Jump to content

UEFA Europa Conference League


Xpert

Recommended Posts

1 minute ago, Tomiprunet said:

Izgleda da smo prosle godine bili bolji. 

Više sam mislio na sve naše klubove generalno, a najpre na one koji se ne zovu Zvezda ili Partizan... Uz ogradu da smo jedini u Evropi gde klubu to što ulazi u grupe u Evropi ništa ne znači već samo donosi kontra efekat (uz pune džepove pojedincima)... 

Link to comment
Share on other sites

Nasi klubovi igraju ovako uvek. Nekad vise srece ima Zvezda pa prodje, recimo kao Salzburg sto su prosli bili, nekad Partizan kao sad sto je prodjen Sochi. Rusi su ekstra spora ekipa, da su iole malo brzi ubili bi Partizana jer su tehnicki klasa iznad. Ovi ostali ne vredi trositi reci. 

 

Ali razglabati o tome je presipanje iz supljega u prazno. Ako nekog koga treba i mora da interesuje da vodi taj fudbal ne interesuje dovoljno sam fudbal nego eventualna zarada kroz upad na srecu u neka takmicenja onda je stvar vise nego jasna. Nasi fudbalski centri, nasi ljudi u fudbalu, nasa javnost na kraju krajeva je srecna kako mi izgledamo i ne bi nista tu dirali.

 

Steta jer sam siguran da bi kroz smanjenje korupcije u fudbalu i kvalitetnog rada mogli da budemo na nivou Holandjana i Portugalaca. Za vise su vec potrebna enormna ulaganja.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dzoneee said:

Steta jer sam siguran da bi kroz smanjenje korupcije u fudbalu i kvalitetnog rada mogli da budemo na nivou Holandjana i Portugalaca

Mi na nivou Holandjana i Portugalaca možemo da budemo jedino ako ove neki cunami poravni ...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ili ako bi doveli korupciju u fudbalu na njihov nivo i rekontruisali struku. A pre svega da svi u fudbalu i koji se bave sa njim zaista imaju veliku zelju da stvore nesto kvalitetno. 

 

Kod nas je pogresno sve od selekcije igraca jos kad su deca pa do treninga sa seniorima. A sredina u kojoj rastu da ne pricam i cemu sve prisustvuju.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dzoneee said:

Ili ako bi doveli korupciju u fudbalu na njihov nivo i rekontruisali struku. A pre svega da svi u fudbalu i koji se bave sa njim zaista imaju veliku zelju da stvore nesto kvalitetno. 

 

 

Iluzorno je i pričati o tome ...

Za ovo prvo neophodna je ozbiljna država ... Neće se desiti ...

Za ovo drugo neophodno je regulisati status fudbalskih klubova tj. SD .... Takodje se neće desiti ....

Znači neophodno je ispuniti obe stavke da bi se pričalo o nekakvom poboljšanju,aa ti sam proceni koliko je to realno ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glavni problem naseg fudbala je precutan dogovor vlasti, uprava klubova, medija i ljudi sto prate fudbal da Crvena zvezda i Partizan treba da sluze da bi se borili za rezultatske ciljeve (trofeji u ligi i kupu, grupe LS ili LE), a da svi ostali klubovi sluze samo da prodaju igrace i ponekad nameste neki mec i zarade dodatan novac. Pritom se podrazumeva da Srbe, gde god da zive, interesuju samo dva kluba, pa sto bi nesto menjali, super nam je tako.

 

Postaje zaista besmislena i bezobrazna prica klubova koji se kao "bore za izlazak na evropsku scenu", a to se uvek svede na kvalifikacije u kojima bukvalno svako ucestvuje i u tim kvalifikacijama ti klubovi mogu da prodju samo jos losije protivnike. Cukaricki je za sve ove godine prosao sledece klubove: Sant Julia, Domzale, Ordabasy, Banants i Sumgait. Ispadali su od klubova koji su mozda malo jaci od njih, ali cim su jaci to je to.

 

Gledao sam meceve na RTS1 i RTS2 i samo se uverio koliko je besmislena LLSL i zasto ne zasluzuje da se prati. Eto, da dobijemo to drugo mesto, to ce znaciti da ce i Partizan imati zagarantovane grupe LS ili LE. U sustini, sve ce biti isto, tako da se nadam da cemo pasti ispod 15. mesta jer bi bila fudbalska travestija da se nekako dovucemo u TOP 15 u Evropi.

