Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

po meni je bolja odluka to uraditi na 10sec do kraja nego na 2-3sec do kraja. 

ako uhvatiš loptu, možeš da napraviš nešto za 7 sekundi, pa čak i faul da iznudiš ako ništa bolje.

Ne znam, ne vidjam cesto da se masi bacanje na 10 sekundi do kraja, obicno je to na ispod 5. 

 

Das bacanje i pravis brz faul. Ako protivnik ubaci oba opet si na -3 i imas sasvim dovoljno vremena da organizujes nesto. Ali ako promasi jedno imas stvar u svojim rukama. 

 

A sto se tice vremena posle namerno promasenog bacanja, nije ti potrebno puno. Ako uhvatis loptu odmah se ide na kos, nema tu sta da se ceka. Dovoljno ti je par sekundi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, deez nuts. said:


Zeljko ne gresi.

 

nemoj biti iz slankamena; kada već postoji ideja da se stvari reše pokušajem ofanzivnog skoka, bolje je to uraditi na 10sec do kraja nego kasnije.

 

i zvezda i partizan su šutirali dobro slobodnjake, s'tim što je partizan većinu svojih promašio na kraju, tako da kontam da je procena bila da su ovako izglednije šanse, nego da se u najboljem slučaju (u kojem partizanovi igrači prestaju da promašuju slobodnjake), tekma vuče u penal-završnici do kraja

 

takođe, mislim da niko više nije imao tajm-auta, što dodatno otežava stvar.

 

edit @Del Piero, da ne repliciram sad posebno i tebi, ovo je neka moja logika razvoja situacije, što ne znači da je najbolja moguća

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KockoOblo said:

Odigrali smo dve dobre utakmice. I prvu i drugu smo izgubili zbog svojih slabosti, na prvom mestu zbog neiskustva igranja ovakvih mečeva, a drugo zbog svega onoga o čemu smo ovde pisali čitave sezone.

Aleksu je konačno, moram da krenem od mog "omiljenog" igrača ove sezone, "stručni štab" uspeo da "ubedi" da nije Stef Kari, pa ima trenutaka kada liči na profesionalnog košarkaša. Još uvek, na jednu ukradenu ima tri ispadanja u odbrani(pogledati prvu četvrtinu,prve utakmice), ali to je bolje od nula ukradenih i šest ispadanja u odbrani.

Mur je konačno pronašao sebe, da je ušlo onih par otvorenih šuteva u prvoj utakmici, i ona bi se igrala "do kraja".

Panter, još jedan celosezonski glumitelj Stefa Karija, dokazao, nadam se prvo sebi, pa onda i Željku i svima ostalima, da ne može da isporuči ni trećinu od projektovanog. I dobro je što se to desilo na još uvek bezbolan način.

Zagorac, jedan od retkih u ekipi,a medju onima koji su igrali, i jedini, koji zna šta je derbi, odigrao dobro, kao i uvek kada igra kao da je svestan svojih mogućnosti.

Ledej i Lesor...odigrali onako kako je Radonjić hteo, ne svojom krivicom, o tome kasnije. Piše se kojekude o nedostatku inteligencije kod Lesora, kao da nismo gledali x igrača tog kalibra, samo iskorišćene na drugačiji način, sa svim svojim slabostima.

Madar dobar u oba pravca, uzevši u obzir neiskustvo, i odličan.

Smailaga...mučenik.

Sudjenje vrlo dobro, sa greškama koje se dešavaju na svakoj utakmici slične važnosti i ambijenta.

Crvena Zvezda, precenili smo ih, kao i malobrojni EL timovi koje su uspeli da dobiju. Odbrana loša kao i naša,bolja u smislu iskustva igrača u igri 1/1, timski raspad. Napad katastrofa cele sezone, ali kako mi i nemamo odbranu,svakako dovoljno dobar.

Publika, malo bolja i glasnija od nekih koledz timova, trebali smo to iskoristiti na mnogo bolji način. U petoj, ako se nekim čudom dovučemo do nje,neće biti tako. Ali,i to se uči.

Zvezdina igra go ku'ac, Partizan odigrao dve najbolje utakmice u sezoni, a Zvezda dobila obe utakmice prosecnom razlikom od 10 poena. Hm...

Edited by Bagzzi
Link to comment
Share on other sites

Hladnije glave, mene je kod nas ohrabrilo skoro sve od 21-37 minuta. Konacno nismo odustajali, uprkos osetnoj razlici na semaforu, pritisku sa tribina, njihovom defanzivnom kvalitetu i izostanku nasih "najboljih" igraca zbog licnih gresaka. 

 

Smajlagic je drzan na terenu silom prilika i predugo, a Zeljko je sam sjebao momentum na kraju vracanjem indisponiranog Pantera umesto Alekse. 

 

Shvatam da je Kopriva jos zelen (hehe) za ovaj nivo kosarke, ali sta je toliko mogao da zagovna sinoc vise od nesrecnog Kotežanina?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bagzzi said:

Zvezdina igra go ku'ac, Partizan odigrao dve najbolje utakmice u sezoni, a Zvezda dobila obe utakmice prosecnom razlikom od 10 poena. Hm...

