Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Dejo izvlaci maksimum. Mnogo je falio Ivanovic. Igrati egal na svako gostovanje nije mala stvar cak sta vise. Jedino sto bi zamjerio malko je nacin koriscenja Holinsa. 

Svakako da izvlaci maksimum, ali zasto mora da izvlaci maksimum od rashodovanh igraca? Nije on bez repa kao st pisu, bio je Kvinsi, Vilijams, Monro, Derik Vilijams, nije on bas imun na ''divljake'' samo ne previse svakako.  Nama fale dva veoma bitna igraca rotacije i to se osetilo jos na Albi, ali mi kao tim moramo imati vise kvalitetnih resenja.

 

Faktor x je bio Dialo kojeg nije smeo da cuva mislim Dobric, on je vise da ga cuva Kalinic ili Lazarevic jer onigru gradi na snazi  to je bila mozda  kljucna greska Ra ako sam dobro ispratio da ga je Dobric cuvao.

 

Imali smo retku dominaciju ispod kosa ali sut je jeziv mozda zbog inteziteta odbrane. Holins je u principu prasinarza vece ekipe... tesko da moze biti gde lider, cak i da hoce da ga napravi treba dosta vremena ali mislim da nema materijala za to.

 

Sutevi spolja su bili jezivi, retko sta je bilo i blizu iz cistih situacija, cak tu ni kreacija nije bila losa, koliko realizacija suta. Ivanovic nam je bas falio, al i oni su imali problema.

 

Krivo mi je sto je Monako tip tima koji nam leze, divljaju, ne znaju da se odlepe, ali ipak na kraju na silu i suv kvalitet su odneli pobedu.

 

Kod nas ima dosta igraca koji se mogu istaci, ali nijedan da mozes ruku u vatru staviti da ce dati 15poena na mecu.

 

Holins je u principu samo clan rotacije i mislim da od njega neku ulogu lidera i konstantnost ne mozemo ocekivati. Realno na papiru imamo tim kojem su ovakvi rezultati na papiru normala, samo mi je zao jer znam da ovakva EL ima prohodnost, da smo malo vise ulozili.

 

Zaebancija sa ovom centarskom i bekovskom linijom  je razlog da sto necemo imati bolje rezultate.

 

SO je zakucao ovu sezonu, prosto je ocigledno da mi nikakvih para nemamo i da ce ovo ici na krkace, narikanje i na atmosferu linca pred F4 ABA lige. 

 

Nasi navijaci mahom nemaju veze sa realnoscu,tipa daj Covi 15m pa ces videti, pa on je jebeni preCenik pa nek nabavi...tj VD preCednik..Njegovo je da kaze,ej gospodine Radonjicu, hocu jaci tim,uzimaj nekog ili kupi prnje, imamo para a ti nas tu zajebavas..ali realnost i istina je drugacija.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Lazarević je izgubio ulogu povratkom Lazića.

Na dvojci nema meste pored Holinsa i Dobrica, na krilu je konkurencija još jača sa Kalinom i Lazićem dok na četvorci ne može što se videlo protiv Albe.

Meni se svidela ideja Lazarevića da u  napadu zida protiv protivničkih bekova što je u početku i bilo uspešno.

 

U principu Lazarević bi morao da bude bek ap Lazi u Aba ligi kada igramo protiv ekipa iz donje polovine tabele,a da Kalina odmara te utakmice.

Isto tako bi Uskoković trebao da menja Voltersa kada se Dzoni vrati.

Trenutno obojica rade na max obrtajima što nije dobro na duži period.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja se slazem sa tobom

zato i kazem - Holins 2 EL sezone, Loyd 1 EL sezona pre dolaska u kkcz

slicne brojke, verovatno slicna i cena(verujem da je Loyd ipak nesto skuplji zbog ukupnog CV-a, ali ne 50% ili 100%)

 

.

 

Radonjic tesko da bi rizikovao sa Loydom u prosloj sezoni, Obradovic jeste i isplatilo se...Njegova cena ove godine za nas nedostizna...

 

Jebi ga kad Radonja , osim toga da je igrac vec igrao u Evropi, mora da zna i njihove roditelje...Razlika sigurno nije 100%...ali verovatno jeste blizu 50%...Dobrim delom i zbog momenta potpisa, krajem avgusta cene nisu toliko visoke...Ne mogu da znam tacno, ali verovatno ako je Holins u rangu 350 hiljada...Loyd je bio do 500...

