Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Agreed.

 

Tad smo propustili da rebildujemo ekipu, da je podmladimo. A doveli smo Stratosa, Peru Antica i dvojicu Dumb & Dumber Jankovic/Jovanovic.

 

Sad ce neko da kaze "da ali jurili smo titulu u aba". Pa jesmo, ali ne mozemo mi biti veciti sampioni, nekad mora i da se resetuje ekipa.

Mene recimo zanima, koga smo tad mogli da dovedemo a nismo

Mi smo napravili tim kada su nam iz Mege dosli u tom trenutku 2 najbolja igraca (Bobi i Danga) i iz Kragujevca Jovic i Kalinic u tom trenutku reprezentativci. Da prebacim na ovogodisnje uslove, da si iz Mege doveo Petruseva i Simonovica a posto nema vise Radnickog, recimo iz KKP Jaramaza i recmo Avramovica. E sad vidis u cemu je najveca razlika, to vise nije moguce

Edited by djurava
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, madafaka73 said:

 

 

Nisam čitao sve komentare posle meča u Baru, pa ne znam da li ti je neko na ovo odgovorio. Ali nema veze, odgovorio ti je Ognjen Dobrić.

1.png

2.png

 

Dobrić nije nikoga kupio borbenošću, već dokazanom mogućnošću da bude koristan two way swingman. Od neke 3&D uloge, preko microwave šutera dolazi polako i do volume šutera. Da li igrom slučaja ili ne, Ognjen je pokazao da na ABA, a pre toga na KLS nivou, može da odgovori i ovoj ulozi. Ostaje pitanje da li isto može i na EL nivou i ono ostaje otvoreno ove sezone, pa ćemo videti. Prošle sezone, od dolasaka Radonje je pokazao da može. U prvoj polovini lige je na 15 mečeva (2 propustio) imao 5.6 ppg, a u drugoj 11 ppg. Poređenja radi, na 5 mečeva koliko se do sada odigralo u EL ove sezone, samo Kalina (11.8 ppg) i Wolters (13.2 ppg) imaju bolji prosek, a Dobrić je i pored lošeg šuta za 3 (15%) na 9 ppg. Nije nerealno očekivati da u nastavku sezone Ognjen preuzme primat prvog strelca tima u EL.

 

Glupo je ponavljati, ali za neke i to mora, Dobrić izlazi iz povrede i duge pauze koja je vremenski zakačila i dobar deo priprema, pa je valjda jasno da će njemu trebati neko vreme da se vrati na nivo od prošle sezone, ali i da ga digne za jedan stepenik gore, što da ne. Dok se ne ustali u formi, od njega treba očekivati promenljive partije kada je procenat šuta u pitanju. Ali, da je naš najbolji šuter, u to valjda ne treba sumnjati, mada mu je konkurencija prilično slaba zbog selekcije tima.

 

Još jedna bitna stvar kod povratka Dobrića na svoju ulogu je i rasterećivanje saigrača od nepotrebnih zadataka koji oni teško mogu da isporuče u kontinuitetu, a tu pre svih mislim na Kalinu. Da je Holins drugačiji tip beka, tj. da ima više poena u rukama i zajedno sa Dobrićem, pa i Džonijem i Woltersom predvodi tim poenterski, onda bi Kalina mogao komotnije da igra i radi ono što najbolje zna, a to je od svega po malo i prvenstveno za tim, a ne da se ispucava za 3 i da se trudi da bude prva napadačka opcija jer to nikada u karijeri nije bio njegov forte.

