Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, vi hocete da kazete da je Plavsic nesto kenjao za Lorenza? Lolchina² 

koliko se secam, tu je zapravo Mali Faul vodio glavnu pricu, ali mu se ovaj srdacno prikljucio

kad se pominje korist, ne vidim sta tu Plavsic moze da ima, a Mali Faul mozda i moze

on je, cini mi se, imao neke pokusaje menadzerisanja, i fura tu pricu domaci igraci >> zli stranci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, vi hocete da kazete da je Plavsic nesto kenjao za Lorenza? Lolchina² 

 

Ne da su kenjali. Nego su ga tako tovarili, da ja nisam više mogao da gledam streamove sa SK, nego sam tražio one sa engleskim komentatorom.

 

Počelo je sa njegovom lošijom formom na početku sezone, ali se nije stajalo ni kasnije kad je postao naš najbolji igrač.

 

Čak i prošle sezone kad su gostovali sa Fenerbahčejem, bilo je nekih glupih komentara na njegov račun, i naravno čovek nam zabije koš za pobedu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

MI bi sa Ivanovicem poslednje dve u EL ladno dobili ... i ovde bi sve bilo drugacije.

A problemi isti, jbg ... nema kreacije sa pozicije 2 i fali jedan visoki.

Ovo drugo Kuz jos uvek gura pod tepih ali je pitanje vremana kad ce i on da klone.

Sa ta dva igraca i spremnim ostatkom tima, mi smo ozbiljna ekipa i ako to sredimo do decembra, bice opet "dolazi zima" 

 

Edit: Monako juce dovede legit NBA beka ... igraca ima 

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ridji said:

Radonjicev poraz 1/1, na stranu ogroman nedostatak u vidu neigranja Ivanovića. Gomila nelogicnih i neracionalnih poteza veceras. 

Kukalo se zbog nedovodjenja petice, medju ostalima i sa moje strane, ali pokazuje se da je mnogo veći problem spolja. 
Nije problem da izgubimo kad nas neko nadigra i pruzi kvalitetnu partiju ali izgubiti utakmicu od veceras jako lošeg Monaka, izgubiti meč u kome se promašuju ziceri, kontre 2 na 1… To je već ozbiljan propust, da ne kažem nedopustivo.


Btw, ako se pričalo da je Simonović Radonjin pajtos i da zato ima mesta u timu koje li je objasnjenje za ovoliku minutažu potpuno beskorisnog i sramotnog Davidovca. Najgori igrac u timu do sada u sezoni. 

 

Po meni su ova dva bolda izuzetno kontradiktorna.

 

Bez Vajta i Ivanovića, ova ekipa je dosta limitirana za EL uslove, a kad se još uđe u ovakvo ciglarenje, ne znam šta očekivati.  Niti može da trči kontre umesto njih, niti da šutira trojke. Da su ušle dve od 15 promašenih otvorenih trojki, imali bi egal utakmicu do kraja. Doduše, to mogu da kažu i oni, al ajde.

 

Elem, slažem se da je ispao veći problem spolja, pošto Dobrić i Holins ne mogu da se spoje.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Plavsic ima ponekad taj direktniji pristup i sve bi bilo u redu da taj pristup nije selektivan. Hollinsa trpa, a kod Dede je to losa forma. Oseti se da bi Plavsic i njega polio kofom govana, ali ne sme. Onda lepo cutis i ne istresas nervozu na jednom coveku.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedini tvrdio da je Panter bolji igrač od Lorenca i zbog toga sam ismevan. 

A ja lično sad ne bih voleo da taj Lorenco dođe umesto Holinsa, a svi vide šta pišem za njega. Umesto Dede može jer to je suštinski Deda sa koji vodi sportski život. U stvari Lorenco je crni Simana

Ne razumem toliku fasciniranost prosečnim igračom.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, vi hocete da kazete da je Plavsic nesto kenjao za Lorenza? Lolchina² 

 

nešto kenjao je jednak understatement kao da kažeš "oubrevo je nešto kenjao po forumu"

ja u istoriji slušanja komentatora nisam čuo ni blizu tako nečega x skoro kompletna sezona. feat kuzmanović naravno

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ogresili su se mnogi odavde o Voldena, vise bi legao na ovaj tim od Holinsa

Vecim delom tacno, iako treba uvideti da on ima drugaciju situaciju u Bayern nego sto je to bilo kod nas gde je morao ne samo da prevodi loptu nego i da istu tapka u mestu do zadnje sekunde napada jer mu saigraci svojim kretnjama nisu ostavili neku drugu opciju.

