Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

rsb je jako cesto kao komunisticka partija kine, moderatori na kosarkaskom forumu su okej, mada svakako ceo rsb je jednoumlje i sve se svodi ako dejo tako misli ko sam ja, rekao admin i to je amin itd, plus sto se nekad ljudi toliko cepe adminima i pisu folirantske postove cisto da im neko ne bi nesto rekao je bas ...

Ko to preuzima forum?

A drose je jedan od retkih ako ne i jedini od koga mozes procitati kosarkaske postove a ne ko da citamm uvlacenje vodji

Edited by ragazzo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na RSB-u dobio trajni ban kada sam rekao da je puštena lažna priča za Prijovića  samo da bi se skinula hajka sa Terzića nakon slike u kancelariji sa svevišnjim.

Baš to veče ako se ne varam je rečeno kako stižu Dragović, Mohika, Prijović i kako se radi na još dva ozbiljna potpisa. Izašao je tekst kako je Prijović dogovoren a poštenjačine sa RSB-a kažu da kad izađe tekst to znači da je završeno a posle je bilo puj pike ne važi.

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Читам дуже време кк тему, звездани г(р)ад ме навео да се региструјем.  Јел има заинтересованих за сутра, не стижем на утакмицу па ако може са сликаном сезонском да се уђе послао бих неком

21 minutes ago, ragazzo said:

rsb je jako cesto kao komunisticka partija kine, moderatori na kosarkaskom forumu su okej, mada svakako ceo rsb je jednoumlje i sve se svodi ako dejo tako misli ko sam ja, rekao admin i to je amin itd, plus sto se nekad ljudi toliko cepe adminima i pisu folirantske postove cisto da im neko ne bi nesto rekao je bas ...

Ko to preuzima forum?

A drose je jedan od retkih ako ne i jedini od koga mozes procitati kosarkaske postove a ne ko da citamm uvlacenje vodji

Звездани град напушавао све као и увек. Како се смело звиждати кад су скандирали олимпијакосу после тројке Слукаса.  Мени је и селтик ок био

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Saše Obradovića, ništa posebno lepo nemam da kažem o njegovom trenerskom poduhvatu u Crvenoj zvezdi. Generalni utisak je da je napravio bezveznu selekciju, da nije imao viziju kako će igra da izgleda, niti šta je uloga kog igrača. Na svežinu (i Lojda&Voldena) se na početku nešto i igrali, ali kako je tekla sezona, polako smo se raspadali, a on je gubio konce. Kolom, Hol, OBrajant, Ročesti, Teri, Rit su stranci i svi do jednog su bili čist višak. Kada se na to dodaju domaći igrači, iz kojih nije izvučen maksimum i koji takođe nisu imali definisanu rolu (Simanić, Kuridža, Kuzmić, Radanov), kao i neki starosedeoci koji su korišćeni na pogrešan način (Lazić, Simonović), vidimo koliko je Obradović bio pogubljen. Jedini koji su odrađivali neki posao bili su Lojd i Volden, zajedno sa Dobrićem i Davidovcem. Nije tu ni bitan skor u EL toliko, koliko taj utisak koji nije varao -- a to je da se ne gradi tim, ni za tekuću, ni za onu narednu sezonu, kao i da nema igrača (naročito domaćih) koji napreduju i preuzimaju ulogu nosilaca.

 

Što se tiče svega ostalog (ugovor, pare, blabla), to je jedna obična predstava, rijaliti šou, koji je orkestrirao Nebojša Čovića i ne treba se pecati na to. Žao mi je svakoga ko se upeca -- možda ne primećuje, ali nije drugačiji od baba i deda koje kupuju Informer i komentarišu koliko je para Kristijanu odbijeno od nagrade ili koliku kaznu plaća Stanije jer se ogrnula peškirom u kupatilu. Da ne bude da pričam sa visine, naravno da se često i sam pecam na te priče i učestvujem u stvaranju narativa koji se prenosi kroz društvo i generacije (jednog dana ćemo deci, kada dovoljno porastu govoriti sa Saleta Obradovića da je pizda koja je "pokrala" klub, u više navrata). Ćović je tu majstor, koji ima dva lica -- bedno, koje se lako prepozna (i to namerno radi, to je Informer) i manje bedno, kada ljudi pomisle sad je ozbiljan i barata činjenicama (to je Blic, kada je kao neutralan, a ustvari stalno na zadatku). Ustvari, poenta je da je on uvek bedan, da uvek pokušava ljude da uvuče u svoje igrice i da iskoristi narodne slabosti kako bi pravio neku vrstu podrške, pritiska ili hajke. Nebitno da li se radi o tome da li Filip igra, zašto je Ojo umro ili da li je Obradović ispunio očekivanja.

