Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Ja sam spominjao ovo več više puta ove sezone. Sad, siguran sam da ovde ima i nekih olakšavajučih okolnosti, sa koronom i slično, gde je bilo teško na novo dizati ekipu i tako dalje. Ali mi u nijednom momentu ove sezone nismo izgledali kao ekipa koja puca od snage, nego je uvek na izdisaju. Što, ako me sečanje dobro služi, nije bio slučaj u prošlom Radonjičevom mandatu. A istu smo košarku igrali.

 

Moje pitanje glasi, kakve su šanse da se izvuče Gačević iz Bara ovog leta?

Bio je pozvan i ovog leta ali nije zeleo pa je produzen Lukman.

 

Ne znam za sledece leto sta ce biti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo gledam snimak COLvsPAR i mogu reci da su tu negde po kvalitetu oba tima.

Bas bih voleo da izbegnemo meni drage Slovence i da deklasiramo Crnogorce u polu-finalu.

Mislim da je nas poraz protiv Partizana najveca pobeda i najvazniji momentum ABA lige.

Igraci ce maksimalno pristupiti u eventualnom finalu, a sigiran sam u sopstveni zivot da se Boltzauer nece ponoviti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

Zašto se netko oglasio u onoj situaciji s Omićem ne znam, pretpostavljam jer su mislili da je neka greška sa satom i u baš u tom trenutku Omić postiže koš. Ne znam iskreno koje bi bilo drugo objašnjenje. 

Od svoh mogucih uglova kamere ne vidi se Nikolic pored klupe Partizana kako i sta svira.

 

Greska sa satom za merenja napada nije bila, jer je pre toga lopta dirala obruc. Sat je korektno resetovan na crno dok se ne uspostavi novi posed pa da se postavi na 14 (lopta za Cedevitu) ili 24 (lopta za KKP) sekunde. Ako je to svirano, onda je to bas WTF moment koji se dogadja pocetnicima.

 

Ne znam zasto je Nikolic svirao. Meni je najlogicnije objasnjenje da je on "video" faul Omica i to svirao. Na to je sumnjao i Avdic, mada i on iz studija u Beogradu nije video nista drugo nego i mi. Tu je bilo kacenje Omica sa Ledayem i iz tog kontakta je pala odbojka-kos Omica. Omic se zato i nervirao, jer je hteo da mu se barem prizna kos ako vec nije 2+1 situacija. Mada da je bio faul Omica ne bi tu bilo nikakvih poena za Cedevitu. Onda se verovatno gledalo da li tu ima nekog mesta za kos Cedevite sa faulom za bacanja KKP. I pri pregledu snimka se videlo da je kacenje bilo obostrano i sigurno ne Omicev faul. I tu je pocelo da se razmislja kako ce se sranje sto elegantnije servirati. Na kraju se nisu usudili svirati faul Omicu pa su morali da daju mrtvu loptu. Strelica pokazivala za Cedevitu. Ostalo je istorija.

 

Ovo je moje razmisljanje i po meni najverovatnija verzija dogadjaja. Ali opet, ovo je nagadjanje. Ipak, jedno drugo objasnjenje ne vidim.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni said:

Evo gledam snimak COLvsPAR i mogu reci da su tu negde po kvalitetu oba tima.

Bas bih voleo da izbegnemo meni drage Slovence i da deklasiramo Crnogorce u polu-finalu.

Mislim da je nas poraz protiv Partizana najveca pobeda i najvazniji momentum ABA lige.

Igraci ce maksimalno pristupiti u eventualnom finalu, a sigiran sam u sopstveni zivot da se Boltzauer nece ponoviti.

pa sudile su razlicite sudije, al je vise nego primetno da su opet poceli da duvaju novi-stari vetrovi, pricam o  poslednja 3 meca partizana u abi, protiv nas, i protiv future i cede na gostovanju.. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Videli smo i veceras u Ljubljani gde smo mi a gde nam je konkurencija.

A gde smo? Razlika nije vise tako velika u nasu korist kao pre.

 

Ja vidim komsije u usponu. Igraju konstantnije nego pre i postaju ozbiljan protivnik. Punter, Avramovic mogu da suterski polude. Leday, Madar, Lessort relativno redovno isporucuju svoje. Uz to imaju sve izjednaceniju ekipu koja ima sve manje padova.

