Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, Zvezdinho said:

Mnogo je Partizan promasio otvorenih suteva za tri, to ne sme da nam se dogadja da toliko puta ostavljamo njihove najbolje strelce da sami kao duhovi sutiraju za 3. Svasta bi bilo da su ispogadjali barem 50 posto tih suteva.

Mozes da gledas tako, a i mozes da uzmes u obzir da su panter i avram spakovali 4 trojke sa 9m.

Ulazilo je nenormalno, a ono laganije ne.

Istina je na sredini negde.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ridji said:

Partizan je sinoć bio bolji u prvoj četvrtini, kako je sam Radonjić rekao uspeli su da nas poremete. Obradović je inicijalno dobro pripremio utakmicu, našao je neke naše slabe tačke a ekipa je uspevala da mu bude strpljiva i ispoštuje ono što je dogovarano i spremano. Kako je meč odmicao mi smo se prilagodjavali a sa druge strane ispoljio se problem ove ekipe Partizana a to je da nisu dovoljno ozbiljna i organizovana ekipa da ispoštuju plan veći deo meča.

taman htedoh nesto slicno da napisem i pohvalim radonju

napisao sam sinoc na live temi pred kraj 1p kako radonja gubi trenerski matchup

silom prilika nisam gledao 2p, ali vidim da je bilo skroz drugacije, i rekao bih da se coach ra solidno prilagodio situaciji na terenu i uspeo da okrene na nasu stranu

s obzirom da smo cesto ovde pisali da on dobro pripremi tekmu, ali ako ne krene kako je planirao, slabo sta moze u toku tekmu da promeni...red je da se u ovoj situaciji i pohvali

dodatni plus sto je to uspeo protiv jednog od najboljih evropskih trenera ikada

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Obi-Wan said:

 

Mi samo tražimo da sudije sviraju pošteno, da ne navlače za protivnika.

 

Videli smo juče Pukla koji je imao svesnu nameru da pogura KKP, gde god je bilo šanse...tzv ničije lopte, diskutabilni kontakti, tehničke...itd.

 

Sa Belosevicem očekujem isto.

 

A onda krecu mečevi gde praktično imamo hendikep rezultat 10:0 za njih u startu. I tako to treba posmatrati.

 

Ja sam mislio na Dragojevića. Kad on sudi nama ide odlično.ja i dalje ostajem pri stavu da je Pukl najbolji sudija u regionu. Ne znam da li je imao loše namjere jučer ili ne ali i Radojkovic je imao jedno par u najmanju ruku čudnih odluka. Ne bih vise o sudijama. Dobili smo zasluženo a dojma sam bio da nas ne bi jučer dobili da smo još jednu tekmu igrali.

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna mala zanimljivost oko derbija. Davidovac i Dobrić su odigrali 23 odnosno 27 derbija do sada. Dea 16-7, Šegi 19-8. Šegi ima više poena u dresu Zvezde od Dede i to nekih 700 poena ali zato ima manje u derbiju 90 poena. Deda kako god da igra sezonu derbiji su za njega specijalnost-

Sa druge strane Partizanovi košarkaši poput Zagorca ima skor 4-12, Trifunović 2-7, Dangubić 0-5.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Dobar je bio Kalina - 5 asistencija bez izgubljene lopte, iznudio 5 faulova. Mora da se pomaže sa njega kad se spusti dolje, tu se solidno otvara neka pozicija u reketu ili slobodan šut za tri.

Njegova selfcontrol da ne siluje je bila osvezenje. Odbrana dobar, asists. Malo je poena dao, ali kad bi se na to oduzele izgubljene lopte... S obzirom sta mu se privatno u zivotu desilo, sve 5 od njega!

 

Problem je da mi njihova udvajanja za razliku od njih nismo znalo da iskoristimo. Partizan je te odlicno resavao u 1. poluvremenu gde su konstantno ostajali sami na sutu za 3 koje su i pogadjali. Kad ih je sut izdao u 2-3 situacije (Punter pogotovo), onda su poceli da razmisljaju da li da uzmu sut i to je bio kraj rapsodije. Bas je bila jedna situacija u 2. cetvrtini gde su napravili dodavanje iz reketa slobodnom igracu na liniju za tri kod klupe KKP, pa jos jedno dodavanje na liniju za tri drugom slobodnom igracu, pa trecem igracu i ode tako sansa u propast izgubljenom loptom. Tu smo se vratili i zavrsili 1. poluvreme sa +3 valjda ni sami ne znajuci kako tj. sta nas je snaslo. I onda 2-3 miniserije bez njihovog odgovora...i završismo posao. KKP odigrao vrlo, vrlo dobro otprilike 15 minuta, ostalo prosek sa minibljeskovima Punter i Moore. Koprivica na pocetku pravio probleme (sa greskom na polaganju kao major blooper), pa sam se zapitao sta ce tek da nam radi Lessort, ali resili smo i to. Kuzmic vrlo solidan. Mitrovic nakon ulaska u igru prvih par minuta izgubljen u kosmosu. Posle su ga Kalinic i drustvo vratili asistencijama u zivot.

