Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Knipex said:

tEH1qQQ.gif 

Da iskoristim ovaj gif da ti odgovorim ovde. Pre svega sam mislio na utakmicu Reala, ali zar ti i ova akcija ne govori o nezainteresovanosti Efesa. Kakva odbrana na minut i po do kraja. Imaju dva mala faula, svi se lezerno vracaju u odbranu, a Moerman u fazonu 'drzte me da mu ne udarim bananu' :classic_smile: 

 

Ne bih da umanjem borbenost i pobedu nasim momcima, ali sam misljenja da su oni stvarno hteli ovu pobede mi se ne bismo mnogo pitali u 4q.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Dobar kraj loše evroligaške sezone. Pomoglo je i to što nismo imali pritisak pobjede.

 

Nadam se da ćemo biti bolji i pametniji naredne sezone ali mrka kapa.

 

Eto izmračih malo pred spavanje, laku noć.

Losa bi bila da smo Real ili Barsa pa zavrsis 9-11. Sa najmanjim budzetom i 14. budzetom za plate zavrsis 9-11 sezona se ne moze nazvati losom a i sam si priznao da si izmracio, ne kapiram odakle si iscrpeo mracenje nakon pobede nad aktuelnim osvajacem lige i emotivnog i najlepseg videa kkcz ove sezone sa klincem u Kalinicevom i Mitrovicevom zagrljaju. U ovom formatu od 2016/17 odigrali smo 5 evroligaskih sezona i ovo je druga sa najvise pobeda (14+zaostali mec sa Cska kod kuce).

 

Ja ovu sezonu od 1 do 5 ocenjujem sa dobar 3 jer je dobra i bila ni losa ni odlicna. Da smo imali centra(Dejova odgovornost) ili da su nas zaobisle povrede(nesreca) ili da smo imali samo malo srece u nekim zavrsnicama(nesreca), znaci sa samo 1 od ove 3 stvari mi smo mogli zavrsiti sezonu i sa ocenom vrlo dobar 4.

 

Sedi 1, tacnije lezi 1. Laku noc.

Edited by 1945
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

nismo se obrukali ali ni uradili nesto posebno, bila je borba skoro na svakoj utakmici,  retko smo skidali gaće i to poštujem ali realno kvalitet ekipe nije za prvih 8. zasto je tako ostaje pitanje kao i da li mozemo da se značajno pojačamo za sledecu sezonu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala momcima za sve u ovoj EL sezoni.

 

Neću se osvrtati ni na šta, verovatno je moglo bolje, a verovatno je moglo i gore. 

 

Jedino što je bitno je da smo odigrali 90% utakmica tu negde, a za nešto više ipak je potrebno i više svega. 

 

Zaista se nadam da ovo nije poslednja EL tekma u dresu KKCZ za Kalinu, Holinsa i Voltersa pre svih. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

nismo se obrukali ali ni uradili nesto posebno, bila je borba skoro na svakoj utakmici,  retko smo skidali gaće i to poštujem ali realno kvalitet ekipe nije za prvih 8. zasto je tako ostaje pitanje kao i da li mozemo da se značajno pojačamo za sledecu sezonu.

Slazem se.

 

Evroliga je vec uvela da od naredne sezone minimalni budzet za prvi tim je 7 miliona, nas koliko znam za ovu sezonu je iznosio 5,2. Shodno tome cemo morati naci novac ukoliko osvojimo Aba u sta ne sumnjam i plasiramo se a samim tim i znacajno se pojacamo. Zaradili smo oko 460 000e vise nego prosle sezone u El jer se od prosle sezone vrednuju mesta od 14og pa navise 150 000 plus 50k za svako iznad plus 4 pobeda vise no prosle sezone, tako da kad to udje u budzet za narednu ostaje nam jos oko 1 300 000 da nadjemo kako znamo i umemo. Mozda Sarac ima informacije i moze da podeli sa nama kolike su sanse da povecamo budzet za narednu sezonu jer je to presudno za buducnost kluba. Covic polako skida odgovornost sa sebe u prethodnih nekoliko intervjua govoreci da ako ima ko da dodje da da novac da ce se on povuci. Mozda je poslao Keselja u Sns da iskuka novac. 😄

