Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

On 2/19/2022 at 2:45 PM, uini said:

 

nisi otpratio prvu tekmu protiv rashkovih demona. pefi je istakao emvipi kandidaturu, koja će kulminirati presudnom tricom u finalu, krajem prvog poluvremena, jer sve pefijeve trice su venac na protivnikov grob.

uini, uini baba Vango :classic_smile:

 

 

 

 

 

 

 

Pefi primi loptu na trojci a mi bježimo od njega kao da igramo izmedju dvije vatre

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

EL vs EC tim, i to je to, čestitke komšijama. Nisam uopšte razočaran, očekivao sam laku pobedu CZV. 

 

Sledeći derbi će nam dati mnogo odgovora. Vrhunski se namestilo da bude na rođendan vrhovne kukavice sa Andrićevog venca, videćemo ko i kakav poklon će mu spakovati

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ChrisJudd said:

Jedino dobro u svemu ovome je da oni sad misle da su bolji više nego što zaista jesu. I da ne zaboravim najbolji momenat na tribinama kada Brigate i Ultras dižu transparent da je Željko državni projekat.

Druze, kako si zakljucio da oni sada misle da su bolji vise nego sto zaista jesu? Kako se inace to zakljucuje, ko vrsi ta poredjenja i mjerenja? Sta, dodje odredjen broj njih i odluce koliko ce misliti da su dobri ili cisto ti procitas 10 komentara likova koji jednom sedmicno odgledaju basket pa na osnovu njihovih laickih komentara donosis zakljucke?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Veoma ste neizbalansirana ekipa, nema plana B. Kurucs je sinoć bio dosta dobar, jedan od retkih koji ima 2-way potencijal. Protiv čvrstih i metodičnih ekipa kao što je KKCZ o-ruk pristup ne prolazi. Ledey me je dosta razočarao, očekivao sam da ćemo želeti da ugasimo Puntera po svaku cenu ali Ledey bi morao da ubedljivo dobije svoj match up a već drugi derbi za redom je to vrlo slabo. Ne znam što Željko nije probao malo Tristana, ne bi ništa falilo. Partizanu treba plejmejker koji može sve ovo da poveže malo, neki iskusan floor general koji ne mora biti neki napadač. Tu je osnov problema. Osim toga, lider tima je Punter koji kad ne postiže poene nema drugog načina da pomogne timu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ChrisJudd said:

Jedino dobro u svemu ovome je da oni sad misle da su bolji više nego što zaista jesu. 

 

Nema sta genijalan plan. Trebaili ste da nas pustite da vas ocukamo 42 razlike to bi nas onda bas bacilo samoobmanu. 

 

 

Elem jedno pitanje, da nije Zeljko Obradovic da je Canak sa istim igracima sa istom igrom da li bi ga terali sa klupe?  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Veoma ste neizbalansirana ekipa, nema plana B. Kurucs je sinoć bio dosta dobar, jedan od retkih koji ima 2-way potencijal. Protiv čvrstih i metodičnih ekipa kao što je KKCZ o-ruk pristup ne prolazi. Ledey me je dosta razočarao, očekivao sam da ćemo želeti da ugasimo Puntera po svaku cenu ali Ledey bi morao da ubedljivo dobije svoj match up a već drugi derbi za redom je to vrlo slabo. Ne znam što Željko nije probao malo Tristana, ne bi ništa falilo. Partizanu treba plejmejker koji može sve ovo da poveže malo, neki iskusan floor general koji ne mora biti neki napadač. Tu je osnov problema. Osim toga, lider tima je Punter koji kad ne postiže poene nema drugog načina da pomogne timu. 

 

Partizanu bi Pefi bio 3x korisniji nego sto je nama, uprkos svim ociglednim manama uzrokovanim godinama koje ima. A kamoli neki ozbiljniji plej. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

Elem jedno pitanje, da nije Zeljko Obradovic da je Canak sa istim igracima sa istom igrom da li bi ga terali sa klupe?  

