Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, n4l1m said:

osim sto nije problem manje..

ako uzmemo da nekim cudom i ostvarimo pobedu u minhenu, bayern i dalje mora da gubi, a efes pre utakmice sa bayernom igra sa albom i to ako dobiju, osigurali su mesto, pa je pitanje koliko ce se onda cimati u preostala dva kola..

Ironija, brate😀

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djura.net said:

ovo sam primetio jos pre vise od mesec dana, i kad vidim da je u nekom preuzimanju pefi ostao na protivnickom pf ili c osecam se sigurnije nego kad mlatara rukama pored ovih protivnickih plejeva koji su dovstruko brzi od njega.

 

inace, sinoc sam stekao utisak da smo padali u igri cim Kuzmic izadje, pa od jutros proverim statistiku

Kuzmic +11 (najbolji u celom timu)

Luka -19 (najslabiji u celom timu)

Nisi morao da proveravas statistiku, dovoljan je bio ocinji vid.Kuz koliko god bio drven u napadu, ipak pruza zastitu reketa i neku stabilnost u skoku. Kad god nije bio u igri pravili su razliku, isto kao kad izadje Volters, a udje Pefi ili Dzoni.Luka je jedno prepametno bice, mnogo donosi u napadu i sekundarnoj kreaciji, osim ako ga ne hakujes, posto da sutne nece, a sa bacanjima je na Vi, ali smo odbrambeno bas busni u zastiti reketa kad je on u igri, a Bogami ni kod preuzimanja se ne proslavlja, juce je Lo iz jednog driblinga dolazio do suta kada god ga on preuzme. I tu se opet vracamo do toga da je ova ekipa bas uskracena za neku skocnu i pokretljivu 4/5 opciju, koja ce moci da osigura defanzivni skok i da bude neki bauk za bekove koji nam se setaju kroz reket, kad god Kuzmic izadje iz igre, a on za vise od 15 efektivnih minuta tesko da ima snage

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devil In My Pants said:

Mene interesuje ABA i KLS,tim za F8 nemamo sto se sad i zakljucili,a trebalo vam je.

 

Mordor se mora srusiti jer ih prelazimo u svim kategorijama, a  EL cemo igrati pa cemo igrati zbog agresije Rusije prema Ukrajni

 

Mislis, mozemo da prespavamo skoro citavu sezonu od oktobra do sredine - kraja aprila i pocnemo da pratimo tamo negde tokom PO ABA lige i tako svake sezone?

 

Izvini, ali to je za mene neprihvatljivo. Sezona se prati i ocenjuje od njenog pocetka do njenog kraja i tu ulaze i velike pobede kao ona protiv Reala ili Maccabija, do glupih poraza kao oni od PAO, 2*Albe, Asvela ili brda izgubljenih zavrsnica.

 

Bukvalno nam je svaka sezona svedena na to da li je Partizan jak (kao u ovoj ili sezoni 2019/20) pa onda samo da pratimo da li cemo da ih sprecimo da osvoje trofeje (i jos vaznije, da ih sprecimo da udju u EL) ili (ako to nije slucaj) daj da se prosetamo do ABA i KLS u maju i junu, koga briga da li imamo 10-24 ili 16-18 u EL.

 

Kao sto sezona 2013/14 za mene nije bila toliko neuspesna (1/2 finale EC je istorijski uspeh u tom takmicenju!), tako ni ova nece biti potpuno uspesna sa nekim 9. ili 10. mestom u EL (od 15 ekipa), pa cak i ako se osvoje sva tri trofeja u sezoni.

 

Sad, zasto nam se klupska kosarka pretvorila u malo jacu LLSL (ali bez evropskih iskusenja tipa prolaska grupe i iscekivanja zreba za dalju fazu) to je pitanje ne samo za nas klub nego i za besmislen koncept kojem tezi EL kao i uzasnu situaciju u ABA ligi u kojoj nema kluba koji je istovremeno dobro vodjen i ima budzet potreban za borbu za vrh.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

 

Mislis, mozemo da prespavamo skoro citavu sezonu od oktobra do sredine - kraja aprila i pocnemo da pratimo tamo negde tokom PO ABA lige i tako svake sezone?