 

Cukaricki i Vojvodina su verovatno najbolje od ostatka lige (ne mislim na trenutni fudbalski kvalitet) i oni su prosli sa primljenih 11 golova zajedno. Jedan privatan klub koji je tu da prodaje igrace i ulaze tek toliko da nikada ne bude u situaciji da se bori za titulu ili 2. mesto (znaci vecna ista pozicija) i jedan drzavni iz drugog najveceg mesta u Srbiji koji boluje od istih bolesti kao i svi ostali drzavni klubovi samo sto ima jedno 10 puta manji budzet od Partizana. Kad bi se spojili mozda bi i dobili bitku u troje i jos jednog potencijalnog ucesnika grupa LS/LE/LK, ali cak i tad najverovatnije ne.

 

Gledao sam i LASK i Hammarby i to je druga dimenzija u odnosu na njihove protivnike. Kako ta lopta kruzi, kakvi su to pasovi, brzina, snaga. I onda ce neko da me ubedi da je sve u redu i da neka lista pokazuje da smo bolji od svedske lige ili tu negde sa austrijskom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ceniš da naša liga zaslužuje direktnog učesnika...? 
Samo su rezultati merilo zasluga. Ako se skupi dovoljno bodova niko se nece ni secati kako je ko igrao. Malo je preambiciozno da imamo direktnog ucesnika u LS, ali dva u kvalama za LS je ostvarljivo. Pogotovo ako Partizan uspe da nadoknadi ovaj zaostatak u revansu i udje u LC.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2021 at 9:44 PM, goldberg said:

Glavni problem naseg fudbala je precutan dogovor vlasti, uprava klubova, medija i ljudi sto prate fudbal da Crvena zvezda i Partizan treba da sluze da bi se borili za rezultatske ciljeve (trofeji u ligi i kupu, grupe LS ili LE), a da svi ostali klubovi sluze samo da prodaju igrace i ponekad nameste neki mec i zarade dodatan novac. Pritom se podrazumeva da Srbe, gde god da zive, interesuju samo dva kluba, pa sto bi nesto menjali, super nam je tako.

 

Postaje zaista besmislena i bezobrazna prica klubova koji se kao "bore za izlazak na evropsku scenu", a to se uvek svede na kvalifikacije u kojima bukvalno svako ucestvuje i u tim kvalifikacijama ti klubovi mogu da prodju samo jos losije protivnike. Cukaricki je za sve ove godine prosao sledece klubove: Sant Julia, Domzale, Ordabasy, Banants i Sumgait. Ispadali su od klubova koji su mozda malo jaci od njih, ali cim su jaci to je to.

 

Gledao sam meceve na RTS1 i RTS2 i samo se uverio koliko je besmislena LLSL i zasto ne zasluzuje da se prati. Eto, da dobijemo to drugo mesto, to ce znaciti da ce i Partizan imati zagarantovane grupe LS ili LE. U sustini, sve ce biti isto, tako da se nadam da cemo pasti ispod 15. mesta jer bi bila fudbalska travestija da se nekako dovucemo u TOP 15 u Evropi.

 

Cukaricki i Vojvodina su verovatno najbolje od ostatka lige (ne mislim na trenutni fudbalski kvalitet) i oni su prosli sa primljenih 11 golova zajedno. Jedan privatan klub koji je tu da prodaje igrace i ulaze tek toliko da nikada ne bude u situaciji da se bori za titulu ili 2. mesto (znaci vecna ista pozicija) i jedan drzavni iz drugog najveceg mesta u Srbiji koji boluje od istih bolesti kao i svi ostali drzavni klubovi samo sto ima jedno 10 puta manji budzet od Partizana. Kad bi se spojili mozda bi i dobili bitku u troje i jos jednog potencijalnog ucesnika grupa LS/LE/LK, ali cak i tad najverovatnije ne.

 

Gledao sam i LASK i Hammarby i to je druga dimenzija u odnosu na njihove protivnike. Kako ta lopta kruzi, kakvi su to pasovi, brzina, snaga. I onda ce neko da me ubedi da je sve u redu i da neka lista pokazuje da smo bolji od svedske lige ili tu negde sa austrijskom.

