Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

12 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Postoje pravila koja su napisali isti ti koji su trošili bez ograničenja decenijama, da bi sprečili druge da urade isto. Svi ti tradicionalno najveći klubovi su ništa drugo nego Siti i PSŽ sa par decenija fore. Posebno Juventus, Milan, Real, Barselona i Bajern.

City troši najviše, tako da ne znam tko ih sprječava. 

3 minutes ago, Drug Crni said:

Slazem se.

Sinoc jedan drugar pise u Viber grupi kako City prolazi neizbezni put kojim je i Chelsea isao..moraju ovi bolni porazi pre nego sto se dodje do titule. Moj odgovor je glasio: Slazem se,ali sa drugim trenerom.

 

2 minutes ago, dzoneee said:

Pa klupski fudbal je = novac. Tako je bar od kada ja pratim fudbal.

 

Evo recimo najbolji primer nepravedne komparacije će vrlo verovatno sad biti kad krene da se piše o plastici iz Njukastla i šampionskom velikanu Milanu. A oba kluba će dobiti priliku da se ubace u to neko krem društvo samo zbog uloženog novca. Možda ne baš odmah sledeće sezone, ali kroz par verovatno.

 

Takva su pravila jednostavno. Može to da se promeni, ali bi onda značajan deo novca sklonili iz fudbala a to sigurno nikom ne odgovara. I verovatno će biti sve gore i gore po tom pitanju. Stvarno ne vidim da neko ima želju i korist pre svega da reguliše to malo. 

Newcastle nije plastika. Oni pune stadion non stop. City godinama nije mogao napunit stadion ni za CL. Mislim, glupo je i za City reć da je plastika. Imaju Euro trofej iz 60-ih, postoje 100+ godina....

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas isto uporediti Milan, Barsu, Real i City. City za 100 plus godina postojanja nema neku legendu osim Yaya Tourea mozda. Dok npe Real ima pregrst i u tom Realu Benzema npr igra koliko dugo vec. Milan od Kostakurte, Maldinija, Gatusa, imaju tifose, Barsa ima La Masiju i stvorise odatle jednog Messija. Svi oni imaju nesto u sebi fudbalsko dok je Man City odjednom od ranga tipa Bolton dosao do zavrsnica lige sampiona menjajuci igrace kao na traci. 

 

Man City npr nema ovako nesto, niti ce ikad prici da ima nesto kao i am forever blowing bubbles..  Pogledajte samo koliko je Njukaslovih navijaca na San Siru, Man City to nikad nece imati. Evo oni nemci preplavise Camp Nou u ligi evrope, a za Man City je tako nesto nezamislivo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normalno da neće imati tako nešto jer za njih ne navijaju burzuji, nego radnička klasa koja nema novca da kupi kartu za tekmu na Etihadu (zato je stadion često nepopunjen), a kamoli da odu na neku inostranu tekmu. 

 

Klub radničke klase > burzujski klubovi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mr clutch said:

Normalno da neće imati tako nešto jer za njih ne navijaju burzuji, nego radnička klasa koja nema novca da kupi kartu za tekmu na Etihadu (zato je stadion često nepopunjen), a kamoli da odu na neku inostranu tekmu. 

 

Klub radničke klase > burzujski klubovi

Za Newcastle, Leeds, Leicester navijaju buržuji? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Pogledajte samo koliko je Njukaslovih navijaca na San Siru, Man City to nikad nece imati. Evo oni nemci preplavise Camp Nou u ligi evrope, a za Man City je tako nesto nezamislivo. 

Ovde ipak grešiš. Tačno je da je City bio jedan prosečan engleski klub, ali je ipak klub koji ima neku tradiciju u Engleskoj i imao je i te kako jaku bazu navijača, ali ne globalno, nego u samom Mančesteru. Tako da navijače od ranije imaju i te kako. Nisu sigurno braća Galager počela da navijaju za City kada su ih kupili Arapi.

 

edit. Čak postoji ta priča da je City uvek imao više navijača u samom Mančesteru. Slično se pričalo recimo i za Torino u odnosu na Juve.

