Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Darko Pancev said:

Losa sezonau el ,svaka cast na borbi ali opet nismo imali ekipu koja je kadra da udje u 8 ! Radinja je imao dosta krivice ali pre svega uprava koja umesto pojacanja dovodi Markovica i Cirbesa! SRAMOTNO

okrenuti se ABA koja nam zivot znaci!

Trener dovodi igraca, uprava obezbedjuje pare da se dovedu igraci po zelji ttenera.

 

Ili smatras da su vezali Radonjica za banderu,oblepili ga selotejpom i skinuli gace da mora da ih potpise.

1 hour ago, berti said:

 

Ovo vredi vise od TOP 8.

 

Jebo vas top 8

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je pratio KK 90tih i 00ih ni pakao mu neće teško pasti. Ovo što gledamo u poslednjih sedam godina je čista poezija. Činjenica je da je klub mnogo brže napredovao u početku ovog zlatnog perioda ali kad krećeš od nule svaki pomak izgleda kao dzinovski. Poslednjih par sezona učvrstili smo svoje mesto u EL, napredovali marketinški, budzet je veći iz godine u godinu i kruna svega bi bila licenca. Ne razumem gubitnički stav da se vratimo lestvicu niže, na to niti jedan sportista ne bi pristao. Ne bih rekao da smo u stagnaciji već da uspešno branimo status i stečene pozicije kako u ABA tako i u EL. 

 

Što se tiče ove sezone, kup je naš, prvi cilj ostvaren. U EL bili smo za nijansu bolji nego prošle sezone, drugi cilj je ostvaren. Taj cilj, ispostaviće se je vrlo realno isplaniran. Bajern je jači od nas, to je činjenica, da su imali loš dan u Minhenu možda bi mogli da se nadamo nečemu. Ispred Fenera i Panate smo i to bi smatram uspehom. Treba analizirati zašto smo poklekli u neizvesnim završnicama u najmanje 5 el mečeva i šta je to malo što nam je falilo, da li je to jedan Lojd, da li Lesor pod košem, da li taktika, da li pametniji izbor u naknadnoj doselekciji (Cirbes, Marković) ili je od svega po malo.

 

Možda teško pada pogled na dešavanja kod rivala koji je silovito ušao u novu eru, ali na nama je da učinimo sve da ponovo budemo prvi u ABA i to je treći ali i najvažniji cilj za ovu sezonu. 

 

Da imamo licencu već sada bi mogli, kao i svi ovi top klubovi, da se naoružavamo za sledeću sezonu ovako, kad oni proberu, nama ostaju samo dugmići. S druge strane, možda je ispred nas strahovita ekonomska kriza, pitanje je kako će se finansirati sport dogodine, šta planira EL i dal će biti para za leba i igara u ovom našem tamnom vilajetu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uz otklon ka komociji posedovanja trajne ili višegodišnje EL licence i te vrste luksuza da kada sobajle uprskaš sezonu u nastavku možeš da igraš za raju...ipak pomislite kako je najvatrenijim navijačima EL velikana koje drma ciganjsko prokletstvo ,,imati pa nemati" i mogu, i imaju opravdanja, da na kraju neuspešne sezone ridaju 24/7 za zlatnim vremenima kada su bilo neko. Najsvežiji primer su EL šampioni Fener i Panata, zatim 6-7 godina pokušaja "ponosa Izraela" da gruvanjem preozbiljne kinte napakuje iole smislen tim....2-3 sezone kanala Olympiakosa. Svako ima svoju muku...mi kukamo za propuštenim šansama da ga samo umočimo u F8, a navijači milijunaša ako im tim i ispuši za doigravanje...pa Bože moj, tu je naredna sezona...samo što nije. EL je iz sportskog ugla podaleko od statusa franšize za uzor, i to i ne pokušava da bude, upravo zbog kriterijuma preko kojeg se ulazi u tu elitu. Ali i bez obzira na sve to, opet na kraju sezone neko mora da bude na pozicijama koje sada zauzimaju Alba, Zvezda, Baskonija, ali i Fener...Panata...Asvel i Žalgiris.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo, malo, pa nama fali malo. Nece biti da nam je uvek za to malo samo falilo malo para.