Ko bre terao

Na sta ti mi licimo

Nismo mi ko neki

Samo podrska

Spoiler

Da nije zoc mislim da bi vec bila potpisana i overena peticija za vesenja na terazijama

 

Edited by ranzo
  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Veoma ste neizbalansirana ekipa, nema plana B. Kurucs je sinoć bio dosta dobar, jedan od retkih koji ima 2-way potencijal. Protiv čvrstih i metodičnih ekipa kao što je KKCZ o-ruk pristup ne prolazi. Ledey me je dosta razočarao, očekivao sam da ćemo želeti da ugasimo Puntera po svaku cenu ali Ledey bi morao da ubedljivo dobije svoj match up a već drugi derbi za redom je to vrlo slabo. Ne znam što Željko nije probao malo Tristana, ne bi ništa falilo. Partizanu treba plejmejker koji može sve ovo da poveže malo, neki iskusan floor general koji ne mora biti neki napadač. Tu je osnov problema. Osim toga, lider tima je Punter koji kad ne postiže poene nema drugog načina da pomogne timu. 

E da, ovo mi je palo na pamet. Deda vec drugi put opusteno resava Ledaya. Bez zelje da umanjim njegove kvalitete, ali taj matchup bi teoretski trebalo ozbiljno da kapitalizujemo...

Link to comment
Share on other sites

Bas sam razocaran. Bio sam u hali na svim Partizanovim utakmicama. Sve se svodi na gomilu stranih preplacenika koji ne osecaju bilo kakvu pripadnost klubu niti se bore za grb koji nose. Katastrofalna selekcija. Dovodi se ko zna koji po redu prospekt na centru a na drugoj strani od Pantera trazis da sve radi na bekovskim pozicijama jer su ostali nesposobni da organizuju bilo sta. Od 12 igraca jedino su 2 sposobna da igraju odbranu na najvisem nivou( Dangubic i Kuruc). Pretanko.

Ovo ne menja cinjenicu da je Obradovic najveci trener plus veliki gospodin sto je po ko zna koji put dokazao i na dodeli medalja, ali da je dosta omanuo, jeste. I to mora da se prizna.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivan poraz, ali prikazana igra je jos losija od ocekivane.

 

Uzasno branimo sut za 3 poena cele sezone, nijednu smislenu akciju nemamo, igra se sve na silu, na idividualni kvalitet..

 

Avramovic mi se ne svidja jer nije plej, ne moze da organizuje nista, a nije ni dvojka jer ne moze da zatrpa protivnika skoro pa nikad. Kombo sa dosta mana koji bljesne tu i tamo sa ponekom ukradenom loptom ili prodorom, ili napravi neku glupost 😄

 

Jbg, ja sam od pocetka sezone za to da se najvise forsira Madar na jedinici jer je jedini plej u ekipi i po mom misljenju jedini ima potencijal da bude adekvatan na toj poziciji. Jasno je da ce da gresi i da ga treba istrpeti, ali kod njega makar vidim svetlo na kraju tunela. Sad je zbog broja stranaca i Zeljkovih zamisli otpao ali do kraja sezone on bi morao da ima najvise minuta na kecu ako mislimo nesto da napravimo.

 

Koliko god da sam razocaran jer nema vidljivog napredka u igri, i dalje sam optimista jer je Zeljko Obradovic zasluzio poverenje. Bice bolje, idemo dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

EL vs EC tim, i to je to, čestitke komšijama. Nisam uopšte razočaran, očekivao sam laku pobedu CZV. 

 

Sledeći derbi će nam dati mnogo odgovora. Vrhunski se namestilo da bude na rođendan vrhovne kukavice sa Andrićevog venca, videćemo ko i kakav poklon će mu spakovati

nije bas da je tako.. vi sad 15 dana nemate nista.. zvezda ce imati 3 el utakmice u 6 dana pre vase, a partizan ce biti cetvrta u osam dana..

long story short, ako to ne dobijete onda neki treba dobro da se zamisle, da ne kazem nesto drugo..:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, n4l1m said:

avramovic je u acb-u, koja je druga najjaca liga u evropi posle el, imao preko 16 poena u proseku(36 utakmica)..

