Jump to content

Finalni par će biti  

38 members have voted

  1. 1. Finalni par će biti

    • Italija - Engleska
    • Italija - Danska
    • Španjolska - Engleska
    • Španjolska - Danska
      0
  2. 2. Titulu osvaja

  3. 3. Volio bih da osvoji



Recommended Posts

Veoma sporan penal, u najmanju ruku.

 

Međutim, ja nisam video nikakav dobar fudbal Danske sinoć. Bili su inferiorni većim delom meča, a u produžetku nisu postojali, baš je bila drastična razlika u kondiciji, kao da su Englezi igrali protiv neke ling long ekipe. Ja sam sve vreme imao utisak kao da Danci igraju sa igračem manje.

 

Naravno, ovakvo funjarsko provlačenje Engleza ne mogu da simpatišem, a Southgate je onaj najgori batađorista, nažalost ima grupu jako kvalitetnih igrača pa mu se to za sada ne obija o glavu.

 

Igrač utakmice Kyle Walker, odigrao je kao terminator, baš dominantna partija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Veoma sporan penal, u najmanju ruku.

 

Međutim, ja nisam video nikakav dobar fudbal Danske sinoć. Bili su inferiorni većim delom meča, a u produžetku nisu postojali, baš je bila drastična razlika u kondiciji, kao da su Englezi igrali protiv neke ling long ekipe. Ja sam sve vreme imao utisak kao da Danci igraju sa igračem manje.

 

Naravno, ovakvo funjarsko provlačenje Engleza ne mogu da simpatišem, a Southgate je onaj najgori batađorista, nažalost ima grupu jako kvalitetnih igrača pa mu se to za sada ne obija o glavu.

 

Igrač utakmice Kyle Walker, odigrao je kao terminator, baš dominantna partija.

Većinu produžetka su i igrali sa igračem manje 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danski selektor je izgleda znao da ce kondicija biti problem, i napravio je 5 izmena vec u nekom 70. minutu da sveziji igrace odrze tempo do kraja, ali izgleda da nema tako kvalitetnu klupu, pa su ih Englezi stisli. To nema nikakve veze sa tim da je Danska pokradena, prvo dve lopte na metar od druge, a onda i u eri VAR-a, u ovakvom bitnom trenutku na polufinalu evropskog prvenstva, govnar se ne usudjuje da bar otrci do monitora i proveri svoju odluku iz raznih uglova. Ko se seca pocetka VAR-a na velikim takmicenjima, sudija je uvek gledao monitor, a mi kraj ekrana smo takodje gledali to sto sudija gleda, iz vise uglova. Ovako vise nista nije transparentno, i ostavlja se mogucnost za kradju, poput ove koja se desila sinoc. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Fudbal je najbolju promenu da dozivi kad se kao regularno pravilo uvede ovo (od 2:31)

 


Po hiljaditi put cu da ponovim, fascinira me ljudska ogranicenost.

Posao defanzivca je da proceni da l ce neko u narednom trenutku da bude negde drugde, i gde ce protivnicka noga i lopta da budu u narednom trenutku/frejmu.
Sa druge strane, napadač nema nikakvu obavezu da zaobilazi tudja uletanja u noge kao da su minska polja i da zbog toga sebe kompromituje, tj svoj balans zbog kojeg ne moze valjano da zavrsi svoju akciju.
Napadac nema obavezu da svom energijom razmislja kako da nakon kontakta ostane na nogama, po cenu da mu to poremeti balans.
Kolina je bio najbolji sudija jer je svirao ono što je video, nije izmišljao nikakve tople vode, sam je reko jednom "Ako vidim faul u šesnest, to je penal..."

Šta bi se desilo da nije sviran penal? Sterling ih je prošao, prediblao, ušetao se do peterca, ispoljio svoj kvalitet na pošten način, doveo sebe na fudbalski način do odlične šanse, i sad kad je ometen to mu se sve poništilo, jer eto, vodimo se logikom "A brate, bedara da se sad svira penal". Nefudbalski je i ne nagradjuje se nečiji kvalitet ukoliko nekom poništiš takav effort.

Indirektan udarac, kao siva zona je nešto što će idealno da promeni fudbal i ove situacije. Ne samo zato što ovde niko neće ostati oštećen, nego zato što će da reguliše i simuliranje.
Jer kad se "dive-uje", ostvari se manji kontakt, nedovoljan za penal, i onda će napadač da razmišlja da li da krene u taj proces padanja, dovodjenja tela u poziciji za "lako padanje", jer mu indirektan udarac nije toliko dobra prilika. U tim situacijama će da ima oportunentni trošak u vidu da je možda mogao i gol da da, da nije pao. Ovako je samo indirekt.


I apsolutno me ne zanima šta pričaju kojekakvi sudijski analitičari. I pozivanje na neke interpretacije pravila me ne zanimaju. Pravila su tu da se menjaju shodno zahtevima igre. Inače bi igrali fudbal bez ofsajda...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Većinu produžetka su i igrali sa igračem manje 😄 

 

Ovo sam i ja danas pročitao a čini mi se da naš komentator ovo nije ni spomenuo. Neko od Danaca se povredio u prvom produžetku i imali su igrača manje.