Edited by Don Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bice titule za Siti u LS kada udju u slicnu fazu razvoja kao sto je Celzi, a ne deluje mi sada da smo daleko od tog stadijuma. Timovi koji grabe za ligaskim titulama kao ptice grabljivice, ne prolaze uglavnom dobro ili uzmu malo titula u odnosu na ligasku dominaciju. Moras i drugima da dozvolis da dodju do izrazaja. To i jeste dobro za Spaniju sto titule dele Barselona i Real i poneki put ih presece Atletiko.

 

Real da je osvojio fazon 15 titula u 20 godina, broj njegovih titula u LS bi bio manji zato sto u ligi ne pretrpe jace udarce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mr clutch said:

Da, čim imaju para da napune tribinu na Meaci. :classic_dry:

Ajoj. Krivo. Radi se o odnosu funte i lire. Englezi oduvijek putuju Europom u velikom broju. Na svakom velikom natjecanju ih je gro jer im je standard visok. Baš su huligani koji su putovali okolo buržuji. 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to oko vestackih klubova, navijacima, legendama su nekako alibi price da bismo se priklonili ovom ili onom narativu.

 

Objektivno, ulaganje neverovatnih para je pocelo od strane tih "dobrih" i tradicionalnih klubova, jos devedesetih u Italiji, Real je sa Galaktikosima to podigao na jos visi nivo, a tek onda su dosli ti cuveni "instant" klubovi, koji su opet daleko od toga da nemaju neku bazu i tradiciju.


Celsi i Mancester Siti mozda nisu sam krem engleskog fudbala bili u tom trenutku preuzimanja, ali su bili standardni prvoligasi sa solidnom navijackom bazom i infrastrukturom. PSZ je bio i pre Arapa top klub u Francuskoj, Ronaldinjo je tamo igrao mnogo pre nego sto su ga seici kupili.

 

Njukasl sada, jedan od najboljih klubova u prvim godinama Premijer lige. Trebalo je objektivno da uzmu jednu titulu u tom periodu.

 

Znaci niko nije uzeo kao ovi iz Junajteda recimo Salford, i onda ga proveo kroz 10 rangova za 5 godina, nabudzio stadion i sve od nule i poceo da osvaja Ligu sampiona.

 

Nesto najblize instant klubu je Lajpcig u Nemackoj, ali posto nisu svrgli Bajern (koji je dakle institucija, ali radi mnogo gore od onoga sto se stavlja na grbacu ovim "plasticnima") onda to niko ne pominje.

 

Sto se tice legendi, fudbal se mnogo promenio u poslednjih 30 godina. Da je 80ih i 90ih postojalo ovoliko novca, ovoliko bogatih (pa i tih instant klubova) sigurno bi situacija i gradjenje tih legendi bila slicnija stanju danas.

 

Tako da ni ta prica ne stoji.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...izmjene Reala trebalo bi vidjeti kroz čitavu utakmicu da bi ih ocijenili.Zadnjih dvadesetak minuta nisam vidio pravu akciju.Camavinga je potencijal.Neću reći da su golovi Reala slučajnost,bile su to krasne akcije.Ali,još ranije,Brazilac je imao krasne prigode,pa ih nije realizirao.Siti je po meni odigrao jednu lošu utakmicu,nije igrao onako kako treba igrati.

Link to comment
Share on other sites

Ovde su apsolutno bezvezna kriterijumi po čemu su City, Psg i Chelsea neorganski, a ostali tradicionalnih evropski klubovi Milan, Real, Barca, Liverpool, itd organski. A svi ti navodno organski su preteča neorganskih. U ranoj svojoj istoriji su imali moć i novac da privole igrače iz konkurentnih klubova, pa su tako napravili svoju tradiciju i brend što ima danas omogućuje bolji položaj u odnosu na ostale.

 

Još ovaj narativ City nema ono što ostali imaju. Što uopšte moraju da to nešto imaju, dovoljno da imaju samo jednog pravog navijača (Delgado) ili šačicu pravih navijača ispunjavaju ih srećom i imaju svrhu svog postojanja. 

