Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

9 minutes ago, djole said:

Ispoštovao nas Efes realno, ali sve u nekim granicama normale.

 

Meni je bio ružan potez Petruševa koji je baš očigledno pustio Novicu da da koš. Još ti kao klinac koji se juče ispileo radiš to matorom čoveku. Najviše ćeš ga ispoštovati ako odigraš maksimalno.

Nije ružno, baš je bilo ok jer Novica više nije aktivan košarkaš a lepo je bilo da na oproštaju uradi ono što je radio celu karijeru. Šta je trebalo, da mu zalepi bananu ili da prže odbranu da ni ne pogleda koš? Tih par minuta je bilo potpuno revijalno i on se sasvim uklopio u to.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

    Odgledao ponovo...gotovo sve su rekli Arsenije, Safvet i Rade.

Detalj na kraju kada ekipa pozdravni krug čini a Mur drži loptu za uspomenu ispod miske odslikava onaj ne primarni ali bitan smisao utakmice da ova nova mlada ekipa osjeti sta znaci igrati pred nasom publikom i za njih.

I da nadji O'stoja način da Tepu dovedes u klub, makar na kraj klupe, moramo spremati naslednike...vise je nego očigledno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juče toliko svega!

Prvo vest o Dudinoj smrti, pa i oproštaj na samoj tekmi, gde, eto slučajnosti, igraju ekipe koje je Duda vodio prve i poslednje u karijeri.


A onda ono što je bilo ili je bar trebalo da bude glavna tema večeri, Novičin oproštaj. 
Meni je ovo bila pravo oproštajno veče. Ne volim one revijalne utakmice, kao bivši protiv sadašnjih, blabla, tralala. Došao ti prvak Evrope, puno dragih bivših igrača, Dule, Danilović...
Zatim prva utakmica kod kuće pred publikom, još od Mege, čini mi se, pre godinu i po dana.  Ovo je praktično bilo i predstavljanje nove ekipe, Željka... Toliko emocija.
Novica održao govor baš onakav kakav se od njega i očekivao, poveo navijanje. Bez previše patetike, a opet lepo, potaman.

 

A onda kad čujem kako se peva Vesni, siluje Zvezda i sl, pomislim kako jedva čekam opet neku Megu ili "manju" ekipu, gde ću doći u halu, sesti, otpevati himnu, pogledati tekmu i otpevati još par pesama, koje će povesti random likovi i otići kući zadovoljan.
Mislim, nisam više klinac, ne loži me to navijanje u toj meri, ali kroz tu pesmu ili aplauz i ono "ajdeeeee" se oseti i koliko publika prati utakmicu i kakva je konekcija između ekipe i navijača. I sad se osećam kao da mi neko to otima, nekako se poistovećujem sa tim kriminalcima jer eto kao navijam. Pa mi onda čak i bude drago kad se dese neke ovakve ružne stvari nakon čega se desi otpor "normalnih", kad je kriminalcima ostatak hale odgovorio.
I ne samo u hali, već i na ulici, ne znam, oduševi me kad neko vidi nekog kako je bacio papirić, pa ga opomene. Kao vau, bravo. Jebote, kakvo smo društvo postali.

Ti kriminalci ne znaju da otpevaju jednu dužu pesmu, osim nekog pukog skandiranja ili nekog vređanja. Mislim, sve jasno, to je taj vokabular i njegova veličina.
Za tih par minuta kad su pravi navijači preuzeli navijanje otpevane su 3, 4 pesme koje možda i donose najviše energije, a kojih se ovi mamlazi ne bi setili za 3 utakmice.

Na kraju, i sama situacija sa koronom mi je dodatno donela neko uznemirenje ili kako već da kažem. Da l' ići, ne ići... Na kraju mi je drago što sam bio i sve u svemu prelepo veče.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

  

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Publika...proteći će još mnogo kanalizacije Arenom dok na beznačajnu meru ne budu svedeni oni koji na ovakvom događaju pevaju o Čović Vesni i silovanju Zvezde, zvižde na predstavljanju prvaku Evrope koji je došao da uveliča oproštaj igračke legende, iskoriste i ovu priliku da naprave frku i tako dalje.

 

 

25 minutes ago, uvrnuto said:

A onda kad čujem kako se peva Vesni, siluje Zvezda i sl, pomislim kako jedva čekam opet neku Megu ili "manju" ekipu, gde ću doći u halu, sesti, otpevati himnu, pogledati tekmu i otpevati još par pesama, koje će povesti random likovi i otići kući zadovoljan.