 

1-0. Ni manje ni vise. Mora ovo na 2-0, jer u Pioniru pred njihovim navijacima ovo dobiti bi bilo pa nemoguce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar koja nije zanemarljiva kada su u pitanju serije meceva koji se igraju na svaka 2/3 dana je da je Panter sinoc odigrao 35 minuta, Ledej 32, Avramovic 28 minuta. Naravno sam broj kao broj ne igra toliku ulogu koliko nacin na koji se igraci trose prilikom tih minuta. Panter je imao 35 minuta neprestane borbe sa Holinsom i Lazicem koji su ga udavili. Konstantno je morao da bezi od njih i provlaci se, a sa loptom u rukama je takodje imao veliku potrosnju jer je za svaki sut morao da se pomuci. Bila je situacija u drugom poluvremenu gde je trazio poziciju da dobije loptu u ruke od saigraca, ali ga je Holins toliko dobro ispratio da je zavrsio na sopstvenoj polovini, naravno bez lopte. 

 

Sa druge strane kod nas Kalinic sa najvecom minutazom 29 minuta, ali je izgledalo da se nije toliko potrosio. Iza njega Dobric i Holins po 24 minuta, svi ostali ispod 20.

 

Ono sto mene raduje je da je Partizan prvo poluvreme odigrao zaista dobro i pametno, dok smo mi bili neubedljivi bez prepoznatljive odbrane i sa ne previse velikom idejom u napadu, a ipak smo jedno takvo poluvreme zavrsili sa prednoscu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ko rece danas da je Pukl dobra opcija nek se samobanuje na neko vreme.

1)Covek izmislja situacije,2)ima dupli kriterijum,3)selektivno sudi...1 ne treba da objasnjavam,toliko je bezobrazan da za npr aut ceka ishod situacije tj nas igrac spasava loptu,gazi aut i on ga ne svira sve dok ne vidi ko ce doci do lopte,tek kada vidi da je to nas igrac sudi aut,razlika je jedno 3,4sek sto je ogromno.

2/3)verujte da je Ledej vrsio pritisak na sudije pri kraju ZAGREVANJA,posle nekih odluka cela petorka partizana prilazi sudiji,zeljko...dok je Pukl izbacio navijaca u prvoj cetvrtini,dao nam dve tehnicke bez sekund premisljanja...situacije za faul pri sutu...Ceo mec se njihovim bekovima dozvoljavaju koraci ali se nesretnom Vajtu sviraju iste sekunde,duple lesora i bekova itd...

Bold 1: Treba i zahvaljujem ako mozes. Za tvoju informaciju, onu situaciju sa autom izmedju Hollinsa i Puntera svirao je... Obrknezevic. Nisam jos gledao reprizu utakmice, ali Obrknezevic se u tom trenutku pogubio. Bio je preblizu situacije i morao je u glavi da "odmota" sta se desava. Specificna situacija za sudije. Gledas da li je Hollins pri dodiru lopte stao na liniju i gledas da li je Punter u autu. Sve na pola metra od tebe. Kako god, nije Pukl.

 

Bold 2: Prilazili su i nasi igraci da se pozdrave. Razgovarali su i oni, mada malo krace nego LeDay. Nema to veze. Zeljko je za razliku od besramnog pritiska na sudije u KRK vrlo malo vrsio pritisak na sudije. Pukl jeste izbacio navijaca. Nije u 1. cetvrtini nego mnogo kasnije, u 3. ili 4. Kad god, mogao je mnogo pre. Mogao je sve one koji su preko prvog i drugog reda pljuvali, bacali case sa vodom i primimitvno vredjali. Tehnicku Pefiju je svirao Radojkovic. Zasluzeno, jer su pre toga opomenuli Radonjica za diranje lopte posle datog kosa.

 

Bilo je sinoc sigurno par situacija kad sam pomislio da su se mogli svirati koraci KKP kao i da su ih slobodna bacanja drzala u zivotu jedno vreme u 2. poluvremenu. Ali, nije prvi put i sigurno nije samo Pukl. U 1. poluvremenu je bio jedan prodor kad su Davidovcu svirali diskutabilan faul na prodoru i posle promasenog polaganja svira....Obrknezevic! faul ispod kosa kojeg i na snimku nisam bas video.

 

Uglavnom, bilo je gresaka, ali sudjenje u redu. Pukl prosecan do ok, Radojkovic nesiguran ali korektan, Obrknezevic prolazna ocena.

 

 

10 hours ago, Laki21 said:

Kako vidim, moraće boutalzer za sledeću da se angažuje, slabo je ovo.

 

Ilija Belošević, Igor Dragojević, Mario Majkić

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da te slovenacke sudije ne vole ni veciti rivali, pa ako oni budu sudili neku, niko nece biti srecan.

 

Generalno, kod Pukla je problem sto voli da bude vidjen. Istakne se nekim odlukama koje iritiraju samo da bi se videlo da on sudi. Inace zna odlicno da sudi kad hoce.

