Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

29 minutes ago, Don Juan said:

Nije stvar do spreme. imao je povredu koja je mogla da u potpunosti udalji od fudbala, i pitanje je da li igrač sa takvom povredom ikada više može da se vrati na nivo pre povrede. Propustio je gotovo dve sezone pre ove, i sada je manje više normalno da čak i ako se u potpunosi oporavio od primarne povrede, da ga muče druge "sitnije".

 

On u suštini zna fudbala, ne stiže se tako lako do reprezentacije Italije, ali je ozbiljna kocka i veći je rizik što mi nemamo alternativu, osim da menjamo formaciju, pošto i na levom beku nemamo alternative.

 

Možda je 3-5-2 rešenje, ali opet imamo manjak odbrambenih igrača, a i to što imamo kao back-up (Gobeljić, Pankov) je diskutabilno najblaže rečeno. 

 

Jedino klinci koji dolaze, pod uslovom da više nemamo odlazaka na tim pozicijama.

 

Ima li ko tamo da stavi prst na celo pa da posle konsultacije sa nekim strucnim proceni moze li taj ex zajebano povredjeni ilada da bude kao nekad.

On zna fudbala, zna ga i Falko i ko zna koji jos koji su se motali ovde. Oni koji znaju se ne uklope, oni balvanasti kao sto su Gobelja i Pankov, se savrseno uklapaju. Nesto tu nije u redu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, berti said:

Ima li ko tamo da stavi prst na celo pa da posle konsultacije sa nekim strucnim proceni moze li taj ex zajebano povredjeni ilada da bude kao nekad.

On zna fudbala, zna ga i Falko i ko zna koji jos koji su se motali ovde. Oni koji znaju se ne uklope, oni balvanasti kao sto su Gobelja i Pankov, se savrseno uklapaju. Nesto tu nije u redu.

Pa tu je gotovo nemoguće davati neke tačne procene. Mi smo za kratko vreme imali dva igrača koji su prošli slične povrede Drulić i Jelić, i ja mislim da nijedan od njih nikada više nije postigao pun potencijal, posebno Drulić, mada su igrali godinama posle.

Može da se desi da se potpuno opravi, i to bi onda bio pun pogodak, ali je veći problem što mi nemamo alternativu, ako se tako nešto ipak ne desi.

Jebiga, razumem da se nekada mora rizikovati, ali ne valja kada ne postoji nikakva alternativa.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, fradler said:

Mislim da ce Stankovic pre probati neki novi eksperiment tipa Srnic ili Ben na desnom beku, nego sto ce mu igrati Gobeljic. Videlo se u ovoj polusezoni koliko ceni njegove kvalitete.

 

Olako je Bakajoko pusten niz vidu, ima sve sto treba za modernog beka - fizikalije, brzinu, korektan centarsut. Momak je prosao mladje kategorije francuske repke, igrao redovno u svajcarskoj ligi, debitovao za prvi tim Intera... Vala je mogao da dobije sansu, mozda bismo sad imali sasvim solidnog beka.

 

Hm, Bakajoko nije ni jedan jedini minut proveo na toj poziciji kada je i igrao ono na kaščicu, zašto se uopšte pominje tu?

Link to comment
Share on other sites

Doveden je kao krilo, ali jos u St. Galenu je povremeno igrao vingbeka.

 

Proslog leta su ga na pripremama tu isprobali i dosta dobro je izgledao na prijateljskim, secam se da ga je i Stankovic hvalio, ali se iz nekog razloga ipak odustalo od te ideje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Hm, Bakajoko nije ni jedan jedini minut proveo na toj poziciji kada je i igrao ono na kaščicu, zašto se uopšte pominje tu?

 

Igrao je desnog beka Bakajoko u 1. kolu protiv Vojvodine (ušao umesto Gajića na poluvremenu) i u 4. kolu protiv Napretka (odigrao 61 minut pre nego što ga je zamenio Gobeljić)... Takođe, čini mi se da je na pripremama dobijao šansu na toj poziciji.

