Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, Sector said:

 

Al zato Walden 3/5 🙂

 

Bukvalno bi nam i on dobar deo problema resio. Nije neki suter, ali je nepredvidiv igrac, plus ima cojones, i nije nesto losiji defanzivac od Holinsa. Totalno nejasno sto je pusten, vrv zbog tog obestecenja od 100k koje je usmereno na Air Dubai Cirbesa. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Raspored do kraja godine, bold je domacinstvo, plavo je ABA, narandzasto EL. 

 

at AX Armani Exchange Milan 28.10.

 

vs Mega Basket 01.11.
vs Panathinaikos OPAP Athens 04.11.

at Zadar 07.11.
vs LDLC ASVEL Villeurbanne 11.11.

vs Partizan NIS 14.11.
at Bitci Baskonia Vitoria-Gasteiz 16.11.
at Real Madrid 18.11.

at SC Derby 22.11.
vs UNICS Kazan 26.11.


at Zenit St Petersburg 03.12.

vs Cibona 03.12. - 06.12.
vs Olympiacos Piraeus 09.12.

at Krka 10.12. - 13.12.
vs FC Barcelona 14.12.
vs FC Bayern Munich 17.12.

vs Borac 17.12. - 20.12.
at Anadolu Efes Istanbul 22.12.

at FMP 24.12. - 27.12.
vs Zenit St Petersburg 30.12.

at Split 31.12. - 03.01. (ovo ce verovatno biti u 2022.)

 

 





 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

 

Bukvalno bi nam i on dobar deo problema resio. Nije neki suter, ali je nepredvidiv igrac, plus ima cojones, i nije nesto losiji defanzivac od Holinsa. Totalno nejasno sto je pusten, vrv zbog tog obestecenja od 100k koje je usmereno na Air Dubai Cirbesa. 

Brate što mene isprozivaše ovde kad sam pisao da je trebao da ostane. Te bio bi preplaćen u ovoj sezoni, te ima hronične povrede... 

Čovek bi nam legao trenutno ko budali šamar. 

Just now, Cavani said:

Nek prestane da se baca unapred i problem resen.

Indijanac klasičan. 

Link to comment
Share on other sites

rano smo preuzeli ulogu himkija od prosle godine, s tim sto su se oni rezultatski raspalil posle nove godine, a mi vec posle 5 kola..

 

takodje serem se i na radonjinu logiku, da na svaka 3 dana trosi kalinica po 30-35 minuta, a sve kako bi se "casno poginulo"..  tezak brainfart.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

 

Bukvalno bi nam i on dobar deo problema resio. Nije neki suter, ali je nepredvidiv igrac, plus ima cojones, i nije nesto losiji defanzivac od Holinsa. Totalno nejasno sto je pusten, vrv zbog tog obestecenja od 100k koje je usmereno na Air Dubai Cirbesa. 

Bolji je defanzivac od Holinsa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

Bolji je defanzivac od Holinsa.

Ima 54% za 3 u Bajernu na preko 2 pogođene trojke po meču. 3,5 asistencije i odprilike po 1 ukradenu i izgubljenu loptu. 

16 prosečan indeks u 6 mečeva. 

Možda ne bi rekao bolji defanzivac baš ali sigurno na tom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

.

 

Danas smo igrali protiv ekipe kojoj ne sede svi centri na klupi za povredjene...Luka ne moze protiv takvih ekipa, Kuzmic 23 minuta u ulozi Save Savanovica..Cirbes 😀...Svi pricamo o suteru jer gori, ali imamo mi gomilu problema pored toga...Sta ce biti 5...10..15 dana...

 

.

Link to comment
Share on other sites

 

Šut za tri nam je katastrofalan.  Tačno je da nemamo čistog šutera u ekipi, niti igrača od kojeg bi očekivao da je blizu 50% na većem broju pokušaja (pre sezone je postojala nada da to mogu biti Holins ili Dobrić).

 

Ipak, ako pogledate brojke dole, videćete da su to sve igrači koji su na 35-40% kroz karijeru (sa nekim još boljim individualnim sezonama) i od kojih bi se očekivalo da ubace makar svaku treću trojku. Neki -- prvenstveno Davidovac, Dobrić i Holins, debelo podbacuju trenutno.

 

Davidovac 11%; karijerni prosek u EL 38% (-27 p.p.)

Dobrić 14%; karijerni prosek 37% (-24 p.p.)

Holins 27%; karijerni prosek 35% (-8 p.p.)

Kalina 29%; karijerni prosek 34% (-5 p.p.)

Simon 38% karijerni prosek 41% (-3 p.p.)

Ivanović 28%; u Budućnost sezoni 33% (-5 p.p.)

Wolters 32%; karijerni prosek 35% (-3 p.p.)