 

Slicno i sa Javorom. Imaju neki problem, psihicki kompleks ili slicno.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

Baš sam sinoć komentarisao suđenje sa drugom od sina koji je inače grobar i obojica smo se složili da je bilo korektno. Sitnih greški da, ali neko navlačenje ili "domaćinsko" suđenje apsolutno ne.

 

Paradoks je da dok je Partizan vodio na njihovoj live temi par njih napiše da je suđenje očajno, a  kod nas niko ništa. Onda obrt u drugom poluvremenu dok Zvezda vodi 10-12 razlike na njihovoj temi ništa o suđenju a kod nas počinje kuknjava :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

.

Kad igrac kvaliteta Pantera ili Mura ostane sam kao duh  valjda se ocekuje da da trojku.

ne znam sta ocekujes od pantera i mura?

panter ove sezone 33,1% za 3, juce 33,3%

mur cele sezone  37%, juce 50%.

zajedno jucesutirali 10 trojki, dali 4. mozda mogu jednu ili dve vise na ovaj broj pokusaja, ali taj se rizik isplati kontrolom defanzivnog skoka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

 

Mi samo tražimo da sudije sviraju pošteno, da ne navlače za protivnika.

 

Videli smo juče Pukla koji je imao svesnu nameru da pogura KKP, gde god je bilo šanse...tzv ničije lopte, diskutabilni kontakti, tehničke...itd.

 

Sa Belosevicem očekujem isto.

 

A onda krecu mečevi gde praktično imamo hendikep rezultat 10:0 za njih u startu. I tako to treba posmatrati.

 

Pukl je pred kraj usao u rat s publikom. Ne po prvi put i valjda znamo da on ume da istera svoje i da prazni barem deo tribina. Ja bih tu prvo gledao odgovornost pojedinaca kad napusavaju sudije na 3-4 minute do kraja gde mi vodimo 10-12 poena razlike.

 

Bilo je tu sigurno i alibi faulova za KKP na kraju kad je bilo jasno da ovo dobijamo. Bilo je tu nesviranja koraka par puta, isto i to na kraju.

 

Ali, to nista ne opravdava situacije kad mora spiker u dvorani da moli ljude da ne pljuju. Ili da cak kaze: "Dosta vise, ljudi". Ne samo spiker, nego i Ilic na mikrofonu. Radonjic i Covic su pokazivali da se strasti smire jer smo bili pred pobedom, a ovi ne prestaju da ubacuju stvari u teren. Surealno...

6 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Interesantno je da te slovenacke sudije ne vole ni veciti rivali, pa ako oni budu sudili neku, niko nece biti srecan.

 

Generalno, kod Pukla je problem sto voli da bude vidjen. Istakne se nekim odlukama koje iritiraju samo da bi se videlo da on sudi. Inace zna odlicno da sudi kad hoce.

 

Slicno i sa Javorom. Imaju neki problem, psihicki kompleks ili slicno.

Pukl je bolji sudija od Javora u svakom pogledu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drakon1 said:

Pukl je pred kraj usao u rat s publikom. Ne po prvi put i valjda znamo da on ume da istera svoje i da prazni barem deo tribina. Ja bih tu prvo gledao odgovornost pojedinaca kad napusavaju sudije na 3-4 minute do kraja gde mi vodimo 10-12 poena razlike.

 

Bilo je tu sigurno i alibi faulova za KKP na kraju kad je bilo jasno da ovo dobijamo. Bilo je tu nesviranja koraka par puta, isto i to na kraju.

 

Ali, to nista ne opravdava situacije kad mora spiker u dvorani da moli ljude da ne pljuju. Ili da cak kaze: "Dosta vise, ljudi". Ne samo spiker, nego i Ilic na mikrofonu. Radonjic i Covic su pokazivali da se strasti smire jer smo bili pred pobedom, a ovi ne prestaju da ubacuju stvari u teren. Surealno...

Pukl je bolji sudija od Javora u svakom pogledu.

Bukvalno sam ovo htio napisati u postu prije. I ono za aut šta je bila  Oberknezeviceva odluka. Bravo za oba posta.👍

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Avram dao 2 daleke trojke, poklonile mu sudije bacanja, ali zato pucao u odbrani lagano i gubio lopte, zato se i nisu odvojili u prvom pol.

Panter lose sutirao i tek poceo da isporucuje u trecoj cetvrtini, ali kako da kos, tako mi poentiramo iduci napad preko njega. I to treba primenjivati u nastavku finala, opteretiti ga u skoro svakom nasem napadu, a on ce u svojim napadima isporuciti koliko moze. Svakako je u cetvrtoj izgledao ko ispuvan balon.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pavijan2 said:

ne znam sta ocekujes od pantera i mura?

panter ove sezone 33,1% za 3, juce 33,3%

mur cele sezone  37%, juce 50%.

zajedno jucesutirali 10 trojki, dali 4. mozda mogu jednu ili dve vise na ovaj broj pokusaja, ali taj se rizik isplati kontrolom defanzivnog skoka.

 

Jel imas procenat za 3 kad ostanu sami ili dobrih pozicija, a ne kad sutiraju preko ruke i 9 metra.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...