Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Žgoljav je eventualno Meda, Novak je savršeno građen. Pored svega, Nole stiže i da pruži podršku Cicipasu:

 

 

Quote

Igra najbolji tenis kad mu je potrebno, to ne može mnogo igrača. Zato je broj jedan. Imali smo koliko, 53 udarca u poenu... Jedini način za mene da dobijem taj poen bio je da pogodim forhend viner. To sve govori, na set lopti. Vidite, postoji razlog što je osvojio 20 grend slem titula, zašto je toliko nedelja prvi. Ima mnogo razloga za to. Mentalno je najjači igrač svih vremena. U najvažnijim poenima na tom mentalnom nivou radije bih igrao protiv nekog drugog igrača.

 

Zveki o Novaku. 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Đoković je sada na korak do kalendarskog slema, podviga koji nije ostvario niko već 52 godine.

 

"To je sjajno za sport. Niko nije verovao da to što je Rod Lejver uradio, može da se uradi ponovo. Sada kada ima tu šansu u nedelju, mislim da će je iskoristiti. On ruši svaki mogući rekord pred sobom. Ako gledate statistiku, samo tenisku akciju, on je najveći igrač svih vremena. Niko ne može da stoji tu sa njim,  ima najviše nedelja na prvom mestu, najviše masters titula, najverovatnije će biti najbolji i po broju slemova. I sad ima šansu za sva četiri u godini. Kako da se takmičite protiv toga?", pita se Zverev.

 

U pokušaju da uporedi Novaka sa ostalima protiv kojib igra, naročito sa te mentalne strane, Zverev je rekao da Novak uvek može da izvuče iz sebe najbolji tenis.

 

"Igra najbolji tenis kad mu je potrebno, to ne može mnogo igrača. Zato je broj jedan. Imali smo koliko, 53 udarca u poenu... Jedini način za mene da dobijem taj poen bio je da pogodim forhend viner. To sve govori, na set lopti. Vidite, postoji razlog što je osvojio 20 grend slem titula, zašto je toliko nedelja prvi. Ima mnogo razloga za to. Mentalno je najjači igrač svih vremena. U najvažnijim poenima na tom mentalnom nivou radije bih igrao protiv nekog drugog igrača", zaključio je Zverev.

 

Nahvali ga Zverka za sve pare

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Nije ni cudo sto ga Zverev mnogo ceni, posebno jer su i licno u dobrim odnosima koliko znam

 

Pa, da. Obezbedio mu Novak gratis kovid u Beogradu, da ranije stekne imunitet pa je zahvalan :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je specimen, slicno kao LBJ u kosarci ili Tom Brady u NFL, te je glupavo pokusati im nesto prebaciti jer im mladji na fizickom planu ne mogu nista. Pogotovo jer protiv drugih protivnika i izmedju sebe ti isti mladji nemaju nikakvih fizickih problema.

Ljudi su prototip spoja dobre genetike, brige o svom telu, mentalne snage i volje za pobedom. Nisu jedini, ima jos primera gde se igra uspesno i preko 40te kao sto su Scola, Djinobili, Federer, Rasko Katic 😀..Uostalom, nije isto sportista sa 35+ godina danas i pre 20-30 godina. 

I da, kakvih crnih 60 posto, od ovakvog Djokovica je bolji samo Djokovic iz 2011 i 2016, mozda. Vise puta je govorio kako je sada najkompletniji teniser.

 

 

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Helena said:

Žgoljav valjda treba da znači neuhranjen-to znači?

 

Ne znam ja, ali u državi gde je pretilost prečesta i sve se više pojavljuje kod dece, onda bolje biti žgoljav.

 

Nisam ga videla uživo, ali meni je Novak sasvim OK građe...

Nekad ne moras sve bukvalno da shvatas.Jbt.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledala sam samo 5. set, oglasio se alarm oko pola 2 ali nisam stigla ni da dohvatim daljinski, bas sam pospana bila i jedva sam docekala kraj meca, opet trazim daljinski po krevetu da ugasim i cujem izjavu "kao da mi je poslednji mec u karijeri" i bas je zazvonilo skoro da me razbudi, ne sto to misli to je sasvim poznato, vec sto je zapravo izgovorio tako jasno i glasno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zoe Bg said:

Gledala sam samo 5. set, oglasio se alarm oko pola 2 ali nisam stigla ni da dohvatim daljinski, bas sam pospana bila i jedva sam docekala kraj meca, opet trazim daljinski po krevetu da ugasim i cujem izjavu "kao da mi je poslednji mec u karijeri" i bas je zazvonilo skoro da me razbudi, ne sto to misli to je sasvim poznato, vec sto je zapravo izgovorio tako jasno i glasno. 

 

Da prenesem komentar na to: "I Bregović je prvi oproštajni napravio '77-me" :lala2:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pomenu neko zgoljavost... Steta je sto kod nas vrlo cesto emocije koje izaziva Novak idu od onog kako razvaljuje pogani zapad pa do inspiracije da roditelji ganjaju decu da igraju tenis jer se tu zaradjuje veliki novac. A toliko toga mogu objasniti svoj deci ukazujuci im na Novaka kao nekog ko je sve postigao svojim radom uz silna odricanja, o njegovoj zelji da napreduje... Ukazujuci im na primer kako covek ne uzleti kada ima toliko para i ostaje cvrsto na zemlji ne zaboravljajuci ko je, odakle je...

Mogu ukazati i na zdrav nacin ishrane, doduse ne tako radikalan, ali zdrav u smislu iznacivanja fast fud trovacnica i slicnog. Zastrasujuci je taj galopirajuci broj ne gojazne, vec bas debele dece u najnizim uzrastima. Naravno, glavni razlog je ta grozna hrana koja dominira u jelovniku.

Tako da i ta "zgoljavost" Novaka moze da bude jedna korisna stvara na koju mogu roditelji da se pozovu govoreci deci o Novaku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, noćna frajla said:

Ne znam od cega je ovaj covek i kakva je to glava emoji173.png

 

Ali uhvatila me velika zebnja, na kraju je rekao, u intervjuu na AA, da ce mec u nedelju da tretira kao poslednji u karijeri.

 

Jaoooo emoji3064.png

 

 

1. aprila one godine kad je Novak imao problem sa laktom, jedan drugar, teniski trener, okačio na fejsu da je Novak objavio da se povlači iz tenisa! Ja bunovan ustao i dan danas ne mogu da zaboravim kakva me je tuga obuzela, a posle toga euforija kada sam shvatio koji je datum! Bliži se taj dan i plašim ga se. 

Što se izjave tiče, mislim da je namenjena Medvedevu. Neka razmišlja o tome.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...