Nemoj da zaboravis da je Loyd i doveden kao prva violina...Ove godine kod nas je to ubedljivo Kalinic i finansijski i igracki...Volters s njegovim iskustvom i brojkama...Ivanovic nije malo dobijao u Buducnosti, njegovi razlozi su sportski i pitanje napretka karijere...

 

Opet, Holins je los...Ali ima kod nas dosta igraca koji ne igraju za klikere pa su ocajni, uz to mi smo nekompletni, ne kao vecina u Evropi, oni imaju ili zamene ili dovedu nekog...Nama ostane krater na mestu cetvorke i  drugog pleja...Ono sto je sigurno je da nedostaje igrac koji moze da promeni ritam utakmice, jer mi rokadom Dobric Holins bas nista ne dobijamo...

Mozda neko iskusniji ( da ne kazem pred penzijom ), kakve Radonjic voli, koji nije mnogo skup i koji bi svojih 10-15 minuta solidno odradio...Kao Rivers tad kad je bio kod nas, naprimer...

 

I centar 🙂

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oubrevo. said:

moj trip je da je loyd dobio solidno više novca od 500k

 

nije on punter od milionče ali je apsolutno dokazan igrač koji je imao ozbiljnu ulogu u valensiji pre dolaska a pri tome je u naponu snage. mislim, nebitno je, makar meni

 

.

 

Sasvim moguce, tim vise ima smisla ono sto sam napisao, mada verujem, ne mnogo vise od 500...I Punter sad vredi milion, kad ga je Sakota iskopao kod brace, on je imao odlicnu sezonu u ligi sampiona i nerazumevanje u Olimpijakosu...Isto tako je Loyd posle nas dobio milion...

 

U pravi si, nebitno je ...moja poenta da poredjenje Holinsa i Lojda nije ni dobro ni moguce, isto kao i traziti od njega ulogu Loyda u  timu...Ubedjen sam da to nije ni bila namera Radonje...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

koliko se secam, tu je zapravo Mali Faul vodio glavnu pricu, ali mu se ovaj srdacno prikljucio

kad se pominje korist, ne vidim sta tu Plavsic moze da ima, a Mali Faul mozda i moze

on je, cini mi se, imao neke pokusaje menadzerisanja, i fura tu pricu domaci igraci >> zli stranci

 

4 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ne da su kenjali. Nego su ga tako tovarili, da ja nisam više mogao da gledam streamove sa SK, nego sam tražio one sa engleskim komentatorom.

 

Počelo je sa njegovom lošijom formom na početku sezone, ali se nije stajalo ni kasnije kad je postao naš najbolji igrač.

 

Čak i prošle sezone kad su gostovali sa Fenerbahčejem, bilo je nekih glupih komentara na njegov račun, i naravno čovek nam zabije koš za pobedu.

 

4 hours ago, Losmi17 said:

Tovari ga i nakon zvezde, na svakom mecu koji prenosi.

Ono mora da je nesto licno, nemam drugo objasnjenje.

 

4 hours ago, oubrevo. said:

 

nešto kenjao je jednak understatement kao da kažeš "oubrevo je nešto kenjao po forumu"

ja u istoriji slušanja komentatora nisam čuo ni blizu tako nečega x skoro kompletna sezona. feat kuzmanović naravno

 

4 hours ago, NMX said:

 

Ufff :lol_2: pa ne da je kenjao nego je to išlo do nivoa da se FČ3 predstavlja kao CP3 u odnosu na Lorenza. Svaka izbuljena lopta ili promašen šut, Plavšić i Kuzmanović drvlje i kamenje. Svaki poen ili asistencija - da, zato je i doveden. 

 

Nikoga do sada nije polivao kao Lorenza, mora da je nešto lično. Ili mu je tražio dres a Lorenzo onako poslovično naduvan i flegma bio u fazonu ajde beži majmune ili su se tuširali zajedno pa ovaj vuče neke komplekse. 

 

Au jee. U dizbilifu sam totalnom... Kakav kli...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Luka ni ne treba da bude x faktor, već rezervna petica; koja kada je razigrana odigra i više minuta od startne. Juče je odigrao najslabiji meč do sada, a i Kuzmić je bio toliko razigran da nije ni bilo previše prostora za Luku. Plus, jasno je da mu protivnik nije ležao i da energetski nije bio na nivou (što se tiče građenja koša, rotacija).

