Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

 

 

19 hours ago, svi pjevaju said:

 

 

Jako mi je drago vidjeti @delgado ponovo na teniskim temama, to je pravi gospodin i istinski teniski fan kakvih gotovo da više i nema.

 

 

 

 

Hvala, hvala. Bukvalno sam na ovom topiku napisao tipa 50ak postova u poslednjih 5-6 godina, retko sta u zivotu me je zabolelo kao Tipsina povreda kad je pracenje sporta u pitanju (a ipak jako vazna stvar u mom zivotu i jako emotivno dozviljavam svoje ljubimce -> bilo pametno ili ne) pa sam dugo vremena odbijao da se vratim nekom solidnijem pracenju i gledanju, bio sam u bojkotu. Sada kada se penzionisao pre 2g, i kad je su ovi mladji poceli da 'stasavaju' opet mogu da pogledam povremeno bitnije turnire - posebno slemove, ako nista aktivno se kladim pa mi i to daje neki mini-motiv, pa ono ajde sad da se gleda sta fali, postao sam veliki fan ove igre, a ove godine sam cak posle duge pauze se vratio i rekreativnom igranju tenisa 🙂  Iskren da budem, jedno od vecih zadovoljstava mi je igranje tenisa, koliko je lep za gledanje, jos je bolji za igranje kada znas neke osnovne stvari. 

 

Sto se tice diskusije o erama, podseticu samo da Zverev do pre izvesnog perioda nije mogao na slemu da reachuje dalje od 1/8 valjda? Da Cicipas koji je finalista RG-a lagano ispade u 1R W i valjda 3R USO-a, da je jedan Mateo Berretini reachovao slam finals jer su 'mladi' nesposobni da igraju na travi...

 

  Taj 'drvoseca' Roddick je jedini igrac u istoriji koji ima pozitivan skor sa Djokovicem a da su opet odigrali 9 meceva -> ostali koji imaju nenegativan skor su oni koji nisu igrali s njim, ili imaju meceva na prste jedne ruke, pada mi na pamet Kirgios i nzm Volandri ?? il ko jos. Djokovic jeste najbolji igrac u istoriji tenisa i imace jos dosta prilika da to overi&zapecati, ali nemojmo se praviti da Roddick nije bio premocan igrac. Njega je Fed sprecio od osvajanja visestrukog osvajanja GS titula jer mu je mecap from hell -> ima takodje premocan servis a u igri naravno znatno bolji +njegov block ritern mu je omogucio da mnoge servere relativno pristojno/lako resava. U finalu W 2009 Roddick je bio bolji, ali prosto nije mogao da izadje na kraj s Rogerom, nabio mu je necu da kazem kompleks, nego tu auru nepobedivosti.... Mnoge tesne meceve je useravao protiv njega ... Hewitt je takodje bio fantaastican igrac, veliki borac i ratnik, preteca Djokovica i savrsenog baseline igraca. Safin , Nalbandian, Davidenko, JC Ferrero -->uf, bilo je tu itekako sjajnih igraca da se ne lazemo, kojima je Federer maltene izbusio karijere. 

 

 Sada kada Zverev konacno deluje stabilnije i bolje, Meda i Tim posle nekoliko izgubljenih slem finala imaju slem, ova era polako ojacava. Ali to je samo sto se tice top igraca /slam contendera. Prosto mi je neverovatno da igraci poput Rubleva, Svarcmana, Ruda , Shapovalova mogu da obitavaju oko top10... Setimo se koliko je VaVrinki trebalo da se ustali samo u top10, a oduvek je pokazivao ogroman kvalitet ... Za Mareja je veliko sranje sto se povredio, jer bi i on nakupio neki slem , sigurno. Evo ovi nasi momci Lajovic, Krajinovic, Djere, Miomir, nakupljaju lepe pare i rezultate, Duci i Fica su igrali cak MASTERS FINALA a da se ne lazemo niko od njih 4 nije bio kvalitetan kao Janko i Viktor.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by delgado
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

👏

Dobar je Meda ali ovo mi vise zvuci kao uvlacenje u fazonu najbolji je a ja ga dobio.

Cinjenica je da je izmedju Federera, Nadala i Noleta mrtva trka oko GOAT-a.