 

Zaključak. Ne postoje organski i neorganski klubovi, jer fudbal nije voćarstvo, i ne postoji način da se utvrdi koji su to (ne) organski kriterijumi, a da bude pravično. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Celsi i Mancester Siti mozda nisu sam krem engleskog fudbala bili u tom trenutku preuzimanja, ali su bili standardni prvoligasi sa solidnom navijackom bazom i infrastrukturom. PSZ je bio i pre Arapa top klub u Francuskoj, Ronaldinjo je tamo igrao mnogo pre nego sto su ga seici kupili.

 

FIFA 03, pa FIFA 04

 

 

Spoiler

fifa-2003_1231029.jpg

 

ron05.jpg?strip=all&quality=100

 

Samo ne bih se slozio sa tim da su bili top klub, jer nisu imali rezultate. Mogli su do neke mere da se porede sa Hertom iz Pantelicevog perioda i mozda su bili malo iznad njihovog nivoa, tim iz velikog grada zeljan da ima i veliki klub i radili su na tome koliko su mogli u dozvoljenim granicama sa ogranicem budzetom.

 

Kapiram da je tu mnogo faktora uticalo na to da se PSZ kupi tek malo kasnije.

 

Btw, zbog Ronaldinja sam u nekom PES 2009 ili tako nesto uzimao da igram PSZ, Gijom Oaro i Peguj Lujindula. Pokorio sam Francusku. Lion je sedeo sa strane i plakao.

Link to comment
Share on other sites

Top u Francuskoj, cak ni sa svim ovim ulaganjem nisu top u Evropi, igrali jednom zavrsnicu LS za sve ove godine.

 

Lion je bio dominantna sila, ali ako oni nisu bili top u Francuskoj, onda recimo ni Borusija nije top u Nemackoj kao prva pratilja Bajernu.

 

Bilo je tih godina sasvim ok igraca tamo, recimo Hajnce, Poketino, Okoca, Arteta, Anelka, pre te "seik" ere.

 

Oni su realno bili underachieveri sa tim timom, a bio je na papiru odlican.

Link to comment
Share on other sites

Lion ako kojim slucajem nije bio top klub, bio je blizu toga u tom periodu. Druge ekipe su se rangirale na drugom i trecem mestu, Monako dobacio do finala Lige Sampiona. Izdvojio bih tu jos Monako, Lil, Bordo(koji je jedne godine bio sampion) i Okser. Kada imas gomilu izjednacenih timova, logicno je da ce svake sezone tu da dolazi do smene. PSZ je celu tu deceniju gledao vise u ledja svim timovima koje sam naveo, ali su kao trziste imali mnogo veci potencijal.

 

Napisao sam malo iznad Herte iz 00ih, neke paralele sa njima a i sa Atletikom iz Madrida se mogu napraviti. 00ih nije postojala veca razlika u klasi izmedju tih klubova. Nije bilo tu konstante, jedne sezone LS ili blizu toga, druga donji deo tabele.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, McLeod said:

Celsi i Mancester Siti mozda nisu sam krem engleskog fudbala bili u tom trenutku preuzimanja, ali su bili standardni prvoligasi sa solidnom navijackom bazom i infrastrukturom.

 

City nije bio standardan prvoligaš. Bio je jo-jo klub, ne baš Norič/Fulam nivo, ali ne ni previše daleko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Siti nije bio ni blizu jo jo klub.

 

Pre jedno godinu dana sam sedeo sa momkom koji je navijač Sitija, neke kasne tridesete njegove od prilike. I govorio je da kada je bio dete maštao je da Siti osvoji Premijer Ligu, da igra u Ligi Šampiona... Onda se staviš u njegovu kožu i razmišljaš pa ako su upumpane pare u klub ne znači da se emocija gubi... Da neko napravi od Partizana i Zvezde evropske klubove koji igraju svake godine bar četvrtfinale Lige Šampiona ne verujem da bi mi govorili ovde e sad imamo veštačke klubove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mancester Siti je od 67. proveo 8 sezona u drugoj i jednu u trecoj ligi. 47 u prvoj. Verovatno mislis na period krajem devedesetih, kada su ispadali i u trecu ligu (tu jednu sezonu), ali seik je uzeo klub 2008, a Siti nije ispao od 2002, i u sezonama pre preuzimanja je bio na sredini tabele.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ta'veren said:

