Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ne mogu svi igraci biti u formi, gde to ima?

Pocetak je tek, bice losih izdanja, bice velikih skalpova, nama je najbitnije da budemo sto zdraviji i pre svega kompletni.

Toliko emocionalnog, fizickog trosenja, danas si u Laktasima, prekosutra u Madridu, pa Beograd, Moskva...

Ima dana kada nisam ni za sta, a ne trcim, nije mi naporan posao, ali eto bude sivo, vetrovito, kvasno, pa mi se ostaje u krevetu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sector said:

Kuzmić a i Simonović su trenutno prilično korisniji od Davidovca.

DeDa je sinoc odigrao sasvim solidnu all around partiju.Naravno ni blizu onoga sto moze, ali za ovosezonske standarde nije to bilo bas toliko lose. 7pts, 4 skoka, 2 kradje, 4 iznudjena faula i jedna sjajna asistencija kad je sastavio Ogija sa kosem iz visokog posta. Da nije promasio 2 bacanja  utisak bi bio jos bolji.

Odbrana skripi, alo to i nije njegov trademark, nije ni tu toliko strcao, kad imas ovakve defanzivne zverine oko sebe. Nekako mi i takav DeDa drazi od Simonovog windmill mlataranja, cuvanja suta za 3 sa rukom u predelu k..ca i wtf "hitni lopticu u sumicu" dodavanja igracu do sebe u napadu.

Energija je na strani Simona, ali osim toga, slabo sta drugo...

Edited by Gudura
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Sve sto smo hteli, to smo i dobili!!

 

Srce, znoj i krv na parket aka hrkljus ❤😍

 

2-1

 

Idemo rstereceno u Moskvu da ih iscedimo kao limun i pobedimo!!

 

Impresionira kako rutinski zavrsavamo meceve u EL.

 

Ajmo kos C i F8 je tu😎 a onda i da odrobijamo 😍😁😍

Mnogi, a i ja,  su se plasili kako cemo izgledati nakon 3. kola u EL. A evo posle 4. kola ce biti minimalno 2-2.

 

Sad mi mnogo krivo zbog poraza u Istanbulu, iako ni tamo, ni u Tel Avivu, a pocesto ni protiv Zalgirisa kuci nikad nismo mogli racunati sigurno na pobede. Ali, dobro. U 1. kolu jos nismo znali koliko smo dobri kad nam se igra, ili koliko kanalimo kad smo u Laktasi-Edition...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna je potrosnja ekipe uz onakvu odbranu skoro citav mec, zato pred svaki mec pomislim na zdravlje igraca i nadam se koliko-toliko kompletiranju rostera (bez Vajta) za naredni period. Nehuman tempo je zaista, uz svu pricu o profi sportistima koji moraju na to biti spremni. Aba rivali do sad se nisu posteno preznojili, a nama EL ritam nosi vec dva dupla programa u roku od 2-3 nedelje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, John Dies at the End said:

Porodismo pobedu...

 

Dobric polako hvata ritam...bice on i ove sezone prva violina tima

 

Hol igra izvanrednu odbranu, kako timski, tako i 1 na 1... ima u njemu i napadackog potencijala, previse je nekako "stegnut" u napadu

 

Jednostovano Kuz je neupotrebljiv,  spor, trom, ne moze da ugura unutra 20+ nižeg beka od sebe, promasuje zicere,  ne moze da isprati igraca posle pika...  itd

 

Zalgiris je postigao jedno cca 15ak poena ili u poslednjoj sekundi napada, ili iz nekih nemogućih situacija, inace bi ovo odavno prelomili. 

 

Odbrana :Hail:

 

Da se oporavi White, mitska zver na 5 i da pojurimo ta'  TOP 8

 

 

Ne, nije bilo skandiranja ni za niti protiv Kaline..  ovacije je dobio od "običnih" navijaca.

 

I ono milion puta ponovljeno,  apsolutno nemaju "osećaja" za tok utakmice i dešavanja na parketu, pevaju svoje neke pesmice.  