 

Sto se tice Radonjica nadam se da ce se vec u ovoj pauzi sad izjasniti hoce li potpisati i za narednu da bi u suprotnom pronasli trenera na vreme jer ih nema puno a bice jos klubova u El koji ce dovoditi trenere. Da imamo garantovan budzet verujem da bi vec sad ponudili veci ugovor Radonjicu i da bi se uveliko u narednom periodu pre kraja sezone dogovarala ozbiljna pojacanja za narednu i ispravljale greske kao sto ozbiljni klubovi rade, ali po malo strepim da nije tako, nekako to zvuci savrseno znajuci nas. Optimista sam ipak.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio mali, najvise sam voleo da idem u samoposlugu sa dedom. Ko ne zna, samoposluge su bile kao sad Ideja, Maxi, ali skromnije popunjene i skoro svi proizvodi su bili proizvedeni u Jugoslaviji.

Kada bih isao sa roditeljima ili babom, uvek bi me limitirali u broju cokoladica zivotinjskog carstva itd.

Uglavnom deda je bio dingospo, beretkica na glavi, kaput, pa svileni bordo teget sal, a samoposluga udaljena 100m. 

I tako baba da listu sta da kupimo, on sebi prvo usteka jedan boks, posle ga ubaci u untrasnji dzep kaputa da baba ne vidi, jer mu je branila da pusi vise od pakle dnevno, burazer i ja smo mu redovno svercovali cigarete da baba ne vidi, njemu realno i dve kutije bilo malo, pa onda ja napunim dzepove cokoladicama zivotinjsko carstvo, i onda kulturiska ostatak sa liste u kesama.

Sto se tice kosarke, ne pripadamo EL drustvu, realno smo bili autsajderi od pocetka, iako se cinilo da posle eliminacije 3 ruska kluba imamo sansu, oni ozbiljni su nas resetovali u najkracem roku.

Kako je bio tvorac mnogih uspeha, ali i poraza(Cibona), Radonjic je odlucio da protraci jos jednu godinu u Evroligi.

Zvezda nije dobila nista, naprotiv, samo se bespotrebno trosila, igraci se povredjivali, a publike bivalo sve manje. Klub je stagnirao, ambicije nisu porasle ni za jotu, bolujemo od nekog palanackog sindroma, a o igrackom zalogu za buducnost da ne govorim.

Dobric je kao android koji je pun bagova. Kalinic uvek spreman da sjebe momentum kad treba da se odvojimo, Vajt cascava prisustvom...ostali se smenjuju po formi, bolnicama, splavovima...u svakom slucaju jedan nesklad, arhaicnost.

Gledaocu to nije pitko, kruto je, sirovo, cesto deluje kao otaljavanje, bezidejno, na misice, ruzno brate...

I bilo bi nepravedno i ruzno kritikovati igrace, oni igraju spram svojih mogucnosti, problem je sto trener nije umeo da obuzda Kalinu, da probudi Vajta, da napravi bolji balans i selekciju...da bolje zatvori pojedine meceve. 

 

Zvezda treba da razmisli sta zeli. Trenera koji je dostigao limit i nema naznaka da moze da dobaci do top 8, ili da se zadovoljava revijalnim mecevima i osvajanjem nekih od trofeja kuci i regionu. Mislim da ce se ovakvom politikom broj na tribini smanjiti jos vise, i ne treba uvek pljuvati te ljude koji dolaze ili ne dolaze, valjda je nekad i do Covica i kluba majku mu.

 

Sad sledi period gde bi igraci mogli da se oporave, treniraju, skupe snagu za finis Aba lige.

Nisam pesimista, samo ne vidim dovoljno pameti i kreacije da odbranimo trofej. U svakom slucaju podrska do kraja, pa i makar igrali Evro kup slece godine, mi drugi klub nemamo.