 

Ukratko, to koliko Zvezda duguje Obradoviću stvar je pravne prirode i ničeg drugog. Ugovor je potpisan, u njemu su navedene cifre, odnosno plate i bonusi, kao i uslovi pod kojima se sve to isplaćuje. Šta unutra piše, znaju ljudi koji su potpisali i čitali, znači obe strane, uključujući advokate. Kada je otpuštao Obradovića, Čović je znao koliko ostaje dužan, dok je Obradović znao koliko potražuje. Ja, kao i većina drugih racionalnih osoba, ne bih oprostio ni dinar u odnosu na ono što mi po slovu ugovora pripada. I zašto se bilo koga drugog tiče šta je u tom ugovoru pisalo? Obradović se nije ni oglašavao, čovek zatražio šta mu pripada, preko advokata, kao što bi i bilo koji drugi profesionalac u bilo kojoj drugoj profesiji. Čak bih imao razumevanja, da mi kao navijači zaista punimo taj budžeta, a ne da se politički sipa koliko je potrebno i moguće. Obradović je očigledno radio svoj posao najbolje što ume i ispunjavao sve obaveze propisane ugovore. Sve u svemu, ne padajmo na Čovićev rijaliti i ne čeprkajmo bez razloga po tuđim novčanicima.

 

Drago mi je da se Radonja vratio, jer je za Zvezdu značajno bolji trener. Obradović će od mene dobiti aplauz, ne baš gromoglasan, ali kao znak normalnosti ovog društva, koje ne treba da se hrani spinovima. Nosio je dres Zvezde i reprezentacije, davao sve od sebe i kao sportista i sportski radnik zaslužuje poštovanje. Pritom, nisam primetio da se na drugim poljima kompromitovao.    

  • Like 17
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, medobrundo said:

Obradović će od mene dobiti aplauz, ne baš gromoglasan, ali kao znak normalnosti ovog društva, koje ne treba da se hrani spinovima. Nosio je dres Zvezde i reprezentacije, davao sve od sebe i kao sportista i sportski radnik zaslužuje poštovanje. Pritom, nisam primetio da se na drugim poljima kompromitovao.    

 

+1 

Mogu o necijem kvalitetu da mislim nesto lose ali necu tek tako izgubiti postovanje prema osobi ako ta osoba ne cini lose stvari prema meni (odnosno u ovom slucaju prema klubu). Obradovic se pokazao kao trenerski promasaj, ali ne bih rekao da je ljudski promasaj cak ni sa tom naplatom ugovora, tu je Covic zajebao stvar pre svega. Nikad nista lose nije rekao za Zvezdu i tako treba da ostane. Postovanje ce u tom slucaju i dalje imati. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bih rekao na temu obradovica kao coveka, deluje mi kao jako sujetan, meni se nije svidelo trazenje premije za osvojen kup ako je to istina, ako se predstavlja tolikim zvezdasem mogao je da saceka malo a ne odma tuzba nije da nije bio cekan cele godine dok se oporavljao pa otisao u buducnost odma, ne treba zaboraviti ni udaranje topa dok su igrali zajedno, da li mu treba isplatiti sve do zadnjeg dinara-naravno da treba, ugovor je ugovor ipak.

Kao trener za mene trener na granici ek i donjeg doma el koji vise vuce na ek

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Урош19 said:

Читам дуже време кк тему, звездани г(р)ад ме навео да се региструјем.  Јел има заинтересованих за сутра, не стижем на утакмицу па ако може са сликаном сезонском да се уђе послао бих неком

Звездани град напушавао све као и увек. Како се смело звиждати кад су скандирали олимпијакосу после тројке Слукаса.  Мени је и селтик ок био

 

Molba za sve, nema potrebe da diskusije (probleme) sa drugih foruma prenosite ovde. Ok kao info, ali nema potrebe detaljisati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Урош19 said:

Читам дуже време кк тему, звездани г(р)ад ме навео да се региструјем.  Јел има заинтересованих за сутра, не стижем на утакмицу па ако може са сликаном сезонском да се уђе послао бих неком

Звездани град напушавао све као и увек. Како се смело звиждати кад су скандирали олимпијакосу после тројке Слукаса.  Мени је и селтик ок био

Urose, nesreco,  ti li si? :s_w:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za spinove Covica i njegovu krivicu za ugovor, Sasa Obradovic nema bas nijedan razlog da dobije aplauz od navijaca Zvezde, da se ne zajebavamo. Izmuzao je sta je mogao od kluba koji navodno voli i kao igrac i kao trener(los) i moje postovanje nikad nece imati.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je Čović mufljuzcina ne znaci da cu sada da imam lepe reci za Sasu Obradovica jer je, eto, zajebao bandita Čovica. Ono kada nas je zajebao i klisnuo u Buducnost se tesko zaboravlja, ali se nekako preslo preko toga. Sada ovo sto se dogodilo... Jebi ga, predstavljao se kao veliki ciganin... Pa sto onda nije dao ostavku kada je bilo ocigledno da se sve raspalo, da je on glavni krivac za propast... Jok, boleo ga, kao navodno velikog ciganina, kurac za propast kluba iako je on glavni krivac. Daj kintu i za kup i za sve.