 

Poštovanja mera, ni u naznakama . Bilo je definitivno vise 8K navijaca,

Bold 1: Taj jos uvek kod nas? 😄

 

Bold 2: 100%

 

Bold 3 (u stvari i razlog zasto odgovaram): Uvek tako bilo. Mogu da naprave odlicnu atmosferu i buku. Ali kad pocne pevanje pesmica (neretko depresivnih uspavanki sa bubnjevima) koje nemaju veze sa tokom utakmice, onda...WTF!? Ne pratim tekst tih pesama, ali po notama je to ubijanje u pojam. To mozda ide na fudbalu, ali ne u kosarci. Dodatni WTF momenat je pravljenje buke kad se rezultat lomi, a mi imamo bacanja. Svaka skolovana kosarkaska publika tada zacuti da dodatno ne omete svog igraca. Ali ne, nasi najverniji pojacaju volume ili u najboljem slucaju nastave po svome valjda i ne gledajuci sta se desava na terenu. Kod slobodnih bacanja se jos u pozadini kosa na koji se izvode bacanja zastave svih velicina jos jace vijore tj. mase se njima sve za medalju.

 

Kosarkaski delimicno neskolovana publika su "najverniji", ali to moram da naglasim, kao podrska timu zaista nizostavno potrebna. Nije floskula reci da znaju biti 6. igrac kad pogledaju na teren i kad obrate paznju i vide da je zagustilo. Tad se zaori da protivniku zaista ne moze biti svejedno. Ko nas tad uspe dobiti (i ako mi nismo jako losi), skidam mu kapu.

 

Zakopavanje sekire u vezi Kalinica pozdravljam. Kako Radonjic rece, ne treba vise o tome. Za mir u kuci.

3 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Faul.

Gde?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, drakon1 said:

Mnogi, a i ja,  su se plasili kako cemo izgledati nakon 3. kola u EL. A evo posle 4. kola ce biti minimalno 2-2.

 

Sad mi mnogo krivo zbog poraza u Istanbulu, iako ni tamo, ni u Tel Avivu, a pocesto ni protiv Zalgirisa kuci nikad nismo mogli racunati sigurno na pobede. Ali, dobro. U 1. kolu jos nismo znali koliko smo dobri kad nam se igra, ili koliko kanalimo kad smo u Laktasi-Edition...

Nisam ni ja ovo ocekivao, ne bar toliku sigurnost. Cak je i poraz u Istanbulu bio dobar jer je bitno i kako izgubis. To isto mislim i za duel u Moskvi, to mi je negde i kljuc sezone,jako bitna stavka je kad gubis i kako gubis. Radonjic je evoluirao kao trener, dobre izmene, tim mu je drzao u sva tri kola visok psiholoski nivo i nije tu bilo padanja,ako nece napad, hoce odbrana. 

 

Jasno da nam treba jedan malj ispod kosa, sa Lazicem i jos Vajtom kad se vrati to je kaznena ekspedicija. Ono sto me dodatno raduje jeste sto se Holins ne forsira, nije n nosilac tima, dobice minutazu po zasluzi, posebno kad je sad tu Dobric.

 

Svakako najvece otkrovenje je Mitrovic, ne zna covek sta da misli o njegovim igrama, ima tu gresaka, ali vrv je i kod najveceg optimiste jedno 300% bolje od ocekivanog,nisam verovao u bas ovoliku ulogu od njega.

 

Bice poraza,ali i u Laktasima smo pokazali karaktr jer smo se vratili na minus 5 sa -23 i malo je falilo, tako da tim ima karakter i nadam se da ce to pokazati i u Moskvi. Ne mora da s dobije naravno, ali taj ratnicki karakter mora da se pokaze, a to im ne moze samo Dejo dati, bitni su tu jako Kalinic,Mitrovic, Dobric i Lazic, njegova deca..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

Naravno. Kontakt oko trbusnog pojasa/kuka dok se igrac duze na sut je bas zajeban. Dovoljno je da odbrambeni samo udje u "cilindar" napadaca, ali jos kad ostvari ovakav jaci kontakt to se mora zvati. Kuzmic ima neke facepalm momente, ali mi ovaj nije bas nesto.. Odbrana na drugu ruku, kao sto je vec neko spomenuo, jedna od najboljih u EL. 

Retko se to sudi na ovom nivou. Plus sudije kod takvog mis matcha to ne sude osim ako je bas ocigledan udarac. Ovde je pri polasku bilo skoro telo uz telo situacija, a i Kuzmic ide prema kosu tago da i on skracuje razmak prema odbrambenom igracu, iako se i ovaj granjem podvlaci pod Kuzmica. Tu prvo treba kontakt videti, ali mislim da se to ne sudi. Druga stvar je da je Kuzmic trebao ovog malog da ugura zajedno sa loptom u kos. Treca stvar je da to Kuzmic jednostavno vise ne ume ili ne moze.

