Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, prvi put pisem na ovom sajtu. 

Iz godine u godinu, kad su u pitanju transferi mi kao klub stagniramo ili bolje reci nazadujemo, zasto, to je vec i vrapcima na grani jasno vjerujem, samo jedan je odgovor na to pitanje, nesposobnost ljudi zaduzenih za transfere-skuantiranje. Mrkela-Terzic ko god da je, ko vec vuce konce i donosi odluku trebao bi debelo da se zapita i podvuce crtu uradjenog i neuradjenog. Klub je ostecen milionskim transferima, kombinacijama, preplacivanjem dovedenih igraca-produzivanjem ugovora postojecih za astronomske cifre-cast izuzecima koji te novce zasluzuju a nije ih puno. Kao klub koji ima takvu istoriju, rezultate u prethodnih 5-6 godina, uspjeli smo da se vrtimo sa starim-novim igracima koji nisu opravdali ocekivanja i ulozeno u njih-Krsticic, covjek koji ima 30+ godina, je doveden za vjerovatno masne pare i mi gledamo kako on guli klupu dok nam odlucujuce meceve igra ni manje ni vise Srnic. Uz duzno postovanje prema Srcnicu kao covjeku(djeluje mi da je momak na mjestu-zvezdas-ali i ja sam isto to) da li smo mi kao klub posle toliko miliona koji su legli u kasu spali na to da nam tu poziciju igra neko ko nije mogao da prodje u 2 slovima drugoj ligi Spanije?  Jasno mi je da se do toga doslo spletom nesrecnih okolnosti-povreda Sanoga, ali pece oci kad se u startnoj postavi nadje neko ko igrackim kvalitetima nije za ovaj veliki klub, a ima ih vise i sto je najgore zauzima mjesto mladom igracu na kojem mozemo i igracki i novcano dobiti(Stanic). Zasto pisem ovo, zato sto je vjerovatno da ce ti igraci biti tu i na prolecu, dobice nove ugovore  , i gledacemo ih u mecevima gdje se brimo za evropu i titulu. Primarni cilj ovog prelaznog roka bi trebao da bude otpisivanje igraca koji kvalitetom ne zasluzuju da budu tu gdje jesu!!! Dioni, Vukanovic, Gobeljic, Krsticic, Srnic, Bakajoko,   6 igraca. Mozda imam nepopularno misljenje ali Bena bih pustio da ide, u zamjenu za nekog brzog i prodornog igraca na desnog krilu, dok bih Zivkovicu i Falku dao sansu da u narendom periodu dokazu dal imju kvalitet za nas tim.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marokanac said:

Trivia...u BiH, Joseph Amoah (Gana), 18 god, najtrazeniji igrac ove zime, dosao iz Trencina u Rudar Prijedor.

Odlican je, sasvim slucajno sam pogledao jedan mec na kojem je igrao, dok sam bio turisticki u Banja Luci, jes da su izgubili ali vidi se da ima fudbala u njemu, nisam znao da je dosao iz Trencina.. 

Ne znam koliko bi mogao da pruzi kod nas, ali svakako vise nego ovi polovnjaci koje dovodimo. 

 

Mucno mi da pratim forum kad ovoliko novih svaki dan stize (nemam nista protiv), nego treba vremena da se pohvata ko je ko😂

 

Od ostalih novosti Katic ide kao slobodan, a kako pricaju jos par klinaca ce zatraziti raskid, znace verovatno Markos vise o tome.

 

Inace ja pisah da je Srnic dobio novo ugovor, ne znam sto se sad cude pojedini.

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marokanac said:

Trivia...u BiH, Joseph Amoah (Gana), 18 god, najtrazeniji igrac ove zime, dosao iz Trencina u Rudar Prijedor.

Uzimaju veliki broj igrača iz Afrike, neki se probiju, a neki ne. Uglavnom, sa 15 puta manje resursa imaju više pogodaka nego Mita i Tvorza.

 

Bolje bi bilo da smo angažovali dvojac Tea Katai i Dragovićev deda.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Katic je ok golman, ali ocigledno smo se odlucili za Gordica. Svakako je i za njega bolje da ode negde da brani. Solidan je golman, nije klasa, ali sto je do njega, odbranice. 

 

Mada meni se ni Gordic ne dojmi. Kad mu se brani dobar je, kad mu se ne brani moze da ukopa ekipu. Bukvalno ne znam sta bi mu se desilo da u nekoj tekmi promasi loptu, da autogol, napuca svog igraca pri ispucavanju itd, sve ono sto je radio u mladjim kategorijama. Kontam da bi ga razapeli ispred stadiona.

 

Marinkovic iz omladinaca mi je bolji od obojice. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Katic je ok golman, ali ocigledno smo se odlucili za Gordica. Svakako je i za njega bolje da ode negde da brani. Solidan je golman, nije klasa, ali sto je do njega, odbranice. 