Lazić 33%; karijerni prosek 33% (0 p.p)

 

* treba imati u vidu da tekuća sezona u Zvezdi ulazi u karijerni prosek; tako da je  taj prosek, ne računajući ovu sezonu, viši -- mrzelo me je da oduzimam i preračunavam.

 

Uzroka može biti više.

 

Prvi je da ovi igrači uzimaju teže šuteve nego ranije, jer u nedostatku boljih ballhandlera i napadače overall, često su prinuđeni da sami kreiraju ili da uzimaju šuteve preko ruke. Ipak, mislim da to nije u toj meri slučaj, naročito kod onih koji su najviše podbacili. Nemamo pleja koji bi otvorio prostor kao Teo ili beka koji bi lagano pravio višak kao Lojd, ali dosta otvorenih šuteva je promašeno (možda @Guru ima neku naprednu statistiku) -- Dobrić se napromašivao otvorenih šuteva protiv Albe, Davidovac -- iako nije EL -- promašio je 5 otvorenih trojki protiv Cedevite... Na kraju krajeva, ni Gudura kad se probijao nije pogađao otvorene i na tacni servirane šuteve. A nisu, bogami, ni Dobrić ni Davidovac.

 

Takođe -- a mislim i verovatnije -- jeste da igrači nemaju snage i koncentracije za ovako kontrolisanu košarku. U odbrani daješ sve od sebe, konstantno rotiraš, učestvuješ u skoku, postavljaš blokove u napadu. I, kada treba da šutneš, klecaju kolena i drhti ruka. Mnogi od njih nisu ni prošli pripreme kako treba, pre svega Dobrić i Davidovac. 

 

Treće -- ipak su igrači još uvek u grču i često, kada se ukaže prilika, uplašeni od pobede. Nije lako biti sistemski igrač, crpeti samopouzdanje u odbrani. Setite se samo Simona koji pogađa ivicu table protiv Partizana sa tri metra, dok forumaši, uključujući i mene, odbrojavaju istek dvomesečnog ugovora. A onda se setite Simona u sezoni nakon, u kojoj se pretvara u legitimnog 3&D NBA igrača. Ni Holins nije toliko loš koliko izgleda na svim ovim mečevima, i svi promašaji i glupave greške -- kao i brzopleti potezi -- jesu posledica grča. On je svestan da je pod najvećoj lupom. Poslušajte samo Plavšića i taj ponovni hejt ka strancu od kojeg se očekuje više. Sve u svemu, niko nije toliko loš. Sa druge strane, nisam mu advokat, niti sam emotivno vezan -- ako ima bolji, pakuj.

 

Verujem da će procenti za tri ipak koliko toliko doći na svoje (30+%) i da će to malo raširiti protivničke odbrane, uliti dodatno samopouzdanje i prelomiti neki meč u budućnosti.

 

Mi trenutno živimo i dišemo i sa tih 15-20% za 3, zahvaljujući tome što Radonjić i igrači ipak znaju šta rade na terenu. Ginemo ponajviše zbog izgubljenih lopti.. slično kao i kod trojki, biće potrebno vremena da igrači razvoju dodatno koncentraciju, fizički se izdignu, dobiju na samopouzdanju.. a i da nam se vrati drugi plej.

 

Posle 4 gostovanja u EL, mi smo na sva 4 bili u igri do poslednjih momenata. Ne možemo biti nerealni i reći da je to generalno loše. 

 

Što se tiče Albe, što bi rekao Tegi, smeo je poraz, nije smeo onakav poraz. Ali, avaj. Tim je takav kakav je, skrpljen uglavnom u skladu sa mogućnostima, momci se uglavnom trude i ginu na terenu. Ne znam da li smo ikad imali teži raspored od ovog -- biće lakše i kad dođu neki izvesniji mečevi u ABA, da ne moramo i tu da budemo na 100%.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Markoss said:

 

Bukvalno bi nam i on dobar deo problema resio. Nije neki suter, ali je nepredvidiv igrac, plus ima cojones, i nije nesto losiji defanzivac od Holinsa. Totalno nejasno sto je pusten, vrv zbog tog obestecenja od 100k koje je usmereno na Air Dubai Cirbesa. 

Ogresili su se mnogi odavde o Voldena, vise bi legao na ovaj tim od Holinsa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nakon povrede Vajta, red je da se ovde više ne proklinje sreća kurata jer i drugim klubovima je neko kao i nama uvalio Holinsa, vratio Simketa iz penzije, Dedi sakrio tegove, pretovio Zirbesa, prekomandovao genuine trojku na dvojku a četvorku na peticu, razigrao Lazarevića čisto fore radi i još im crta akcije koje u zadnjim sekundama završava Branko Lazić. Za sve kojima ovo ne liči na onu narodnu: ''sam pao, sam se ubijo'' ostaje samo vera u jedino preostalo opravdanje : jebeni Mars u sedmoj kući.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo, tacno i meni nejasno , nisu to bas toliki kamenjari, kakve procente sad imaju, i tacno da je veliki broj otvorenih suteva za 3

Po brojevima mozda je Dobric trenutno i veci problem od Holinsa. Cak je meni % za 3 kod Holinsovih brojki manji problem od 33% za 2 i 0 slobodnih  za 100+ minuta u EL

 

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Medo.  Nisu to sve bili isforsirani šutevi iz driblinga preko ruke. Mi smo omašili tonu otvorenih šuteva ove sezone.