Edited by drakon1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Plavsic ima ponekad taj direktniji pristup i sve bi bilo u redu da taj pristup nije selektivan. Hollinsa trpa, a kod Dede je to losa forma. Oseti se da bi Plavsic i njega polio kofom govana, ali ne sme. Onda lepo cutis i ne istresas nervozu na jednom coveku.

Za sinka je uvek imao opravdanja i reči hvale ... džiber prva liga.

  • Like 3
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

Po meni su ova dva bolda izuzetno kontradiktorna.

 

Bez Vajta i Ivanovića, ova ekipa je dosta limitirana za EL uslove, a kad se još uđe u ovakvo ciglarenje, ne znam šta očekivati.  Niti može da trči kontre umesto njih, niti da šutira trojke. Da su ušle dve od 15 promašenih otvorenih trojki, imali bi egal utakmicu do kraja. Doduše, to mogu da kažu i oni, al ajde.

 

Elem, slažem se da je ispao veći problem spolja, pošto Dobrić i Holins ne mogu da se spoje.

 

 

 

Istina. I naši protivnici maše otvorene trojke. A razloge u slabom šutu verovatno možemo tražiti i u razlogu da je maltene svaka naša utakmica rovovska bitka u kojoj se igrači izuzteno troše na najobičnije stvari. Tu onda svoje odradi umor, koji poremeti i koncentraciju, a oboje zajedno šut. 

 

1 minute ago, Del Piero said:

Plavsic ima ponekad taj direktniji pristup i sve bi bilo u redu da taj pristup nije selektivan. Hollinsa trpa, a kod Dede je to losa forma. Oseti se da bi Plavsic i njega polio kofom govana, ali ne sme. Onda lepo cutis i ne istresas nervozu na jednom coveku.

 

Tačno tako. Nije zabranjeno da komentator iznese neko mišljenje, ali ako nemaš muda prema svima isto, onda fino čuti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, vi hocete da kazete da je Plavsic nesto kenjao za Lorenza? Lolchina² 

 

Ufff :lol_2: pa ne da je kenjao nego je to išlo do nivoa da se FČ3 predstavlja kao CP3 u odnosu na Lorenza. Svaka izbuljena lopta ili promašen šut, Plavšić i Kuzmanović drvlje i kamenje. Svaki poen ili asistencija - da, zato je i doveden. 

 

Nikoga do sada nije polivao kao Lorenza, mora da je nešto lično. Ili mu je tražio dres a Lorenzo onako poslovično naduvan i flegma bio u fazonu ajde beži majmune ili su se tuširali zajedno pa ovaj vuče neke komplekse. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio ovako razocaran porazom dugo, promasili smo dosta zicera, otvorenih trojki..igra nije bila losa do faze kad lopta treba da prodje kroz obruc.

 

Jasno kao dan da nam fale dva bitna igraca, ali i da nam fali vanjski sut. Lomili su obruce i table a otvoreni sutevi.

 

Holins ima bolest Tompsona...mora se naci skorer..nama je 70 poJena misaona imenica..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, vi hocete da kazete da je Plavsic nesto kenjao za Lorenza? Lolchina² 

Pa Plavsic samo ceka los potez Lorenca da bi ga kritikovao.