Nismo mi licenca klub pa da nam je dovoljno ta su tu muvamo i toliko. Taj iskorak u smislu kurentnosti u el smo morali da napravimo.

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram nezadovoljstvo.

Koliko sam ja čuo a nadzorni odbor će potvrditi, mi čekamo koja će 4 kluba na F4 pa da jednom otmemo(mi potpišemo iako oni hoće da ih zadrže) 2 najbolja igrača i onda pravimo iskorak.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da se ne uvredi onaj koji je napisao, ali slatko sam se ismejao kad sam pročitao da će publike biti sve manje jer eto KKCZ 'samo' osvaja triplu krunu i igra najprestižnije košarkaško takmičenje u Evropi. 

 

Na utakmicama FK, čak i u ono neslavno vreme uvek dolazilo minimalno po 6-7 hiljada, a s toliko se puni Pionir npr. 

 

Apsolutno je glupo pravdati nedolazak navijača time što ne idemo u top 8, pored svih ostalih uspeha koje pravimo godinama unazad!

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sam sebe uhvatim da vise ne znam sta je realnost kada je u pitanju ucesce naseg kluba u EL. Stvarno deluje uvek da nam malo fali za neki ozbiljniji rezultat, 1-2 igraca, ali onda kad pogledamo nas sastav u kojem vecina igraca ne bi ni videla EL da nema Zvezde jer prosto nemaju kvalitet (koliko god da su nam ti igraci dragi) onda tek nije jasno kako uopste dodjemo u situaciju da nam tako malo fali za top 8, a hrabriji bi rekli i za F4. 

 

Ja sam na pocetku sezone zeleo da budemo do kraja konkurentni u borbi za top 8 i bili smo, tako da su moja ocekivanja u EL ipak ispunjena. Prosle sezone je stvarno mucno bilo pratiti nase utakmice u EL od nove godine jer smo bili avanturisti. Ove sezone solidan broj pobeda, dosta tesnih poraza, nikome nismo bili lak protivnik. 

 

Ispostavilo se na kraju i da smo jedini klub koji je pobedio Oly u gostima. 

 

U Abi najverovatnije u polufinalu idemo na Cedevitu, a finale sa Partizanom. Moramo biti pravi za te utakmice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zamisli neko je nezadovoljan sto svake godine osvajamo ABA ligu i KLS, koji je to mentalni sklop.. Sto kaze DR sinoc na konferenciji, mi smo jedini tim u EL koji nema zagarantovano ucesce i koji mora da igra maksimalno na oba fronta tokom cele sezone.

 

Bajern prosle subote puko od Oldenburga 31 razlike, igrali sa drugim timom, glavni igraci odmarali, ali sta im trne jaje, imaju licencu, ne zavisi im ucesce od domace lige

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Verovatno smo i Pefija i Cirbesa potpisali jer igramo maksimalno na oba fronta. Da se ne zajebavamo, nemanje licence utiče na plasman u EL, ali smo imali toliko prilika da iskoristimo i ostvarimo bolji rezultat.

Gluposti protiv Efesa i ekskurzija u Atinu gde nas je natrpao grčki Labović, apsolutno nemaju veze sa zagarantovanim učešćem, a toliko nam je falilo otprilike.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

,,grčki Labović..." :)

 

 nie problem da nas jebe F8 i naredne sezone...samo da nas ne jebe opet šlepanje neke gerijatrije nivoa Cirbes, Kuz, Pefi...Simke. Dajte na tim pozicijama trećeg pleja i trećeg centra nešto mladje i kuratije...bar nek uvežbavaju lagano to karanje...ustrebaće.

Eto Lazarević kako ume da naguzi EL vedete...dečkonja ne pravi pitanje.