 

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bice poraza,ali i u Laktasima smo pokazali karaktr jer smo se vratili na minus 5 sa -23 i malo je falilo, tako da tim ima karakter i nadam se da ce to pokazati i u Moskvi. Ne mora da s dobije naravno, ali taj ratnicki karakter mora da se pokaze, a to im ne moze samo Dejo dati, bitni su tu jako Kalinic,Mitrovic, Dobric i Lazic, njegova deca..

Ovo. Mislim da je u Laktasima problem bio vise pristup utakmici nego umor. Jebiga, nas su izlomili u 1. poluvremenu. Preumorna i iscrpljena ekipa se retko vraca u 3. i 4. cetvrtini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bezveze mi je ovo konstantno prozivanje Kuzmica, evo sad i gifovi. Sve u trenutku kad peglamo mozda i najbolju odbranu u EL i jednu od najboljih ikad vidjenih na ovim prostorima, ciji je Kuzmic bitan deo. Uz to i pobedjujemo. Mnogo bi lakse bilo da se naviknu svi na to da bi Dejo uvek pre birao Kuzmica nego nekog Monroa, Bleka ili Job-a. Uz to kosta barem duplo jeftinije.

Secam se komentara kada je Sarac rekao da cemo igrati sa Kuzmicem i Mitrom na centru u EL, a upravo to se desava.

Jedno je konstruktivna kritika, a drugo konstantno prozivanje po inerciji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Cirbes je redovna mušterija svih roštiljnica i kafana širom bivše države. Prošli put sam ga sreo "kod Muje" gdje listi zidarku zajedno sa Stipanovićem i naručuje dvije velike porcije banjalučkih ćevapa. Na kraju obroka brat lagano se uhvatio cigare i gušta. Doduše tad je igrao za Cedevitu, ali sumnjam da su mu se radne i životne navike popravile, evo vidimo da redovno lumpuje. Zaista ne znam čemu takav potpis, ali ajde da vidimo šta će pokazati "test opterećenja". Sumnjam da će se taj vraćati na parket u našem dresu.

Link to comment
Share on other sites

Pa stvarno je svetogrdje da u Banjaluci propustis cevape kod Muje. 

 

A sto se tice Luke, ja mislim da nijedan ozbiljan trener niti bilo ko od nas bi ga vratio u Zvezdu. Sem Radonjica. Ne znam cime ga hrani ali samo neka nastavi. 

 

Nego jel ima neko info da li se trazi taj centar ili ne? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dajte, gif je smesan, nemojte da smo francuske sobarice. Kuzmic radi posao u odbrani tu nema sta da se prica. Njegov napad i njegove ruke su prezvakana prica, ali dok je mogao nesto da uhvati tada ga je trazilo pola Evrope i otisao je u Real. 

S obzirom da Luku mozemo posmatrati kao full time peticu, mi imamo tri centra i ja ne vidim kako mi dovodimo jos jednog, makar dok Zirbes ne ode.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cirbes je redovna mušterija svih roštiljnica i kafana širom bivše države. Prošli put sam ga sreo "kod Muje" gdje listi zidarku zajedno sa Stipanovićem i naručuje dvije velike porcije banjalučkih ćevapa. Na kraju obroka brat lagano se uhvatio cigare i gušta. Doduše tad je igrao za Cedevitu, ali sumnjam da su mu se radne i životne navike popravile, evo vidimo da redovno lumpuje. Zaista ne znam čemu takav potpis, ali ajde da vidimo šta će pokazati "test opterećenja". Sumnjam da će se taj vraćati na parket u našem dresu.

Mislim da ce se vracati, mozds bi do sada i bio koristan, ali se koliko vidim zapustio opet i trebace mu min mesec dana da se ooet dovede u red ako uopste ima zelju za time. Jedini bas los potpis, ne znam cime je ubedio Radonjica, ali bas nam taj igrac fali da budemo ozbiljna masinerija. Na poziciji rekovalescenta bi radije video Jovica, obzirom na sastav spoljne linije njega bi mogli da cekamo, cekanje Cirbesa nam je ozbiljan luksuz, ne daj boze da neko od dvojca Mitrovic Kuzmic iepadne iz rotacije mogli bi samo da se pucamo u glavu. 

