Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Gde bi ruske ekipe igrale na neutralnom terenu? 

 

U državama bivše SSSR ne mogu, Rumunija, Bugarska i Poljska otpadaju, baš mi ništa ne pada na pamet, osim možda Turske ili nas, mada teško da će u Pionir u kom igramo i mi i KKP, plus mi sad imamo dosta utakmica kod kuće. 

 

Inače mi je drago što ih nisu izbacili, jebem ti politiku. 

 

Edited by mind.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zašto ne bi mogli npr u Bugarskoj ili Rumuniji?

Možda grešim, ali čisto sumnjam da u te dve države ima neka hala koja ispunjava EL uslove, a evo čitam da se i sami Rusi nisu usaglasili sa tim da igraju utakmice na neutralnom terenu.

 

Žalgiris, Asvel i Barsa neće igrati s njima i to su javno rekli, tako da sve mi nešto miriše na to da ova odluka neće biti konačna, ali videćemo. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da preterano sve gledate kroz političke naočare. To bi bio komercijalni dil klubova iz Rusije (uglavnom popunjenih stranim igračima) sa organizatorom odakle god da je. Igrala je i Zvezda kao domaćin u fudbalu kojekude na zapadu svojevremeno, a malo je reći da nismo dolazili iz baš omiljene države.

7 minutes ago, mind. said:

Možda grešim, ali čisto sumnjam da u te dve države ima neka hala koja ispunjava EL uslove, a evo čitam da se i sami Rusi nisu usaglasili sa tim da igraju utakmice na neutralnom terenu.

 

Žalgiris, Asvel i Barsa neće igrati s njima i to su javno rekli, tako da sve mi nešto miriše na to da ova odluka neće biti konačna, ali videćemo. 

 

Armeec arena u Sofiji je odlična dvorana, a siguran sam i da u Rumuniji ima neka dobra.

 

Da dodam da je ovo odluka svih 18 klubova uključujući Žalgiris, Asvel i Barsu tako da mislim da je to to.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zašto ne bi mogli npr u Bugarskoj ili Rumuniji?

 

Bugarska manje - više, ali Rumunija nikako nije opcija bez obzira na tehničke uslove.

Rumuni i Rusi se medjusobno mrze top level, i to upravo zbog rumunskog učešća u invaziji rajha na SSSR.

Sovjeti su zarobili 150-200.000 rumunskih vojnika i koristili ih kao radnu snagu sve do 1954 godine...a bili su pod njihovom čizmom do 1958-e.

Inače prvak Rumunije KK Asesoft je godinama dolazio u Srbiju na zimske pripreme jer nisu imali adekvatnu halu sa grejanjem u Rumuniji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Markoss said:

 

Ne da nije merilo, nego je na tim turnirima onaj Aranitovic koji sad verovatno molerise po Batajnici izgledao kao Bogdanovic na steroidima. Stef Djordjevic koji sad u Igokei igra po 5mpg, hvatao 20 skokova, a Simanic delovao kao Kevin Durent. 

 

Tako da to apsolutno nista ne znaci. Treba igrace individualno posmatrati sa aspekta onog sta u seniorima mogu da donesu. 

 

Imas li neki konkretan reciprocan primjer, da smo propustili igraca iz nase selekcije (ili koji nam je bio dostupan) kom nismo prepoznali seniorsku ulogu, a on se kasnije dokazao u drugoj sredini? Uz to mozes li pojasniti tu seniorsku ulogu, sta se trazi (ako Aranitovic ili Simanic to nisu bili)? Uz to, ako se uzme u obzir da smo zbog rezultatkog imperativa primorani na krvava koljena kosarku, a tu kosarku mogu na visokom nivou da igraju samo ekstra fizicki pripremljeni igraci - kakvog profila onda uzgajati u mladjim selekcijama? Rezultati trpe ako na PF imas igraca od 85kg koji ne moze stolicu da izgura iz reketa; Ili beka koji se zakuca u prvi blok i trazi izmjenu da mu se vrati iscaseno rame; Ili centra koji ima motoriku polarnog medjeda koji se vraca u 3 ujutro iz kafane.

 

Kad god se dotaknemo mladjih uzrasta, konstantno ide prica o pogresnim postavljenim ciljevima i ambicijama, kako su nam titule samo na pameti, a ne usavrsavanje igraca. Uz to ide i pogresna selekcija gdje se izabiraju fizicki dominantni igraci u odnosu na talentovane, ili nepostojanje vizije kod struke koji igrac ima najvise sanse da iznese seniorsku ulogu. Evo od Rebic&Ristic selekcije jos kad su bili U14 koja je prepoznata kao jedna od najtalentovanijih ikada (jos iz doba Karija) pa sve do danas, kog igraca smo propustili, u kog smo trebali vise da ulazemo?

 

Nije lako napraviti seniorskog igraca.. 