 

Po meni, Dobrić može i treba da ima vrlo bitnu ulogu u ovom timu Zvezde. Da li je EL ili EC igrač je vrlo teško razlučiti, jer "EL nivo" nije fiksna kategorija, tj. varira od individue do individue. Neko može da smatra da on (i bilo koji drugi igrač) nije EL nivo ako ne isporučuje 20-25 poena po meču. Drugi može da smatra da nije EL klasa, čak i ako daje 20 po meču, ali uz slabije procente šuta. Treći može da mu zameri odbrambene zadatke i kaže da nije kompletan igrač, pa zato nije taj nivo. Ako mene neko pita, Dobrić je legit EL igrač, ne samo zato što ima već cele 4 sezone i odigranih 97 mečeva u istoj, već i zbog svojih košarkaških kvaliteta, ratničkog karaktera borca koji se nikada ne predaje, ali i jednog extra kvaliteta koji se ogleda u clutch momentima koje je ponovio ne mali broj puta. Dodatnu težinu celoj priči mora dodati i čnjenica da je on domaći igrač i da bi zbog toga morao biti prioritet naše košarke (i kluba i Saveza), jer je evidentna tužna činjenica da smo kao "zemlja košarke" skoro nesposobni da izbacimo bar 5-6 igrača svake godine koji imaju potencijal da se takmiče u eliti.

Mnogi ovde imaju problem kada se kaze nesto vezano za bilo kog igraca.. Ali dobro, necu dubiti ovo, daj boze da svaku do kraja odigra ovako. Ja sam izneo svoje misljenje kao sto ti imas tvoje , a ovo "Ali nema veze, odgovorio ti je Ognjen Dobrić" je cisto sranje koje si ti napisao, isto tako ako veceras odigra los mec ja mogu tebi napisati ovo, poenta je da se ne gleda jedan mec. Da li je imao odlicnu proslu sezonu jeste, da li je na pocetku ove los jeste, moze li da ponovi proslu sezonu ostaje da vidimo. Najveci problem kod njega je sto je suter koji masi wideopen suteve, on je protiv ovih imao 1/5 ja mislim, pogodio je jedini sut koji je bio tezak i dobro branjen a promasio je 4 otvorena, ako zelis da budes 3&D igrac u El ne mozes da masis to. 

Prosla sezona je bila specificna za njega i mislim da je ne moze ponoviti. Opet kazem, daj boze da je ponovi bice odlicno za nas, ali kazem svoje misljenje.

Mozemo mi temu njega dubiti u nedogled, od losih odluka u napadu gde redovno u fastbraeku pravi faul u napadu i slicno.. ali je uzalud.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djurava said:

Mene recimo zanima, koga smo tad mogli da dovedemo a nismo

 

Ja pojma nemam koga smo mogli da dovedemo a nismo, ali ovde pricam o politici kluba. Odlucili smo se za matore, izrabljene igrace za instant rezultat. Nismo imali rezultat, odjebali smo jedinog perspektivnog (Lesora), tolerisali izdrkavanje Pere Antica na terenu, sa Rade Zagorac ispucavanjem za tri poena, sa divljakom Feldinom... Odjebali Radicevica posle mesec dana. 

 

Za klub koji nema novca, skroz pogresan nacin rada. 

Link to comment
Share on other sites

Tvrditi da srbija nema talenata je epska budalastina.To je jedna stvar druga je sto svi traze generacijske talente upakovane i spremne za parket a ustvari se od igraca tipa Dobric i Lazarevic prave skroz fini igraci,upotrebljivi na EL nivou.Takvi se gube svakog dana kada se traze neki Jokici ili Bjelice i vice se nema talenata.

 

I ovi pobrojani ,sto su sada u nba i evropi ili megi koji su kao van dometa, su itekako bili u dometu Zvezde pre svega par godina.Kud struka gleda to je pitanje i to treba da se potencira a ne da li imamo talente.

 

Svaki put kad se potegne ova tema vi se setite dobrica sa tribine pre par godina,pa kad je dobio sansu momak je skapirao "pa cekaj imam sanse za nesto veliko",pa je od "gvozdena"(nadimak iz fmpa zbog uzasnog suta) dosao do pitanja da li moze biti nasa prva violina u EL.