A najace u toj sezoni mu je zamena bio Fica a po njemu nista dok za Lorenca non stop kritika,

I u Feneru se nastavilo sad za Uniks ne znam...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wingwalker said:

Nakon povrede Vajta, red je da se ovde više ne proklinje sreća kurata jer i drugim klubovima je neko kao i nama uvalio Holinsa, vratio Simketa iz penzije, Dedi sakrio tegove, pretovio Zirbesa, prekomandovao genuine trojku na dvojku a četvorku na peticu, razigrao Lazarevića čisto fore radi i još im crta akcije koje u zadnjim sekundama završava Branko Lazić. Za sve kojima ovo ne liči na onu narodnu: ''sam pao, sam se ubijo'' ostaje samo vera u jedino preostalo opravdanje : jebeni Mars u sedmoj kući.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To stoji, ali mi nismo finansijski u istoj kategoriji kao druge ekipe koje imaju ne samo bolji nego veci roster od nas. To nam je realnost, ne ulazim u to ko je za to "kriv". A kako je vec nekoliko godina tako, treba se ozbiljno upitati da li nam takvo mrcvarenje u EL i ABA treba. Nasa jedina sansa je da u takvim uslovima igramo na iznenadjenje na strani i na obavezno ludilo sa publikom kod kuce (prvenstveno Pionir, retko Arena). Radonjicu je to jednom uspelo i jednom skoro. Posle njega smo relativno jasno propadali u EL. Jednostavno, kad sie u takvoj financijskoj i kadrovskoj situaciji, onda je svaka povreda presudna (uz to, ne smes da omanes u kadrovskoj politici!). Ne samo da ti nedostaje igrac, nego ostali koji igraju tek ne smeju da si dozvole los dan. A u utakmicama koje smo do sada izgubili, bilo je vise njih koji su bili odsutni duhom i telom. Da sa takvim stanjem uopste imamo neke sanse, granici sa cudom. U svim utakmicama u EL bili smo konkurentni, osim u utakmici sa Albom koju do danas ne bismo uspeli preokrenuti. Igokea je bila blamaza zbog pristupa, tu je umor bio manje bitan, jer da smo bili toliko mrtvi, ne bismo se uspeli skoro vratiti u 2. poluvremenu.

 

S druge strane, ovde su se vodile diskusije sta cemo raditi ako dovedemo ovoga ili onoga, jer se na taj nacin skracuju minute nekom drugom (kao onomad Simanicu, Radanovu, a sada Lazarevicu i kome vec ne). Sad kad taj drugi (li treci ili cetvrti) nedostaje, onda se kuka kako smo slabo potkovani na kadrovskom planu. Koliko dugo ce ovo ici ovako ako se ne pojacamo i ako se povredjeni igraci brzo ne vrate (i da nas nove povrede i korona zaobidju, molicu lepo!), ne znam. Ali, nisam previse optimistican.

 

Raduje reinkarnacija Kuzmica, ali zato ima stalno novih problema. Ostali: neko izlazi iz povrede, neko je izraubovan i siluje preko mere, neko je jednostavno totalno u kontraritmu. Nema potrebe za imenima, jasno je o kome se radi.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nisam bio ovako razocaran porazom dugo, promasili smo dosta zicera, otvorenih trojki..igra nije bila losa do faze kad lopta treba da prodje kroz obruc.

 

Jasno kao dan da nam fale dva bitna igraca, ali i da nam fali vanjski sut. Lomili su obruce i table a otvoreni sutevi.

 

Holins ima bolest Tompsona...mora se naci skorer..nama je 70 poJena misaona imenica..

Dejo izvlaci maksimum. Mnogo je falio Ivanovic. Igrati egal na svako gostovanje nije mala stvar cak sta vise. Jedino sto bi zamjerio malko je nacin koriscenja Holinsa. 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam šta naši rade, ali valja reći da stvaramo pogodno tlo za ozbiljno povređivanje nekog od prvotimaca. Mnogo je elemenata koji utiču na to:

1. Skraćena rotacija

2. Paklen ritam

3. Visoka minutaža

4. Stil igre

5. Činjenica da veliki broj igrača nije prošao bazične pripreme

 

Već sad je vidljiv umor kod pojedinaca i to se ogleda u padu forme, samo je pitanje dana kada će zbir navedenih faktora dovesti do povrede jednog od prvotimaca.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komentatori u Srbiji su blagi uzas, ne svi ali skoro.