 

I da pohvalim Pefija i njegovo preiskustvo...niko ne ume tako perfidno da odglumi pripremu za prodor, fejk dribling u mestu i onda uvali kosku markiranom igraču na isteku napada. Zadržimo li ga ovakvog guzatog i bezopasnog do kraja ugovora sa ovom ulogom i minutažom

...onda i nismo za bolje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih blamiranje protiv Asvela i očajne partije na gostovanjima Albi i Bajernu kad se lomilo. 

 

Da se ne lažemo već dugo nam je fokus EL dok u aba otaljavamo mečeve. 

 

Za neke stvari se može naći opravdanje, to što nemamo licencu nije jedna od tih. 

 

Osvajanje abe bi ko i svake godine povadilo sezonu ali za mene je 11. mjesto u EL bez 3 ruska tima neuspjeh. Nekome je samo učešće privilegija, meni nije, kraj priče. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Valjda ce ovaj idiotski sistem el da se promeni. Jos samo fali da se cuje za neku godinu ogavna o onima koji nikada nece da šetaju sami

mislim da je bolje resenje da mi napravimo svoju EL sa bracom rusima

kako sam razumeo, na tome se vec i radi

mladja, lepsa, bogatija i pravoslavnija EL

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

mislim da je bolje resenje da mi napravimo svoju EL sa bracom rusima

kako sam razumeo, na tome se vec i radi

mladja, lepsa, bogatija i pravoslavnija EL

Mislim da je ipak bolje da za neku godinu u el budu liverpul, siti, psž i njukastl.

Link to comment
Share on other sites

"Blamiranje" protiv Asvela je doslo posle korone, ocajne partije na gostovanjima Albi i Bajernu su dosle nakon povreda Holinsa i Lazica. Istina nisu ni uprava ni strucni stab povlacili najpametnije poteze ali ne vredi se raspravljati sad to je to za ovu evropsku sezonu, sledi nam jako bitan period, a evronavijaci ce morati da se strpe do oktobra da nam opet objasne kako bi oni nasli boljeg centra

Edited by necke
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni i ovo lepa EL sezona, iako je bilo nekih bas teskih poraza i utakmica posle kojih sam se osecao kao da sam ih licno igrao. Ipak, nikom nismo skinuli gace, nismo gubili po 30 razlike i nismo odustali od takmicenja pre NG kao sto je to bilo kod nekih drugih trenera.

 

Sto se tima tice, hvala najvise Kalini i Voltersu sto su vukli najvise. Mitar je isto imao dobru sezonu, i po mom misljenju ni Kuz nije podbacio, ali prosto nam je trebao jos jedan, drugaciji centar od njih dvojice. Holins se takodje probudio, pa i Deda. Laza isto standardan. Utisak mi je i da je Lazarevic morao vise da igra.

 

Najvise je podbacio Dobric, mislim ovo je neka njegova realnost, ali posle onakvog finisa prosle sezone, ocekivao se korak vise od njega. Vajt takodje, ok povreda i sve, ali on meni generalno ne puni oko. Pefi ispod svih ocekivanja isto, plus Dzoni koji je od clutchera stigao do stidljivog decaka. Ipak, imaju sansu da pokidaju u ABA PO, i odmah ce slika biti drugacija.

 

Jedva cekam PO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan9 said:

Ne kapiram nezadovoljstvo.

Koliko sam ja čuo a nadzorni odbor će potvrditi, mi čekamo koja će 4 kluba na F4 pa da jednom otmemo(mi potpišemo iako oni hoće da ih zadrže) 2 najbolja igrača i onda pravimo iskorak.

To samo ako budemo igrali EC.

Kao što smo 2018.  CSKA-u uzeli Higinsa i Hajnsa.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, marko_pantelic said:

Premda nije mnogo bitno, da li smo ispred Albe i Baskonije?

9. mesto donosi 400k a 11. 300k, dakle 100k razlike sto za nas nije malo, zlocesti se ce reci za Simona ili Cirbesa ali na srecu svih nas necemo ih gledati naredne sezone, tako da nek bude za Topica.

 

Izgleda da se gleda +- a ne medjusobni skor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...