 

Mada meni se ni Gordic ne dojmi. Kad mu se brani dobar je, kad mu se ne brani moze da ukopa ekipu. Bukvalno ne znam sta bi mu se desilo da u nekoj tekmi promasi loptu, da autogol, napuca svog igraca pri ispucavanju itd, sve ono sto je radio u mladjim kategorijama. Kontam da bi ga razapeli ispred stadiona.

 

Marinkovic iz omladinaca mi je bolji od obojice. 

Jel Marinkovic taj golman kojeg stalno pominju? U par navrata sam cuo da im neki klinac u omladincima koji brani sjajno.

 

Gde je onaj Aleksandar Stankovic? On jos nas igrac?

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je stigla ponuda za Lazetića. Nemam pojma, pomešana osećanja vezano za ovo. Prvo, uvek mi je žao kada neki klinac ode iz Zvezde, a ne napravi neki trag. Sa druge strane, mislim da on neće mnogo napredovati u Zvezdi i da može samo da stagnira ili da krene silaznom putanjom, tako da bi možda i za nas i za njega biti bolje da se ovaj transfer realizuje.

Link to comment
Share on other sites

Lazetic je i igrao da bi se prodao, iako je on po meni ozbiljan talenat, sto ce se videti cim ode preko, kao i u slucaju Vlahovic.

 

Prosto da on nije igrao, ne bi imali koga da prodamo sad na zimu, tako da je vec vidjen u Italiji koliko sad u januaru. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Prosto da on nije igrao, ne bi imali koga da prodamo sad na zimu, tako da je vec vidjen u Italiji koliko sad u januaru. 

 

Uh, Vlahović je trpao i ovde za razliku od Lazetića. Mada dobro, ja verujem u ono što ti napišeš jer se pokazuje duže od decenije da je tako kako napišeš.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

 

Uh, Vlahović je trpao i ovde za razliku od Lazetića. Mada dobro, ja verujem u ono što ti napišeš jer se pokazuje duže od decenije da je tako kako napišeš.

 

Vlahovic za Partizan na 27 utakmica dao 3 gola i to dva u Kupu. Trpo je mozda po splavovima. :D

Edited by Markoss
  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Lazetic je preslikani Vlahovic iz tog uzrasta. I po gradji, i po tehnici, i po stilu igre, i po determinationu na terenu. E sad, dal ce da bude Vlahovic iskljucivo ima da zavisi od toga koliko je spreman da radi na sebi i u inostranstvu i koliko je spreman da trenira i kad bude imao milion u dzepu. 

 

Gledao sam ih obojicu u tom uzrastu, to je to, svi treneri isto kazu, i iskljucivo ce od toga koliko je vredan da zavisi dal ce da bude Vlahovic ili neko drugi.

 

Elem, ima trivija za Vlahovica. Njegovo telo se prema nekim istrazivanjima mnogo brze nego telo prosecnog coveka, pa i fudbalera. Ne znam egazaktan podatak, ali bas je nesto impresivno, bukvalno Lukaku level, s njim se secam da su uporedili to. Dakle, njemu za odmor treba mnogo manje vremena, da mu misici budu ko novi isto tako, i to je nesto sto su utvrdili jos kad je imao 17 godina. Fascinantna cinjenica. Koristio je to Vlahovic maksimalno i u vanterenske svrhe. Uvece se pocepa na splavu, spava tri sata, i onda na jutarnjem treningu ima najbolji rezultat. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Kad ode klinac u inostranstvo najbitnije je da ode pripremljen tamo. Da ga ne pakuju i salju dok mu pricaju ma sta pokidaces tamo, jel vidis kakav si talenat, ne mogu ni pertle da ti vezu i te gluposti. Da ga spreme da ce u tom timu pa makar se on zvao i neka Sampdoria, Levante, Herenven itd. da ima paklenu konkurenciju plus jezik kao barijeru i da mora sa svim tim uspesno da se izbori.

 

Moje licno misljenje je da nisu godine odlaska toliko krive sto neko ne ispuni svoj potencijal koliko to sto ti nasi klinci nespremni ulaze u sve to i idu u nepoznato. I onda kad dodju kao pali s Marsa, vide da postoji na desetak klinaca koji su isto tako dobri ili cak i bolji od tebe plus zapinju jako na treninzima.

 

Mlad igrac sa svime time mora da se izbori i da shvati gde je dosao i ako to prihvati kako treba i krene da igra po njihovim pravilima vrlo verovatno da ce uspeti. Problem je samo sto dosta klinaca imaju te koji ih pogresno savetuju i spremaju a sve to. Bitno je da se uzme koja para.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Markoss said:

Lazetic je preslikani Vlahovic iz tog uzrasta. I po gradji, i po tehnici, i po stilu igre, i po determinationu na terenu.