 

I slažem se i sa tim da smo utakmicu prvenstveno izgubili zvog izgubljenih lopti. Stekao sam utisak, da smo posle onog vodstva od 5 razlike, svaki napad izgubili loptu. Osim ona dva napada kad smo promašili polaganje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

bukvalno ne preterujem
hZdBJ7l.png

 

Ne preterujes kada napises da je igrac koji sutira za 3 6/22 "igrac koji sutira 3/22 za siromasne"?

 

Ja mislim da preterujes.

 

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Normalno da je Radonja zasrao. Ovaj tim je u velikoj mjeri produkt njegove mitomanije da pravi tim sa "lojalnim vojnicima kluba". Može da se istrpi jedan takav igrač ( ko reče Lazić?) ali kad vidiš još 3-4 takva igrača onda situacija postaje alarmantna. Nije problem što su to bivši igrači našeg kluba, problem je što su to bivši igrači u sportskom smislu. Sad trebamo mi tu da glumimo dom za nezbrinute. Zato je EL košarka tu da nam udijeli par šamara.

 

Pa opet, samo je Radonja u stanju da od Kuzmica i Mitrovica izvuce ovakve partije.

 

Sta dobijamo sa drugim trenerima? OK, dovesce se neki JOB, Punter ili Baron, ali cemo zato da igramo na kos vise pa se onda cudimo kako dobijamo u EL samo kada nam je dan ili protivnik ne moze nista da pogodi.

 

1 hour ago, Константин said:


Наравно да је знао Човић са колико новца располаже много прије 26.10. али и да их нема потпуно се слажем да му је примарна обавеза да их намакне, све остало је демагогија.

Зна ли ико жив колики је буџет ФМП-а када већ не служи ничему?

 

Kako ne sluze, evo dva stranca na 1 i 2 nikad bolja statistika, kao da je Krka i Zadar u pitanju pa im je bitno da igraju ABA ligu.

 

Isti ti Jonesovi i Nevelsi bi kod nas imali indeks u minusu, ali nema veze, Covic nas je izvadio iz bule pa moramo da finansiramo i njegovu igracku.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

U pravu je Medo.  Nisu to sve bili isforsirani šutevi iz driblinga preko ruke. Mi smo omašili tonu otvorenih šuteva ove sezone.

 

I slažem se i sa tim da smo utakmicu prvenstveno izgubili zvog izgubljenih lopti. Stekao sam utisak, da smo posle onog vodstva od 5 razlike, svaki napad izgubili loptu. Osim ona dva napada kad smo promašili polaganje.

 

Kada već vodiš 5 razlike na gostovanju, pred kraj treće četvrtine, najbitnije je da možeš da ubaciš rezerviste koji tu razliku mogu da očuvaju. Tu je plej ključna pozicija, da osigura da napad traje i 24 sekunde ako treba, da se lopte ne gube, te da se podeli ekstra pas nakon viška i možda dotuče nervozni protivnik. Nažalost, danas maestralnog Voltersa, zamenio je Uskoković. I nakon odličnog pasa za Lazića, kada smo svi pomislili -- hej, najzad nešto korisno od Uskoka -- on se u sledećem napadu guzi, pokušava da se panično oslobodi lopte kao da nije plej i gubi je na sred terena. Umesto prilike da šutnemo za 7 ili 8 razlike, gubimo momentum, poklanjamo 2 poena u kontri dominantnom Diallu i krećemo kao posrani u napad. Zatim ulazi Mitrović, koji u prvom kontaktu na parketu pravi faul u napadu. Naravno, James mora nekad nešto da ubaci i pljas sa 9 metara sa nerešen meč i potpuno okrenut momentum. Zatim Dobrić gubi loptu, pa u napadu nakon tog promašuje jedno bacanje.. u međuvremenu Volters mora da prekine odmor i da se vrati na teren, što narušava i planiranu rotaciju.

 

Kao što se vidi iz priloženog, nama je utakmica tu skliznula, a uz malo pametniju i strpljiviju igru, mogli smo da gurnemo ka tome da je prelomimo. Festival izgubljenih lopti (a ne promašenih trojki) i poremećena rotacija. Nakon toga, krenuli smo da tražimo brža rešenja, umesto da smo sve ove napade gledali da spustimo loptu pod koš, s obzirom da smo imali 70% za 2.. makar bismo tako i njihove igrače umorili i opteretili.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Loše je ovo. Podseća me na prošlu sezonu sa Obradovićem. Ne sumnjam da će Radonja malo da utegne stvari, ali ne dovoljno da budemo konkurentni u EL. Meni se ovo što mi igramo ne gleda. Ni većina ovih igrača. 