 

Izvini, ali to je za mene neprihvatljivo. Sezona se prati i ocenjuje od njenog pocetka do njenog kraja i tu ulaze i velike pobede kao ona protiv Reala ili Maccabija, do glupih poraza kao oni od PAO, 2*Albe, Asvela ili brda izgubljenih zavrsnica.

 

Bukvalno nam je svaka sezona svedena na to da li je Partizan jak (kao u ovoj ili sezoni 2019/20) pa onda samo da pratimo da li cemo da ih sprecimo da osvoje trofeje (i jos vaznije, da ih sprecimo da udju u EL) ili (ako to nije slucaj) daj da se prosetamo do ABA i KLS u maju i junu, koga briga da li imamo 10-24 ili 16-18 u EL.

 

Kao sto sezona 2013/14 za mene nije bila toliko neuspesna (1/2 finale EC je istorijski uspeh u tom takmicenju!), tako ni ova nece biti potpuno uspesna sa nekim 9. ili 10. mestom u EL (od 15 ekipa), pa cak i ako se osvoje sva tri trofeja u sezoni.

 

Sad, zasto nam se klupska kosarka pretvorila u malo jacu LLSL (ali bez evropskih iskusenja tipa prolaska grupe i iscekivanja zreba za dalju fazu) to je pitanje ne samo za nas klub nego i za besmislen koncept kojem tezi EL kao i uzasnu situaciju u ABA ligi u kojoj nema kluba koji je istovremeno dobro vodjen i ima budzet potreban za borbu za vrh.

Prvo, ako je budzet Zvezde 5.3m za ovu sezonu ja cu pojesti svoje gace odmah.Jos cu i govna svvoja pojesti ako je ovo najskuplji tim.

 

Pisao sam da se na pogresnu adresu molite (radonjic i igraci) ovo je do uprave koja je lokalnog karaktera i to ih je proslavilo sto je vucic izbacio duloa i sto je imao bokana kao sebi ravnopravog protivnika. 

 

Ovi momci igraju iznad mojih ocekivanja, pobedili ili izgubili oni daju svoj maksimum. Sad sto to vama nije dovoljno to je drugi par opanaka i sto jos prepricavate Zalgirisov F4..

 

Uzivam svaki mec bez pritiska jer znam domet ovog tima, a to je 101% borbe pa sta bude.

 

Apsolutno sam siguran da niko nema goru upravu od nas u EL. Slab kapacitet, covicvoli domaci svinjac u Evropi kako se namesti,a uglavnom mu se lose namesta.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Lo igra vrhunsku sezonu, šutira brutalno i iz driblinga i iz catch and shoot-a, trojke na 45%, lako kreira separaciju, brz i dinamičan sa loptom, dobar slasher i finišer, ne beži od kontakta, 84% sa bacanja... Baš profil igrača kakav nama fali, doduše u ovakvoj formi bi dobro došao i mnogo boljim ekipama.

 

 

Generalno jeste meh, al' je u poslednjih 5-6 utakmica dobio veću minutažu i ulogu i konstantno isporučuje: 17 nama, 12 Barsi, 16 Baskoniji, 15 Oliju, 16 Žalgirisu, 16 Asvelu... I to je jedino protiv Baskonije isilovao, a na ostalim utakmicama 50% iz igre.

 

 

Upravo tako, dva ubedljivo najbolja defanzivca na perimetru, ostatak spoljne linije je baš kritičan... Nama je sinoć Volters bio najbolji defanzivac na lopti jer je jedini koliko toliko uspevao nogama da ih isprati i par puta natera na teži šut, Dobrić je opet bio u Bambi na ledu mode-u, Ivanovića su bacali sa lakoćom, Pefi je bio otprilike kao čunj. Toliko o onom narativu kako imamo previše zadnjih veznih...

 

Inače, Pefiju su od odbrane ostale brze ruke i neka dobra čitanja i reakcije od lopte, na lopti je ovo baš užasno jer lateralno ne može da isprati skoro nikoga, posebno ne ove brze i dinamične ball handler-e... Znači on u odbrani pre treba da čuva krila, za šta ima sajz i masu, a realno i u napadu bi mu ovoj fazi karijere daleko više ležala uloga sekundarnog kreatora, jer je skoro potpuno bezopasan po koš.

 

 

 

Da, pogrešno sam se izrazio. Zvučalo je kao da je sad ta predstava bila coincidence, a nije naravno.