Davidovac takodje ima prostora za napredak, pre svega fizicki, koristi ga Radonjic pametno, vidi se da ima ideju sta sa njime ali je ovaj na 50% svojih mogucnosti bukvalno.

 

Jedan dobar post igrac sa sutem za 3, nebitno da li na 4 ili 5 bi nam dao zestok bust, meni se cini da nam jako malo fali da postanemo ozbiljna masinerija na obe strane terena koji dave protivnika 40 minuta nesmanjenim intezitetom.

Napredobao ke Radonja ozbiljno kao trener, meni se cinin da.mnogo bolje oseca utakmicu, bolje oseca uloge igraca u timu, Holins je lep primer, ne forsira ga mnogo i ne uvlaci ga u nekomfornu zonu. Ceka da sam proigra, za sada je dovoljno sto je ozbiljan faktor u odbrani. Definitivno je nama uz ovakav stil igre potrebno 15 igraca min. Nw verujem da nece biti povreda i kracih pauza igraca. Ponavljam, najveci problem po meni je disbalans izmedju ucinka spoljne i unutrasnje linije u napadu, Kuzmic je tragikomican u napadu,ds je tu prisutan jedan ozbiljan napadac bili bi ultrazajeban sastav ,ona budaletina JOB, da je ostao kod Radonjica ja garantujem da bi postao ozbiljan post igrac koji bi mogao da bira gde cw sledece sezone. Radonjic ga je super usmeravao, i njemu je samo falilo da skonta malo kako da igra u napadu i da nauci da donosi pravilne odluke na terenu, zali boze onakve fizikalije. Malo "pametniji" JOB bi od nas napravio TOP 8 ekipu da se tako izrazim. Prototip igraca koji nama fali je upravo JOB-oliki napadac koji moze da surdukne par trojki bez problema, a i da te unese u kos snagom i tehnikom.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero

Jeste ispao smesan Kuzmic, tu nema zbora, al mi je neverovatno da se toliko pise o njemu posle onakve pobede, evo par redova:

-"Kuzmic je jednostavno neupotrebljiv u napadu sa onim drvenim rukama."

-"Jednostovano Kuz je neupotrebljiv,  spor, trom, ne moze da ugura unutra 20+ nižeg beka od sebe, promasuje zicere,  ne moze da isprati igraca posle pika...  itd"

-"Meni je kuzmic jedan od jacih utisaka sinoc. Decko je definitivno za invalidsku penziju"

-"Gobeljic bi bolje izgledao u Sitiju nego Kuzmic kod naa."

Dakle, svima je sve jasno oko Kuzmica. Iluzorno je ocekivati da u 32-oj godini dobije dodatno na motorici, niti je on glavni problem u ekipi. Da ima neko bolji po Radonjicevom ukusu a po Covicevevim finansijskim kriterijuma odavno bi dosao.

Uostalom mi ne mozemo da nadjemo jos jednog centra koji se tu uklapa, a kamoli dva.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Cavani said:

Bezveze mi je ovo konstantno prozivanje Kuzmica, evo sad i gifovi. Sve u trenutku kad peglamo mozda i najbolju odbranu u EL i jednu od najboljih ikad vidjenih na ovim prostorima, ciji je Kuzmic bitan deo. Uz to i pobedjujemo. Mnogo bi lakse bilo da se naviknu svi na to da bi Dejo uvek pre birao Kuzmica nego nekog Monroa, Bleka ili Job-a. Uz to kosta barem duplo jeftinije.

Secam se komentara kada je Sarac rekao da cemo igrati sa Kuzmicem i Mitrom na centru u EL, a upravo to se desava.

Jedno je konstruktivna kritika, a drugo konstantno prozivanje po inerciji.

A bio sam napljuvan od 99 % foruma ovde 😁

 

Jedino nisam mogao da predvidim za Zirbesa, on je bas upao tu kao sa Marsa da je sleteo, ali i opet da vam srusim sneska, ne verujem da ce bilo koga dovoditi do decembra, pogotovo sto ce se sada uvoditi Zirbes kroz ABA ligu i mozda po par minuta u El .

