Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pitao si ko nam je promakao ovog leta, ja ti rekoh. Ne znam zasto suzavas to na ball handlera.

Holins igra za 350k minimalno, znajuci odakle dolazi. Ja bih rekao i vrsnih 400k.

Za 500k smo mogli dovesti boljeg igraca sigurno, ali lakse je ici na safe i jeftiniju varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Dobrića dočekasmo a Holinsa nikad.. Prvi je tri meseca bio povređen a drugi... Mislim, biće on bolji vremenom ali nama sada gori.. I kad bude bolji pitanje je da li ćemo dočekati njegovih 22p bilo kada. Nije problem sporadičan šut za tri, mene je do sada razočarao u tranziciji. I definitivno problem sa samopouzdanjem. Nije on klinac već profesionalac koji bi trebalo da rutinira neke stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holins iz ocaja uzima lose suteve, otvorene ne pogadja, zabija se na prodoru, deli lose povratne pasove. Kao posledica toga, ni odbrana mu nije sjajna, samopouzdanje u minusu.

Ja ne mislim da je on los igrac, ali isto tako mislim da necemo dobiti produkciju od njega. Nisu ceste situacije da igrac izadje brzo iz ovakvog kanala. Obicno izadje tako sto promeni klub.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Pitao si ko nam je promakao ovog leta, ja ti rekoh. Ne znam zasto suzavas to na ball handlera.

 

Zato što nam je pozicija centra najmanji problem, ako je uopšte problem i zato što sve i da smo doveli tog igrača opet bi se kukalo na iste stvari na koje se i sada kuka.

 

2 minutes ago, Losmi17 said:

Holins igra za 350k minimalno, znajuci odakle dolazi. Ja bih rekao i vrsnih 400k.

 

To je samo tvoja procena, koja vrlo lako može da bude i netačna. Uzgred, za EL nivo to nisu nikakve posebne pare, a ako za nas jesu - ko nas šiša kad smo sirotinja, možda ni ne trebamo da se guramo tamo gde nam nije mesto.

 

3 minutes ago, Losmi17 said:

Za 500k smo mogli dovesti boljeg igraca sigurno, ali lakse je ici na safe i jeftiniju varijantu.

 

Kog igrača? Pošto si iz "verujem" prešao u "sigurno" pretpostavljam da imaš par nekih imena, baš me zanima šta smo to propustili. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

 

Lesor niti je ball handler, niti je šuter, niti je kreativac... Dobro bi nam došao i bio bi pojačanje, al' nam ne bi rešio nijedan od ključnih problema koje imamo.

 

 

Za koliko to para igra Hollins, odakle ti ta informacija, kog smo to igrača koji je bolji fit mogli da potpišemo za 50-100k više i odakle ti informacija za koje pare igra taj igrač?

Koji su nam to kljucni problemi koje imamo i kako bi ti to resio da ti neko sad da kljuceve tima. Meni deluje da smo prenatrpani igracima i tamo gde ih je ''malo'' tamo se igraci osecaju komforno i pruzaju dobre/bolje partije kao Nejt, relativno Ivanovic sa Mitrovicem i Kuzmicem. Holins jeste u principu bek, ali najbolje se snalazio kod Kalesa na mestu broj tri pored Janga i Breja. Nema on visine za tri mada to mu nadoknadi ogroman raspon ruku.

 

Treba momku dati vremena, ali svakako nam treba neko koce da razbije monotoniju napada i preuzme resenja, a tu iskren da budem vidim samo nekog beka jer Holins pai Ivanovic nisu level neki EL, sigurno ne level koji ce nas voditi na F8...nije tu samo do kvaliteta, vec ima i do iskustva..i ako nemaju malo godina.

 

Nejt i ako je nas mozda najbolji igrac trenutno ima problema sa tom mehanikom suta, retko kois pominje ocajan sut Ivanovica koji ima 9/39za tri do sada. Mozda je i do treninga, nisu to toliko lose pozicije bile  za sve u timu koliko se masilo,cak neki najtezi sutevi su ulazili Kalinicu iz trka,Holins neku preko ruke...

