse, ako sam dobro pregledao imaju u jednoj disciplini po jednog takmičara ali ne sećam se da su i jedni i drugi ikad osvajali medalje u biciklizmu.

 

 

Nemaju gotovo cak ni u teoriji sanse... 3 finala su ostala u biciklizmu:

zenski sprint - u SF ni Kina ni USA nemaju predstavnike

muski keirin - u QF ni Kina ni USA nemaju predstavnike

zenski omnium - tek sutra krece takmicenje, i Kina i USA imaju po jednu takmicarku koje su na papiru daleko od toga da ce da se bore i za medalju a kamoli za zlato. Moooozda Amerikanka u teoriji ima neke sanse ako prvih 4-5 favorita podbaci ali verovatno slaba vajda za zlato cak i tada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mirise na x pobedu Amerike.
Zenska kosarka je resena, protiv Brazila su 60-40 favoriti.
Oba  Americka Boksera su ozbiljni autsajderi protiv Kubanca i onog ex Sovjeta.
E tu je Kineskinja manji austajder 66-33 je neka procena kladionice za Britanku.
Za rit. gimnastiku nisam nasao kvote.
Brazil ili zenski box donose pobedu Kini.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Mirise na x pobedu Amerike.
Zenska kosarka je resena, protiv Brazila su 60-40 favoriti.
Oba  Americka Boksera su ozbiljni autsajderi protiv Kubanca i onog ex Sovjeta.
E tu je Kineskinja manji austajder 66-33 je neka procena kladionice za Britanku.
Za rit. gimnastiku nisam nasao kvote.
Brazil ili zenski box donose pobedu Kini.

Ja kazem da smo mi sjebali Kineze. Prvo smo ih naše košarkašice izbacile, pa onda lagano smo pustili Amerikanke u oba finala. Vrhunac je naravno bila pobeda Prekovićke protiv Kineskinje....

Brate Si izvini 😁

Link to comment
Share on other sites

Imaju oni 31. srebro znači ima dosta "zajebanata" 🙂

 

Ja sam jutros gledao kako kineskinja gubi finale u boksu od Turkinje. Mislim da je to zadnji "zajeb". Osim ako sutra u boksu opet ne puknu u tom drugom finalu.

 

Ono što je realno je da su odbojkašice podbacile a možda su mogle da izbace SAD. Košarka je potpuno nebitno da li smo prošli mi ili Kinezi svakako bi ispali u 1/2 i oni i mi.

Link to comment
Share on other sites

Amerikanka Valente uzela zlato u biciklizmu. Sad su Ameri izjednačeni po broju zlatnih medalja s Kinom.

Do kraja još Amerikanci imaju finale odbojkašica i dva finala boksa, Kinezi jedno finale boksa.

Napeto je i za 4. mjesto između V. Britanije i Rusije.

Trenutno 21-20 za VB, ali Rusija ima više srebrnih.

Do kraja još VB ima finale u boksu, a Rusija finale u ženskom rukometu.

Dva izgubljena zlata u ritmičkoj gimnastici za Rusiju bi mogla presuditi.

Link to comment
Share on other sites

 

12 hours ago, Darth Steva said:

 

Nemaju gotovo cak ni u teoriji sanse... 3 finala su ostala u biciklizmu:

zenski sprint - u SF ni Kina ni USA nemaju predstavnike

muski keirin - u QF ni Kina ni USA nemaju predstavnike

zenski omnium - tek sutra krece takmicenje, i Kina i USA imaju po jednu takmicarku koje su na papiru daleko od toga da ce da se bore i za medalju a kamoli za zlato. Moooozda Amerikanka u teoriji ima neke sanse ako prvih 4-5 favorita podbaci ali verovatno slaba vajda za zlato cak i tada.

 

I uze Amerikanka zlato u omniumu... neverovatno. Sto se nisam sinoc kladio kada sam izjinxovao ove ostale 😄 

 

U prvoj disciplini, scratch race-u, na dva kruga do kraja pad izbaci 2 favorita iz trke gde je Amerikanka napravila veliku prednost u odnosu na Britanku Kenny i Italijanku Balsamo. Kirsten Wild podbacila u elimination race-u, dok se Japanka Kajihara drzala do kraja i onda podbacila u points race-u i tu izgubila zlato. 

Tako da su svi favoriti bukvalno zestoko fail-ovali (ili nisu zavrsili) u bar jednoj od disciplina dok je Amerikanka, posle pobede u scratch race-u, bila pri vrhu u svim ostalim disciplinama sto je bilo dovoljno za zlato. Na kraju, da nije bilo pada u scratch race-u, Kenny bi uzela zlato 99.9%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Баш су ми фино легле ове ОИ, требале су нам у овом срању које траје ево скоро 2 године. Било је неких разочарања, што наших спортиста, што неких мојих фаворита, али све у свему врло лијепе 2 недеље. 

 

Сад ми као малом ђетету празан осјећај. Заиста су ОИ нешто дивно 💗

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...