 

Novaj jeste freak na mentalnom nivou ali i na njega ce ostaviti posledice porazi na OI i ovo sad. Jbg, ovo je jurio. 

Falilo mu je zlato sa OI, poraz.

Jurio kalendarski slem, poraz u finalu gdje se nije cak ni pitao. Koliko god da je psihicki jak sigurno ce ovo ostaviti udarac.

 

Ostala je sigurna kuca AO ali bojim se ako mu to neko poljulja sta ce se dalje desavati.

Neminovno je da su mladi stasali. Jedino od Novaka jos uvijek imaju bojazan dok nemaju respect prema Federeru a ni Nadalu osim ae na RG ali i prema Noletu se svaki dan smanjuje to sto je neminovno, dolazi do smjene generacija.

 

Nole je kljucan potez napravio na RG jer da je Nadal uzeo to misljenja sam da ga Nole ne bi presao ali sada je to vec pitanje samo kada.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

@delgado jeste ovo weak era jer ono sto se desavalo prethodnih 15 godina je nezapamceno a posebno neki period od 2005-2018 i to je peak tenisa. Jednostavno nikad vise se nece ponoviti era sa ovalva 3 sampiona kao Federer, Nadal i Djokovic. Svaka cast mladoj plejadi ali zalosno je reci da ce uz svo duzno postovanje npr Medo, Tim, Zverev, Cicipas zavrsiti vrvt sa vise GS nego jedan Marej, Delpo, Wawrinka koji su prosli kroz pakao da bi to osvojili. Njima je bilo u fazonu jbt ja moram dobiti 2 od te 3 u 1/2 i finalu.

 

@BattleBender grijesi kad kaze da ce ova nova generacija ili neka sledeca biti bolja od ove trojice jer zanemaruje cinjenicu da su ova 3 imali za rivale same sebe a imati za rivale nekog do njih je ultimate test i nema sanse da ce se to ponoviti. Mozda se pojavi 1 bolji od ove trojice ali da u isto virjeme imas takva 3 tenisera u svom prime-u nema trika. 

 

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Miki28 said:

Dobar je Meda ali ovo mi vise zvuci kao uvlacenje u fazonu najbolji je a ja ga dobio.

Cinjenica je da je izmedju Federera, Nadala i Noleta mrtva trka oko GOAT-a.

 

Novaj jeste freak na mentalnom nivou ali i na njega ce ostaviti posledice porazi na OI i ovo sad. Jbg, ovo je jurio. 

Falilo mu je zlato sa OI, poraz.

Jurio kalendarski slem, poraz u finalu gdje se nije cak ni pitao. Koliko god da je psihicki jak sigurno ce ovo ostaviti udarac.

 

Ostala je sigurna kuca AO ali bojim se ako mu to neko poljulja sta ce se dalje desavati.

Neminovno je da su mladi stasali. Jedino od Novaka jos uvijek imaju bojazan dok nemaju respect prema Federeru a ni Nadalu osim ae na RG ali i prema Noletu se svaki dan smanjuje to sto je neminovno, dolazi do smjene generacija.

 

Nole je kljucan potez napravio na RG jer da je Nadal uzeo to misljenja sam da ga Nole ne bi presao ali sada je to vec pitanje samo kada.

 

Ako za nekog ne mislim da bi se ”uvlačio” na ovaj način, to je Daniil. Pitali su ga na drugoj pres konferenciji za to što je rekao i odgovorio je ”neću to ponoviti, rekao sam jednom ono što mislim”.

 

Za njega verujem da je iskren.

Link to comment
Share on other sites

U diskusiji oko era treba dodati i sta se desilo pojedinim igracima kojima ovi novi verovatno mogu samo vodu da nose - Del Potro, Has, Soderling, Davidenko. Da su bili zdravi mozda bi jos nekoga negde kljucnuli ali i da nisu, spremni su cinili jedan beton koji preskocis jednom u pet puta, pa tek onda ides na Big 3. Svi su igrali sve, kad pogledas plasmane nosilaca po svim jacim turnirima, ko prodje van top 20 u cetvrtfinale mastersa da peva. Pa Robredo mrtvi sta je radio klincima ceo zivot, ukljucujuci i neke od ovog "nextgena". I tek polako svi oni odlaze sa skoro 40 godina i to ne jer su ih mladji oterali nego jer ih povrede sve vise zezaju i postaje im mrsko da obuvaju patike za trening ujutru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTIme said:

 

Ako za nekog ne mislim da bi se ”uvlačio” na ovaj način, to je Daniil. Pitali su ga na drugoj pres konferenciji za to što je rekao i odgovorio je ”neću to ponoviti, rekao sam jednom ono što mislim”.