 

Cak sam mislenja da su nam sami rezultati bolji od igre i da sut kod pojedinih igraca mora doci kao sto su Dobric, Holins, Ivanovic pa i Nejt...svakako njima ne olaksava ni cinjenica da nemamo opasnost od visokih igraca na sutu da mogu da jos vise sire odbranu.

 

Meni se licno svidja ovaj fajt,al misljenja sam da mora neko da izadje iz sablona a da to nije ovo trenutno sto imao jer tu jedin Ivanovic odudara, a on prosto nema kvalitet da nam bude faktor x za EL meceve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Guru said:

 

Zato što nam je pozicija centra najmanji problem, ako je uopšte problem i zato što sve i da smo doveli tog igrača opet bi se kukalo na iste stvari na koje se i sada kuka.

 

 

To je samo tvoja procena, koja vrlo lako može da bude i netačna. Uzgred, za EL nivo to nisu nikakve posebne pare, a ako za nas jesu - ko nas šiša kad smo sirotinja, možda ni ne trebamo da se guramo tamo gde nam nije mesto.

 

 

Kog igrača? Pošto si iz "verujem" prešao u "sigurno" pretpostavljam da imaš par nekih imena, baš me zanima šta smo to propustili. 

Pa da, onda mesto treba prepustiti nekome ko nije sirotinja i moze da doturi tih 100k vise. Ocigledno da za par godina nismo odmakli daleko. Ili se razbacujemo s meleonima, pa u Tomic/Gavrilovic/Sakota sezoni imamo milion stranaca, ili se baziramo na limitiranom budzetu i dovodimo zadnje vezne koji su losiji od igraca koje vec imamo u rosteru.

 

Pomenuo sector iznad, chris jones recimo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Od igrača koji su se dovodili u vezu sa nama, djeluje da bi Chris Jones bio mnogo bolje rješenje. E sad koliko su bili relevantni ti izvori pitanje je, mada svakako sumnjam da ga je Asvel masno platio.

 

Chris Jones je plej. Koliko sam skontao gore, rasprava se vodi o tome koga smo mogli da dovedemo na beka umesto Hollinsa

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Chris Jones je plej. Koliko sam skontao gore, rasprava se vodi o tome koga smo mogli da dovedemo na beka umesto Hollinsa

 

Jones može da igra u petorci sa svakim igračem kojeg mi imamo na 1 i 2. Teško da je klasični plej sa 2 asistencije po meču a pri tom većinu minuta provodi na 2. U Asvelu pleja igra Okobo skoro 30 minuta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Ja pre svega volim two way igrače - Kobe je i finesa i 9× NBA All-Defensive First Team (mada je par puta to više bio na reputaciju, al' nema veze). :classic_sleep:

 

 

Čista dvojka nam po mom mišljenju ni ne treba.

 

 

Hollins nikako nije čista trojka, jer nema ni visinu ni masu da to igra. To što nema neki ball handling ne znači da nije dvojka, nema ga ni recimo Vanja Marinković pa je čist SG.

 

 

Ti si se konkretno zapitao da li moramo da igramo sa 10 zadnjih veznih, a mi igramo sa možda 2-3 igrača koji se uklapaju u taj opis.

 

A to da li nam treba jedan igrač na poziciji 2 koji zna da izmisli poene - nemam pojma, zavisi koji. U inicijalnom postu si pomenuo Pulena, al' se odmah i ogradio da nam ne treba takav i tu se recimo slažem. Ako je taj igrač fizički inferioran i defanzivno loš - ne treba nam. Da zaista imamo 10 zadnjih veznih, onda bi nam baš takav trebao.

 

 

1.Naravno da imamo probleme: od manjka ball handler-a, manjka šuta za tri, viška igrača kojima je glavni kvalitet što su najbolji dostupni domaći... 

 

 

2. Nismo, jer imamo najmanji budžet u takmičenju u kome bi želeli da se borimo za plej of i jer ne sastavljamo roster isključivo po košarkaškim kriterijumima.

 

 

3.Daleko je od istine, jer bi to podrazumevalo da imamo 10 fizički i atletski moćnih igrača koji cepaju dobru  odbranu... Ili makar 6-7...