Pa sta je trebalo da se radi da se Obradovic ne bi osetio uvredjenim? Da mu se dopusti da sahranjuje klub ceo ugovor...

Zajebao nas je svojevremeno.kao igrac i ispao teska pizda, zajebao nas kao trener. Ne bih voleo vise da ga vidim ikada na naaim utakmicama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iako Obradoviću nisam zaboravio, a ni oprostio, odlazak u Budućnost nakon što ga je Zvezda plaćala da ne igra i lečila godinu dana, iako se ispostavilo da je loš potez bio angažovanje njega kao trenera, ipak donekle razumem to što je uradio nakon što je smenjen. Naime, treba se setiti da je on pre dolaska u Zvezdu imao dobar ugovor i status u Monaku, a došao je u KKCZ privučen obećanjima o dugogodišnjoj saradnji i ugovorom na 2 + 1 godinu. Ispostavilo se da ga klub nije istrpeo ni tu jednu godinu već je pušten niz vodu posle samo nekoliko meseci. Iz njegove vizure, Zvezda ga je iskoristila i ostavila na cedilu i bez prihoda, a mogao je i dalje da prima platu (redovnu) u Monaku. Zna se da treneri nekad čekaju po više godina na angažovanje nakon što ih prethodni klub otpusti. Npr. Tomić je, iako je po meni definitivno dobar trener (minus Fićko eksces), čekao preko dve godine na novu šljaku... 

 

Sve u svemu, ja mu ne bih zviždao, jer je doneo Zvezdi jedine dve titule 90-ih godina, mislim da to poništava loše stvari koje je uradio kasnije. 

Edited by displejnejm
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milos 3.14 said:

Da , Baskonija gostuje Feneru.

On je iz Monaka i došao u CZ, tamo je ortak sa vlasnikom koji je neki Ukrajinac ako nisam omašio.

Zvezdan ide zbog Džejmsa, baš me zanima da li će mu SO titrati jajca i na koga će onda da urla pošto tako mora... Jugoslovenska škola ™

Neka se pripremi mučeni Anđušić, on je navikao...

Sukob sa Džejmsom

 

Salo ima običaj da veoma surovo nastupi prema najvećim zvezdama tima, videli smo to mnogo puta. Recimo par puta je opsovao OBrajanta (u sebi), pogledao ga mrko (kad ovaj ne gleda) a vrhunac svega jednom kada ga je potapšao po dupetu nije mu izmamio osmeh na lice 😞

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Već sam jednom napisao, pa ću samo ponoviti. Sve što je Saša Obradović uradio nakon otkaza, uradio bih i ja, istom tom klubu za koji navijam. Svaki ekstra cent bih tražio i pokušao da uzmem, pa koliko uspem da izmuzem. 

 

Ta priča da nas je on zajebao...nakon što smo mi prvo njega (gledam samo trenerski posao), za mene je smešna. 

Platio je sam obeštećenje Monaku, da bi mu Čović dao otkaz, nadajući se da će biti na njegovu štetu, tj. "sporazumno". 

Važi. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, berti said:

To sto je Čović mufljuzcina ne znaci da cu sada da imam lepe reci za Sasu Obradovica jer je, eto, zajebao bandita Čovica. 

 

A kako je to zajebao Covica? Ako su ovo Nebojsine privatne pare onda bi ga stvarno zajebao, ali posto nisu nesto si tu napravio gresku u koracima. Ja bih bas voleo takvog sefa... da mi otkaz da ne radim nista, al da primam platu sve dok ne nadjem sljaku koja meni pase. Idealno. Jedini ko je ovde nekog zajebao jeste da je predsednik zajebao svoj klub i izvukao se a da niko nije postavio pitanje odgovornosti za pogresne odluke. 

 

Quote

 

Pa sto onda nije dao ostavku kada je bilo ocigledno da se sve raspalo, da je on glavni krivac za propast...


 

 

To sto je bilo ocigledno za neke, ocigledno da nije bilo i za njega i da je verovao da i dalje moze do titule do kraja sezone. 

 

Quote

Zajebao nas je svojevremeno.kao igrac i ispao teska pizda

 

Jeste zajebao na kraju karijere, ali tek nakon sto je uzeo 2 titule posle XX godina. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...