Zapazanje,sansa,rad,rezultat i bice "talenata".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djurava said:

Mene recimo zanima, koga smo tad mogli da dovedemo a nismo

Mi smo napravili tim kada su nam iz Mege dosli u tom trenutku 2 najbolja igraca (Bobi i Danga) i iz Kragujevca Jovic i Kalinic u tom trenutku reprezentativci. Da prebacim na ovogodisnje uslove, da si iz Mege doveo Petruseva i Simonovica a posto nema vise Radnickog, recimo iz KKP Jaramaza i recmo Avramovica. E sad vidis u cemu je najveca razlika, to vise nije moguce

Moguce je.Petrusev je igrao super na koledzu posle bio na pragu raspadnutog partizana ali nisu hteli da mu daju sigurne minute.Megin Simonovic je ustvari Olimpijin Simonovic,tamo je sezonu pre Mege isto igrao sjajno i cak verujem da su ga neki forumasi tad trazili.Igrace partizana ne moze da racunamo.

2 minutes ago, Igor_ said:

Nisu Srbiji problem talenti, vec mamini i tatini sinovi koji moraju da igraju dok ti talenti gledaju sa klupa i dizu ruke od sporta.

I ovo je takodje velika istina,necete verovati u kojim kolicinama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ja pojma nemam koga smo mogli da dovedemo a nismo, ali ovde pricam o politici kluba. Odlucili smo se za matore, izrabljene igrace za instant rezultat. Nismo imali rezultat, odjebali smo jedinog perspektivnog (Lesora), tolerisali izdrkavanje Pere Antica na terenu, sa Rade Zagorac ispucavanjem za tri poena, sa divljakom Feldinom... Odjebali Radicevica posle mesec dana. 

 

Za klub koji nema novca, skroz pogresan nacin rada. 

Malo mesas timove. Lesor je otisao posle godinu dana kada je izgubljena EL, da li nije hteo da ostane il ga Tomic nije hteo , stvarno ne znam al nije otisao Lesor a dosao Pera. Radiceviceva karije posle Zvezde ipak nesto govori. Mozda je greska sto smo pogresne mlade igrace forsirali. Recimo posle Gudurica od domacih sanse su dobijali Deda, Borisa koji bas nesto i nisu napredovali, jedino je Dobric vratio ulozeno poverenje.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, oubrevo. said:

 

pokuševski, smailagić i petrušev nisu druga klasa talenata. jesu za nba ali za xsfrj su top klasa, za srbiju da ne pričamo.

Kada kazem top talenat, mislim da neko moze odmah da uskoci u 12 repke i doprinese, barem repke sto je do sada bila. Petrusev verovatno jeste top talenat, za ovu dvojicu cemo videti.

Za Zvezdu bi bili svakako premija sva trojica, mada se i tu secam kako je ovde reagovano kada je pominjan Smailagic kao pojacanje.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Kada kazem top talenat, mislim da neko moze odmah da uskoci u 12 repke i doprinese, barem repke sto je do sada bila. Petrusev verovatno jeste top talenat, za ovu dvojicu cemo videti. 

Za Zvezdu bi bili svakako premija sva trojica, mada se i tu secam kako je ovde reagovano kada je pominjan Smailagic kao pojacanje.

 

ma koliko uopste 20god doprinosi repki bez da nemaju osiguranje u vidu top 7 igraca koji su iskusni a majstori? 

 

takvih ima 5 u istoriji covecsnstva 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Moguce je.Petrusev je igrao super na koledzu posle bio na pragu raspadnutog partizana ali nisu hteli da mu daju sigurne minute.Megin Simonovic je ustvari Olimpijin Simonovic,tamo je sezonu pre Mege isto igrao sjajno i cak verujem da su ga neki forumasi tad trazili.Igrace partizana ne moze da racunamo.

I ovo je takodje velika istina,necete verovati u kojim kolicinama.