 

 

Igrač koji igra slabu odbranu i ne doprinosi u napadu nije zadnji vezni, nego jednostavno loš igrač.

 

4.Ovoj ekipi ne treba Katai, treba joj box to box veznjak koji igra u oba smera... A za to nemamo pare.

 

 

5.Trener je već odstupio od tog tipa igrača sa Ivanovićem, Uskokovićem, Davidovcem, Mitrovićem, Simonovićem (u ovoj fazi karijere), pa čak i Voltersom. Ako odstupi još koji put, onda bolje da roster prepusti nekom zabavnom i šarmantnom treneru koji lepo priča, tečan mu je engleski i kod koga bi igrali ofanzivno i atraktivno, a ne ovaj hrkljuš.

 

 

Kapacitet ekipe smo kao i uvek pre svega smanjili jeftinim populizmom i košarkaškim protekcionizmom. Hollins je dobar igrač u katastrofalnoj formi, verujem da će vremenom biti sasvim ok.

 

 

Koji su nam to igrači promakli ovog leta zbog sitničarenja za 50-100k? Ja ništa slično nisam čuo, a mislim da imam dosta dobre izvore...

Bold 1 kako smo onda manjak bolhendlera rešili sa Holinsom, da li se slažem da je na ono što smo već imali u momentu njegovog dolaska apsolutno višak?

Bold 2 novac za Holinsa smo mogli da damo za drugi tip igrača, dakle nije problem lova

Bold 3 zadnji vezni nije fizička predispozicija već stanje svesti i 

Bold 4 taj box to box je Kanga i ok ima mane da nema igrao bi Evropi ne u CZ,ali sa svojim manama nama je zlatan, to nam treba u basketu.

Bold 5 od 5 nabrojanih 3 su van 12 u redovnim okolnostima

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

Košarkaš Zvezde Aleksa Uskoković je naveo da njegovu ekipu očekuje neugodna utakmica protiv Monaka.

Po njegovim rečima, najveća opasnost preti od Majka Džejmsa i Vila Tomasa.

"Džejms je igrač koji sam može da pobedi i dobije utakmicu, pa ću ja da trepnem par puta plavim okicama kako bih ga uplašio, nadam se da će to biti dovoljno", rekao je plejmejker Zvezde.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sector said:

 

Jones može da igra u petorci sa svakim igračem kojeg mi imamo na 1 i 2. Teško da je klasični plej sa 2 asistencije po meču a pri tom većinu minuta provodi na 2. U Asvelu pleja igra Okobo skoro 30 minuta. 

 

Gledajuči Asvel ove sezone, ja sam stekao utisak da je obrnuto. Ali ajde nema veze, i da igra dvojku u asvelu, to nije njegova pozicija. I da, verovatno može da odigra nešto na dva, ali mi si ovde na forumu konstantno postavljamo pogrešno pitanje oko tih pozicija. Pitanje nebi trebalo da glasi dal može da odigra, nego koliko dobro može da odigra na toj poziciji, odnosno dali bi mogao da odgovori zadatcima koji se traže od te pozicije kod nas.

A s obzirom šta se traži od naših bekova, ja mislim da on nebi mogao da igra 2 u Zvezdi. Jer kad bi mogao on, onda bi mogao recimo i Ivanović. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koji su nam to kljucni problemi koje imamo

 

Napisao sam već: nedovoljno ball handler-a, pa s tim u vezi i veliki broj izgubljenih lopti po posedu, izuzetno loš šut za tri i previše igrača koji na EL nivou ne doprinose ni u odbrani ni u napadu, al' imaju neke druge kvalitete koji se ovde cene

 

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

kako bi ti to resio da ti neko sad da kljuceve tima.

 

U postojećim okolnostima nažalost ne bih umeo da ih rešim, jer sam svestan limita kluba za koji navijam. Da imamo drugačiju klupsku politiku i/ili veći budžet, onda bih možda i imao neke ideje, za koje opet ne znači da bi se na kraju ispostavile i kao dobre

 

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Holins jeste u principu bek, ali najbolje se snalazio kod Kalesa na mestu broj tri pored Janga i Breja. Nema on visine za tri mada to mu nadoknadi ogroman raspon ruku.