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

ne pripadamo EL drustvu

Pripadamo. Igramo El 8 od 9 poslednjih sezona i dace Bog da se tako nastavi, tamo imamo i 41% pobeda. Da imamo mozda 10% pobeda pa da kazes. Svako ko igra El je El drustvo. Mozda si mislio na krem da le krem El drustvo Barse, Reala, Efesa, Fenera, Armanija itd. al tu ne pripadamo zbog budzeta.

2 hours ago, Crni said:

Zvezda nije dobila nista, naprotiv, samo se bespotrebno trosila, igraci se povredjivali

Dobili smo oko 1 300 000e od El ove sezone za ucesce, pobede i poziciju na tabeli. Od Evrokupa bi dobili krompir. Verovatno bi samim tim prodali jos manje sezonskih i bile jeftinije dnevne ulaznice pa samim tim i znacajno manji budzet. Tesko da bi gledali Kalinica da smo igrali Evrokup i imali novca da ga platimo. Igrace se mogu povrediti u bilo kojoj ligi, ne razumem sta si hteo da kazes. Vajt povredjen pred pocetak, Dobric jos pre priprema kao i jos nekoliko igraca. Korona vlada u svim takmicenjima takodje.

2 hours ago, Crni said:

. Klub je stagnirao, ambicije nisu porasle ni za jotu,

Prosle sezone smo imali 11 pobeda ove 14 plus neodigrana kod kuce sa Cska, nije prevelika razlika ali je ipak nije stagnacija i bar za jednu jotu smo porasli.

2 hours ago, Crni said:

a o igrackom zalogu za buducnost da ne govorim.

Siroka tema i komplikovana. Ukratko u klubu je generacijski nedostatak talenata a imas i faktor Mege. Radanov, Simanic, Uskokovic jasno ne prave razliku u El. Uzdam se uz Borisu u narednim godinama jer je poceo ozbiljno igrati u Megi i svakako ima on da igra jos 10ak godina i ne treba ga otpisati. Vujicic(01)-Saranovic(03)-Pavicevic(01) u Fmp-u ozbiljan napredak sve trojice u debitanstkoj abaligaskoj sezoni. Gusic(02)-Popovic videcemo sta ce biti sa njima nece ih niko prerano otpisati. Topic(05) se smatra jednim od najboljih igraca u Evropi na svojoj poziciji Vudragovic(04) se smatra u par najbolji u regionu na svojoj poziciju a Matovic i Gacic(05) takodje kao velike uzdanica kluba. Tako da izgurace se naredne godine dok ne stasaju oni i ne vidim to kao kriticnu tacku.

2 hours ago, Crni said:

Dobric je kao android koji je pun bagova

Dobric kao takav je jedan u 3 najkosnatnija igraca koje imamo u napadu jer je samo jednom bio na 5 i 7 poena sve ostalo iznad tokom citave sezone, pritom je i nas najbolji suter za 3, a sutirao bi i bolje u prvom delu sezone da nije bilo peha sa povredom i propustenih priprema. Dobric ove sezone postize prosecno poena koliko i Volden, Buboa, Guduric, Bili Beron, Ajzea Kenan i samo je 6-7 igraca na pozicji 2 iznad ove kategorije 9 do 11 poena prosecno. Pritom mu je prva sezona u karijeri na ovoj poziciji.

 

2 hours ago, Crni said:

da bolje zatvori pojedine meceve. 

Istina, ali i treba reci da nije kriv sto Kalinic nije pogodio bacanja protiv Efesa, sto Ivanovic uvaljuje vruc krompir umesto da sutira za pobedu, sto masimo otvorene suteve u neizvesnim zavrsnicama i sto nas sudije kasape u neizvesnim zavrsnicama poput Zalgirisa svezeg i jos nekoliko meceva, zbog njegovog celendza koji ni sam ne bi trazio smo dobili Fener kuci na primer.