 

Cedevita igra puno bolje nego na pocetku sezone, iako su veceras imali suterski raspad i opet dobili utakmicu. Mada drugi protivnici bi se protiv njih veceras mnogo ranije raspali.

 

Opet smo kandidat broj 1 za titulu, ali neprikosnoveni favoriti nismo. Vrlo dobra stvar je da imamo prednost domaceg terena.

51 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Jako je vazno ovo sto se desilo u Ljubljani.

 

Cedolimpija i Partizan su trenutno ekipe u najboljoj formi, i za nas ce biti izuzetno znacajno sto mozemo malo da predahnemo pred plej of.

Kako je bilo vazno? Mi smo trebali da do kraja dobijemo redovne utakmice i sebi dozvolimo poraz u Podgorici i da budemo prvi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Jako je vazno ovo sto se desilo u Ljubljani.

 

Cedolimpija i Partizan su trenutno ekipe u najboljoj formi, i za nas ce biti izuzetno znacajno sto mozemo malo da predahnemo pred plej of.

 

Ne razumem, zasto je vazno? Crvena zvezda je obezbedila prvo mesto nakon derbija sa Partizanom i poraza Buducnosti od Zadra.

 

Inace, stvarno ne razumem zasto se pise o mecu Cedevita - Partizan na ovoj temi, a postoji tema KK Partizan, tema ABA liga i tema tata ako neko zeli da gura tezu da sudije pomazu Partizan.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam procitao Nikolicu sa usana: "Moja greska"...🤦‍♂️ To u momentu kad su sva trojica opet pocela da razgovaraju ispred zapisnickog stola kad je sve ispred monitora bilo izgledano do besvesti i kad su se sva trojica vratila na teren. Ko ima Arenu pa da vrati to je na 18:00:39. Znaci ipak ishitreno sviranje bez razloga i onda je bila mrtva lopta jer u tom momentu niko nije imao posed. Fuck, man.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

pa sudile su razlicite sudije, al je vise nego primetno da su opet poceli da duvaju novi-stari vetrovi, pricam o  poslednja 3 meca partizana u abi, protiv nas, i protiv future i cede na gostovanju.. 

 

Nece se vise ponoviti onakvo navlacenje, iskoristili su kviska, i to dobro, jer ih je ta pobeda ishajpovala na max, sad sledi slobodan pad, znao sam da CedevitaOlimpiju ne mogu dobiti, jer je ona za njih streptomicin.

Bog je pogledao Avramovica u tom nevaznom derbiju, a u eventualnom finalu cemo im pokazati od kog drveta se pravi

9 minutes ago, goldberg said:

 

Ne razumem, zasto je vazno? Crvena zvezda je obezbedila prvo mesto nakon derbija sa Partizanom i poraza Buducnosti od Zadra.

 

Inace, stvarno ne razumem zasto se pise o mecu Cedevita - Partizan na ovoj temi, a postoji tema KK Partizan, tema ABA liga i tema tata ako neko zeli da gura tezu da sudije pomazu Partizan.

Sad si prava francuska sobarica, ozbiljno!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, drakon1 said:

Mislim da sam procitao Nikolicu sa usana: "Moja greska"...🤦‍♂️ To u momentu kad su sva trojica opet pocela da razgovaraju ispred zapisnickog stola kad je sve ispred monitora bilo izgledano do besvesti i kad su se sva trojica vratila na teren. Ko ima Arenu pa da vrati to je na 18:00:39. Znaci ipak ishitreno sviranje bez razloga i onda je bila mrtva lopta jer u tom momentu niko nije imao posed. Fuck, man.

 

 

Ako je tako, već si iznad u prošlom postu sve rekao. Kad se desi slučajan zvižduk u trenutku kad nema niti jedna od ekipa posjed, mora biti ničija lopta. Srećom po njih strelica je pokazivala loptu za Cedevitu jer da nije potencijalno bi ispalo još veće sranje. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Evo gledam snimak COLvsPAR i mogu reci da su tu negde po kvalitetu oba tima.

Bas bih voleo da izbegnemo meni drage Slovence i da deklasiramo Crnogorce u polu-finalu.

Mislim da je nas poraz protiv Partizana najveca pobeda i najvazniji momentum ABA lige.

Igraci ce maksimalno pristupiti u eventualnom finalu, a sigiran sam u sopstveni zivot da se Boltzauer nece ponoviti.