 

Pa da, na tom nivou košarke i u takvom sistemu bi mogao, al' mu za ovo što mi igramo fali i mase i visine za trojku

 

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Treba momku dati vremena, ali svakako nam treba neko koce da razbije monotoniju napada i preuzme resenja, a tu iskren da budem vidim samo nekog beka jer Holins pai Ivanovic nisu level neki EL

 

Mislim da nemamo prostora za tako nešto, a sve i da imamo - ne vidim dostupnog igrača koji bi nam to doneo, a da nam istovremeno ne ugrozi neke druge stvari u igri

 

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

sigurno ne level koji ce nas voditi na F8...nije tu samo do kvaliteta, vec ima i do iskustva..i ako nemaju malo godina.

 

Za famozni F8 nam po mom mišljenju fali mnogo više od tog jednog igrača... Recimo Kevin Punter i Zach LeDay u tandemu :wink2:

 

27 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nejt i ako je nas mozda najbolji igrac trenutno ima problema sa tom mehanikom suta, retko kois pominje ocajan sut Ivanovica koji ima 9/39za tri do sada.

 

Nejt ima tu mehaniku sa side spin-om čitavu karijeru, jednostavno nije čist šuter (posebno ne konstantan), ali ima druge kvalitete i overall je super igračić za naše uslove. Ivanović je bolji šuter nego što je do sada pokazao, mada daleko od nekog ubice sa moćnim dometom

 

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mozda je i do treninga, nisu to toliko lose pozicije bile  za sve u timu koliko se masilo,cak neki najtezi sutevi su ulazili Kalinicu iz trka,Holins neku preko ruke...

 

Pa da, mi trenutno u EL iz otvorenih catch and shoot situacija imamo kriminalnih 14/47 (29.8%)

 

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cak sam mislenja da su nam sami rezultati bolji od igre i da sut kod pojedinih igraca mora doci kao sto su Dobric, Holins, Ivanovic pa i Nejt...svakako njima ne olaksava ni cinjenica da nemamo opasnost od visokih igraca na sutu da mogu da jos vise sire odbranu.

 

Slažem se

 

 

 

 

38 minutes ago, Sector said:

Od igrača koji su se dovodili u vezu sa nama, djeluje da bi Chris Jones bio mnogo bolje rješenje. E sad koliko su bili relevantni ti izvori pitanje je, mada svakako sumnjam da ga je Asvel masno platio.

 

Bold je ključ

 

A Asvel bi opet mogao da ga plati više od nas, jer imaju ljudi veći budžet - kao uostalom i sve, ili skoro sve ekipe u EL

 

 

 

37 minutes ago, Losmi17 said:

Pa da, onda mesto treba prepustiti nekome ko nije sirotinja i moze da doturi tih 100k vise.

 

Ja ne mislim da treba prepustiti, sasvim sam zadovoljan činjenicom da igramo EL makar bili i poslednji. Mene KKCZ nije navikao na velike evropske uspehe, tebe verovatno jeste... Mada ne znam kada

 

 

 

39 minutes ago, Losmi17 said:

Ocigledno da za par godina nismo odmakli daleko.

 

Niti ćemo

 

39 minutes ago, Losmi17 said:

Ili se razbacujemo s meleonima, pa u Tomic/Gavrilovic/Sakota sezoni imamo milion stranaca

 

Nismo se mi ni tada razbacivali nikakvim milionima, sve i da smo imali nešto veći budžet nego sada - opet je bio najmanji, ili drugi najmanji u EL

 

44 minutes ago, Losmi17 said:

ili se baziramo na limitiranom budzetu i dovodimo zadnje vezne koji su losiji od igraca koje vec imamo u rosteru

 

Jok, baziraćemo se na velikom budžetu samo da Čović prestane da se šteka, ili ćemo uvek dovoditi igrače koji prave razliku za male pare samo da Radonjić prestane da bude tvrdoglav, to nas deli od neslućenih uspeha u Evroligi

 

50 minutes ago, Losmi17 said:

Pomenuo sector iznad, chris jones recimo.