 

2 hours ago, Crni said:

Zvezda treba da razmisli sta zeli. Trenera koji je dostigao limit i nema naznaka da moze da dobaci do top 8

Pa bila je naznaka 3 meca pred kraj da udjemo u 8, maltene do samog kraja regularnog dela. U prosloj sezoni nije selektirao tim a prethodne 2 sezone kad je bio trener u jednoj je zaista igrao protiv Cska top8 ako mozda ne znas a u narednoj ga delilio medjusobni skor od top8 cak ne ni cela pobeda. Ako smo ljuti i nervozni zbog neigranja top8 ne trebamo pisati nesto sto nije tacno da nema naznaka top8 sa takvim trenerom jer u 3 njegove poslednje sezone sa Zvezdom gde je selektirao tim 2 puta smo bili nadomak 8 i jednom igrali taj famozni top8.

 

2 hours ago, Crni said:

U svakom slucaju podrska do kraja, pa i makar igrali Evro kup slece godine, mi drugi klub nemamo.

U svakom slucaju sa delom tvog upisa se i slazem a ovo sto ne sam kvoutovao i cinjenicno pojasnio. Kao sto si rekao drugi klub nemamo i zato pruzimo podrsku ovom sto imamo i sto ne mozemo da promenimo trenutno i zato budimo optimisticni a ne pesimisticni kao ceo tvoj upis osim poslednjeg pasusa.

Edited by 1945
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Pripadamo. Igramo El 8 od 9 poslednjih sezona i dace Bog da se tako nastavi, tamo imamo i 41% pobeda. Da imamo mozda 10% pobeda pa da kazes. Svako ko igra El je El drustvo. Mozda si mislio na krem da le krem El drustvo Barse, Reala, Efesa, Fenera, Armanija itd. al tu ne pripadamo zbog budzeta.

Dobili smo oko 1 300 000e od El ove sezone za ucesce, pobede i poziciju na tabeli. Od Evrokupa bi dobili krompir. Verovatno bi samim tim prodali jos manje sezonskih i bile jeftinije dnevne ulaznice pa samim tim i znacajno manji budzet. Tesko da bi gledali Kalinica da smo igrali Evrokup i imali novca da ga platimo. Igrace se mogu povrediti u bilo kojoj ligi, ne razumem sta si hteo da kazes. Vajt povredjen pred pocetak, Dobric jos pre priprema kao i jos nekoliko igraca. Korona vlada u svim takmicenjima takodje.

Prosle sezone smo imali 11 pobeda ove 14 plus neodigrana kod kuce sa Cska, nije prevelika razlika ali je ipak nije stagnacija i bar za jednu jotu smo porasli.

Siroka tema i komplikovana. Ukratko u klubu je generacijski nedostatak talenata a imas i faktor Mege. Radanov, Simanic, Uskokovic jasno ne prave razliku u El. Uzdam se uz Borisu u narednim godinama jer je poceo ozbiljno igrati u Megi i svakako ima on da igra jos 10ak godina i ne treba ga otpisati. Vujicic(01)-Saranovic(03)-Pavicevic(01) u Fmp-u ozbiljan napredak sve trojice u debitanstkoj abaligaskoj sezoni. Gusic(02)-Popovic videcemo sta ce biti sa njima nece ih niko prerano otpisati. Topic(05) se smatra jednim od najboljih igraca u Evropi na svojoj poziciji Vudragovic(04) se smatra u par najbolji u regionu na svojoj poziciju a Matovic i Gacic(05) takodje kao velike uzdanica kluba. Tako da izgurace se naredne godine dok ne stasaju oni i ne vidim to kao kriticnu tacku.

Dobric kao takav je jedan u 3 najkosnatnija igraca koje imamo u napadu jer je samo jednom bio na 5 i 7 poena sve ostalo iznad tokom citave sezone, pritom je i nas najbolji suter za 3, a sutirao bi i bolje u prvom delu sezone da nije bilo peha sa povredom i propustenih priprema. Dobric ove sezone postize prosecno poena koliko i Volden, Buboa, Guduric, Bili Beron, Ajzea Kenan i samo je 6-7 igraca na pozicji 2 iznad ove kategorije 9 do 11 poena prosecno. Pritom mu je prva sezona u karijeri na ovoj poziciji.