 

Makabi je bio incident, koji nas je samo zavarao da pomislimo da nešto možemo. A Alba nas već ko zna koju sezonu vraća na fabrička podešavanja, otkrivajući sve naše slabosti, ne samo sebi već i drugim ekipama. Povrede i virus su nas prilično ukanalili, ali ovo što mi igramo ne liči ni na šta. Skok u odbrani i građenje istog? Horor. Alba nas je razvalila u tom segmentu, bez tri centra, Monako većeras da i ne pominjem. Bilo je tih problema i protiv Mornara. Šut za 3? Još veći horor. Nikad nismo imali ovako očajan šut. Ali kad pogledamo roster, ko i da ga pogodi? Sve ciglar do ciglara i par prosečnih šutera. Ne pogađaju se ni otvoreni šutevi, a da ne govorim o šutevima preko ruke. Krvava kolena mogu da prođu možda u ABA (i to pod uslovom da smo kompletni, mada je i to pitanje), a u EL ne može nikako. Igrali smo mi i večeras solidnu odbranu, imali +5 i fin zamah, ali onda se pojavi amater Uskoković koji im pokloni kontru 1 na 0 u napadu kada je samo trebalo držati loptu do kraja. Koji qrc on uopšte radi u EL ekipi? Simon, Cirbes takođe. Ogroman Radonjin zajeb. Mitrović je igrao 4 utakmice pa se raspao, Kuzmić će isto tako za par dana. Kalina van opanaka ne može mnogo da nam pomogne. Dobrić takođe. Ne mogu da verujem da smo mi od Dobrića očekivali da bude Lojd ili Punter, a Holinsa valjda doveli da mu bude back up... Davidovac? Jeste izašao iz povrede, ali ovo na šta on liči i kako izgleda je sramota. Ja sa 40 godina bih bio korisniji od njega trenutno. Ona izbijena lopta iz ruke, kad nije ni potrčao da juri igrača sve govori o njemu... pa jbt bolje da smo trpeli Simanića i Radanova, nego što gledamo mrtvog DeDu koji ne liči na košarkaša i Simona... zajebao je Radonja debelo. Ako je on birao ove igrače, a verovatno jeste...

 

Moja prognoza za EL - borba da se izbegne fenjer sa Uniksom, PAO-om i verovatno Žalgirisom i Albom. Bajern će se iščupati, jaki su... Ako opet doguramo do dvocifrenog broja pobeda, da se šutiramo u doope. Nemamo mi koga da dobijemo, sem ako se nekome ne potrefi baš loš dan, sa ovakvim rosterom i potrošnjom glavnih igrača... pitanje je dana kada će da pregore i ovi što nas vuku, Volters pre svih (Kalina je već pregoreo)... Monako je bio zreo da se dobije, ali mi nismo mogli ni umeli... voleo bih da grešim...

Link to comment
Share on other sites

Mrsko mi i da pisem, i nisu problem porazi..na to smo se bar navikli u EL. Problem je sto kao klub delujemo mrtvo, nikako. Organizaciono, igracki i finansijski najgori klub na papiru u EL tako da je i ovih 2-4 ili koliko vec skroz ok.

 

Treba to sve rasterati govinjovom motkom celu upravu i sve u 3pm..Efes moze da ima i 0-6, ali oni izgledaju kao klub, Zalgiris, Alba itd...mi posle toliko godina u EL qrca ne znamo i onaj indijanac se hvali marketingom. 

 

Sve je ovo bizarno i tragikomicno sta se desava..mada svaka cast Deju sto se uopste upustio u ovu pricu. Nisu problem rezultati,meni cak ni igra, ali klub je realno ruglo postaoo..nek vidi sad da se opet igra u Vrscu ili nesto slicno..bitno da je zakopao ratne sekire sa najmilijim delom navijaca..Covic je odavno zreo za otkaz..

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ako Radonjic dovede neko pojacanje u decembru/januaru to znaci da je mogao da ga dovede i sada, sto dalje znaci da je odgovoran sto to ne radi. 

 

E sad ide ono cuveno pitanje - a koga dovesti i da nema nikoga ko je dostupan. To je opet pitanje za njega jer on za to prima platu, bez obzira dal je to igrac iz evrokupa, amerike ili Kine. Usli smo u kanal i fali nove energije ko god to bio. Nema se sta cekati. Nesto mora da se preuzme jer su domacinstvo protiv Albe i ovo gostovanje su utakmice koje je trebalo dobiti. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...