 

 

Napisao sam malo iznad Herte iz 00ih, neke paralele sa njima a i sa Atletikom iz Madrida se mogu napraviti. 00ih nije postojala veca razlika u klasi izmedju tih klubova. Nije bilo tu konstante, jedne sezone LS ili blizu toga, druga donji deo tabele.

S ovim bih se složio. Atletico je otprilike dobra usporedba. S tim da je PSG bio uspješniji u Europi. Ali oba kluba su imala sličan potencijal

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, P-51D said:

 

City nije bio standardan prvoligaš. Bio je jo-jo klub, ne baš Norič/Fulam nivo, ali ne ni previše daleko. 

Ali su imali navijačku bazu uvijek. Tog se sjećam. Znam da je bila priča da u samom Manchesteru i bližoj okolici imaju više navijača od Uniteda. Ja sam ih uvijek doživljavao nekako ispod Evertona, ali iznad nekog tipa Southamptona, tako nešto.

17 minutes ago, Kejsi Dzons said:

Jedno hipoteticko pitanje, da sad neki arapin/rus/kinez/singapucanin ulozi milione u Nottingham Forest, pod sta bi to podveli?

Slično kao City. Taj klub je fenomen. 2x prvaci Europe a 1x prvaci Engleske

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Haklberi said:

Pre jedno godinu dana sam sedeo sa momkom koji je navijač Sitija, neke kasne tridesete njegove od prilike. I govorio je da kada je bio dete maštao je da Siti osvoji Premijer Ligu, da igra u Ligi Šampiona... Onda se staviš u njegovu kožu i razmišljaš pa ako su upumpane pare u klub ne znači da se emocija gubi... Da neko napravi od Partizana i Zvezde evropske klubove koji igraju svake godine bar četvrtfinale Lige Šampiona ne verujem da bi mi govorili ovde e sad imamo veštačke klubove.

 

Evo ja, kao navijač WHU, mogu da kažem da ni u ludilu ne bih voleo da klub kupi neki novac tipa novca koji je kupio Newcastle, ali sama ideja da dođe vlasnik koji neće da šibicari kao ova dvojica dildo braće koji su trenutno glavni akcionari mi ne bi bila gadna nimalo. Mislim ono, klub igra na dva fronta, igra sjajno u PL, igra vrhunski u LE i oni u zimskom prelaznom roku dovedu 0/nula/zero/zilch igrača da pojačaju ekipu i povećaju rotaciju. Naravno da ćemo ispušiti i Evropu u PL i potencijalno osvajanje LE u situaciji kad se otvorilo ko kapija šoping mola na crni petak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al ako nisam krivo skužio, više neće biti moguće likovima poput Abramoviča ili ovih šeika, kupovati engleske klubove. 

Tako da preostaju samo ti američki biznismeni kojima, kao vlasnicima nogometnih klubova, rezultat nije prvi vrhu liste prioriteta. Ili ako neko bude imao sreće da ih kupi netko poput vlasnika Leicestera. 

Makar se i vlasnik Evertona istrošio, ali uzalud.

Link to comment
Share on other sites

Cela utakmica sinoc moze da stane u izmenama. 

 

Jedan uvodi Kamavingu koji onako svez zaobilazi igrace Sitija kao cunjeve i biva ukljucen u sva tri gola, dok drugi 5 min pre kraja 'zatvara' tekmu sa duplom starijim Fernandinjom koji je penzioner vec dve godine, spor kao puz i pritom masi gol sansu, jer jebiga ne moze vise. Isti taj Fernandinjo nema 2 jake odigrane utakmice jebemliga od kad, a bio je i naslabiji igrac u prvom mecu kad su se igraci Reala sprdali sa njim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...