 

Može da pokuša :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drakon1 said:

Od svoh mogucih uglova kamere ne vidi se Nikolic pored klupe Partizana kako i sta svira.

 

Greska sa satom za merenja napada nije bila, jer je pre toga lopta dirala obruc. Sat je korektno resetovan na crno dok se ne uspostavi novi posed pa da se postavi na 14 (lopta za Cedevitu) ili 24 (lopta za KKP) sekunde. Ako je to svirano, onda je to bas WTF moment koji se dogadja pocetnicima.

 

Ne znam zasto je Nikolic svirao. Meni je najlogicnije objasnjenje da je on "video" faul Omica i to svirao. Na to je sumnjao i Avdic, mada i on iz studija u Beogradu nije video nista drugo nego i mi. Tu je bilo kacenje Omica sa Ledayem i iz tog kontakta je pala odbojka-kos Omica. Omic se zato i nervirao, jer je hteo da mu se barem prizna kos ako vec nije 2+1 situacija. Mada da je bio faul Omica ne bi tu bilo nikakvih poena za Cedevitu. Onda se verovatno gledalo da li tu ima nekog mesta za kos Cedevite sa faulom za bacanja KKP. I pri pregledu snimka se videlo da je kacenje bilo obostrano i sigurno ne Omicev faul. I tu je pocelo da se razmislja kako ce se sranje sto elegantnije servirati. Na kraju se nisu usudili svirati faul Omicu pa su morali da daju mrtvu loptu. Strelica pokazivala za Cedevitu. Ostalo je istorija.

 

Ovo je moje razmisljanje i po meni najverovatnija verzija dogadjaja. Ali opet, ovo je nagadjanje. Ipak, jedno drugo objasnjenje ne vidim.

Sad mi je jasno zašto. Tu nije bilo u stvari nikakve greške sa shot clockom. On se naprosto resetirao u onom trenutku kad se lopta odbila od obruča. zato nije bilo nikakvih brojki na njemu. To znači regularan kos Omica .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bodo said:

Sad mi je jasno zašto. Tu nije bilo u stvari nikakve greške sa shot clockom. On se naprosto resetirao u onom trenutku kad se lopta odbila od obruča. zato nije bilo nikakvih brojki na njemu. To znači regularan kos Omica .

Bio bi da sudija nije prije toga iz nekog njemu samo znanog razloga prekinuo igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da citiram komšiluk:

Quote

 

info iz prve ruke,

 

nikakav faul nije sviran ni Omića, ni nad Omićem,

sudija se zeznuo i svirao out kada je lopta pogodila vrh table,

pravila su da ako se lopta odbija ka terenu nije out nego je ivica table i to se igra.

 

On je svirao out i prekinuo akciju COL - koš nije mogao da važi posle sudijinog zvižduka,

jedino što su mogli da dosude je mrtva lopta.

PNP je pokazivao za COL (mogao je i za KKP da bude, tako se zalomilo...)

 

po meni jedina moguća odluka kojom je COL više oštećena zbog nepotrebnog prekidanja akcije u kojoj je (viši/jači) Omić ostvario bolju poziciju za skok.

opet po meni - da nije prekinuta igra ispravna odluka bi bila priznati 2p Omića i napad za KKP

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Šarac said:

Ddan,

 

ali sto nisi napisao sve i kako sam Ja uvucen u tu prepisku, izvukao si samo ono sto tebi odgovora i da budes na pravoj strani kao navijac KKCZ na ovom forumu, a to je strana koja je vecito nezadovoljna, vecito zna bolje i koja voli da oplete licno po svakom forumasu koji je za KKCZ bez obzira na rezultate.
 

Uvucen sam nicim izazavan kad me @Laza Kacanski prozvao da li se posle poraza od ALBE okrecemo ABA ligi? 

Odgovorio sam samo onako kako i treba jer ja nisam poput njega da vredja, psuje, napusava qrzem svakog igraca tokom utakmice i posalje 150 twitova. 

Posle utakmica i tokom utakmica niti pisem na twiteru , niti ovde na live niti posle utakmica. 
Za mene je utakmica gotova kada izgubimo istog trenutka i menjam kanal, nemam vise emocija niti da tugujem, nerviram se ili radujem, Dovoljno sam imao svojih porodicnih tragedija od nove godine  da bih se sada raspravljao sa nepoznatim likovima na twiteru,  i ispravljao krive Drine.