 

Jeste Smith u dobroj formi, ali teško verujem da če te brojke postati praksa na duži period. Jer kad kreneš da ih redaš ovako, češče se tvoje ime spominje kad se pravi defanzivni gameplan, a on se tu neče dobro provesti. Po mom mišljenju. Igrač kojeg Hollins zakuca u minus indeks kad god hočeš.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, djura.net said:

ovo sam primetio jos pre vise od mesec dana, i kad vidim da je u nekom preuzimanju pefi ostao na protivnickom pf ili c osecam se sigurnije nego kad mlatara rukama pored ovih protivnickih plejeva koji su dovstruko brzi od njega.

 

inace, sinoc sam stekao utisak da smo padali u igri cim Kuzmic izadje, pa od jutros proverim statistiku

Kuzmic +11 (najbolji u celom timu)

Luka -19 (najslabiji u celom timu)

 

Ovo nije shvatio jedino onaj kome je osnovni posao da to shvati.

 

1 hour ago, Čvarkov said:

One-man show na danasnji dan pre 8 godina. Djenka ❤️

 

 

 

BTW, da su dali još 50K za Lesora i umesto Pefijevog leša doveli ovog čoveka, bili bi u TOP 8 i uopšte ne bi razmišljali o završnici ABA i domaće lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema prostora za nadanje.

Nakon dobijene 4 za redom rekoh da ne bi bilo cudno da narednih 5 izgubimo. Evo vec 2 smo odradili.

Proriv bayerna je do or die mec, istorijski u EL gubimo te meceve.

Naravno, da nije bilo efesa, monaka, panate itd, sad bismo pricali o 6.mestu, ali avaj...

Doduse tad nismo znali za izbacivanje rusa pa bi bila 'prava' borba za top 8.

Svakako je ovo unikantna prilika koju nazalost necemo iskoristiti.

Krivicu za ovo sve vuce radonjic i strucni stab, delimicno zbog nedovodjenja centra i delimicno zbog strasno lose vodjenih meceva i volsebnih poraza gde su pobede bile vidjene vec 

Opet, isti radonjic je dobio neke tekme neocekivano pa mu se najvise moze dositi nedovodjenje centra, sto ce izgleda biti kljucno za nas plasman u top8.

Naravno da je mogao da se dovede centar, i naravno da trziste nije tako usko. Pa nama bi Lesor resio veci deo problema tu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bila je slicna poslednji put jos tokom poslednje sezone Radonjinog prvog mandata, onda je njegovim odlaskom, dolaskom Alimpijevica i remontom ekipe polako pocelo da pada, mada i tad nije bilo lose, da bi sve "puklo" dovodjenjem Omica

Link to comment
Share on other sites

Citam malo na tviteru Dabinu i Sarcevu edukaciju na temu:

Zvezdastvo, podrska, vera u tim, i najbolji period u nasoj istoriji, i uvidjam da smo vecina nas nezahvalni govnari nedostojni kluba i igraca koji nose nas dres, i da nas treba poslati u Zeleznik ili novi UPPR, sto mu dodje na isto, sto nismo zadovoljni sto smo sa svima u egalu, ali uglavnom izgubimo u foto finisu,  sto smo zamalo u top 8, osakacene EL i sto se pitamo gde je taj centar, a Cirbes poginuo boreci se za sveti dres po beogradskim splavovima, i bio tako blizu renesanse, al ga presesklo 43 soja korone i povreda protiv Monaka, za koju znaju on, nadzorni organi i prijatelji kluba, a sve usled nadljudskih napora na terenu od pocetka sezone, a mi neobavestena i nezahvalna goveda se jos pitamo sto ne igra, kad je produzen do kraja sezone i ne potrudi se da sastavi zbirnih 100 minuta na parketu do juna kad mu vec dadosmo ugovor do tad.

Previse sam pisao, idem sad u cose da se stidim, javite mi kad mogu da izadjem, makar da odgledam istorijski do or die mec u Minkenu, za jos jedno Top 9 srinkovane EL💪

Edited by Gudura
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, HAMMER said:

samo opusteno. obaramo formu pred fajnl for.

