Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Lep je osecaj ponovo biti na EL tekmi.

Prava hrkljus krasotica.

Ja ponovo moram da se zapitam koliko je realno igrati i guslati pod ovim energetskim naponom.

Zaista se nadam da cemo dovesti krstenog centra bar, kad vec beka necemo.

Steta bi to bila, uskratiti ovaj tim za dodatnu napadscku opciju.

Inace jedno krajnje korektno sudjenje, ne pamtim da smo skoro imali tekmu gde su sudije bile nevidljive.

Zdovc se izblamirao sa izjavom, da nisu ubacili 15ak poena uz zvuk sirene, gotovo bi bilo mnogo ranije. Pritom su neki bili cirkus sutevi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ocekivao sam vise publike bez obzira na sve.

Sto se tice utakmice, sudar dve iste filozofije, u par navrata sam mislio da nas imaju, jako nezgodna ekipa, dobili li bi mi ovo mnogo lakse da nam jw napad na malo visocijem nivou. Mi generalno imamo problem kada Walters izadje, Ivanovic nije za sada taj kalibar, mislim da on mora vise da se oslanja na sut, ulazi u EL nisu nesto cemu bi trebao da tezi, jednostavno nema.dovoljno snage pre svega za tako nesto. Ovako kada gledam utakmice iskreno ne znam gde bih vrsio doselekciju, meni se cini da smo prebrzo potpisali Cirbesa i da je centar mogao da bude drugacijih katakteristika, ovako smo prenatrpani i mislim da nam jw to to bar do zime.

Ne mogu da se otmem utisku da bi nam neki skocan igrac tipa ovog Neba mnogo bolje zavrsio posao od Cirbesa koji je u ko zna kakvom stanju. Za sada su sto se odbrane tice svi odlicni, ali u napadu Ivanovic i Holins moraju bolje, u principu oni obojica rade ono sto ne bi trebalo, Ivanovic treba vise da sutira a manje da koristi ulaz, a Holins obratno. Narocito nam je problem Ivanovic, jer igra na osetljivijoj poziciji.

Da nije Mitra, u napadu bi nam bas skripalo na centarskim pozicijama, Kuzmic je jednostavno neupotrebljiv u napadu sa onim drvenim rukama. Ono jw za mene horor kako covek nista ne ume, a trenira kosarku, ja bih cini mi se pojeo kos sa onolikom telesinom. On kada krene da se namesta, zeludac mi se prevrne, pa jos kadda omasi zicer sa metar udaljenosti....
U odbrani je ok, ali ta usporenost i dvenost u napadu me bas nervira.

Dobric hvata ritam i ja sam svo vreme pricao da on moze i na nivou EL da bude kosgeter. Njegova produkcija na beku nam jw krucijalna, obzirom na Holinsa koji jw daleko od forme.
Sve u svemu jako gotivna ekipa, imamo itekako rezervi u napadu, mi smo nase kretnje u odbrani doveki na jako visok nivo, u napadu moze raznovrsnije, fali nam napadackog skila na unutrasnjim pozicijama pre svega, ali ne mogu da se otmem utisku da mozemo to da nadomestimo sa uigranoscu i timskim kretnjama. Svidja mi se sto imamo lidera, zna se ko kosi a ko vodu nosi, bice to svakako bolje kada se jos i Lazic vrati pa budemo mogli jos zesce da pritiskamo protivnicku spoljmu liniju, sada se moramo okrenuti Cedeviti, tu ne sme da bude greske, posle tw utakmice u aba ce biti malo lakse, a u EL nas ceka jos jedna jako bitna utakmica protiv Albe gde moramo da pobedimo.

Jos jedna stvar, malo minuta za Lazarevica, sta ce ti Simonovic Radonjicu, daj Lazarevica da se decko uigrava i stice iakustvo, pogotovu dok se ne vrate svi povredjeni. Neverovatno mi se dopada kao igrac, sve moze da brani.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cirbi u koroni izgleda na terapiji u Tri šešira pa koja je to glava majko sveta 😄

 

Quote

Predstavili su nam menadžere, direktore.... Koga sve nije bilo. Kažu da Srbijom hara korona. Da je dnevno 6.500 zaraženih. Nikoga to nije zanimalo. U drugom kutu sjedio je Maik Zirbes. Nijemac koji igra košarku u Zvezdi, ali je sad ozlijeđen. Visok 208 centmetara, ostalo mu je dvadesetak do stropa kad se digne. Komadi su se gurali koju će odvesti. Plesali su oko njegovog stola... Očito mu nije loše u Beogradu.

 

 

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/nogomet-mix/jedini-hrvat-kojem-nisu-zvizdali-na-marakani-a-sto-bi-bilo-da-sam-zabio-ne-znam-kako-bi-prosli-15109811

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Na nivou? Koliko ih je doslo, posle svega...oni ne mogu par hiljada da dovuku, prate sta se njima prati, partizan i evroligu...i bice ih vise u Milanu nego veceras...

 

 

.

 

Nisam ja njihov advokat ali koliko je došlo svih ostalih oni su i dobri. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, harmonajzer said:

Na RSB kažu da je skandirano Kaliniću od strane ovih bolesnika i to u pozitivnom smislu. Može li neko da potvrdi?

 

Pa bila je izjava pokajnica za SK Kalinica i oni su mu oprostili nakon toga.