 

Ајде ајде чини ми се да си причао и о Чаушићевој грађи и телу за озбиљан фудбал. :classic_laugh:

Мнооого је фактора да један клинац постане играч топ класе. Прво мора да буде заиста талентован а не извикан, па онда да има добре тренере у омладинској школи а не спинерској школи, па педагошки дио које поставља темељ да глава прати физику који је кључан дио да играч постане топ класа, па да игра у тимовима у којима може да се развија са становишта тактике,саиграча и времену проведеном на терену, да је мозак у стању да испрати команду рад, рад, и само рад , итд итд да не набрајам детаљније

Лазетић овако на прву није таленат топ класе јер се такви одмах препознају по индивидуалним потезима па да играју и у Јавору, АЛИ јесте јако млад и има времена, да се ради(ло) са њим добро сигурно није у Младеновићовој демагогији, да је добијао шансу у утакмицама у којима је требало у формацији у којој је требало такође није у Станковићевој анархији. Ствар је људи који се брину о његовој каријери колико ће све да закрпе недостатке, да створе радног момка и извуку максимум да постане озбиљан играч. На крају крајева било је примјера да играчи у познијим годинама, када се све посложи укључујући и средину постану комплетни играчи, никад није касно али треба заслужити радом.

 

Него да не филизофирамо па да се вратимо у реалност кад смо већ код наше деце, уживајте у фотографији и тексту:

1640129525426_ZVEZDA-SPARTAK_55.jpg


 

Quote

 

Slavoljubu Srniću zajedno sa Aleksom Vukanovićem ističe ugovor 31. decembra, ali postoji mogućnost da nekadašnji izdanak Zvezdine škole produži saradnju sa matičnim klubom. Kako piše Sportski žurnal - do leta 2023. godine. Srnić se za takvu opciju izborio odličnim partijama u finišu sezone. Odigrao je važnu rolu u Bragi i bio prilično standardan u poslednjih nekoliko prvenstvenih kola.

Srnić može da bude prilično zahvalan igrač za svakog trenera, s obzirom da je u stanju da odgovori na više pozicija u timu i uvek će izvući maksimum svojih mogućnosti u svakoj ulozi.

Neumorni vezista se na stadion "Rajko Mitić" vratio u decembru prošle godine, nakon rastanka sa Las Palmasom, i u aktuelnom mandatu je zabeležio 40 nastupa u crveno-belom dresu.

 

 

:roflmao:

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Kad ode klinac u inostranstvo najbitnije je da ode pripremljen tamo. Da ga ne pakuju i salju dok mu pricaju ma sta pokidaces tamo, jel vidis kakav si talenat, ne mogu ni pertle da ti vezu i te gluposti. Da ga spreme da ce u tom timu pa makar se on zvao i neka Sampdoria, Levante, Herenven itd. da ima paklenu konkurenciju plus jezik kao barijeru i da mora sa svim tim uspesno da se izbori.

 

Moje licno misljenje je da nisu godine odlaska toliko krive sto neko ne ispuni svoj potencijal koliko to sto ti nasi klinci nespremni ulaze u sve to i idu u nepoznato. I onda kad dodju kao pali s Marsa, vide da postoji na desetak klinaca koji su isto tako dobri ili cak i bolji od tebe plus zapinju jako na treninzima.

 

Mlad igrac sa svime time mora da se izbori i da shvati gde je dosao i ako to prihvati kako treba i krene da igra po njihovim pravilima vrlo verovatno da ce uspeti. Problem je samo sto dosta klinaca imaju te koji ih pogresno savetuju i spremaju a sve to. Bitno je da se uzme koja para.

 

Ako je ruza procvetace. Toliko se o toj Italiji pisalo kao groblju talenata jer su propadali Stefan Scepovic, Gulan, Fica Jankovic itd, a sad su nam dva najtalentovanija klinca tamo standardna - Ilic i Vlahovic.

 

Nema greske. Nijedan klub nece sikanirati dobrog klinca, odnosnoo mozda jedan i hoce, al drugi nece, pa ce negde da se pokaze.

 

Tako da sve te price oko privikavanja i ostalo su smesne. Ko zna, izborice se, uvek bilo i bice, u svakom sportu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Laki21 said:

Ako od Lazetića ispadne neko ime, ima da pojedem patike.

 

Kako beše ono "Da bi bio pametan i mudar, moraš biti mlad i lud". Zamišljam patike, kao svoje, ništa odvratnije na svetu nije viđeno. Aroma sirac plemeniti(edit) od karaktera. Garnirung ispod sača. Sedi društvo negde gde ima grejanje na drva. Tebe u čelo stola i specijalitet na istom. Jedva čekam, navijaćemo kao na Survivoru. :evil:

Edited by Neme
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Srnić... Ja sigurno nisam ekspert, ali posle toliko godina gledanja i praćenja jednog sporta, nešto se može i razumeti, razlikovati, naučiti.. Ja stvarno ne vidim koje on to fudbalske kvalitete (napominjem:igračke) on poseduje da bi mu se stalno i iznova produžavali ugovori. Umesto da se makar pokušati sa Stanićem npr.

 

Piksla,očito.

 

P.S.trenirao sam nešto fudbala u svoje vreme.  I ja sam bio od sorte polivalentnih igrača. :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...