Gledam ja mec Cedevita Zvezda i komentator kaze, ne znam koji od ove dvojice "Wolters igra ove sezone po principu toplo-hladno". Ja slusam i ne verujem sta covek prica, on jedini koji igra konstantno dobro.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mmajstor said:

Ako Radonjic dovede neko pojacanje u decembru/januaru to znaci da je mogao da ga dovede i sada, sto dalje znaci da je odgovoran sto to ne radi. 

 

E sad ide ono cuveno pitanje - a koga dovesti i da nema nikoga ko je dostupan. To je opet pitanje za njega jer on za to prima platu, bez obzira dal je to igrac iz evrokupa, amerike ili Kine. Usli smo u kanal i fali nove energije ko god to bio. Nema se sta cekati. Nesto mora da se preuzme jer su domacinstvo protiv Albe i ovo gostovanje su utakmice koje je trebalo dobiti. 

Moze biti tacno, ali to nikako ne mora da bude. Ako je Radonjic tvrdoglav i nece nikog da dovede iako mu to Covic namece ili omogucuje, onda ok.

 

Pre ce ipak biti ili da nema dovoljno para za dovodjenje igraca u augustu. Ili da taj u kojeg se Radonjic zaljubio nije dostupan jer doticni hoce negde drugde da igra ili mi, opet, nemamo dovoljno para za njega (vidi pod Lessort). Sve se svodi na platezno nismo dovoljno mocni. Jer da jesmo, kompletirali bi roster u julu. Nasli bismo dovoljno igraca koje mozemo da platimo i koji odgovaraju svim Radonjicevim fetishima.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

A sto toliko mase suteve? 

Napisao neko gore, da je to mozda zato sto se izlomismo u odbrani. Vrlo verovatno. Mozda se kondiciono radi preko mere, a to zna imati uticaj na sut. Znalo je toga biti kod Radonjica u proslom mandatu. Tada nismo bili izrazito suterska ekipa izvana (ev. MWill), a i neretko su procenti sa slobodnih bacanja takodje bili relativno zabrinjavajuci.

 

A i druge ekipe skautiraju protivnike, pa znaju gde treba pritisnuti tako da ne ostajemo sami na sutu za tri. A ako u takvoj situaciji nemas Barona ili Lloyda koji znaju pogoditi iz driblinga i teskih situacija, onda je to problematicno za ekipu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao sinoć (hvala ti Belgrade jazz feste) ali vidim da je ista priča kao i kod svakog poraza - očajan šut, slaba kreacija, odbrana solidna do vrlo dobra.

 

Nisam pametan za Hollinsa, možda ga treba pustiti 30+ minuta protiv nekog slabijeg ABA ligaša da se malo ispuca i nabije samopouzdanje. Tačno je da on trenutno izgleda očajno ali on je zaista dobar igrač, gledao sam ga 100 puta pre Zvezde, čovek igra u neviđenom grču, ne znam zašto je to tako.

 

Tačno je da je Dobrić imao povredu ali koliko mu treba vremena da "izađe iz povrede" da se taj argument ne bi koristio više? Odigrao je 10 utakmica u nizu, a i dalje je šuterski očajan, gori i od Hollinsa u tom segmentu. Klub se kladio na njega pa zato doveo igrača uz kojeg će imati prostora za veliku minutažu i ulogu, ali iz ove perspektive zaista deluje primerenija ona uloga koju je ranije imao, ulazak sa klupe pa ako ga krene ostaviš ga duže, ako krene da ciglari brzo na klupu i ajd zdravo. Dakle, back up nekom ozbiljnijem strelcu.

 

Za Davidovca je apsolvirano, sramotan je. Sama činjenica da nije bolji ni od jednog Simona je dovoljna za ozbiljnu kritiku. Od njega je dosta zavisilo krpljenje na 4 nakon povrede Whitea i apsolutno je podbacio na svakom aspektu - i šuterski, i kreatorski, odbranom i energijom da ne pričam. Ne znam kako i zašto Lazarević nema mesta pored ovakvog Dede i Simona, zaista neobjašnjivo. 