 

Ja protiv Zvezde i Partizana ovako kao klubova samo nemam apsolutno bas nista, ali ovako kakvi su sada i od kada ja pratim fudbal uvek navijam protiv ta dva kluba. Ja ne razumem kako neko ko zaista zeli neki boljitak srpskom fudbalu pre svega a onda cak i samima Zvezdi i Partizanu boljitak moze da navija za ta dva kluba u ovakvim stanjima? Sve razumem ali da ti podrzavas neki nakaradni sistem iz razloga cisto eto jer tako treba samo i to su Zvezda i Partizan ne razumem. A jos vise me iznerviraju posle neke price i analize kad krenu kako smo mogli ovako, kako mi ne mozemo kao drugi neki, zasto se kod nas igra takav fudbal kakav se igra i ostalo presipanje iz supljega u prazno da bi se popunili termini i ubilo vreme. 

Kakvi bre vatreni"navijaci", kakve tribine! Koliko su samo ti "navijaci" kostali te klubove? Kroz godine i godine. Bukvalno ruglo jednog civilizovanog drustva i zajednice. Bruka cim otvore usta ili krene prica o njima. Ja stvarno ne shvatam, Zvezda i Partizan zaista imaju jednu ozbiljnu pravu navijacku snagu u ovoj zemlji podtim mislim da i mlado i staro iz naroda navija za te klubove. Dalje ozbiljne fudbalske legende nase koje su od kredibiliteta. Jer stvarno sasica kriminalaca moze biti jaca od toga? 

Jel mozete vi da zamislite nekog kao sto je Terzic ili Vucela na celu engleskog, nemackog, italijanskog kluba? Nisu ni oni sjajni i Glejzeri i Berluskoni i svi oni, ali ljudi da se ne zezamo pa ovi kod nas su klasicni kriminalci koji samo misle na svoje dzepove i svoje dupe ali bukvalno, neupredivo je.

 

U Nemackoj predsednik fudbalskog saveza podnosi ostavku jer je otkriven kako je primio od nekog Ukrajinca ili koga vec neki vredan sat? Jel mene neko zeza? Pa ovi nasi bi trebali na pusto ostrvo da beze onda da ih ne gledamo vise nikada u zivotu. 

 

Sto se tice ostalih klubova, svih, bukvalno svih, to nisu klubovi koji zele da napreduju da se takmice, da igraju takmicarski fudbal, to su preruseni neki Zvezda i Partizan u neke druge dresove i onda kao ajde igramo se fudbala. Koju ti ligu mozes imati na takav nacin? Pa sve je podredjeno tim klubovima, ceo srpski fudbal na sopstvenu stetu je podredjen njima. Ovde klub izgubi 5,6 golova razlike od Zvezde ili Partizana izadje trener i prezadovoljan je kako je odigrao jer jebiga on nije igrao protiv igraca od krvi i mesa vec protiv vanzemaljaca. Kao da nije dovoljno samo da im lupis presing na sredini da im bi im dodatno otezao posao. Trci brate, ako ne znas da igras, trci, juri, grizi, ne daj im da igraju pa da vidis. To mogu vala svi. Stoji to da jesu igracki jaci i Zvezda i Partizan od ostatka lige, ali vanzemaljci nisu, a nisu ni PSG, City i Barcelona vala, ni blizu. Manite me vise alibi lige gde je sve providno i odredjeno i pre pocetka sezone. 

 

Kao da i ta Zveda i Partizan ne bi imali koristi od jedne sredjene fudbalske sredine. Moguce da im ne bi bilo zagarantovano nista u takvom sistemu nego u ovom nakaradnom, ali bi bili spremniji za takmicarski fudbal. Kad te neko grize, onda grizes i ti njega naviknes tako iz sezone u sezonu i mora da bude bolje. A ovako sta? Cim neko maaalo jace krene na svaku loptu, rastrci se po terenu da izgleda ih ima duplo vise odmah se spusti gard i to je gotova prica. 

 

A najgore je sto svi sve znaju a cute, cute i cute i samo se prave blesavi. Pod ovim svi mislim i na prave navijace kojih je ubedljivo najvise, i medije, i legende klubova, i poznate ovako neke van sporta ali sa nekim kredibilitetom kod ljudi. Samo se jave kad se napravi neki rezultat svake prestupne a ovako tisina. Meni je to neshvatljivo pogotovo sa, opet kazem, tolikom masom ljudi koja stoji iza tih klubova, neshvaltjivo. Francuska i Italija bi gorele da se neko igra tako sa njihovim klubovima.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...