 

Za njega verujem da je iskren.

Pa svako ima svoje mišljenje o tome, Danil ima pravo na mišljenje kao i svi drugi, a da se opredelio za Federera kao recimo Gaske niko ne bi njegovu iskrenost dovodio u pitanje.

Uostalom i Novak je jednom na nekoj ceremoniji posle finala rekao Nadalu da je za njega on najbolji svih vremena, naravno u vreme kada odnos u slemovima nije bio ni blizu :classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod slazem se, ne zaboravimo Nalbandijana npr isto pa isto recimo David Ferer, posebno na sljaci. Mnogo mina je bilo do titula za te najbolje i stvarno su se trosili i nemojte mi te orice da je ovo bio pretezak zriheb za Novaka, imao ih je u ovih 20 osvojenih bar 80% tezih.

 

Na W si se bojao servera ko od djavola a toga vise nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@McLeod slazem se, ne zaboravimo Nalbandijana npr isto pa isto recimo David Ferer, posebno na sljaci. Mnogo mina je bilo do titula za te najbolje i stvarno su se trosili i nemojte mi te orice da je ovo bio pretezak zriheb za Novaka, imao ih je u ovih 20 osvojenih bar 80% tezih.

 

Na W si se bojao servera ko od djavola a toga vise nema.

 

Pisao sam vec i o Fereru i vecina zna da sam bio veliki fan debelog Argentinca, mada je on imao drugih problema.

 

Ne treba nista oduzeti od Medvedeva, igrao je vrhunski, Djokovic nije odigrao na svom nivou, ali daleko od toga da je bio los kao sto se ovde pise, igrao je on mnogo gora finala od ovog.

 

Problem je sto ovaj nivo igre treba da bude standard za sve ove klince, ako ne i dosta vise od toga, da bismo mogli da pricamo o stvarnom kvalitetu i pravoj smeni generacija.

 

Sve dok ne budu bas svi mogli da nadjacaju Djokovica sa osnovne linije, sto se sada desava samo sporadicno, nema neke price. Nek se lome po planincinama kao on u pauzi izmedju sezona, pa da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Delgado je po meni bliži istini od McLa, koji kao po običaju preteruje i ide u neke krajnosti iako naravno ima mnogo tačnih stvari koje kaže. 
Poredjenje igrača iz raznih vremena u bilo kom sportu je neopipljivo i (uglavnom) nedokazivo tako da se često priča vrti u krug i može se samo gubiti vreme.
Ono sto je jedino neupotno i bez dileme je da je period dok su trojica najboljih igrala to bilo nešto iznad svih drugih konkurencija i era.

Malo tu muke zadaje sto je Rodzer stariji koju godinu pa je uhvatio i neko drugo vreme ali ne menja suštinu.

 

A da li su ovi momci sada Medvedev, Zverev, Cicipas… losiji od Vavrinke, Del Potra, Conge, Ferera… Teško je uporedivo, tačno je da su imali godine tavorenja i ispadanja u ranim rundama ali oni za razliku od starijih nisu stasavali uz Federera, Nadala i Novaka, nisu imali šansu da se razvijaju igrajući protiv njih i time bili spremni za taj kvalitet i nivo tenis. Kao sto su big3 medjusobno izvlačili najbolje jedni iz drugih tako su i ostale tenisere cinili boljim. Zato je možda malo više vremena trebalo ovoj najnovijoj generaciji.