 

Da, upravo tako, sa tim da nisam koristio izraz kojim si se ti poslužio. Zvezdina odbrana je loša, a napad katastrofalan. I da, ovo su po mom mišljenju naše dve najbolje utakmice ove sezone. CZV je za sve naše dosadašnje protivnike, GSW lično, sa svim svojim manama. Sa par ubačenih trojki iz otvorenih šuteva u prvoj utakmici, i ona bi otišla u egal. Egal u dve utakmice u 3 dana sa CZV, je naše najveće dostignuće ove sezone,barem za sada. Drugu utakmicu smo odigrali sa raspalim Panterom, i Lesorom iz najboljih dana ,tako da smo svakako pokazali nekakav napredak u odnosu na predhodni period . Dokazali smo da bez krštenog skoka,pravog  pleja i svega što pravi plej donosi, da i ako na kraju maja meseca ne umemo da izvedemo aut pod presingom, sa samobaniranim Panterom,Ledejom,Lesorom I Smailagom (...) možemo da odigramo egal sa jednim EL timom, za kojeg kruže priče kako igra ne znam kakvu  vrhunsku odbranu...i da, da sve ovo začinim sa još gluposti.Već koliko danas,produžio bih ugovor sa Lesorom. Bez obzira na sve, pa i takmičenje koje ćemo igrati na jesen. Plej i trojka in,Aleksa naravno aut. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mfmilan said:

 gde bi nam kraj bio...

 

U trecoj utakmici 😁 

 

Na stranu sto je lik teska dijabola i rupa u odbrani, juce je drzao vas tim uprkos glupostima koje je pravio. Uvek je na ofanzivnom skoku i sprecava brzu igru protivnika, juce nije imao ko da ga cuva, jednom se nasao sa Lazarevicem jednom sa Lazicem i jednom sa Davidovcem. Kuzmic je na klupi bio vecinu vremena i to je Lesor bas lepo eksploatisao. U prvom pol je bukvalno uneo Luku u kos i zakucao. 

 

Po meni ono sto je vas glavni problem je blasfemija je reci al.. pitanje za gospodina trenera zasto mu vecina igraca izgleda losija nego na pocetku sezone? Dangubic, Zagorac, Trifunovic, Smajlagic, Kuruc, jedini kod kojih se vidi neki napredak su Avramovic (ne znam jel on uvek imao onaj niski krosover ili je to skoro ubacio) i Koprivica. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uini said:

 

po meni je bolja odluka to uraditi na 10sec do kraja nego na 2-3sec do kraja. 

ako uhvatiš loptu, možeš da napraviš nešto za 7 sekundi, pa čak i faul da iznudiš ako ništa bolje.

 

Ništa što je Željko uradio juče u poslednjih 10 sekundi nema logike. Ali apsolutno ništa. Što je u suprotnosti u odnosu na to koliko je ekipa bila spremna i kako je odgovorila na terenu na Zvezdino EL izdanje.

 

1. Odluka da Lessort promaši bacanje na 10 sekundi pre kraja je krajnje čudna, što kaže Del Piero ne znam da li sam to video skoro. Naročito jer to činiš protiv KKCZ, koja je u napadu pre tog šromašila bacanje i koja generalno kuburi sa vezivanjem bacanja cele sezone. Hajde da je sa druge strane Bili Beron, nego Kalina koji je i sinoć promašio dva bacanja, Džoni koji je u finišu promašio jedno.. Pritom, ekipa koja juri -3, uglavnom na kraju i dođe do situacije da uputi taj šut. Sve i da je KKP uhvatio loptu (što uopšte nije neka ogromna verovatnoća), opet treba dati koš sa tri teška centra na parketu, odbraniti naredni napad..

 

2. Ukoliko si već odlučio da promašiš bacanje, zar nije bolje da imaš faktor iznenađenja? Bukvalno je cela hala shvatila šta je plan, jer je Željko telefonirao -- ubacio čovek Koprivicu i Smailagića. Ja sam odmah rekao -- ovaj će ladno da promašuje drugo na 10 sek do kraja. 

 

3. Ubacivanje Koprivice, koji je u tom momentu prvi put kročio na teren? Šta se očekivalo od njega, da uhvati loptu na 10 sekundi do kraja -- a veća je verovatnoća, sa reputacijom koju (ne)ima, da popije faul u napadu -- i da je posloži u koš? Da ode na bacanja nakon off skoka, sa svojih 50% sa FT linije. Zašto ne Leday na parketu umesto njega, nije mi jasno.

 

4. Ista ta petorka, sa tri teška centra, brani Zvezdin poslednji, ključni napad. I to nakon onog namernog faula. Ja sam ubeđen da bi na kraju i KKP popio namernu, da su ti centri stigli da naprave faul. Lessort je već na prijemu bio 2 metra iza Kaline, Balša i Smailagić istrčali da prave off zamku.. totalno rasulo. Očekivala se čvrsta odbrana, na ivici 5 sekundi, gde prvih par sekundi pokušavaš da ukradeš loptu, a onda praviš faul.