 

Ipak, nije fer reći da je pročitan i da je "završio" svoje. On je na tri od šest EL utakmica bio dvocifren (poslednji put u prošlom kolu), na preko 50% je za 2, u 4 od 6 mečeva je imao više od pet skokova. U ABA ligi, protiv Cedevite je za relativno kratak period na terenu ubacio 13 poena, protiv Budućnosti bio ponajbolji igrač...

 

Luka nema neki signature move, a inteligenciju je najteže pročitati. Zna da podeli pravovremen pas, da povuče kontru, da završi sa obe ruke, solidno zida i ima dobru tehniku. Pritom, može da učestvuje u dobroj timskoj odbrani. Mislim da je jako značajno da i on bude svestan šta su osnove, i njegove i timske igre. To su pre svega pravovremena odbrana od pika i građenje i skok u odbrani. Tu ne sme da bude bušan. Odatle će i doći samopouzdanje i kredit da eksperimentiše u napadu, pa i da ima 10+ utakmice. Jasno je da mu neki protivnički centri ne leže (svakako neće biti na njemu da npr čuva Tavaresa) i to će Radonja morati da hendluje (rukometnim izmenama)

 

Na kraju, nama je pozicija pet za sada najbolji deo tima -- i u timskoj odbrani, i u disciplini/strpljenju u napadu, a u poslednje vreme i poenterski.

 

Luka nažalost ima signature move, a to je da ne šutira van reketa pa ga njegov igrač uvek može čekati u zoni i pomagati na ostalima. Čak se i centrima atletama omakne da nekad rašire malo prostor šutem makar sa poludistance. Da bismo bili potpuno precizni, odigrao je do sada 2 odlične (Makabi, Žalgiris - mada ga je tu Nebo raznosio ali ipak na kraju dobra partija Luke), 1 solidnu (Alba, nije to bilo ništa spec) i 3 kriminalne partije (Fener, CSKA, Monako). Kako vreme odmiče, faktor iznenađenja prestaje posebno kad je igrač potpuno bezopasan van reketa. Da se razumemo, nemam ništa protiv Luke, volim ga kao igrača, ali sam svestan njegovog velikog felera. Treba da igra situaciono u zavisnosti od match upa, naravno isključivo na 5, ali smo sa rotacijom Kuzmić - Luka - leš Zirbesa zaista bedni za EL nivo, pa iako trenutno ima većih problema u timu (uzrokovanih povredama i lošom formom a ne nužno nedostatkom kvaliteta) daleko od toga da rotacija na 5 uliva nadu u dobar rezultat u EL.

 

E da, drago mi je da si se vratio na forum, piši češće. 😄

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

To su dva nova igraca umesto Holinsa, Jovic i taj virtuelni bek.Ja nisam tako shvatio tvoj post, pomenuo si samo Jovica umesto Holinsa, a da se Ivanovic pomeri na 2

Mozda nisam napisao najjasnije, ali to sam mislio 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, StiviKivi said:

Kad čitam pojedine forumaše...

Pa mi i nemamo problema.. 

Eto samo Ivanović da se vrati... 

I biće sve ok... 

😩

 

Da. Zaboravlja se da je taj isti Ivanovic u zadnje vreme bio izuzetno ispodprosecan i tek protiv Cedevite dao naznake vracanja u zivot.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

 

 

 

 

Bar ja ti nakon ovoga ''crni Simana'' verujem da ne razumeš. Ako može neka pro&cons komparacija...

 

 

 

Letargični likovi koji bi po skilu i fizikalijama realno trebali da igraju NBA , a ne da se potucaju po Rusiji/ABA.

Simana je ekstremniji slučaj ali to je to.

Takve ne volim ni blizu kluba za koji navijam.

 

Link to comment
Share on other sites

Letargični likovi koji bi po skilu i fizikalijama realno trebali da igraju NBA , a ne da se potucaju po Rusiji/ABA.

Simana je ekstremniji slučaj ali to je to.

Takve ne volim ni blizu kluba za koji navijam.

 

Nie loše poredjenje...tako gledano i ja kada sam neobrijan ličim na Vinset Kasela al iskreno, slabo trpam onu Moniku...a nije do mene...:)

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

DeDa i kad je spreman, nije spreman. A kamo li sad, kad zaista nije spreman.

Lutao je po pozicijama, ali i po ulogama veći deo svoje pro karijere, probao od svega po malo i tu smo gde smo i mi i on - nigde specijalno.