 

Istina, ali i treba reci da nije kriv sto Kalinic nije pogodio bacanja protiv Efesa, sto Ivanovic uvaljuje vruc krompir umesto da sutira za pobedu, sto masimo otvorene suteve u neizvesnim zavrsnicama i sto nas sudije kasape u neizvesnim zavrsnicama poput Zalgirisa svezeg i jos nekoliko meceva, zbog njegovog celendza koji ni sam ne bi trazio smo dobili Fener kuci na primer.

 

Pa bila je naznaka 3 meca pred kraj da udjemo u 8, maltene do samog kraja regularnog dela. U prosloj sezoni nije selektirao tim a prethodne 2 sezone kad je bio trener u jednoj je zaista igrao protiv Cska top8 ako mozda ne znas a u narednoj ga delilio medjusobni skor od top8 cak ne ni cela pobeda. Ako smo ljuti i nervozni zbog neigranja top8 ne trebamo pisati nesto sto nije tacno da nema naznaka top8 sa takvim trenerom jer u 3 njegove poslednje sezone sa Zvezdom gde je selektirao tim 2 puta smo bili nadomak 8 i jednom igrali taj famozni top8.

 

U svakom slucaju sa delom tvog upisa se i slazem a ovo sto ne sam kvoutovao i cinjenicno pojasnio. Kao sto si rekao drugi klub nemamo i zato pruzimo podrsku ovom sto imamo i sto ne mozemo da promenimo trenutno i zato budimo optimisticni a ne pesimisticni kao ceo tvoj upis osim poslednjeg pasusa.

Kako te nije mrzelo🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, jebeno smo mogli. Da je bilo samo malo vise pameti i malo manje bandoglavosti. Srecu ne treba pominjati jer proklinjati nju sa Cirbesom i Pefijem je kao proklinjati sudbinu jer nikako da bas onih sedam kuglica izađu.

Link to comment
Share on other sites

Najteže mi padaju ovi upisi: "zar treba da se zadovoljimo domaćim trofejima?"

Pa braćo, Zvezda je klub koji od 1972. pune 43 godine nije osvojio jugoslovensku ligu.Nije olakšavajuća okolnost što se ona nije igrala desetak godina. Sve do 2015. Malo li je ovih 5 prstenova u poslednjih 6 sezona? 

Možemo biti manje ili više zadovoljni, ali ovo je možda i najuspešniji period u slavnoj istoriji naše Zvezde.

Što se tiče ove EL sezone igračima CZ nemam ništa da zamerim. Možda samo to što nisu bolji košarkaši, ali za to nisu krivi. Po svemu što su pokazali, pripadaju EL društvu i zaslužuju sve čestitke za ovogodišnje učešće.

Igra i plasman je iznad kvaliteta samog tima, tako da sve čestitke idu i treneru Radonjiću.

Predsednik, nepostojeća uprava i nadzorni odbor zaslužuju prelaznu ocenu. Neka jaka dvojka. 

 

 

 

Edited by pavijan2
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, ne mogu nikako nazvati losom nasu kosarku ove sezone u EL

Imalo je tu bas bas dobrih utakmica

Radonji i upravi zameram doselekciju (Cirbi, Pefi)

Simona takodje.Jasno da on sedi na klupi uglavnom ali to je mogao biti neko mnogo mladji

Falilo nam je i srece

Uz manje povreda verujem da bi bilo sve bolje (pre svega Vajt i Holins)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

Kakva rotacija Lazarevića na najboljeg p&r finišera u EL 💪

 

ezgif-com-gif-maker.gif

 

 

Na kraju on završi EL sezonu sa 58 poena iz svega 47 poseda, samo pet igrača u takmičenju je imalo više poena po posedu od njega... Mislim naravno da je to izuzetno mali uzorak - svega 1.8 poseda po utakmici, al' opet je za pohvalu ovakva efikasnost. Mislim da uz više hrabrosti i konstantnosti u šutu zapravo može da bude koristan role player i na ovom nivou - ima fizikalije, motor, defanzivnu raznovrsnost i dobru glavu. Ovo večeras je bila baš fina partija iz drugog plana.