 

A slažem se sa Fradlerom da je bolje da smo njemu dali šansu - makar ima dobre fizikalije, brz je, mlad i ima EU državljanstvo, pa samim tim ima i veći prodajni potencijal. :default_coffee:

 

A čini mi se da su postojale i neke ideje sa malim Stankovićem na toj poziciji, neka me neko ispravi ako grešim...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2022 at 9:56 AM, Marokanac said:

Zanimljivo je da je i ovaj Bukari iz Akre dosao u Trencin i onda dalje po Evropi. Znam jos dosta igraca koji su imali takav razvojni put (iz Akre u Trencin) i svi su dobri. 

 

Simon iz Nigerije, Gent, pa sada u Nantu, slicno je i Bukari presao iz Trencina, Gent pa onda Nant , uneredio je Simon onomad Vojvodinu , on i Lobotka , 4 0 pobeda u Trencinu. Trencin drzi neki Holandjanin, veoma jak skauting za podrcuje Afrike. 

Niko ne brani Terzicu da pronadje nekog novog Bukarija iz Afrike. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je neverpvatno da smo mi imali toliko... toliko "promasaja".

 

Ja ne znam ni jedan klub koji toliko stagnira sa pojacanjima.

 

Ali, hajde da su zaista promasaji, da odigraju 15 utakmica bar pa da kazes da ne odgovara, nego odigraju ukupno 50 minuta na 6 utakmica i skartiraju se.

 

Dusa me boli za onog malog sto je prodat u Aris. Dao gol YB-u koji nas uveo u LŠ. Ne mogu se setiti imena.

 

Pa ovaj Bakajoko, solidno je bilo to sto sam ja licno video. Jel moguce da je tolika rupa ispao?

 

Uvek se setim nesretnog Barkosa, koji kod nas bio rupa, posle dogurao do reprezentacije Argentine, sa sve Messijem.

 

Ja nekako mislim da je problem u nasim strucnjacima u klubovima, koji nisu u stanju da izvuku maksimum iz igraca.

 

Partizan nije ni blizu toliko bio los da prokockaju strance. Pa Kleo je procvetao kod njih, a kod nas je bio boranija.

Edited by alpaka
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka said:

Meni je neverpvatno da smo mi imali toliko... toliko "promasaja".

 

Ja ne znam ni jedan klub koji toliko stagnira sa pojacanjima.

 

Ali, hajde da su zaista promasaji, da odigraju 15 utakmica bar pa da kazes da ne odgovara, nego odigraju ukupno 50 minuta na 6 utakmica i skartiraju se.

 

Dusa me boli za onog malog sto je prodat u Aris. Dao gol YB-u koji nas uveo u LŠ. Ne mogu se setiti imena.

 

Pa ovaj Bakajoko, solidno je bilo to sto sam ja licno video. Jel moguce da je tolika rupa ispao?

 

Uvek se setim nesretnog Barkosa, koji kod nas bio rupa, posle dogurao do reprezentacije Argentine, sa sve Messijem.

 

Ja nekako mislim da je problem u nasim strucnjacima u klubovima, koji nisu u stanju da izvuku maksimum iz igraca.

 

Partizan nije ni blizu toliko bio los da prokockaju strance. Pa Kleo je procvetao kod njih, a kod nas je bio boranija.

Bold 1- Mateo Garsija

Bold 2- Ne bih se složio sa ovim. Kleo se i kod nas pokazao kao dobar napadač, ali smo se mi finansijski raspali na kraju te sezone. O detaljima oko njegovog odlaska ne znam ali blizu je pameti da smo hteli ali nismo mogli da ga zadržimo.

 

Edited by Tom Bombadil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, alpaka said:

Ja nekako mislim da je problem u nasim strucnjacima u klubovima, koji nisu u stanju da izvuku maksimum iz igraca.

 

 

Znaš kako sa trenirima ti je isto kao sa profesorima. Imaš one koji znaju da prenesu znanje i one koji ne znaju. Tačnije kod trenera je to da li znaju da objasne igraču šta želi od njih, ili ne znaju :classic_biggrin:

 

Treneri su jedan od glavnih problema 100% zašto mi ne možemo da napravimo baš neki jak iskorak. Ne bih da pljujem zaista, ali me nerviraju ovi sa televizije kada svakog našeg trenera oslovljavaju sa izvrstan stručnjak. Pa onda se jave ovi iz saveza pa nas ubeđuju kako mi imamo sjajne trenere. Pa šta znam, ja ih nešto ne vidim. Govorim uopšteno za ligu i naš fudbal. Nije mi jasno zašto je to toliki problem izaći i reći vidimo da imamo problema sa trenerima, rešiće se to i krenuti da se radi na tome? Nemamo trenere. To pokazuje i rad naših trenera u ligama petice. Skoro da ih nema. I to nije za džabe. 