Lepo to zvuci, ali u realnosti je malo drugacije. Endesa je liga u kojoj se igra veoma brzo, atraktivno, na puno poseda i na puno poena. Imao je veliki usage u ekipi koja se borila za opstanak i nije neko cudo sto je nakupio 16 ppg (ne da mi se sad da proveravam procente). Evo vidimo sta sad radi Musa koji je naravno puno bolji igrac, ali cesto ima neke nerealne brojke. Pritom Avramovic je u Spaniji prvo bio u Unikahi i oni su brze bolje videli da su se zajebali pa su ga poslali u Estudiantes gde je imao tih 16 ppg. Jednostavno momak je najbolji za neku neobaveznu kosarku bez puno pritiska i ambicija.

Ja sam na pocetku sezone bio sokiran kako Avramovic izgleda. Krade lopte na prenosu, baca se po parketu, a u napadu ciglari. To je potpuna suprotnost od svega sto je on igrao u karijeri, pocev od Borca preko Varezea i Estudiantesa, pa i u reprezentaciji u onim prozorima. Svuda je bio solidno talentovan kombo strelac sa velikim usageom rateom, a ovde se pretvorio u nekog defanzivnog vojnika. Ne znam da li je Zeljko malo pao na tu cacansku pricu, ali iskreno mi nije jasno sta pokusava sa Avramovicem. On ne moze da igra ovo sto on trazi od njega, niti ima taj skillset niti bbaliq. Ako ga vec imas u ekipi daj mu vecu slobodu u napadu pa mozda i uhvati neki ritam, ovako glumi nesto sto nije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Hopium mode on:

 

Zoc je dosta dugo eksperimentisao i isprobavao kojekakve varijante jer je potpuno novi trener sa potpuno novim timom. Trebalo mu je vremena da skonta sta od kog igraca moze da ocekuje/dobije i kako da podeli uloge.

Trenutno smo u fazi kad su uloge manje vise jasnije podeljene (minus povreda Smajlija), i shodno tome krece da se trenira drugacije.

Ocekujem da mnogo ozbiljnije izgledamo do sredine aprila.

 

Hopium mode off.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, n4l1m said:

nije bas da je tako.. vi sad 15 dana nemate nista.. zvezda ce imati 3 el utakmice u 6 dana pre vase, a partizan ce biti cetvrta u osam dana..

long story short, ako to ne dobijete onda neki treba dobro da se zamisle, da ne kazem nesto drugo..:default_coffee:

Da ali oni nece imati igrace na treninzima, jer ce im 3/4 biti po raznim reprezentacijama.Dakle bice specificna utakmica, koja ni za jedne ni za druge nece doci u normalnim okolnostima, tako da zakljucke ipak treba odloziti za posle tog derbija

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Da ali oni nece imati igrace na treninzima, jer ce im 3/4 biti po raznim reprezentacijama.Dakle bice specificna utakmica, koja ni za jedne ni za druge nece doci u normalnim okolnostima, tako da zakljucke ipak treba odloziti za posle tog derbija

falice oni sto se inace ubise od minutaze u partizanu.. u svakom slucaju i pored toga, opet ce imati nekoliko dana da se iskljucivo pripremaju samo za tu utakmicu..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, n4l1m said:

nije bas da je tako.. vi sad 15 dana nemate nista.. zvezda ce imati 3 el utakmice u 6 dana pre vase, a partizan ce biti cetvrta u osam dana..

long story short, ako to ne dobijete onda neki treba dobro da se zamisle, da ne kazem nesto drugo..:default_coffee:

 

Long story short - mogu li da zamolim poznate trolove da me ne kvoutuju?

 

edit: kao da ne zna da nam od celog tima ostaju tipa 3 igrača u BGu, ostali će da se raspu po reprezentacijama...

Edited by Dzep
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...