 

A to koliko mladih a koliko matorih ima u top50 ili top100 ne govori ništa o kvalitetu samih Zvereva, Medvedeva, Cicipasa, Beretinija i ostalih nadolazecih pretendenata za svetski vrh. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U pravu si u prvom delu donekle, a u drugom prosto nisi. Zapravo je jedini parametar koji odredjuje snagu jednu ere ili ako ti se ne svidja rec era, perioda od nekoliko godina, taj sudar igraca razlicitih generacija. Apsolutno nista drugo, najgori moguci argument je osvojeni slemovi i velike titule jer je Big 3 pokupio sve i onda svi ovi igraci o kojima pricamo izgledaju gore.


To je vrlo plitko gledanje na tenis.

 

Stanje u top 10,20,50 i 100 govori bukvalno sve sto treba da znas, uz cinjenice koje sam nabrojao - balvani nad kojima je Federer dominirao u tzv. weak eri su kao tinejdzeri oterali Samprasa koji je osvojio 14 slemova, najvise do tada, u penziju. Je l' to znaci da je svako ko je igrao tenis pre Novaka Djokovica balvan, ako su Sampras i Agasi koje su ovi resili balvani, i Lendl, Edberg i Beker koje su ova dvojica resili takodje balvani, mislim to je jedini moguci zakljucak koji se meni namece.

 

Ukoliko big 3 dominira i potpuno je jasno da su to tri najveca igraca ikada u istoj eri, ta era sigurno izgleda drugacije. Ali, ako igraci koje su oni unakazili i imaju po 10-15 pobeda vise protiv svakog od njih, sva trojica, sa manjim odstupanjima tu i tamo koja su statisticki nebitna, uspevaju da se godinama i pored tog unistavanja psihickog, fizickog i u svakom drugom smislu, odrzavaju u top 10 i top 20, i da od najmladjeg top 20 u istoriji tenisa kad je Djokovic upao u njega pre 4-5 godina imamo najstariji i ISTE LJUDE manje vise u njemu, kako to ne pokazuje snagu ere i mladjih igraca?

 

Pa Monfis u ovom poslednjem naletu kad je poslednji put usao u top 10 je cistio sve ove klince kao od sale. Monfis, koji NIKADA nije dobio Djokovica od kako su seniori i NIKADA nije dobio nikoga iz top 3 na slemu. Strah me da trazim skor protiv top 10 uopste, tu samo Gaske moze da ga zajebe.

 

Gaske, koji je probio 4R na slemu sa tipa 28 godina, a bio godinama top 20 igraca, unistavajuci klince pritom. Zajedno sa svojim drugarom Robredom.

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stray_cat said:

Imao je on vremena da se odmori posle OI, ali nije imao vremena i da se odmori i da se spremi za US Open. Proverio sam, Rođa je AO 2017, sa 35,5 godina osvojio bez pripremnog turnira, pre toga nije igrao pola godine

 

Relativizacije i racionalizacije su moguće, naravno.

 

Baš tako. OI su bile preblizu UO-a za neku normalnu pripremu za slem, a dovoljno daleko da je "morao" da ode na njih. I nije to bila loša odluka samo zbog fizičkog napora, pisali smo o tome pred Olimpijadu. Ideš na takmičenje koje se igra u formatu u kojem si relativno ranjiv (na dva seta), rizikuješ da te neko izbaci i načne tu auru nepobedivosti (što se i desilo sa Zverkom). US Open je turnir koji nikada nije bio lak za Novaka i bila mu je potrebna svaka moguća prednost, morao je da bude svestan kakav ga pritisak čeka tamo, posebno mentalni.

 

Moj je utisak (možda grešim) da je Novak na US Open morao da ode na krilima Vimbldona, sa jednim pripremnim turnirom tipa Vinston Salem, baš kao što je uradio pred Vimbldon sa Marbeljom. Bez preteranog cimanja, bez mečeva sa glavnim konkurentima za trofej. Ili, da eventualno odigra Sinsinati ako baš želi da "proveri" te iste konkurente pa makar i izgubio - opet mi je to logičnije jer je u sklopu priprema za slem. Ovako, našao se u nekoj sredini, niti može da se odmori niti da igra pravi pripremni turnir...što neko gore reče, kockao se i izgubio.