Kao neki plan je bio da dobije masu i definitivno se prebaci na poziciju 4, gde bi mogao da bude po potrebi ili point forward ili klasična strech4. I stvarno, deluje da mu ta pozicija trenutno prirodno pripada, jer ume da se postavi, ima gabarit i duge ruke za skok, posebno u odbrani. Teorijski, a verujem i praktično, on bi morao da doprinosi više timu sa te pozicije nego recimo Mitrović i da se White nije povredio, verujem da bi gledali DeDu na backupu od početka sezone.

Pozicija 3 je za njega bila mučenje. I kada je bio lakši i brži, opet je bio nedovoljno brz da pohvata svoje igrače na perimetru ili oko linije za 3. Najveća kazna i za njega lično, ali i za ekipu je da ga spuštamo na 3 u bilo kojim kombinacijama i gledamo kako je uvek pola ili ceo korak daleko od korektne odbrane. Od nakadišnjih maštanja o njemu na kecu, realnije je da zaigra i na centru jednog dana. Polivalentnost ili versatilnost ume nekada da bude bitch, posebno kada se paradigma uske specijalizacije kojoj robuje naša planeta prenela i na košarku.

 

U haotičnom stanju koje trenutno vlada u našem timu, usled povreda i bolesti, odnosno povrataka rekovalescenata koji traže svoju formu, ali i sumanuto teškog rasporeda na startu sezone, DeDa se utopio u sivilo. Njegov problem, a još više naš kao ekipe, je taj što ni on ni bilo koji drugi domaći igrač osim Kaline (ali i to limitirano) ne može da bude lider ekipe u EL. Zato je u sistemima koji nisu Radonjini pokušavano sa više stranaca, dok bi naši igrali ono što trenutno realno mogu, kao pomoćno osoblje i potpora nosiocima. Vratio se Radonja i pokušao da promeni stvari. Zaista, od prežaljenog Kuza je uspeo za kratko vreme da napravi ozbiljnog EL centra, što je za mene jedno malo čudo. Ume Radonja da pravi čuda, pa bih lično sačekao sa nekim dramatičnim komentarima i teranjima igrača, do momenta kada budemo kompletni. Možda će tada biti kasno za EL, ali ništa novo - po ko zna koji put kockali smo se sa kratkim rosterom i izgubili. Ko da smo i pre imali bilo kakve ambicije u EL, pa što bi ova sezona bila izuzetak. Igramo je reda radi, jer smo plasmanom (ili odustajanjem drugih ekipa) to i zaslužili. Vidim da je većini ovde to super, pa da ne kvarim slavlje i u ovom postu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kolega grobar mi je tokom prenosa duela sa Monakom poslao print skrin petorke na terenu: Uskok, Dobri, Laza, Simke i Luka...sa komentarom: ,, Radonja iskusno već krenuo sa uigravanjem prve postave za EC sezonu 2022-23...''. Još mu nisam odgovorio...pa ako ima nekih predloga...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, madafaka73 said:

Ume Radonja da pravi čuda, pa bih lično sačekao sa nekim dramatičnim komentarima i teranjima igrača, do momenta kada budemo kompletni. Možda će tada biti kasno za EL, ali ništa novo 

 

Ajmo za promenu da napravimo nesto novo. Ne mora niko da se tera ali moze da se dovede... pa kad se svi dovedu u red nek se izbore za mesto u prvom timu. Holins/Dobric bi mogli malo na klupicu... korak unazad moze da bude i korak unapred. Davidovac takodje. Mnogo se ulenjio jer je navikao na minute. Kad osete da nema nista zdravo za gotovo mozda se nesto i promeni. Ali sve polazi od Radonje... sto se mene ticeu ovom formatu cudo je jedino plasman u top8, ali ga jos nisam doziveo. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wingwalker said:

Kolega grobar mi je tokom prenosa duela sa Monakom poslao print skrin petorke na terenu: Uskok, Dobri, Laza, Simke i Luka...sa komentarom: ,, Radonja iskusno već krenuo sa uigravanjem prve postave za EC sezonu 2022-23...''. Još mu nisam odgovorio...pa ako ima nekih predloga...

 

 

 

 

 

 

 

 

Nesto kao " nihovo doslo, nase nije proslo " ... tako nekako, by DV

Posto se vecina umotvorina doticnog dobrano olupala o glave njegovih sledbenika, ova je dobar kandidat za nastavak

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...