 

Ono sa dve lopte je potvrđeno da se zaista desilo i da nije photoshop. Takođe kod penala je neko laserom targetirao Šmajhela. Sve ovo oko tog penala će definitivno da zaseni komplet EP.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

prvo dve lopte na metar od druge, a 

 

Gledao sam sinoć utakmicu na beIN i ovo su posebno komentarisali u studiju nakon utakmice. Čak su prikazali situaciju kada je sudija Dancima prekinuo akciju sekund-dve nakon što se druga lopta našla u terenu, a kod penala je lopta bila u terenu skoro čitav minut na strani na kojoj se nalazi pomoćni sudija i još Sterling umalo nije nastavio akciju sa tom loptom. Sramota.

 

Nadam se da samo da će ih Italijani u finalu spustiti na zemlju kao što su i Nemce pre 15 godina u Dortmundu, golom u 119-120. minutu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidjet ćemo po daljnim karijerama glavnog suca i VAR suca koliko je ono jučer bio penal. Nevjerojatno nešto. 

Sad vidim da su vratili lasere u upotrebu. 

Talijani, Europa je uz vas. Zaustavite balvane koji varaju.

Edited by Bugl Khan
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, delgado said:

Kad je Maradona dao gol rukom Engleskoj tad je bio kralj, car i pamti se i prepricava mladjim generacima ta "umetnost'

#ITSCOMINGHOME!!!  Kane MVP!!!

 

 

Ups

 

Imao sam predosecaj da se ovako nesto desilo kada se odrzavalo SP kod njih. 😄

 

Banditi😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ta'veren said:

 

 

Ups

 

Imao sam predosecaj da se ovako nesto desilo kada se odrzavalo SP kod njih. 😄

 

Banditi😄😄😄

Nedavno sam negdje čuo kako to nije jedina ni najgora stvar s tog prvenstva. Sudačko sakaćenje Brazila kako bi se Englezima olakšao put je gora. 58. Prvaci svijeta 62. Prvaci svijeta 66. Ispali u skupini 70. Prvaci svijeta. Ljudi 66. očito zaboravili igrati nogomet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Nedavno sam negdje čuo kako to nije jedina ni najgora stvar s tog prvenstva. Sudačko sakaćenje Brazila kako bi se Englezima olakšao put je gora. 58. Prvaci svijeta 62. Prvaci svijeta 66. Ispali u skupini 70. Prvaci svijeta. Ljudi 66. očito zaboravili igrati nogomet. 

 

Ne samo sudačko, nego i doslovno sakaćenje. Bugari su odmah u prvoj utakmici ozlijedili Pelea koji nije mogao igrati drugu utakmicu protiv Mađara, a onda su ga u trećoj Portugalci ponovno ozlijedili da ni tu utakmicu nije mogao završiti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Nedavno sam negdje čuo kako to nije jedina ni najgora stvar s tog prvenstva. Sudačko sakaćenje Brazila kako bi se Englezima olakšao put je gora. 58. Prvaci svijeta 62. Prvaci svijeta 66. Ispali u skupini 70. Prvaci svijeta. Ljudi 66. očito zaboravili igrati nogomet. 

 

Brazil 1966 je bila generacija u raskoraku. Igrači koji su igrali to SP a osvojili su 1958. i 1962. su već bili u godinama (Djalma Santos 37. Gilmar, Belini 36. Garinča 33) a oni koji će kasnije osvojiti 1970. su još bili klinci (Žairzinjo 22. Tostao 19.) Ostali igrači, osim jednog, nisu bili neki kvalitet. Taj jedan, jedina spona dve šampionske generacije, Pele, u punoj snazi sa 26. godina je već u prvoj utakmici protiv Bugarske ozbiljno povređen (to se u Evropi tada zvalo "muški fudbal"), pa iako je Brazil pobedio Bugare, bez Pelea su izgubili sledeću utakmicu od jake Mađarske. Pele je pokušao da odigra treću utakmicu protiv Portugala, ali se uglavnom vukao po terenu, a tako se protiv Euzebija i ekipe nije moglo i Brazil se sa dva poraza oprostio sa SP 1966. već u grupi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo kako bilo Englezi su za nase - profesori fudbala! Mogli bi da im drze casove iz kombinatorike, stopovanja lopte, dodavanjima, prodora po krilu, udarca glavom, pa i zadrzavanja lopte kad treba cuvati rezultat. Nasi kad centriraju sa pozicije krila lopta najcesce zavrsava u aut na suprotnoj strani! Kod Engleza se to sinoc nije desilo ni jednom, uvek se tu nadje igrac koji prihvata loptu i ponovo je ubacuje u sesnaesterac. 

Englezima je najslabija tacka golman, dok Dancima da nije Smajhela sinoc bi laganica " popili" bar 3 komada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su Danci dobro parirali i igrali u prvih po sata tekme. Posle su Englezi nagazili na papučicu, a Danci nisu imali goriva da isprate. Kane je imo igrač tekme, izvlačio se da učestvuje izgradnji napada, pretio kada je bio u prilici, postigao gol za prolaz. Zasluženo Albion u finalu. 

 

 

Penal. Bio je minimalni kontakt, bzv je to što je sve mekši kriterijum za penal. Ima rezona da se svira, ali više vole kada se ne sviraju takvi penali, mislim da bi tako bi ispravnije. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...