 

Sve u svemu, ništa dobro po KKP nije proizašlo iz tih odluka -- pa nije čak bilo ni na ivici da bude dobro. Dešavaju se brainfartovi svima. Meni je i dalje nejasno da je Real zaista ozbiljan branio napad Efesa, gde bi u najbolje slučaju nakon promašaja imali 3 sekunde za realizaciju -- i to od svog koša. Setimo se i Saše Obradovića protiv Budućnosti, kad je beše branio poslednji napad na 25 sekundi do kraja i minusom na semaforu. Ili Željka u Podgorici koji baca neki alejup na Lessorta iako je bilo dovoljno vreme da se izvede šut.  

Edited by medobrundo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo, meni uopste nije sumanut taj potez sa namernim promasajem na 10sec

 

eto, neka je u best case scenariju lessort ubacio oba, partizan na - 1, pravi faul na zvezdinom igracu, koji npr promasuje jedno bacanje ;

 

ostaje 8-9 sekundi da se lopta prenese od svog kosa i uputi sut za tri ili za produzetke, jer tajm auta nema 

 

dakle, legitimno (i slabo izvesno) je i jedno i drugo, nije kao da postoji ocigledno bolja opcija, cak i kada se gleda najbolji slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolja moguća odluka da se maši slobodno u situaciji kada nemaš tajmaut je situacija koja je bila sinoć kad je Lesor izvodio, jer imaš 3 visoka igrača u reketu.
Svaka druga kasnije em gubiš vreme dok prevedeš loptu, em bi imao 2 vs 3 na skoku.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto su svi sigurni da je Zeljko namerno hteo da se promasi bacanje? Lesor je prosecan izvodjac bacanja, iako u seriji sutira odlicno, ipak je to lik koji drzi negativan rekord u EC po broju promasaja sa penala. Meni se cini da je Zeljko ubacio Koprivicu da pokusa da uhvati skok ako Lesor promasi, a ovo sto je ovaj uradio je bilo na svoju ruku. 

 

Jel Tristan ima u ugovoru da mora da bude u 12? Koliko god da je los Dangubic bio u toku sezone, ipak je to igrac koji ima brdo ovakvih meceva iza sebe i koji bi mozda mogao nesto da pruzi, makar da izmori Voltersa ili Ivanovica na prenosu. Tristan ne dobija minute, a da li gledao mec u civilu ili u dresu, nema razlike. Kuruc je pretpostavljam otpisan, pa za njega necu ni da pitam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ne znam sto su svi sigurni da je Zeljko namerno hteo da se promasi bacanje?


Koliko se sećam potvrdio je na konferenciji da su se to dogovorili, ali ne na način na koji je Lesor to učinio.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ceniš da će neko drugi opušteno da skupi index 28 pa da mu ne smeta?

Ma znam, ja sam obično taj koji podržava igrače/Željka. Problem ovde je što se skupilo nekoliko problematičnih igrača na gomilu pa onda njihova sinergija to multiplicira. Činjenica je da na tržištu nema mnogo boljih igrača od Lesora, tako da i nije da imamo nekog velikog izbora.

 

Nama je više potrebno da se uspostavi neki sistem, pa bi i u tom sistemu i ti igrači izgledali drugačije. Ja pre svega to očekujem od Željka sledeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

Igraci Zvezde su gospoda koja su pomogla nasima da budu bezbedni sinoc nakon zavrsetka meca, podmetnuvsi se izmedju govana i nasih igraca.

 

Silno zelim da nasa bagra to shvati do srede i da ni na koji nacin ne prave probleme kosarkasima Zvezde, pokusavajuci na taj nacin da se revansiraju bagri od sinoc.

 

Ali znam koliko su moje zelje utemeljene u realnosti...

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mfmilan said:

Evo pokazne vežbe da ipak nije do Željka (bar ne sve). Koja gomila gluposti...

 

 

A komšijski navijači opet pokazuju šta su.

 

Navijaci su navijaci a stoka je stoka.

Zeljko je sam birao te igrace.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Alex_Serbia said:

Igraci Zvezde su gospoda koja su pomogla nasima da budu bezbedni sinoc nakon zavrsetka meca, podmetnuvsi se izmedju govana i nasih igraca.

 

Silno zelim da nasa bagra to shvati do srede i da ni na koji nacin ne prave probleme kosarkasima Zvezde, pokusavajuci na taj nacin da se revansiraju bagri od sinoc.

 

Ali znam koliko su moje zelje utemeljene u realnosti...

Kad bi to tako bilo, znacilo bi da zivimo u normalnoj zemlji. Ali svi znamo da se to nece desiti, da ce biti svega samo ne gospodskih manira. Ko god pravi podelu mi smo ovakvi a oni onakvi i sam je deo tog folklora. 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...