Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

51 minutes ago, bosMan_jr said:

Picinija i postojanje tri desna beka u ekipi od kojih se mozda moze sastaviti jedan pristojan.

Ako bude zdrav, to može da bude i najjače pojačanje, pošto dečko zna fudbala i baš ne može da bude u istoj ravni kao GG šou.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Nije los pravac ako su zaista stigli Motika i Addo danas. Jako smo matora ekipa i neophodno je malo podmladiti se.  Nije mi jasan potpis Picinija i postojanje tri desna beka u ekipi od kojih se mozda moze sastaviti jedan pristojan. Tu je trebalo jednog iz dynamic dua najgorih desnik bekova u istoriji pokloniti nekome, a dovesti nesto mladjeg i pokretljivijeg igraca, mada shvatam da je to za nasu upravu nemoguca misija. 
Takodje ne znam sta planiramo sa stoperima, da li smo to proglasili Pankova za startera? 
Hitno treba dovesti stopera kompatibilnog sa Dragovicem

 

Sanogo na stopera, Radoja zadnji vezni. Ili taj Ado.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, L' Imperatore said:

Da nisu oni od silnih stranaca u Šerifu uzeli pogrešnog?

 

Ja se tog Adda iz mečeva protiv nas nešto ne sečam, iskreno. Najbolji je bio Traore.Kolovos odigrao partije života. Thill dobar. Castaneda pokazao nešto fudbala. Arboleda impozantna pojava u zadnjom redu, ala Ibrahim Gueye. I to je to...

Ado je na mene ostavio najbolji utisak od svih igrača Šerifa! Protiv nas je delovao impozantno, bukvalno je na Marakani sam držao vezu između redova Šerifa. Trčao je kao blesav, presekao gomilu pasova i uvek bio na praovm mestu da napravi mali faul kako bi sprečio potencijalno opasne napade. Sa druge strane vrlo jak na lopti, čak i kada smo pritiskali kao ludi on nije napravio grešku u predaji lopte. Delovao je fizički dominantno u odnosu na naše igrače, protiv Reala je pokrio apsolutno sve. Evo malo i statističkih podataka, ima imresivan procenat uspešnih dodavanja, i to kod svih dodavanja (kratkih, srednjih, dugih). Igrali su u jako zajebanoj grupi, a od 187 dodavanja samo 34 su bila ka nazad što je odličan pokazatelj. Momak je na svakoj utakmici pretrčao preko 10 kilometara.

 

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/clubs/players/250157541--edmund-addo/statistics/

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Liska Manjina said:

Ado je na mene ostavio najbolji utisak od svih igrača Šerifa! Protiv nas je delovao impozantno, bukvalno je na Marakani sam držao vezu između redova Šerifa. Trčao je kao blesav, presekao gomilu pasova i uvek bio na praovm mestu da napravi mali faul kako bi sprečio potencijalno opasne napade. Sa druge strane vrlo jak na lopti, čak i kada smo pritiskali kao ludi on nije napravio grešku u predaji lopte. Delovao je fizički dominantno u odnosu na naše igrače, protiv Reala je pokrio apsolutno sve. Evo malo i statističkih podataka, ima imresivan procenat uspešnih dodavanja, i to kod svih dodavanja (kratkih, srednjih, dugih). Igrali su u jako zajebanoj grupi, a od 187 dodavanja samo 34 su bila ka nazad što je odličan pokazatelj. Momak je na svakoj utakmici pretrčao preko 10 kilometara.

 

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/clubs/players/250157541--edmund-addo/statistics/

 

Može biti da jeste klasa, samo kažem da su mi ovi drugi upali u oko pre njega.

 

Pogledo sam kasnije i highlightse da vidim kako i šta. I video dosta ovoga što si ti napisao. Fizički dominantan. Mene malo podseča na Yayu Toure-a po tome kako je građen, dugačke jake noge, način na koju vuče loptu. Ali dosta slabiji tehničar po mom mišljenju. Dosta puta deluje neprirodno sa loptom, nezgrapan u nekim potezima i dodavanjima. Mada je večina highlightsa još iz Senice, pre dve godine, tako da može biti i da je napredovao. Mada teško, taj flair sa loptom obično ili imaš ili nemaš. Ali ajde da vidimo. Za sad mislim da je on više za Sanogovu ulogu razbijača koji drži vezni red, nego nekog kreativnijeg veznjaka koji bi igrao u paru sa sanogom. Ali ajde da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Može biti da jeste klasa, samo kažem da su mi ovi drugi upali u oko pre njega.