 

Koliki budžet ima Asvel, koji deo budžeta su izdvojili za startnog kombo beka i kada su ga potpisali?

 

 

 

 

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

kako smo onda manjak bolhendlera rešili sa Holinsom, da li se slažem da je na ono što smo već imali u momentu njegovog dolaska apsolutno višak?

 

Pa nismo ga rešili, doveli smo ga zbog drugih stvari. Ne slažem se da je apsolutni višak, jer je odličan atleta, ubedljivo najbolji defanzivac u bekovskoj liniji i ima šta da ponudi i u napadu (što trenutno nažalost ne pokazuje)

 

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

novac za Holinsa smo mogli da damo za drugi tip igrača, dakle nije problem lova

 

Mogli smo i novac koji smo dali za Kalinića da damo za drugi tip igrača, pošto pretpostavljam da igra za znatno veće pare nego Holins... Neki kombo trpač koji nije rupa u odbrani, krila imamo previše...

 

Ne znam doduše za koliko tačno para igra Kalinić i ne znam koji to kombo trpač nam je bio dostupan za te pare, ali verujem  siguran sam da smo mogli da ga dovedemo... Ako Kalina nastavi sa ovakvim igrama kao u poslednjih nekoliko utakmica, ima da budem jako nezadovoljan i teram ga po forumu

 

22 minutes ago, Milos 3.14 said:

zadnji vezni nije fizička predispozicija već stanje svesti i 

 

Mi onda imamo zadnje vezne po stanju svesti, ali ne i po igračkim karekteristikama koje bi im omogućile da to uspešno igraju

 

24 minutes ago, Milos 3.14 said:

taj box to box je Kanga i ok ima mane da nema igrao bi Evropi ne u CZ,ali sa svojim manama nama je zlatan, to nam treba u basketu

 

U ovom mandatu svakako igra odgovornije, al' ga ne bih baš nazvao box to box veznjakom... Nebitno, sve i da jeste ja ne znam da nam je neki košarkaški Kanga promakao ovog leta

 

30 minutes ago, Milos 3.14 said:

od 5 nabrojanih 3 su van 12 u redovnim okolnostima

 

Mislim da sam ih nabrojao 6 i da od njih u 12 ne bi bili samo Uskoković i Simonović... A sada jesu i oni, zato bih pričekao da vidim kako će ekipa izgledati kada bude kompletna

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Gledajuči Asvel ove sezone, ja sam stekao utisak da je obrnuto. Ali ajde nema veze, i da igra dvojku u asvelu, to nije njegova pozicija. I da, verovatno može da odigra nešto na dva, ali mi si ovde na forumu konstantno postavljamo pogrešno pitanje oko tih pozicija. Pitanje nebi trebalo da glasi dal može da odigra, nego koliko dobro može da odigra na toj poziciji, odnosno dali bi mogao da odgovori zadatcima koji se traže od te pozicije kod nas.

A s obzirom šta se traži od naših bekova, ja mislim da on nebi mogao da igra 2 u Zvezdi. Jer kad bi mogao on, onda bi mogao recimo i Ivanović. 

 

 

Pa sad, ako tako gledamo ni Holins i Dobrić po karakteristikama nisu bekovi, više su krila. Za Dobrića i dalje stojim da mu je mjesto više na SF nego na SG.

 

Nama bi ballhandler poput Jonesa bio kao efikasna vakcina za jalovi napad. Čak mislim da nama šut nije toliki problem, da su svi u formi i da je White zdrav, koliko je problem manjak igrača koji će da naprave razliku u napadu, poboljšaju protok, ostaviti više prostora saigračima...

 

 

25 minutes ago, Guru said:

Bold je ključ

 

A Asvel bi opet mogao da ga plati više od nas, jer imaju ljudi veći budžet - kao uostalom i sve, ili skoro sve ekipe u EL

 

Znam ali ne bih rekao po rosteru Asvela da masno plaćaju a Jones je ipak bio u sjenci Wilbekina, Dorseya i Bryanta. Nisam siguran da je nešto skuplji od Hollinsa koji je 2 sezone proveo u Zenitu sa 10-ak ppg. Prije bih rekao da tu ima i drugih faktora, ljudski kvaliteti, tolerancija na eventualno kašnjenje plata, agencija, možda i loša procjena stručnog štaba.