 

U košarci smo sa trenerima jaki kao zemlja, a fudbal sušta suprotnost. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dzoneee said:

Znaš kako sa trenirima ti je isto kao sa profesorima. Imaš one koji znaju da prenesu znanje i one koji ne znaju. Tačnije kod trenera je to da li znaju da objasne igraču šta želi od njih, ili ne znaju :classic_biggrin:

 

Treneri su jedan od glavnih problema 100% zašto mi ne možemo da napravimo baš neki jak iskorak. Ne bih da pljujem zaista, ali me nerviraju ovi sa televizije kada svakog našeg trenera oslovljavaju sa izvrstan stručnjak. Pa onda se jave ovi iz saveza pa nas ubeđuju kako mi imamo sjajne trenere. Pa šta znam, ja ih nešto ne vidim. Govorim uopšteno za ligu i naš fudbal. Nije mi jasno zašto je to toliki problem izaći i reći vidimo da imamo problema sa trenerima, rešiće se to i krenuti da se radi na tome? Nemamo trenere. To pokazuje i rad naših trenera u ligama petice. Skoro da ih nema. I to nije za džabe. 

 

U košarci smo sa trenerima jaki kao zemlja, a fudbal sušta suprotnost. 

 

I ja to mislim.

Koji god nas trener se otisne da ode preko, vrlo brzo bude spusten na zemlju.

Ima ih nekoliko koji su kao "nesto" uspeli, ali koliko su zaista uspeli? Diskutabilno, u najmanju ruku. Pogotovo u poslednje vreme. Nama je ekspertiza na nivou kafanskog fudbala.

 

Kojeg god "strucnjaka" da slusas, isto kao da slusas nekog random lika u kladionici... alibi izjave, nemam sta da zamerim igracima 45x, nije nas htelo 30x, bili smo bolji ali... 20x.

 

Nigde, bre, nekog pravog pokrica u tom fudbalskom znanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A cekaj, ti verujes da mi mozemo imati dobrog trenera kad u najvecem fudbalskom klubu imamo mutne radnje, zamisli sta se radi u nizim ligama gde treba treneri da se kale kad se u jednoj Zvezdi produzuju i potpisuju Gobeljici, Pankovi, Zivkocici i ostali. 

 

Lalatovic je mozda svakakav al definitivno nije slagao kad je pricao da su mu dostavili ceduljicu prvih 11 za utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je trulo od vrha. Treneri u mladjim kategorijama guraju one koji roditelji guraju (cast izuzetcima). 
 

Onda u malo starijim kategorijama jure se rezultati (primer Zvezda, Partizan, Brodarac) umesto da se radi sa igracima. Gde ce jedan trener samo raditi sa bekovima drugi sa napadacima itd. Ali kod nas su vec u kadetima menadzeri na klupi i to je to.

 

E onda kad stignu do prvog tima em su nam svi zadnji vezni em opet igra onaj sa jakim menadzerom ili onaj sa jakom pikslom. 
 

O cemu dalje pricati.

Link to comment
Share on other sites

Imamo mi dobrih trenera ali da bi radili u jačim klubovima sa talentima moraju da budu dobri sa upravom, sa kokezom sa podobnim menadzerima i da ne ljute bogate tate. Zato nam klince treniraju likovi koji ne znaju da iznesu loptu iz 16, oni koji nisu nikad ni potrčali ozbiljno za njom ili jedan drvoseča koji je jedino znao da lomi noge na Tušnju. Rad sa mladim igračima je pre svega prenošenje iskustva kako se nešto radi na terenu i uporan rad na ispravljaju slabosti koje ti momci imaju, za to su.potrebni treneri koji su nešto znali na fudbalskom terenu a ne "flozofi".  Prvu ekipu gde stignu gotovi igrači i može da vodi neko od "filozofa" ali mlade igrače takvi samo upropaste.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas je sad prica u OS i bolja nego sto je bila ranije, iako Perkos ima dobru poentu. Problem je sto nema kriterijuma za odabir trenera, vec se tu cine razni ustupci, usluge, a i budzet za njih je premali i niko nece da dodje da radi za 50 hiljada mesecno koliko mi nudimo trenerima. Ima i tih tatinih sinova i svega, ali manje nego pre i ne smetaju toliko.