 

Ima nade dok ima ljudi koji ovako razmisljaju, i nemaju problem to i da kazu. 👍

 

Nisam hteo da to pominjem ja, ali to mi je jedini ruzan detalj od sinoc.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

moram da kažem da mi se svidža da gledam ovosezonski partizan u odnosu na ovih par pripremnih tekmi

 

jako daleko od okrvavljenijeh kolena, puno mogućnosti za versatile i twisted 5orke, gde svi prangijaju iako realno niko osim puntera nije sigurica prangijator

fali mnogo toga, da se ne lažemo ali je u pitanju moderna košarka sa mnogo opcija u odnosu na protivnika prekoputa (zato je i moderna ako već ne možeš do savršenstva da furaš jedan fazon)

 

gledaću partizan u eurocupu i o jačim aba tekmama bez problema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

moram da kazem da je sramota da niko od nas komsija, cak ni vini, nije pohvalio ovaj dogadjaj i odao pocast jednom velikom igracu i majstoru ove prelepe igre. 

novica je neko koga se secam kad sam poceo da pratim kosarku i jedan od onih zbog kojih je zavolis.

kao da je juce bilo, dule ga ubacio u vatru i onda golobradi novica pruza ono sto svaki navijac zeli. skok u napadu, trojka, hasl, borba, napaljenost, njegovi potezi razbijaju pionir. iz aviona se videlo da se radja zvezda. 

mnogo sam vam zavideo, jednostavno bio je sve ono zbog cega se voli kosarka. to mi sad imamo u kalini. 

imao je on jos mnogo mnogo toga da kaze u kraijeri i da osvoji joj dosta trofeja, ali ta povreda ga je unistila, to posle nije bio isti igrac. nije njega dzabe uzeo najtrofejniji klub u evropi. 

steta, tek je trebao da kida i uzme par el. 

 

i na stranu sve to na terenu, novica je pre svega dobar covek, uvek posten i fer na terenu, primer sportiste. rival iz koga izbija partizanstina, koga moras da postujes, i koga je najsladje pobediti.

voleo sam ga i volecu ga uvek, i hvala ti novice za usadjenu ljubav prema kosarci i za sve sto si joj pruzio!

 

moram da editeujem. sve sto kosarka moze da ponudi. klinac koji radi sve. roling, skok, blokada, trojka preko ruke, borba, napaljenost, odbrana. pa sve to na ripit i ripit. jede teren i loptu.

tesio sam se jer su pricali da je kao dete navijao za nas. to mi je bila jedina uteha. :classic_biggrin:

bukvalno je razbijao pionir, bio je vec tad strasan, ali strasan igrac.

igrac koji se radja jednom u 100 godina. 

a na sve to ortak iz kraja, sasvim obican, po njemu vidis da je dobar ko lebac, emotivac. 

i otisao je valjda bas sezonu pred vas f4, jel tako? da je ostao... sta ti je zivot i sudbina...

 

lepo ste ga ispratili, puna arena i zasluzio je.

novice ostani bas onakav kakav jesi i hvala!

 

 

 

 

Edited by ИEsA IlIC
  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ИEsA IlIC said:

moram da kazem da je sramota da niko od nas komsija, cak ni vini, nije pohvalio ovaj dogadjaj i odao pocast jednom velikom igracu i majstoru ove prelepe igre. 

 

nisi pažljivo pratio, bacili su ritopek neki zvezdaši.

 

meni lično je nowitza uvek bio za rispekt, zato ga često kucam u dirk nowitzki fazonu, iako po skillu nisu ni slični.

međutim, ova činjenica da je duda umro, iako je mator čovek i sve pa nije tragedija 1/1, me je malo poremetila u percepciji i nisam mogao da se fokusiram na sve druge stvari, tako i novicu.

 

gledao sam juče 500 dudinih videoa i tu partizanovu tekmu za novicu protiv prvaka evrope. sve okej, život ima smisla  ( :

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites

Napravio sam kombinovani rapsored, ako ne bude neki odlaganja.

 

Uglavnom, imamo 5 nekih ciklusa utakmica, koje su u zgusnutom rasporedu, i to:

  • 11 utakmica od 4. kola ABA/1. kola EC do reprezentativne dvonedeljne pauze,
  • 7 utakmica od repr. pauze do zimskih praznika,
  • 11 utakmica od zimskih praznika do druge reprezentativne pauze,
  • KRK
  • 11 utakmica od KRK do kraja ligaskog dela ABA/EC.

Bojama sam pokusao da predstavim tezine tih utakmica, neki rani power ranking.

 

Uglavnom, utisak je da od kupa krece bas zajebano i da ce biti izazov igrati paralelno 2 plejofa sa sampionskim ambicijama.

Kljuc je biti u 2 u ABA i u 2 u grupi u EC.

 

@Zadar

 

@Split

 

Derby

 

@Cibona
@Hamburg
Krka

Turk Telekom
@Borac
Huventud
FMP
@Andora
@Zvezda
Lietkebelis
Buducnost

 


@Igokea
@Metropolitans
Cedevita

Slask
@Mornar
@Lokomotiv

Mega

 

Zadar

 

Split
Trento
@Derby
Hamburg
Cibona

@Turk Telekom
@Krka
@Huventud
Borac
Andora
@FMP

 


KRK

 

Zvezda
@Lietkabelis
@Buducnost
Metropolitans
Igokea
@Slask

@Cedevita
Lokomotiv

Mornar
@Trento
Mega

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...