Sala sala ali kad Real-verzija bez lidera naleti na neki Monako videcemo ko ce tu kako da prodje i da li ce Sasa aka celava prevara  na F4 sa ekipom koju nije sastavio.

Kazem bez lidera jer Ljulj i Rudi nisu konstantni ama bas.Da ne pricam da su protiv Makabija najvazniji napad zavrsili Hanginom trojkom sa 8 metara(promasaj naravno) a cini mi se da su isto i protiv nas uradili(kada je Branku Rudi uzeo skok,bas na taj Hangin sut ili sut nekog drugog cistog kamenjara pa je Ljulj dao trojku iz druge sanse),hocu da kazem i da se Laso pogubio.

 

Tako ranjivu ekipu na drugoj poziciji dugo necemo videti a sami smo krivi sto smo prosuli 10taukmica ove sezone.

Naravno prekvalitetan je Real a plejof ne predugacak pa mozda skupe redovne kao sto spanci vecito rade.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Gudura said:

Citam malo na tviteru Dabinu i Sarcevu edukaciju na temu:

Zvezdastvo, podrska, vera u tim, i najbolji period u nasoj istoriji, i uvidjam da smo vecina nas nezahvalni govnari nedostojni kluba i igraca koji nose nas dres, i da nas treba poslati u Zeleznik ili novi UPPR, sto mu dodje na isto, sto nismo zadovoljni sto smo sa svima u egalu, ali uglavnom izgubimo u foto finisu,  sto smo zamalo u top 8, osakacene EL i sto se pitamo gde je taj centar, a Cirbes poginuo boreci se za sveti dres po beogradskim splavovima, i bio tako blizu renesanse, al ga presesklo 43 soja korone i povreda protiv Monaka, za koju znaju on, nadzorni organi i prijatelji kluba, a sve usled nadljudskih napora na terenu od pocetka sezone, a mi neobavestena i nezahvalna goveda se jos pitamo sto ne igra, kad je produzen do kraja sezone i ne potrudi se da sastavi zbirnih 100 minuta na parketu do juna kad mu vec dadosmo ugovor do tad.

Previse sam pisao, idem sad u cose da se stidim, javite mi kad mogu da izadjem, makar da odgledam istorijski do or die mec u Minkenu, za jos jedno Top 9 srinkovane EL💪

Ddan,

 

ali sto nisi napisao sve i kako sam Ja uvucen u tu prepisku, izvukao si samo ono sto tebi odgovora i da budes na pravoj strani kao navijac KKCZ na ovom forumu, a to je strana koja je vecito nezadovoljna, vecito zna bolje i koja voli da oplete licno po svakom forumasu koji je za KKCZ bez obzira na rezultate.
 

Uvucen sam nicim izazavan kad me @Laza Kacanski prozvao da li se posle poraza od ALBE okrecemo ABA ligi? 

Odgovorio sam samo onako kako i treba jer ja nisam poput njega da vredja, psuje, napusava qrzem svakog igraca tokom utakmice i posalje 150 twitova. 

Posle utakmica i tokom utakmica niti pisem na twiteru , niti ovde na live niti posle utakmica. 
Za mene je utakmica gotova kada izgubimo istog trenutka i menjam kanal, nemam vise emocija niti da tugujem, nerviram se ili radujem, Dovoljno sam imao svojih porodicnih tragedija od nove godine  da bih se sada raspravljao sa nepoznatim likovima na twiteru,  i ispravljao krive Drine.

 

sta sam napisao ako si vec ispratio u konforu svoje anonimnosti da bi me sada ovde prozivao  a ujedno se ogradjujem od Dabinih stavova jer to su njegovi, slagao se ja sa njima ili ne:

- da je Zirbes povredjen na utakmici sa Monakom (tacno)

- da je operisao koleno (tacno)
- da i dalje smo tu gde jesmo sa budzetom u odnosu na ostale klubove i da su pare koje su obezbedjene za ovaj tim dati na upravljanju Radonjicu koji je ih upotrebio tako kako jeste

- po meni je mogao da pare date za Markovica, |Zirbesa, Simonovica, Holinsa, White *( pre i posle povrede) mogao bolje rasporediti na druge igrace, da bi opravdao svoju platu koja je rekordna u novijoj eri KKCZ