Quote

 

Posle izvinjenja sjajnog košarkaša srpskog šampiona za raniju izjavu o Kosovu (i Metohiji)

„Delije“ pomilovale Kalinića i zapretile upravi

 

Quote

 

– Žao mi je što je moja izjava oko Kosova i Metohije pogrešno preneta, shvaćena i protumačena. Zbog svega toga se loše osećam i to me kao mladog čoveka boli. Nisam imao nameru da bilo koga povredim, bilo kojom svojom izjavom i potezom, i ako se to dogodilo, izvinjavam se. Moram da naglasim da je za mene Kosovo i Metohija neizostavni deo Srbije i da tako treba da ostane zauvek – izgovorio je isti čovek dve godine kasnije, u priči za Sport klub, kupivši tako mir kod opasnih ljudi sa severne tribine.

„Delije su prepoznale dobru volju današnjim gestom koji je izrečen i nadamo se iskrenim pokajanjem… Sada i zauvek skrećemo pažnju da niko nikada neće biti dobrodošao u Zvezdu ako priča loše o Srbiji, crkvi, Zvezdi, Delijama!…. Poslednje upozorenje upravi da sledeći igrač koji dođe, a ideološki je nepodoban, biće znak da budemo protiv iste. Bez mogućnosti za kompromisom“, zapretile su putem saopštenja „delije“, čija reč ima težinu i kod najviših državnika.

 

 

Quote

Navijači crveno-belih poručili da neće nikoga ko „loše priča o Srbiji, crkvi, Zvezdi“ i njima, uz pretnju rukovodstvu kluba ako dovedu „ideološki nepodobnog igrača“.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na 43-37 ....Dobrivoje izvlači njihov faul u napadu...Zdovc TO...mačorski polaganje Holinsa pored Niba...ističe napad Zalgirisa bez pokušaja šuta dok plej beži driblingom od vetrenjače Simona negde na 10 metara...Zdovc drugi TO.

Na tri minuta do kraja vodimo 3 razlike...i onda anakonda čim izdahneš stegne još jače. Jesu žilavi kao i uvek ali nisu više ni imali čime da nas napadnu.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Nakon pozdrava sa publikom krenule su standing ovation za Kalinu, buka je bila tolika da imam utisak da je skandirala čitava dvorana.

 

Što se meča tiče, fiziči smo ih ubili čitav meč i konačno dokusurili  u zadnjoj četvrtini, u zadnjih pet minuta jedva su uspevali da potrče.

 

Nejc igra košarku života, Kalinić svoju mudovitost preliva doslovno na čitav tim. Ovo što sada gledamo je verovatno najbolja odbrana koju je ikada igrao neki klub s ovih prostora, uključujući i Božine i Duletove ekipe.

 

Znam da sam dosadan, ali ogroman je greh ne dodati krštenog centra na ovaj roster. Makar to.

 

PS

 

Mislim da je bilo makar 10-12K gledalaca, moguće da najverniji™ nisu zvanično ubrojeni.

Slažem se sa Lakijem. Bilo je oko 11,12 hiljada sigurno. 

Link to comment
Share on other sites

Porodismo pobedu...

 

Dobric polako hvata ritam...bice on i ove sezone prva violina tima

 

Hol igra izvanrednu odbranu, kako timski, tako i 1 na 1... ima u njemu i napadackog potencijala, previse je nekako "stegnut" u napadu

 

Jednostovano Kuz je neupotrebljiv,  spor, trom, ne moze da ugura unutra 20+ nižeg beka od sebe, promasuje zicere,  ne moze da isprati igraca posle pika...  itd

 

Zalgiris je postigao jedno cca 15ak poena ili u poslednjoj sekundi napada, ili iz nekih nemogućih situacija, inace bi ovo odavno prelomili. 

 

Odbrana :Hail:

 

Da se oporavi White, mitska zver na 5 i da pojurimo ta'  TOP 8

 

3 hours ago, harmonajzer said:

Na RSB kažu da je skandirano Kaliniću od strane ovih bolesnika i to u pozitivnom smislu. Može li neko da potvrdi?

 

Ne, nije bilo skandiranja ni za niti protiv Kaline..  ovacije je dobio od "običnih" navijaca.

 

I ono milion puta ponovljeno,  apsolutno nemaju "osećaja" za tok utakmice i dešavanja na parketu, pevaju svoje neke pesmice.  

 

Poštovanja mera, ni u naznakama . Bilo je definitivno vise 8K navijaca,

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je kuzmic jedan od jacih utisaka sinoc. Decko je definitivno za invalidsku penziju. U nekim momentima je bilo bas zalosno gledati ga. Zao mi je decka nije bio on bas toliko drvo, ali ocigledno da posle svega sto mu se desilo vise nije za ozbiljnu kosarku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

 

Faul.

 

Naravno. Kontakt oko trbusnog pojasa/kuka dok se igrac duze na sut je bas zajeban. Dovoljno je da odbrambeni samo udje u "cilindar" napadaca, ali jos kad ostvari ovakav jaci kontakt to se mora zvati. Kuzmic ima neke facepalm momente, ali mi ovaj nije bas nesto.. Odbrana na drugu ruku, kao sto je vec neko spomenuo, jedna od najboljih u EL. 

Link to comment
Share on other sites

Gobeljic bi bolje izgledao u Sitiju nego Kuzmic kod naa. Ono je tragikomicno. Radi li on nesto na treninzima. Nije neiskusan.

A najverniji znaju da je Kalina ovo uradio mimo svoje volje i pod pritiskom. Jeste ovo kao njihova pobeda ali ipak su kivni i dalje. Jedva cekaju bracu u Areni, pa da opet kontriraju, ratuju, izdaju saopstenja...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...