Pa da Petrusev je hteo sigurne minute u  KKP a mogucnost da posle gdinu dana ode na draft i ako moze NBA, pa ko bi mu to dozvolio osim Mege. Slicno i Simonovic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djurava said:

Mene recimo zanima, koga smo tad mogli da dovedemo a nismo

Mi smo napravili tim kada su nam iz Mege dosli u tom trenutku 2 najbolja igraca (Bobi i Danga) i iz Kragujevca Jovic i Kalinic u tom trenutku reprezentativci. Da prebacim na ovogodisnje uslove, da si iz Mege doveo Petruseva i Simonovica a posto nema vise Radnickog, recimo iz KKP Jaramaza i recmo Avramovica. E sad vidis u cemu je najveca razlika, to vise nije moguce

Dokle cete sa ovim da su Jovic i Kalinic bili  reprezentativci??? Bukvalno je Radonjic od njih napravio legit El i igrace za reprzentaciju. Bobi je bio averge u Megi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

ma koliko uopste 20god doprinosi repki bez da nemaju osiguranje u vidu top 7 igraca koji su iskusni a majstori? 

 

takvih ima 5 u istoriji covecsnstva 

Pa eto za Smailagica i Pokusevskog sumnjam da ce biti blizu karijere recimo Bjelice, mvp EL i koliko toliko stabilna NBA karijera.

Svakako se lestvica kriterijuma za talente smanjila.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Dokle cete sa ovim da su Jovic i Kalinic bili  reprezentativci??? Bukvalno je Radonjic od njih napravio legit El i igrace za reprzentaciju. Bobi je bio averge u Megi.

Jovic i Kalinic su igrali svetsko u Spaniji kao igraci Radnickog, Bobi je bio MVP lige 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, djurava said:

Malo mesas timove. Lesor je otisao posle godinu dana kada je izgubljena EL, da li nije hteo da ostane il ga Tomic nije hteo , stvarno ne znam al nije otisao Lesor a dosao Pera. Radiceviceva karije posle Zvezde ipak nesto govori. Mozda je greska sto smo pogresne mlade igrace forsirali. Recimo posle Gudurica od domacih sanse su dobijali Deda, Borisa koji bas nesto i nisu napredovali, jedino je Dobric vratio ulozeno poverenje.

 

 

Ne mesam. Lesor, Antic, Jovanovic je bila centarska linija. Onda smo dali Peri da se izdrkava kao cirkuzant, a kritike su dobijali Dobric i Davidovac (ona cuvena "nemoj sad da vas isamaram"). Lesora smo totalno ubili dovodjenjem Slovenca Omica.

 

Nisu pogresni mladi forsirani, nije niko mlad forsiran u tome je poenta. Lepo neko gore napisao, kod nas bi Nikola Jovic sedeo na klupi do 23 godine jer tad se daje sansa, nikako ranije.

 

Meni licno uopste nije cudo sto niko talentovan nece kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

Osnovno pitanje kad se priča o nečijoj odgovornosti je - šta je mogao da uradi drugačije? Ja Čoviću kao funkcioneru Zvezde (ne ulazeći u njegovu egzotičnu personu, metode i delovanje van košarke) mogu da zamerim samo tri stvari - prva je Filip i ta tema je mislim odavno apsolvirana, druga je odlazak Radonjića kada je, po mom ličnom mišljenju, ne znam fakte, Čović pomislio da može da nastavi dovoljno uspešno i bez Radonjića, čime bi dobio lične lovorike za uspehe za Radonjićevog prvog mandata. Treća stvar je veoma slab rad FMP-a u svojstvu razvojnog tima (što je bio jedan od osnovnih postulata Čovićevog preuzimanja Zvezde), mada je to donekle vezano iz razlog broj 1 (vidi gore) i ipak je izbačeno za KKCZ nekoliko igrača koji su postali i EL igrači. Sve ostalo mu je teško zameriti, može se eventualno dodati ova teza o insistiranju na domaćim (pre)prosečnim igračima ali to je već dublja priča jer nije ekskluzivno vezana za KKCZ nego uopšte stanje u našoj košarci. 