Link to comment
Share on other sites

Treba razvijati tehnički i taktički sposobne igrače, igrače koji dominiraju skillom a ne fizikalijama na juniorskom nivou (osim ako nisu baš fizički impozantni poput npr Boriše koji je očigledno previše tehnički sakat do dana današnjeg). Neki krupniji bek koji na ramena i laktanje postiže mnogo poena kao klinac je klasična alert kategorija i takva igra teško prolazi u seniorima. Naravno, nikad nije zgoreg dobiti i nekog "zahvalnog timskog igrača" ali takvi će uvek dolaziti, iz svake generacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mind. said:

Možda grešim, ali čisto sumnjam da u te dve države ima neka hala koja ispunjava EL uslove, a evo čitam da se i sami Rusi nisu usaglasili sa tim da igraju utakmice na neutralnom terenu.

 

Žalgiris, Asvel i Barsa neće igrati s njima i to su javno rekli, tako da sve mi nešto miriše na to da ova odluka neće biti konačna, ali videćemo. 

 

Pa najbolje sad još da se nađe ovih budala koji če im poklanjati pobede za zelenim stolom. A mogu se kladiti da ovo važi samo za ligaški deo sezone. Ako bude Barcelona vs Unics u prvom delu playoffa, onda više ne važi...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Princeton said:

@Chaos Is Me Dobro. Imas li konkretan primjer kog tehnicki i taktickog sposobnog igraca smo propustili razviti, radi ovih fizickih dominantnih (radi osvajanja jnr titula)? I zasto je problem ove fizicki dominantne usavrsiti tehnicko-takticki?

 

Ne. Šta više, ja sam se raspravljao ovde sa ljudima par desetina stranica unazad tvrdeći da nismo nijednog nebrušenog dijamanta propustili za sve ove godine, a da nam je bio dostupan. Kao što smo tad zaključili, najveći talenti od malih nogu idu ili u bogate evropske klubove ili u USA na koledž ili u Megu, a nama šta ostane.

 

Odgovor na drugo pitanje: sve je to individualno, ali vrlo često su ti igrači prosto limitirani talentom, neki imaju psihološki problem kad shvate da protiv starijih čika ne mogu isto kao protiv golobradih klinaca, mnogi ne rade dovoljno na sebi već se cimaju tek toliko da profesionalno igraju košarku, u KKCZ je konkretno uvek prisutan i ogroman pritisak rezultata gde razvijanje mladih nije prioritet itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fillam said:

Pametnog mladog igraca mozes nabildovati za jedno leto, tantuse ne mozes da opametis za celu karijeru. 😄

 

 

Pa da, nabaciti mu jedno 10-15kg misica za jednu of-sezonu 😄 Profesionalni BBilderi budu sretni ako nabace 3-4kg misicne mase za godinu dana, ali zato kosarkas za par mjeseci se nabilda. Uostalom, kad se kaze fizicki dominantni, odnosi se na fizicke predispozicije za odredjenu poziciju (atleticizam, eksplozivnost, snaga, visina itd).

 

Evo konkretan primjer, sta je lakse odraditi, D.Risticu poboljsati eksplozivnost i lateralne kretnje, ili D.Ilicu poraditi na tehnici (npr. popraviti % suta za 3pts)?

 

Edited by Princeton
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Princeton said:

 

 

Pa da, nabaciti mu jedno 10-15kg misica za jednu of-sezonu 😄 Profesionalni BBilderi budu sretni ako nabace 3-4kg misicne mase za godinu dana, ali zato kosarkas za par mjeseci se nabilda. Uostalom, kad se kaze fizicki dominantni, odnosi se na fizicke predispozicije za odredjenu poziciju (atleticizam, eksplozivnost, snaga, visina itd).

 

Evo konkretan primjer, sta je lakse odraditi, D.Risticu poboljsati eksplozivnost i lateralne kretnje, ili D.Ilicu poraditi na tehnici (npr. popraviti % suta za 3pts)?

 

 

Ma izbanalizovao sam namerno, sustina je da je jedno nadomestivo, a drugo jako tesko.

Link to comment
Share on other sites

@fillam skontao sam banalizaciju, ali me cudi sto nisi banalizovao i u drugom smijeru - Zatvoriti u halu citavu of-sezonu i svaki dan po 1000 pogodjenih suteva, preko metle 😉

 

Sad vidim u ovoj replici da je jako tesko nabaciti tehniku. Evo u nasem primjeru Lazarevic, koji je jedan od sljakera iz jnr selekcije, proveo dosta vremena na usavrsavanju tehnike i sad ima prilicno upotrebljiv skillset za poziciju i mjesto u EL timu. Dok su supertalentovane kolege iz mladjih selekcija otpisani Simanic i Radanov (da ne ubrajam Aranitovica i Stojanovica jer su ih povrede sjebale).

 

Ako pogledamo od ovih nasih propalih projekata redom Rebic, Ristic, Tejic, Cvetkovic (spomenuti Radanov, Simanic) svi su oni imali prilicno dobru tehniku u najmanju ruku u ravni sa Lazicem, Kuzmicem, Dobricem, ali fali nesto. Nije bas tako jednostavno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...