 

Meni se bas svidja kako izgleda na terenu,disciplinovan i promisljen.Da Dobric ima slican stav na terenu bio bi daleko od Zvezde ali avaj,impulsivan je i to ga bas cesto vodi u greske.No Lazerevic,25 godina ali je u 23. ili 24.oj znatno popravio sut,vratio se posle dve prepustene sezone u nizu(koleno pa cela sezona pa se malo vratio pa vrlo brzo opet povreda za propustanje jos jedne sezone.Velika prepreka za bilo kog sportistu pogotovo mladog.)Zbog evidentnog voljnog momenta mislim da moze da napreduje sa loptom,u Zvezdi jos stidljivo to radi ali u nekom otvorenom terenu i polukontri on izgleda prirodno sa loptom,problem mu je kad je neko agresivan na loptu,kada bi to premostio bio bi top igrac za nas.Ima motoriku,ima volju samo se plasim da nema ko da ga usmeri i da sansu.Sto se tice suta jeste ga drasticno popravio ali jos treba da radi na njemu,luk je previse visok/veliki,nesto iz driblinga bi isto bilo lepo.

 

 

U EL mu zbog toga sto je zelen a radi dobre stvari sviraju po neki glup faul inace jako nezgodan,ima frame/okvir,ima mobilnost i disciplinu.Ovako cisto pomeganje kao na gifu ne znam ko jos u evropi ima.Cuva zbog svega toga i vise pozicija,ne preteram kad kazem od jedan pa do neke cetvorke a kad uzme i neku laksu peticu da brani dole ne plasim se preterano,nije za instant faul moze da proba da brani ako je protivnik dalje od kosa.Ako se secam udavio je Vilbekina u Tel Avivu.

 

 

1:20,3:39 nista specijalno ali nije pokazao to u Zvezdi.Video onako ali ima sta da se vidi pogotovo ko ne vidi detalje u odbrani.Svakako nije igrac koji treba samo da se ukalupi za 3&D ulogu,ima vise kosarke u njemu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1945 said:

Losa bi bila da smo Real ili Barsa pa zavrsis 9-11. Sa najmanjim budzetom i 14. budzetom za plate zavrsis 9-11 sezona se ne moze nazvati losom a i sam si priznao da si izmracio, ne kapiram odakle si iscrpeo mracenje nakon pobede nad aktuelnim osvajacem lige i emotivnog i najlepseg videa kkcz ove sezone sa klincem u Kalinicevom i Mitrovicevom zagrljaju. U ovom formatu od 2016/17 odigrali smo 5 evroligaskih sezona i ovo je druga sa najvise pobeda (14+zaostali mec sa Cska kod kuce).

 

Ja ovu sezonu od 1 do 5 ocenjujem sa dobar 3 jer je dobra i bila ni losa ni odlicna. Da smo imali centra(Dejova odgovornost) ili da su nas zaobisle povrede(nesreca) ili da smo imali samo malo srece u nekim zavrsnicama(nesreca), znaci sa samo 1 od ove 3 stvari mi smo mogli zavrsiti sezonu i sa ocenom vrlo dobar 4.

 

Sedi 1, tacnije lezi 1. Laku noc.

 

Dobrodošao na forum, prijatno si osvježenje. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispostovali smo dogovor iz svlacionice, dali 110% od sebe, pokazali karakter i okrecemo se obavezama u ABA ligi.

Nismo ispostovali bas sve forumase ali radimo na tome.

Pohvalio bih Nenovake Djokovice na lepim devojkana koje dolaze sa njima na utakmice i predlozio upravi da od sledece sezone uz svaku sezonsku ide parking mesto.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...