 

sta sam napisao ako si vec ispratio u konforu svoje anonimnosti da bi me sada ovde prozivao  a ujedno se ogradjujem od Dabinih stavova jer to su njegovi, slagao se ja sa njima ili ne:

- da je Zirbes povredjen na utakmici sa Monakom (tacno)

- da je operisao koleno (tacno)
- da i dalje smo tu gde jesmo sa budzetom u odnosu na ostale klubove i da su pare koje su obezbedjene za ovaj tim dati na upravljanju Radonjicu koji je ih upotrebio tako kako jeste

- po meni je mogao da pare date za Markovica, |Zirbesa, Simonovica, Holinsa, White *( pre i posle povrede) mogao bolje rasporediti na druge igrace, da bi opravdao svoju platu koja je rekordna u novijoj eri KKCZ

- da je odgovoran za vise od pola poraza u ovoj sezoni, i da utakmica protiv ALBE nije do or die bila jer da smo je dobili a izgubimo li od Bayerna onda smo dzabe krecili,  a pogotovo su se sanse smanjile posle dve uzastopne pobede Monaka i Makabija koje su u glavama nasih igraca navijaca morali biti izgubljene ili makar 50/50
- da su na spisku za centre ove sezone bili  NOKO, PAYNE, MARTIN, TARZSEVSKI,  Lesort, posle i Petrusev a da je odluka Radonjica bila KUZMIC I LUKA prvi centri a ZIrbes treci jer sa ovim napred spomenutim se nije mogao dobiti izlaz iz ugovora, ili su bili preskupi .Tj da je dosao bilo ko od ovih nabrojanih gore onda bi ti gore pomenuti bili prvi centri a ova dvojica za jedno mesto nize sto se tice uloge.
- da li je mogao neki bilo koji random centar iz bilo koje lige  umesto ZIrbesa ? DA,mogao je  da se dovede, vracamo se ponovo na DR koji nije zeleo da razmatra nijednog drugog koji se ne uklapa u njegov vidjenje tima i hemije (Tarick Black koji je bio slobodan sve vreme i na kraju potpisao za neki no name club u Turskoj ili Spanije jebm li ga)

- pitanje je za trenera i Lukmana, zasto izgledamo krajem marta kao da je kraj Juna, zasto Luka Mitrovic igra poslednjih 8 minuta dok je njihova bandera iskljucena, zasto Luka Mitrovic nema snage da dobaci do prvog obruca 4 slobodna za redom, Kalinic koji po svaku cenu zeli da ostane na parketu a ne moze da dise, zasto Simon ako vec ne racunamo na dva klinca koji su isli turisticki ne igra barem dva minuta da napravi neki faul, ili je on samo u sastavu da se uci za trenera i daje savete u ponocnim razgovorima, zasto se Lazarevic koristi samo 5 minuta u proseku,itd,

- da li ako sada ovako izgledamo je bolje da odu negde na oporavak dve nedelje ili da se cimaju da budu ocisceni od Barse jer sa sve tri pobede idemo na Barsu verovatno  i na jos jedno proseravanje po drustvenim mrezama kako smo nemaci pojma i kako smo trebali dovesti centra , beka sutera jer je jelte Covic obecao i opet slagao. I da se onda sezona proglasi neuspesnom i stvori negativna atmosfera pred playoff aba lige, mada koliko vidim olako se kod publike shvata snaga CedeOLI I KKP u tom eventualnom polufinalu i finalu.

 

Da zakljucim,  kukali smo u decembru da nam EL sezona zavrsena, kukamo sada da nam je EL sezona zavrsena  na 10 dana do kraja, da li smo mogli bolje, svakako, da li je opravdano sto smo ispustili pobede zbog povreda i korona, pa ima opravadanja, ali minutazu i uloge ne deli nadzorni odbor niti Daba,  Daba pamti 200 ljudi u Pioniru, useravanje od svakog iole ozbiljnog tima u ABA ligi i cipiripi, pusti njega da uziva i da se raduje ovom periodu KKCZ i pobedama protiv Makabija , Reala, Partizana i ostalih ekipa . Kao da neki zele da izgubimo sto vise kako bi opljunili po svakome ko ima veze sa KKCZ navijacki, profesionalno, dobrovoljno.