 

Klub se dominantno finansira iz državne (možda delom i iz gradske) kase, a ključevi te kase nisu kod Čovića, a ni kod "sposobnog" autolimara iz Čačka, već koliko im se dodeli po direktivi. Ono malo privatnih sponzora ne pokriva ni 10% budžeta, a ti sponzori često i ne ulažu novac u klub nego pružaju nekakve usluge, opraštaju dugove i slično. Pošto košarkaški uspesi u Evropi ne donose pare, šta više dosta je skupo to igranje EL i osvanjanje ABA lige, onda je i logično da nema interesovanja privatnog sektora za ulaganje u KKCZ, a i zašto bi se dodatno prljali odnosima sa državnim strukturama. 

 

Suma sumarum, ja sam veoma zadovoljan što igramo EL, voleo bih kad bismo bili konkurentniji naravno ali već su mnogi lepo opisali koliki je to izazov čak i za mnogo bogatije i stabilnije klubove od nas. Pa ipak, verujem u ovaj tim i Radonjića, a oni na kraju krajeva stoje i na putu svakom ko želi da nas zameni u "trčanju sa šampionima", pa izvol'te. Iskreno, ne verujem da će i KKP ako osvoji ABA ligu i istakne kandidaturu za EL država počastiti nekim budžetom koji garantuje bilo šta u EL. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djurava said:

Jovic i Kalinic su igrali svetsko u Spaniji kao igraci Radnickog, Bobi je bio MVP lige 

Sa kakvim ulogama, Kalinic je igrao odbranu i utrcavao na zakucavanja kao sad Lazarevic kod nas a Jovic je bio klasicni  defanzivac  koji udje kad se Teo umori.  Bukvalno smo ih sve docekali na noz zajedno sa Bobijem koji je bio nabijac statistike i neupotrebljiv za ozbiljne timove. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

Sa kakvim ulogama, Kalinic je igrao odbranu i utrcavao na zakucavanja kao sad Lazarevic kod nas a Jovic je bio klasicni  defanzivac  koji udje kad se Teo umori.  Bukvalno smo ih sve docekali na noz zajedno sa Bobijem koji je bio nabijac statistike i neupotrebljiv za ozbiljne timove. 

Sve to stoji i tacno je al u ovom trenutku su ti i takvi igraci nedostupni, ili  ih nema. Trenutno van Zvezde KKP i Mege ne postoji domaci igrac koji bi imao mesta u 15 u Zvezdi. Evo ti jos jednog primera, generacija U-20 95 godiste koja je uzela zlato u Italiji. Mislim da je u Zvezdi i FMP bilo vise od pola igraca plus Ristic koji je bio i mozda najbolji iz te generacije, jedino je Guduric postao legit EL igrac, i donekle Deda koji sem Zvezde tesko da bi negde igrao EL. Aj sad da ne guglam al mislim da je tako nelkako. To su bili igraci od 20 godina, nije ono klinci pa da se fizicke predispozicije gledaju.

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2021 at 1:39 PM, Edward Louis Severson III said:

 

 

Sa druge strane, virus se dokazuje PCR testom koji detektuje jako malu kolicinu virusa, osetljiv je jako i velika je sansa da bude pozitivan. Sto dovodi do pitanja kako je moguce da se ovo skoro samo nama desava i ni jednoj drugoj ekipi?

 

Mozda imaju zelene propusnice a oni ne podlezu testiranju.

