Jump to content

Eliminacije - četvrtfinale


Recommended Posts

8 minutes ago, mr clutch said:

Po prvi put u svojoj istoriji nisam antiZabar, a po prvi put i da oni igraju fudbal. Tako da ajmo Azuri

Od SP 2006 Italijani ne igraju onako kako je to bilo uobicajeno za njih. 
I da, navijam za njih od pocetka EP. Najvise su do sad pokazali. 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

Fun fact: Belgija - Italija je prva utakmica u povijesti EP u kojoj su selektori (Roberto Martinez i Roberto Mancini) imenjaci.

Na neki način imenjaci su vodili reprezentacije i na utakmicama
Čehoslovačka-SR Njemačka 1980. (Jozef Vengloš i Josef “Jupp” Derwal),
Francuska-Španjolska 1984. (Michel Hidalgo i Miguel Muñoz),
Ukrajina-Sjeverna Irska 2016. (Mihailo Fomenko i Michael O’Neill),
Nizozemska-Austrija 2020. (Frank de Boer i Franco Foda)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cilemile said:

Fun fact: Belgija - Italija je prva utakmica u povijesti EP u kojoj su selektori (Roberto Martinez i Roberto Mancini) imenjaci.

Na neki način imenjaci su vodili reprezentacije i na utakmicama
Čehoslovačka-SR Njemačka 1980. (Jozef Vengloš i Josef “Jupp” Derwal),
Francuska-Španjolska 1984. (Michel Hidalgo i Miguel Muñoz),
Ukrajina-Sjeverna Irska 2016. (Mihailo Fomenko i Michael O’Neill),
Nizozemska-Austrija 2020. (Frank de Boer i Franco Foda)

Aca informacija a? 😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cilemile said:

Ova belgijska generacija jedni od najvećih underachievera ikad. Nešto kao Messijeva Argentina 🙂

 

Netacno, ni blizu.

 

Jedina mrlja ovoj generaciji je Vels. 

 

Vise je problem sto su da kazem samo na SP u Rusiji malo premasili ocekivanja, posto nije vecina ocekivala da prolaze Brazil.

Link to comment
Share on other sites

E tako se "zatvara utakmica" i čuva prdnost. A ne ko Španci i Francuzi koji ispuste prednost od 3:1 protiv mnogo manje opasnijih ekipa nego što je to Belgija. No protiv Španije ne treba očekivati ovako otvorenu utakmicu jer oni i Španci igraju slično i tu će po meni biti uspavnaka kao na  ŠPA-ŠVA.

Link to comment
Share on other sites

Italijani ubedljivo najbolji tim na prvenstvu, a ako je do danas bilo neke sumnje, vise je nema. Ona dva penzionera u odbrani igraju kao da im je 20, a Chelini je sa osmehom na licu neutralisao Lukakua. Od odbrane, do sredine terena, napad , sve funkcionise kako treba , a najvecu zaslugu snosi selektor, koji je od relativno nepoznatih igraca sastavio sjajan tim.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Cilemile said:

Ova belgijska generacija jedni od najvećih underachievera ikad. Nešto kao Messijeva Argentina 🙂

 

Ni ja se ne slazem. Vise je najprehajpovanija generacija u 21. veku.

 

Lukaku tesko precenjen napadac. Azar predaleko od prave forme. De Brujne je majstor, ali je to - to. Odbrana - svi van prajma. Golman takodje.

 

Vitsel, Mertens, mladji Azar itd. odlicni igraci, ali daleko od neke svetske klase.

 

Ova Italija je mnogo kvalitetniji tim. Mislio sam da ce bas sa pola gasa da ih odrade, sto bi se verovatno i desilo da nisu napravili onu glupost.

Link to comment
Share on other sites

Španci davili, al opet da ga j***š jaki su. Lako menjaju strane, znaju da odigraju na prvu u opasnim zonama sa nekim zeznutim loptama. 

Ja mislim da bi utakmica sa Italijom baš mogla dobra da ispadne. Španci neće igrati previše drugačije od ovoga do sada jer drugačije i ne znaju. 

 

Italija Belgija odlična utakmica. Navijao sam za Belgiju da izjednači čisto zbog utakmice, ali zasluženo Italija prolazi. Igraju direktno, brzo, ne komplikuju previše, odbrana radi kao švajcarski sat. 

 

Očekujem zanimljivo polufinale. 

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja moram da priznam da sam glasao za Belgiju kada je otvorena tema, vođen opštim mišljenjem u javnosti da su najjača reprezentacija. Međutim, protiv Portugala mi je bilo potpuno jasno da nemaju materijal za velika dela i da je hajp ponovo neopravdan. Ovo danas je potvrda toga. Dobro je da se Italija povratila nakon nekoliko godina odsustva sa najveće scene. Tradicionalno ih ne volim, ali je teško ne poštovati u ovom trenutku, jer su prikazali najozbiljniju igru do sada. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...