 

Luka je već pročitan i nema više čime da iznenadi evroligaše sad kad znaju da van 3 metra od obruča ni ne šutira. Nadam se da ga niko ovde više neće pominjati kao opciju na 4 jer četvorka bez šuta u današnjoj košarci jednostavno ne postoji. Kao što sam i pretpostavio, Kuzmić dolazi na svoje i od njega se zna šta uvek dobijaš - vrhunsku odbranu i drvene ruke koje srećom u poslednje vreme ne sprečavaju da dođe i do finog napadačkog učinka.

 

Ivanović fali kao leba makar i u lošoj formi jer je jedini uz Woltersa i Kalinića koji driblingom može da natera protivničku odbranu na pomeranje i rotacije. 

 

E sad, meni miriše da bismo mogli nekako da iščupamo pobedu u Milanu, obično smo najbolji kad nas potcene i prežale a ne bi bio prvi put da dobijemo takvu utakmicu u Milanu. 

 

Zirbes raus. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Sto se tice pojacanja, mora se imati u vidu da su nas totalno osakatila ova odsustva igraca zbog povreda, korone i sitnijih problema.

 

Ivanovic, Dobric, Davidovac, Lazic, Hollins, White, Uskokovic i Zirbes su bili ili su jos uvek van stroja, to je pola tima! Samo centri, Kalinic i Wolters su odigrali svaki mec u EL, to je bas porazna situacija. Samo da smo bili kompletni (White excluded), verujem da bi lagano mogli do 4-2 u EL, a mozda i cak do 5-1.

 

Radonjic je konzervativan trener i kod njega nema Davidovca ili Lazica na tribinama ili Mitrovica zakucanog na klupi jer je treca opcija. U prvoj sezoni na 5 su nam igrali Katic i Marjanovic (+Radenovic), u drugoj Marjanovic i Zirbes (i niko vise), u trecoj Zirbes i Stimac (+Tejic), u cetvrtoj Kuzmic i Bjelica (tek kasnije dosao Thompson).

 

Ovakve partije Kuzmica samo znace da se centar nece dovoditi, jednostavno on i Mitar moraju da pojedu 30+ minuta, a ostatak ce da popuni Zirbes (koji i onako nije za vise) i White kad se bude oporavio. Svako ko je hteo da vidi pojacanje na 5 je trebalo da navija da se Kuzmic ili Mitrovic sto vise raspadnu, drugacije i ne moze da stigne startni centar.

 

Na 3 imamo Kalinica, Dobrica, Lazica i Davidovca koji ne mogu da budu klupirani i besmislica ih je drzati u tom statusu kao da imaju 20 godina (ovde cak nisam racunao Lazarevica). Davidovac moze da se preseli na 4 iza Aarona, ali Dobric mora onda na 2 i zato ima prostora samo za jos jednog beka. Taj bek je trebalo da bude 2/1 opcija, ali je Radonjic verovatno planirao da Dobric, Kalinic, Ivanovic i White budu udarne igle uz Woltersa i Hollinsa sa klupe. Razumljivo, taj plan za sada ostaje samo utopija i mozda je jedno od resenja naci "divljaka" na 2 i Thompsonovati Hollinsa.

 

Sad nam idu bitni mecevi u EL, treba tu zapeti, a ABA ipak nije nikad jaca i ja bas i ne vidim gde mi mozemo da izgubimo u gostima osim u Laktasima (done ✔️) i Podgorici, izuzimajuci derbije. Kuci cemo imati 12/12 sve nogom da sutiramo ka kosu, kad nas nisu dobili Cedevita i Buducnost, nece ove losije ekipe.

Bold 1: Ja se nadam i reinkarnaciju Zirbesa, pa da Mitrovic igra na 4. Kad je mogao Kuzmic, moze i Maik. Nadam se da je Kuzimic uz normalne oscilacije koje svako ima od sada onaj stari (-20% sot je ok).

 

Bold 2: Komsije zaboravljas?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...