 

Na kraju nije ni bitno sad, ostaje nam da se nadamo da će nam napad zaličiti na nešto vremenom.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2021 at 1:15 PM, propolis said:

Upisao klinca na košarku pre neki dan 9 godina ima.

Treba da uzme dres i pitam ga ja koji broj želi da ima na dresu, kaže hocu broj 3.

-Zašto broj 3?

- Zato što Wolters nosi 3 i mnogo je dobar.

 

Jbt kad klinac provali ko je lider i ko vodi ekipu o čemu onda mi pričamo 🙂

mali je on pa je verovatno permutovao neke stvari jer jedina legendica koja je nosila tricu je:

 

sp-covic-parausic.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

 

Napisao sam već: nedovoljno ball handler-a, pa s tim u vezi i veliki broj izgubljenih lopti po posedu, izuzetno loš šut za tri i previše igrača koji na EL nivou ne doprinose ni u odbrani ni u napadu, al' imaju neke druge kvalitete koji se ovde cene

 

 

U postojećim okolnostima nažalost ne bih umeo da ih rešim, jer sam svestan limita kluba za koji navijam. Da imamo drugačiju klupsku politiku i/ili veći budžet, onda bih možda i imao neke ideje, za koje opet ne znači da bi se na kraju ispostavile i kao dobre

 

 

Pa da, na tom nivou košarke i u takvom sistemu bi mogao, al' mu za ovo što mi igramo fali i mase i visine za trojku

 

 

Mislim da nemamo prostora za tako nešto, a sve i da imamo - ne vidim dostupnog igrača koji bi nam to doneo, a da nam istovremeno ne ugrozi neke druge stvari u igri

 

 

Za famozni F8 nam po mom mišljenju fali mnogo više od tog jednog igrača... Recimo Kevin Punter i Zach LeDay u tandemu :wink2:

 

 

Nejt ima tu mehaniku sa side spin-om čitavu karijeru, jednostavno nije čist šuter (posebno ne konstantan), ali ima druge kvalitete i overall je super igračić za naše uslove. Ivanović je bolji šuter nego što je do sada pokazao, mada daleko od nekog ubice sa moćnim dometom

 

 

Pa da, mi trenutno u EL iz otvorenih catch and shoot situacija imamo kriminalnih 14/47 (29.8%)

 

 

Slažem se

 

 

 

 

 

Bold je ključ

 

A Asvel bi opet mogao da ga plati više od nas, jer imaju ljudi veći budžet - kao uostalom i sve, ili skoro sve ekipe u EL

 

 

 

 

Ja ne mislim da treba prepustiti, sasvim sam zadovoljan činjenicom da igramo EL makar bili i poslednji. Mene KKCZ nije navikao na velike evropske uspehe, tebe verovatno jeste... Mada ne znam kada

 

 

 

 

Niti ćemo

 

 

Nismo se mi ni tada razbacivali nikakvim milionima, sve i da smo imali nešto veći budžet nego sada - opet je bio najmanji, ili drugi najmanji u EL

 

 

Jok, baziraćemo se na velikom budžetu samo da Čović prestane da se šteka, ili ćemo uvek dovoditi igrače koji prave razliku za male pare samo da Radonjić prestane da bude tvrdoglav, to nas deli od neslućenih uspeha u Evroligi

 

 

Koliki budžet ima Asvel, koji deo budžeta su izdvojili za startnog kombo beka i kada su ga potpisali?

 

 

 

 

 

Pa nismo ga rešili, doveli smo ga zbog drugih stvari. Ne slažem se da je apsolutni višak, jer je odličan atleta, ubedljivo najbolji defanzivac u bekovskoj liniji i ima šta da ponudi i u napadu (što trenutno nažalost ne pokazuje)

 

 

Mogli smo i novac koji smo dali za Kalinića da damo za drugi tip igrača, pošto pretpostavljam da igra za znatno veće pare nego Holins... Neki kombo trpač koji nije rupa u odbrani, krila imamo previše...