 

Btw, ne mislim da je ovo neka katastrofa mada bi bilo lepo da je uzeo i CYGS, naravno. Kada je izašao žreb, očekivao sam da ga Zverev izbaci i mislim da je pravo čudo što je uopšte prošao u finale. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Pa svako ima svoje mišljenje o tome, Danil ima pravo na mišljenje kao i svi drugi, a da se opredelio za Federera kao recimo Gaske niko ne bi njegovu iskrenost dovodio u pitanje.

Uostalom i Novak je jednom na nekoj ceremoniji posle finala rekao Nadalu da je za njega on najbolji svih vremena, naravno u vreme kada odnos u slemovima nije bio ni blizu :classic_biggrin:

 

 

Naravno, samo kažem da je moje viđenje da se Meda nije uvlačio Noletu, kao što verujem da se ni Nole tada nije uvlačio Rafi.

 

2 hours ago, Ridji said:


I odličan izbor igrača :classic_smile:

 

 

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, NMX said:

Da, inace da je ove godine na AO naleteo na Rafu ili na Wimbu na Rogera, pevala bi se druga pesma, sve jasno. emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png


Ma koliko ljudima bilo tesko da priznaju, pobede protiv Rogera i Rafe na W2019 i RG2021 su okoncale goat trku. Sve posle je samo stavljanne pecata na vec ispisan dokument.

 

Pa da je izgubio od njih bio bi isti rezultat, ali bi moglo da se kaze da je imao mnogo tezi posao.

 

Izgubio je od lika koji ne moze da prodje u cetvrtfinale Wimbledona i 1. kolo RG. Lika koji je u finalu samo zato sto tu nisu ni Thiem, ni Nadal ni Federer iz 2019. Eno, prosle godine nije bilo nikog iz Big3 i lik nije uspeo da prodje ni u finale, izgubio 3:0.

 

Sto se tice GS, pa 4 GS u jednoj sezoni ti je kao osvojena LS u fudbalu, posle toga ide sve ostalo. Mozda je Laver imao lose rivale, ali niko posle njega nije uspeo da to ponovi. I zato je prosla noc bila tako posebna, a ne zbog toga sto bi jedan teniser koji je pred penzijom osvojio 21 i tako ostavio iza sebe dvojicu velikih rivala koji su skoro zavrsili karijere.

 

Cak i da je Novak bio iza njih po broju GS, sa osvojenih 4, 5 ili 6 u nizu (a prime Nadal je mnogo teza prepreka od "servis majstora i lika koji je sve vracao") bi sigurno mogao da se smatra za najvecim svih vremena. Ovako, osvojio je on 20, ali 6 na dugovecnost u odnosu na rivale.

 

Ko je GOAT? Pa definitivno onaj ko uspe da osvoji sva 4 u jednoj sezoni, a pogotovo onaj ko osvoji 5, 6 ili vise uzastopnih GS. To bi bio Federer da nije bilo Nadala, covek bi mozda imao i 10 uzastopnih slamova da se nije pojavio bik sa Majorke.

 

Mislim da bi bilo najpostenije da svi ostanu na 20. Da li treba Nadal da sa 39 osvaja RG, pa onda Djokovic sa 40 strpne neki Wimbledon samo zbog brojki? Manite to, treba gledati ko je koliko bio dominantan u svom prajmu, a sva trojica su imala periode kad su se raspadali i zbog toga ostajali bez trofeja.

 

Da sumiramo, Federer - 20 GS, najvise trofeja na Wimbledonu, najvise GS uzastopnih finala i polufinala.

Nadal - 20 GS, GOAT na sljaci, najvise osvojenih trofeja na jednom GS

Djokovic - po dva trofeja na svakom GS, dva brutalna perioda, 2011. i 2015. -16. I tada je, kao i sada, gubio GS od losijeg od sebe (Wawrinka, Medvedev), steta jer je tada mogao i do 6 uzastopnih, a sada mozda do 5 uzastopnih.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

ima jedan deo gde Amy kaze da je neko gledao Medvedeva kako se specificno priprema za Novakove kratke dijagonale pod velikim uglom i jos neke stvari koje je ocekivao da Novak igra.

 

Imam utisak da se  Novak s druge strane nije ni spremao za uso, da takoreci nije ni igrao tenis od OI a ni za OI se nesto nije spremao , jednostavno je bio prezasicen posle 3 osvojena GSa.