Ulaskom Lazica, ispada Uskokovic iz rostera ( EL) , vracanjem White ( Simon ispada), treba naci mesto sada i za Zirbesa do decembra. Dovodjenjem jos dva igraca ( po zeljama vecito nezadovoljnih) jos dva igraca ispadaju iz rostera. Juce je igrao DR sa 10 igraca, Uskokovic i Lazic bez minuta, da li je realno da kada bi se dovela ova dva nova NBA igraca, plus White i Lazic, da ce  Davidovac ili Hollins, Mitrovic/Kuzmic imati ulogu vrtenja peskira na klupi? Jer sem u Aba ligi na nebitnim utakmicama, nijednom DR ne koristi vise od 10 igraca, a EL je dokaz koliko je igraca igralo i sa kojom minutazom.

O jos jednom beku/playu, nemojte ni da sanjate, uloge su skoro pa podeljene i svakako niko nece da shilbuje igrace vec 15 oktobra.  Decembar je vec druga prica. I nema veze sa ustedom plate jos koji mesec pa zato ne potpisuju igraca, Najblizi smo bili potpisu Lesorta, od tada pa sve do danas mrtvo more. Svakodnevne obaveze i pocetak sezone cine svoje. 

Jedino se mora voditi racuna o minutazi Kalinica koja ce se mozda smanjiti povratkom Lazica/ Whitea, ali je Kalinic postao ogroman faktor u nasoj igri i svaki njegov izlazak iz igre se oseca. Morace DR da spremi ostatak ekipe da igra i bez njegovog doprinosa, jer ovaj prosek od 35 minuta je vise stetan za nas kao ekipu nego sto je na njegovoj fizickoj potrosenosti. Mnogo smo poceli da zavisimo od Kalinica na oba strane terena, ne tvrdim da je doprinos ostalih zanemarljiv, ali ja polako hvatam sebe da gledam ka klupi kada ce se Kalinic vratiti na teren, kao svojevremeno kada je MWIL morao da odmori po par minuta. 
 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cavani said:

@Del Piero

Jeste ispao smesan Kuzmic, tu nema zbora, al mi je neverovatno da se toliko pise o njemu posle onakve pobede, evo par redova:

-"Kuzmic je jednostavno neupotrebljiv u napadu sa onim drvenim rukama."

-"Jednostovano Kuz je neupotrebljiv,  spor, trom, ne moze da ugura unutra 20+ nižeg beka od sebe, promasuje zicere,  ne moze da isprati igraca posle pika...  itd"

-"Meni je kuzmic jedan od jacih utisaka sinoc. Decko je definitivno za invalidsku penziju"

-"Gobeljic bi bolje izgledao u Sitiju nego Kuzmic kod naa."

Dakle, svima je sve jasno oko Kuzmica. Iluzorno je ocekivati da u 32-oj godini dobije dodatno na motorici, niti je on glavni problem u ekipi. Da ima neko bolji po Radonjicevom ukusu a po Covicevevim finansijskim kriterijuma odavno bi dosao.

Uostalom mi ne mozemo da nadjemo jos jednog centra koji se tu uklapa, a kamoli dva.

 

Ne znam sta zelis da dokazes i koji su to veci problemi U IGRI od Kuzmica,  ali sve ovo , pa i vise od toga je istina... kako na nasu, tako i na žalost Kuzmica.

Link to comment
Share on other sites

sinoć smo pobedili uprkos šutu 5 / 21 za 3 (cca 24%). sad tek kapiram da je simon šutirao 1/1 a bio sam ubeđen da je 2-3 komada ubacio, toliko je svaka važna bila.

 

treba reći i da je žalgiris imao 6/6 sa slobodnjaka, dok smo mi imali 14/19. jesmo igrali pametno ali treba pohvaliti i sudijski kriterijum, bilo je dosta remplanja pod košem, da se izrazim fudbalskim rečnikom siniše mihajlovića, koji su sudije iskulirale.

 

razumem da ne može (verovatno) drugačije ali moram da bacim masivan rispekt svima vama koji uživate u ovakvim tekmama (zahvaljujući odbrani a uprkos napadu);

rekoh na liveu da mi na svakoj tekmi izgleda kao da se prva četvrtina odužila a onda krene poluvreme. ne znam koliko ću još izdržati ovako :lol_2:

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Dies at the End said:

 

Ne znam sta zelis da dokazes i koji su to veci problemi U IGRI od Kuzmica,  ali sve ovo , pa i vise od toga je istina... kako na nasu, tako i na žalost Kuzmica.

Ne zelim nista da dokazem.

Samo kazem da ne doprinosi kvalitetu diskusije reciklaza jednih te istih postova o igracu o kome se sve zna i koji je ocigledno projektovan za treceg centra, dakle nekog 11 igraca u rosteru. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...