Link to comment
Share on other sites

Sto se talenta tice, one koje demotivisu mamini i tatini sinovi, jednostavno nisu dovoljno mentalno snazni i nisu predodredjeni da yive od sporta, jer nepotizma ce uvek biti, pogotovo u siromasnim sredinama. Ti na tom putu do profi sportiste imas 1001 izazov, i ako si predodredjen moras da zivis drugacije od svojih vrsnjaka, i moras da istrpis i nepravdu i sve, a cinjenica je da kvalitet uvek ispliva. Odnosno ne kvalitet, nego sve kumulativno zajedno, ko na tom putu batali, jbg, jednostavno nije predodredjen da ispuni svoj sportski potencijal i super ispunice neki drugi. Ako pre tebe igra tatin sin, odes u drugi klub, pa u treci, u jednom ces dobiti sansu. Nazalost nepotizma ce uvek biti, ali roditelji zbog toga moraju da budu podrska svojoj deci, a ne da sede sa strane i pljuju tog malca koji igra pre njihovog sina. 


Problem sa Simanicima i Radanovima je sto oni jesu talentovani, ali ocigledno nedovoljno posveceni, jer su ih verovatno od 10te godine tapsali po ramenu dok su oni ubacivali po 50 poena deci koja sad idu na fakultet. Prosto nisu nikad bili van komfor zone do momenta dok nisu dosli u prvi tim, nikad nisu morali da se izbore za nesto, vec im je sve servirano, to je najveci problem sa svim tim talentima koji ne ispune potencijal (to je npr i s Tejicem bio slucaj, prosto nije navikao da mora da bude posvecen, a ti ako to ne naucis sa 13,14 godina, sa 20 kad otkrijes ribe, pice i izlaske, tesko da ces moci). To je problem sa ovdasnjim mentalitetom, jer te najtalentovanije klince titraju, umesto da njih najvise nagaze. 

 

I Jokic je nekom sedeo na klupi jer je bio debeo i sigurno su ga potcenjivali zbog toga. Mogao je da ode kuci, da batali basket skroz, al nije, imao je podrsku, dal od one balkanoidske brace ili nekog drugog, nije ni vazno, ali kvaitet uvek ispliva, ali onaj real kvalitet, a ne talenat. To sto je neko talentoan da proturi loptu kroz obruc, ne znaci da je predoredjen za bilo sta, niti da ce moci da zivi od sporta. 

Edited by Markoss
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:


Sta dobijamo tim tankovanjem? Tj kakav tu rebuild mozemo da napravimo, posto draft koliko znam u Evropi jos ne postoji. A guranje cele generacije mladih u prvi tim dok ne stasaju moze da radi samo ako imas potencijal medju tim mladima. 
I taj Zalgiris ima budzet barem za 2-3 miliona vise od nas, sto mu dodje otrpilike pola naseg budzeta, ili ako ne 3-4 vrhunska igraca ono barem 2-3

Pa dobijamo ovo što je Partizan pokušao ove godine. Dovedeš 4-5 mladih igrača, istrpiš ih po cenu rezultata, ali nakon tri četri godine nešto imaš i nečemu možeš da se nadaš.

Mi smo taj reset pokušali sa Alimpijevićem, na žalost nije ispalo kako treba i veliko je pitanje koliko su oni koji su trebali da budu podrška iskustvom i autoritetom to zaista i bili , a koliko je trener kriv.

Znači zamisli luksuz da mi znamo da ćemo narednih 5 godina igrati EL i dovedemo 4-5 mladih igrača što stranih što domaćih na duže ugovore, pa pogodimo sa 1-2 , pa onda sledeće godine isto i za 3-4 godine si izgradio novu ekipu sa kojom možeš nešto da pokušaš.

I nije da klub nije ništa radio, probao je da pokupi najtalentovanije što je Srbija imala na koledžima, probao je sa Simanom i Radanovim .

Veliki problem je neizvesnost u poslovanju i teško je bilo šta dugoročno raditi kad ne možeš da planiraš budžet za tekuću godinu, a ne za narednih 5 godina.

Posebna priča smo mi navijači koji ne bi na pravi način prihvatili 2-3 EK godine npr.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...