Posledica toga je da je na uso gubio prvi set redovno i u finale je usao potpuno nespreman po meni (izuzev cisto fizicki to mu je vec navika). Za Sashu se spremao bar donekle zbog OI osvete a za medu po meni uopste kao ni za meceve iz prve nedelje

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da bi bilo najpostenije da svi ostanu na 20. Da li treba Nadal da sa 39 osvaja RG, pa onda Djokovic sa 40 strpne neki Wimbledon samo zbog brojki? Manite to, treba gledati ko je koliko bio dominantan u svom prajmu, a sva trojica su imala periode kad su se raspadali i zbog toga ostajali bez trofeja.

Po Fedfanovima bi to bilo najpoštenije. Da Federer nije osvojio tri GS u 2017-18, još bih i poverovao.

 

Daleko je Novak od 39-40 godina.

 

Kada je Federer strpnuo 3 GS-a zbog brojki, baš u trenutku kada su se povredili Novak i Endi (na trajno), ne znam zašto ne bi i Novak sad još 2-3 slema, čisto da Rafa ne iznenadi.

Edited by Dracarys
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ridji said:

Delgado je po meni bliži istini od McLa, koji kao po običaju preteruje i ide u neke krajnosti iako naravno ima mnogo tačnih stvari koje kaže. 
Poredjenje igrača iz raznih vremena u bilo kom sportu je neopipljivo i (uglavnom) nedokazivo tako da se često priča vrti u krug i može se samo gubiti vreme.
Ono sto je jedino neupotno i bez dileme je da je period dok su trojica najboljih igrala to bilo nešto iznad svih drugih konkurencija i era.

Malo tu muke zadaje sto je Rodzer stariji koju godinu pa je uhvatio i neko drugo vreme ali ne menja suštinu.

 

A da li su ovi momci sada Medvedev, Zverev, Cicipas… losiji od Vavrinke, Del Potra, Conge, Ferera… Teško je uporedivo, tačno je da su imali godine tavorenja i ispadanja u ranim rundama ali oni za razliku od starijih nisu stasavali uz Federera, Nadala i Novaka, nisu imali šansu da se razvijaju igrajući protiv njih i time bili spremni za taj kvalitet i nivo tenis. Kao sto su big3 medjusobno izvlačili najbolje jedni iz drugih tako su i ostale tenisere cinili boljim. Zato je možda malo više vremena trebalo ovoj najnovijoj generaciji.

 

A to koliko mladih a koliko matorih ima u top50 ili top100 ne govori ništa o kvalitetu samih Zvereva, Medvedeva, Cicipasa, Beretinija i ostalih nadolazecih pretendenata za svetski vrh. 

Pritom, meni nije posteno govoriti da je neko od tih penzionisanih igraca bio bolji od ove trojice ( uz napomenu da Zvereva i Cicija ne podnosim kao pojave, ali treba biti objektivan ) jer momci imaju 25, 24 i 23 godine! Dobar deo karijere je tek pred njima, tako da polako za donosenje sudova, ko zna kakve njihove partije nas ocekuju. Pa eto, jedan Zverev se tek u toku ove godine stabilizovao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg: Dugovečnost u odnosu na rivale!? Veoma nategnuta racionalizacija (čija je poenta relativizacija) koja i nije tačna, Rođa je taj koji je, zbog dugovečnosti u odnosu na rivale uspeo da ga ne preteknu za 3 slema. Videćemo da li će jedan od rivala da dostigne tu dugovečnost - da osvaja slemove i sa 35, 36 godina.

Ako ćemo tako da gledamo ko je GOAT (po broju uzastopno osvojenih slemova), onda je to nedvosmisleno Don Badž, šest zaredom, ćao zdravo (samo što se ne sećam da je to bilo ko pominjao dok je Rođa vodio po broju slemova). Posle njega Lejver, 2x4, pa Noksa, 1x4 (+ 3x3, čak i tri zaredom ima više puta od Rođe).

 

Mislim, to što je Noksa omanuo sa GSom je poseban chapter, ni Rođa ni Rafa u celoj svojoj karijeri nisu bili ni blizu toga (kamoli da im fali samo finale US Opena, zadnji meč).

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...