 

Pogledo sam kasnije i highlightse da vidim kako i šta. I video dosta ovoga što si ti napisao. Fizički dominantan. Mene malo podseča na Yayu Toure-a po tome kako je građen, dugačke jake noge, način na koju vuče loptu. Ali dosta slabiji tehničar po mom mišljenju. Dosta puta deluje neprirodno sa loptom, nezgrapan u nekim potezima i dodavanjima. Mada je večina highlightsa još iz Senice, pre dve godine, tako da može biti i da je napredovao. Mada teško, taj flair sa loptom obično ili imaš ili nemaš. Ali ajde da vidimo. Za sad mislim da je on više za Sanogovu ulogu razbijača koji drži vezni red, nego nekog kreativnijeg veznjaka koji bi igrao u paru sa sanogom. Ali ajde da vidimo.

Jbg druže, da ima tehniku onda bi imao cenu kao Yaya Toure! Ne treba njemu taj flair, on je zadnji vezni koji ume dati dobar pas, neće on probijati po boku i odigravati završni pas. On je tu da zatvori kada bekovi odu napred, da zaustavi protivničku kontru i otvori protivnapad dobrim i pravovremenim dodavanjem. Ja pre svega mislim da je on tu kao zamena za Sanoga koji često ima probleme sa kartonima i povredama, a uz sve to je mlad i može se zaraditi na prodaji. Ne bi me čudilo da Sanoga sve češće viđamo na poziciji štopera. Deluje da je pokretljviji od Sanoga, svakako ima mnoogo prostora za napredak. Samo se seti utakmica protiv nas i Dinama, koliko puta je njihova vezna linija probijena za 360 minuta fudbala? Nisu Zvezda i DInamo levatske ekipe, davali smo mi golove ozbiljnim ekipama, a protiv njih smo delovali jalovo iako se Šerif nije grčevito branio. Jako su zajebani iz kontre, pa mora neko oduzeti loptu i poslati izlazno dodavanje za Traorea u kontru.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Liska Manjina said:

Jbg druže, da ima tehniku onda bi imao cenu kao Yaya Toure! Ne treba njemu taj flair, on je zadnji vezni koji ume dati dobar pas, neće on probijati po boku i odigravati završni pas. On je tu da zatvori kada bekovi odu napred, da zaustavi protivničku kontru i otvori protivnapad dobrim i pravovremenim dodavanjem. Ja pre svega mislim da je on tu kao zamena za Sanoga koji često ima probleme sa kartonima i povredama, a uz sve to je mlad i može se zaraditi na prodaji. Ne bi me čudilo da Sanoga sve češće viđamo na poziciji štopera. Deluje da je pokretljviji od Sanoga, svakako ima mnoogo prostora za napredak. Samo se seti utakmica protiv nas i Dinama, koliko puta je njihova vezna linija probijena za 360 minuta fudbala? Nisu Zvezda i DInamo levatske ekipe, davali smo mi golove ozbiljnim ekipama, a protiv njih smo delovali jalovo iako se Šerif nije grčevito branio. Jako su zajebani iz kontra, pa mora neko oduzeti loptu i poslati izlazno dodavanje za Traorea u kontru.

 

Možda sam se pogrešno izrazio sa flair. Mislio sam nekako više prirodan osečaj sa loptom. Fluidnost, aktivniji prvi kontakt u gužvi, sa dobrom idejom... Te stvari mi nekako fale kod njega. I možda si ti u pravu da mu to i ne treba za ulogu koju on igra. Ali bi svakako bio mnogo bolji prospekt kad bi to imao. Jeste, možda bi i cena zato bila drugačija, ali i 2 miljona za Crvenu Zvezdu uopšte nije malo za jednog fizikalca, ako tako možemo da kažemo. Plus, takvim igračima je plafon što se tiče naredne prodaje manji.

Ne kažem, upecaće se neko na godine, na fizikalije i tako dalje... Ali da sam ja na mestu sportskog direktora kluba koji može da ponudi 6-10 miliona za veznjaka, sigurno nebi te pare potrošio na takvog igrača.

 

Iz ugla CZV, ovo ima smisla, ako Sanoga planiraju da pomere na beka. On sigurno može to da odigra bolje od svih osim Dragovića. Malo je šteta, pošto je i kao veznjak odličan, ali jbg.

 

edit: zaboravio sma da dodam, da ne treba shvatiti ovu moju procenu preozbiljno. Ovo je čisto jedna površna ocena, jer dečka nisam gledao mnogo i veča je verovatnoča da sam pogrešio, nego da sam u pravu

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Ado je u nekim preliminarnim planovima važan deo Stankovićeve slagalice za evropski meč osmine finala Lige Evrope. Trebalo bi da igra u tandemu sa Kangom na sredini terena, dok bi se Sanogo spustio u poslednju liniju.