 

Nedjic je recimo dobar trener, Sladjan Nikolic isto, ali ostali... Malo je to jbg, dva od 20 trenera da valjaju, bas malo, a i kad se neko zanimljiv pojavi kao Nikola Djurovic koji je vodio kadete Grafosa, odma ga pokupi neko i ode u inostrranstvo. Postavljanjem Rendulica na mesto trenera omladinaca se cini da se nece tu puno toga promeniti. 

 

Lucic u kog se sad svi u Zvezdi kunu i svi ga odjednom vide kao talenta, je Slavoljub Djordjevic otpisao pred omladninsku sezonu i rekao mu da nema kvalitet za Zvezdu. Poslali ga u Graficar jer je imao ugovorcic neki da bleji tamou omladincima gde je isto poslovicno ulazio s klupe u igru. Decka dovoljno jednom da vidis da znas da igra fudbal, tehnika, pas, dribling, itd, verujem ja da to vide i treneri, ali ocigledno je neko drugi morao da igra. 

Link to comment
Share on other sites

Cak i razumem da hocemo da guramo klince kojima se cine ustupci usluge itd. Srbija, jel?

 

Zasto bre, onda, se ne radi na nekoj sasvim drugoj skoli za klince, da ne nosi ime (i breme) Zvezde? Nek tamo dovode klince koji su zaista talentovani i igraju tamo i razvijaju pa i prodaju na kraju.

Kad kazem klince, mislim, bas klince, u9, u10, itd. I taj skauting da se radi vec sa takvim klincima po zemlji. Sa 14-15 vec se zna da li se ume igrati fudbal ili ne, nece niko pocinjati sa 14 godina da igra.

 

Razumem da svaki klinac hoce da bude u Zvezdi. Pa ok, nek plati/uradi nesto/trange frange i bude tu.

 

2 talent poola u dva kluba i vozi. Taj Graficar bi trebao biti to, ali.. bas i nije? Meni je to skroz mutna prica. Mislio sam da je tako nesto, ali se ispostavilo da nije.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš da svi klinci iz Srbije trče u Zvezdu, tu je uvek Partizan pa Čukarički u zadnje vreme i Brodarac + uvek odlična Vojvodina gde uglavnom idu klinci iz pokrajine a zadnje vreme i deca iz R. Srpske. Oni nešto.manje talentovani ili sa manjom gurkom idu u OFK, Rad mada su oni baš utanjili sa mladima u zadnje vreme. Zato mora da rade dobri i iskusni treneri da ih nauče svemu fudbalski a taktiku i fiziku uvek mogu da nadoknade.

Link to comment
Share on other sites

Ok,

 

Mozda idem malo u offtopic, ali ne nuzno...

 

Da li postoji saradnja klubova, sa recimo osnovnim skolama i slicno? Ili se regrutacija klinaca obavlja striktno sa onima sto su se deklarisali da hoce da treniraju (tipa, upisali se na fudbal pa vozi)?

 

Tu bih naveo sebe kao licni primer.

 

U mom razredu, u osnovnoj skoli, sam imao 2 drugara, koji su igrali posle profesionalno fudbal. Obojica su imali nastupe u FK Vojvodini i dalje. Od obojice sam bio brzi, kad bi imali ona merenja na fizickom, ko koliko moze da istrci, itd. Bio sam klinac, tipa 8/9/10 godina. Meni tada niko nije rekao "hej, sto ne probas fudbal da naucis?", niti sam ja kao klinac razmisljao o tome ikako.

 

Sad, koliko ima klinaca da imaju fizicke predispozicije, da budu dobri u nekim ulogama, jebiga, ne mora svako da bude tehnicar, ne mora svako da igra spica itd.. ali sam ubedjen da su npr mene mogli da nauce da jebeno pretrcim nesto i centriram nekako i neke osnove takticke igre.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...