Verujem da svi ovde se vise raduju ovom periodu trenutnom nego onom prethodnom koji ce verovatno ponovo uslediti ako se ispusti ABA titula, da ne otvarama tu temu ponovo sta ce biti dan posle 04.04 ili ti dan posle finala ABA LIGE.

 

Lepo je vreme, odoh u prirodu, 

Nikakvu raspravu ne zelim da pokrenem, smatram da smo vec mogli biti u top 8 , pisao o tome vise puta ovde, da niko nije odustao od top 8 u klubu ali da vise nije sve u nasim rukama sto zbog poraza od Albe sto zbog jos nekih katastrofalni poraza.
Sa 3/3 smo skoro pa sigurno u top 8.

Ako i ne udjemo , ostace samo jedan cilj i verujem da su vece sanse da ostvarimo taj cilj ne ulaskom u top 8 nego ulaskom, ali to je samo moje misljenje.

 

pozdrav svima 

 

 

 

Nikakva anonimnost druze, nemam sta da se krijem, koristim nick jer mi gotivnije.Cinjenica je da si iskljuciv u stavovima i da ti svaki post odise nekom pasivnom agresijom i sarkazmom, cak i kad te niko ne napada, niti proziva, a verujem da volis Zvezdu vise nego ja ( a to je zaista mnogo). Razlikujemo se u tome, sto ti klub bezrezervno podrzavas i vodis licni rat sa svakim ko se usudi da bilo sta kritikuje, a ja kao navijac gajim i neke ambicije,a to je da gledam klub kako raste i napreduje, a ne da tapka u mestu od onog jednog cetvrtfinala vec dobrih 5,6 godina.

Daba je posebna prica, njemu je KK kao dete, i branice sve sto ima veze sa njim, koliko god lose bilo, jer njegovo je, jelte.

A da ne bih bio anonimni kritizer, posto nemam od cega da se krijem i stidim:

Nikola Aleksic, Beograd, A tribina 20+ godina sezonac.

JMBG cu ipak zadrzati za sebe.😀

Pozdrav i sve najbolje😎

P.S. Zao mi je zbog tvojih licnih gubitaka, postoje stvari koje su mnogo bitnije od naseg KK.Drzi se...

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Nikakva anonimnost druze, nemam sta da se krijem, koristim nick jer mi gotivnije.Cinjenica je da si iskljuciv u stavovima i da ti svaki post odise nekom pasivnom agresijom i sarkazmom, cak i kad te niko ne napada, niti proziva, a verujem da volis Zvezdu vise nego ja ( a to je zaista mnogo). Razlikujemo se u tome, sto ti klub bezrezervno podrzavas i vodis licni rat sa svakim ko se usudi da bilo sta kritikuje, a ja kao navijac gajim i neke ambicije,a to je da gledam klub kako raste i napreduje, a ne da tapka u mestu od onog jednog cetvrtfinala vec dobrih 5,6 godina.

Daba je posebna prica, njemu je KK kao dete, i branice sve sto ima veze sa njim, koliko god lose bilo, jer njegovo je, jelte.

A da ne bih bio anonimni kritizer, posto nemam od cega da se krijem i stidim:

Nikola Aleksic, Beograd, A tribina 20+ godina sezonac.

JMBG cu ipak zadrzati za sebe.😀

Pozdrav i sve najbolje😎

P.S. Zao mi je zbog tvojih licnih gubitaka, postoje stvari koje su mnogo bitnije od naseg KK.Drzi se...

Ja bih ipak da ostanem anoniman, Zivko Zivkovic Srbobran, Zivojina Misica 12a/20 lift mali ne radi, kad nisam kuci kljic je pod otirac, majka mi je Zivka, otac Mihajlo, a teca mi je crnac.

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

I na kraju resenje zagonetke (gledati od 09.20): Nikolic nije svirao prekrsaj, nego je zaustavio utakmicu pokazujuci prema kosu tj. tabli. Da li jer je mislio da je vreme tj. 24 sekunde isteklo ili je umislio da je lopta dirala sat i na taj nacin izasla u aut, to ne znam. Ali faul definitivno nije bio sviran. Sudije su imale srecu da je posle svega posed bio za Cedevitu jer je ovim ponisten cist kos Omica.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...