 

Ne znam doduše za koliko tačno para igra Kalinić i ne znam koji to kombo trpač nam je bio dostupan za te pare, ali verujem  siguran sam da smo mogli da ga dovedemo... Ako Kalina nastavi sa ovakvim igrama kao u poslednjih nekoliko utakmica, ima da budem jako nezadovoljan i teram ga po forumu

 

 

Mi onda imamo zadnje vezne po stanju svesti, ali ne i po igračkim karekteristikama koje bi im omogućile da to uspešno igraju

 

 

U ovom mandatu svakako igra odgovornije, al' ga ne bih baš nazvao box to box veznjakom... Nebitno, sve i da jeste ja ne znam da nam je neki košarkaški Kanga promakao ovog leta

 

 

Mislim da sam ih nabrojao 6 i da od njih u 12 ne bi bili samo Uskoković i Simonović... A sada jesu i oni, zato bih pričekao da vidim kako će ekipa izgledati kada bude kompletna

 

 

Očigledno se nikad nećemo složiti i to je ok.

Ja se slažem da je Holins najbolji igrač u našoj spoljnoj liniji, tj. pata karti sa Nejtom i naravno ne računajući Kalinu  

Slažem se i da nam Kalina "nije trebao" u odnosu na to što smo imali, ali takav igrač se ne odbija.

Da smo doveli nekog drugog igrača, sa drugačijim karakteristikama i da taj igrač igra na nivou Holinsa opet bi ga svi terali i toga sam naravno svestan.

 

Ja lično od sezone nikad nisam očekivao top 8 jer sam svestan ko su nam protivnici pre svega finansijski, a onda i organizaciono i po sto drugih parametara. Očekivao sam i očekujem da se šibamo sa svima, da promovišemo nekog igrača i da budemo na 10-13 poziciji.

Dodavanjem još jednog igrača koji je na Vi sa loptom mi smo umanjili mogućnosti ovog rostera . Po meni je jedini razlog za to da se da sloboda/prilika na EL nivou Dobrić i Ivanoviću, a to onda podseća na elemente Miškove kuhinje, ali je i to moglo sa nekim koledž igračom koji je em jeftiniji em bi potencijalno bio bolji fit na naš roster.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Sector said:

 

Pa sad, ako tako gledamo ni Holins i Dobrić po karakteristikama nisu bekovi, više su krila. Za Dobrića i dalje stojim da mu je mjesto više na SF nego na SG.

 

Nama bi ballhandler poput Jonesa bio kao efikasna vakcina za jalovi napad. Čak mislim da nama šut nije toliki problem, da su svi u formi i da je White zdrav, koliko je problem manjak igrača koji će da naprave razliku u napadu, poboljšaju protok, ostaviti više prostora saigračima...

 

 

 

 

Ne slažem se za Dobrića, ali to je več 100 puta prežvakana tema pa da se ne vračamo.
 

Ako nam je važan samo ballhandling i protok lopte u napadu, a zanemarujemo ostale segmente igre, pa onda to možemo dobiti i od Ivanovića. Da se razumemo, veliki protivnik te ideje bi bio, ali ne vidim  šta bi to Jones puno više doneo na 2 od Džonija

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edward Louis Severson III said:

@Guru Nije kosarka samo finesa, vec ja volim finesu, a volis i ti inace bi imao Brusa Bouena na slici, a ne Kobija.

 

Sve je to ok sto ti pises, i prilicno se slazem, ali mi de facto nemamo igraca koji je cista dvojka. Dobricev ulaz je uvek isti, lako ga je procitati, da prebaci loptu na desnu ruku ni u ludilu. Hollins verovatno jos gori, posebno kad krene na ulaz to izlgleda uzasno. Hollins je cista trojka, ali posto mi imamo trojki za izvoz u Kinu, onda mora neko i da glumi dvojku.

 

 

Ok, ali ja nisam rekao da nam trebaju 5 kreativaca, vec jedan na poziciji 2 koji zna da izmisli poene. Cisto sumnjam da se ne slazes oko ovoga.

Iz cije je vamilije ta Finesa koju sakas, sinko. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...