 

Po meni odlična ideja! Sanogo je mnogo bolja opcija na štoperu od Pankova, dobijamo dodatnu sigurnost u dodavanju i građenju napada kroz pas iz poslednje linije. Sa druge strane Ado je u stanju da pokrije veću površinu od Sanogoa što će nam dosta značiti obzirom da dolaskom Picinija imamo kršten bekovski par koji je u stanju da dodatno optereti protivničku defanzivu. Imamo krila koja ulaze u sredinu (Katai, Ben, Motika, Ivanić, Falko), bekove koji izlaze visoko, vezni red sa dosta kilometara u nogama i fudbalski pismenu zadnju liniju. Barem teoretski deluje sve posloženo, videćemo kakva je ralizacija i da li će to doneti rezultate na terenu. Rešene su deficitarne pozicije (napadač, desni bek) a odrađen je upgrade na sredini (Ado over Vladika). Sad je Kanga jedini fudbaler za kojeg nemamo adekvatnu zamenu, možda bi Ivanić mogao to odigrati, ali nema smisla njega spuštati niže kad radi fenomenalan posao na poziciji ispred Kange.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, n4l1m said:

krv ti jebem, ovo tera na samoubojstvo, ne gledati ako ste labilni! ☠️

 

 

Prica o TMSu. Zvuci kao da prica o kvantnoj mehanici a covjek koji sjedne za komp i prvi put vidi aplikaciju, sve moze zavrsiti za 10-15 min (pricam iz iskustva). 

Link to comment
Share on other sites

Kad dođe ovaj Motika, biće malo gužva napred, koja je priča za Lučića i Mustafu? Logičnije bi bilo da odigraju gde su započeli sezonu i drugi deo umesto da greju klupu/tribine. I koja je sad priča za Bakajoka? Nedavno je bilo članak da može da se raskine ugovor bez finansijskih posledica.

 

Borjan - Pičini, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga - Motika, Ivanić, Katai - Ohi.

Popović/Gordić - Gajić, Pankov, Đurić, Gobeljić/Radulović - Krstičić, Stanić/Stanković - Falco, Ben, Rišairo - Pavkov + all around Srnić.

 

Kapiram da Dioni bleji do juna, a ne znam šta da se radi sa Nikolićem, ne bi bila loša neka pozajmica mada sumnjam da je moguće.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Sanogo na štoperu je tempirana bomba. Nisam baš siguran koliko je to pametno.

Ja se više bojim kartona nego nekog pogrešnog dodavanja. Recimo da je u Milanu i Razgradu je odigrao briljantno! Dodatna pogodnost je što ne bi bio taj centralni štoper već "bočni" i verujem da bi igrao barem malo ispred, što se u suštini mnogo ne razlikuje od pozicije zadnjeg veznog bez kreaicje koju je do sad obnašao. Verujem da bi bio dosta agresivniji od Dragovića kao osigurača i zadnjeg igrača u liniji. Mene tu jedino brinu kartoni zbog potrebne agresivnosti, verujem da "držanje ofsajd linije" neće biti problem zbog ovog što sam ranije napisao, a i to se da uvežbati. Nije prvi zadnji vezni koji se godinama spustio na poziciju štopera, sa dobrim pozicioniranjem, sve se to da uklopiti.

 

Kad mu je alternativa Raša Pankov, onda obe ruke dižem za eksperiment sa Sanogom na štoperu. Imamo barem dovoljno prostora za eksperimentisanje!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Liska Manjina said:

Ado je u nekim preliminarnim planovima važan deo Stankovićeve slagalice za evropski meč osmine finala Lige Evrope. Trebalo bi da igra u tandemu sa Kangom na sredini terena, dok bi se Sanogo spustio u poslednju liniju.

 

Po meni odlična ideja! Sanogo je mnogo bolja opcija na štoperu od Pankova, dobijamo dodatnu sigurnost u dodavanju i građenju napada kroz pas iz poslednje linije. Sa druge strane Ado je u stanju da pokrije veću površinu od Sanogoa što će nam dosta značiti obzirom da dolaskom Picinija imamo kršten bekovski par koji je u stanju da dodatno optereti protivničku defanzivu. Imamo krila koja ulaze u sredinu (Katai, Ben, Motika, Ivanić, Falko), bekove koji izlaze visoko, vezni red sa dosta kilometara u nogama i fudbalski pismenu zadnju liniju. Barem teoretski deluje sve posloženo, videćemo kakva je ralizacija i da li će to doneti rezultate na terenu. Rešene su deficitarne pozicije (napadač, desni bek) a odrađen je upgrade na sredini (Ado over Vladika). Sad je Kanga jedini fudbaler za kojeg nemamo adekvatnu zamenu, možda bi Ivanić mogao to odigrati, ali nema smisla njega spuštati niže kad radi fenomenalan posao na poziciji ispred Kange.

 

Sve ovo zvuči dobro u teoriji. Jedino ovo sa pokrivanjem veče površine od Sanoga nisam siguran. Ne zato što bi Ado u tome bio slab, več zato što je Sanoga teško nadmašiti u tome. Ne sječam se da su bile primedbe na njegovo držanje veznog reda do sad, a nije da je imao lagan posao. Pošto je igrao ili sa igračima koje mnogo vuče napred, ili onima koji su izgubljeni u vremenu i prostoru.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...