- da je odgovoran za vise od pola poraza u ovoj sezoni, i da utakmica protiv ALBE nije do or die bila jer da smo je dobili a izgubimo li od Bayerna onda smo dzabe krecili,  a pogotovo su se sanse smanjile posle dve uzastopne pobede Monaka i Makabija koje su u glavama nasih igraca navijaca morali biti izgubljene ili makar 50/50
- da su na spisku za centre ove sezone bili  NOKO, PAYNE, MARTIN, TARZSEVSKI,  Lesort, posle i Petrusev a da je odluka Radonjica bila KUZMIC I LUKA prvi centri a ZIrbes treci jer sa ovim napred spomenutim se nije mogao dobiti izlaz iz ugovora, ili su bili preskupi .Tj da je dosao bilo ko od ovih nabrojanih gore onda bi ti gore pomenuti bili prvi centri a ova dvojica za jedno mesto nize sto se tice uloge.
- da li je mogao neki bilo koji random centar iz bilo koje lige  umesto ZIrbesa ? DA,mogao je  da se dovede, vracamo se ponovo na DR koji nije zeleo da razmatra nijednog drugog koji se ne uklapa u njegov vidjenje tima i hemije (Tarick Black koji je bio slobodan sve vreme i na kraju potpisao za neki no name club u Turskoj ili Spanije jebm li ga)

- pitanje je za trenera i Lukmana, zasto izgledamo krajem marta kao da je kraj Juna, zasto Luka Mitrovic igra poslednjih 8 minuta dok je njihova bandera iskljucena, zasto Luka Mitrovic nema snage da dobaci do prvog obruca 4 slobodna za redom, Kalinic koji po svaku cenu zeli da ostane na parketu a ne moze da dise, zasto Simon ako vec ne racunamo na dva klinca koji su isli turisticki ne igra barem dva minuta da napravi neki faul, ili je on samo u sastavu da se uci za trenera i daje savete u ponocnim razgovorima, zasto se Lazarevic koristi samo 5 minuta u proseku,itd,

- da li ako sada ovako izgledamo je bolje da odu negde na oporavak dve nedelje ili da se cimaju da budu ocisceni od Barse jer sa sve tri pobede idemo na Barsu verovatno  i na jos jedno proseravanje po drustvenim mrezama kako smo nemaci pojma i kako smo trebali dovesti centra , beka sutera jer je jelte Covic obecao i opet slagao. I da se onda sezona proglasi neuspesnom i stvori negativna atmosfera pred playoff aba lige, mada koliko vidim olako se kod publike shvata snaga CedeOLI I KKP u tom eventualnom polufinalu i finalu.

 

Da zakljucim,  kukali smo u decembru da nam EL sezona zavrsena, kukamo sada da nam je EL sezona zavrsena  na 10 dana do kraja, da li smo mogli bolje, svakako, da li je opravdano sto smo ispustili pobede zbog povreda i korona, pa ima opravadanja, ali minutazu i uloge ne deli nadzorni odbor niti Daba,  Daba pamti 200 ljudi u Pioniru, useravanje od svakog iole ozbiljnog tima u ABA ligi i cipiripi, pusti njega da uziva i da se raduje ovom periodu KKCZ i pobedama protiv Makabija , Reala, Partizana i ostalih ekipa . Kao da neki zele da izgubimo sto vise kako bi opljunili po svakome ko ima veze sa KKCZ navijacki, profesionalno, dobrovoljno.

Verujem da svi ovde se vise raduju ovom periodu trenutnom nego onom prethodnom koji ce verovatno ponovo uslediti ako se ispusti ABA titula, da ne otvarama tu temu ponovo sta ce biti dan posle 04.04 ili ti dan posle finala ABA LIGE.

 

Lepo je vreme, odoh u prirodu, 

Nikakvu raspravu ne zelim da pokrenem, smatram da smo vec mogli biti u top 8 , pisao o tome vise puta ovde, da niko nije odustao od top 8 u klubu ali da vise nije sve u nasim rukama sto zbog poraza od Albe sto zbog jos nekih katastrofalni poraza.
Sa 3/3 smo skoro pa sigurno u top 8.

Ako i ne udjemo , ostace samo jedan cilj i verujem da su vece sanse da ostvarimo taj cilj ne ulaskom u top 8 nego ulaskom, ali to je samo moje misljenje.

 

pozdrav svima 

 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...