Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

4 minutes ago, realno *w said:

Baš fina tekma. Evo Žoc kaže da nije zadovoljan odbranom, iako mislim da smo lagano mogli da ih držimo na 65 poena da nam je trebalo.

 

Dobra izjava, iako je naravno sam ubacio petorku koja je privela kraju ovo izuzetno ugodno vece.

 

Jedino mi krivo to nazadovanje Glasa. Od momka koji komotno vuce ceo tim na gostovanju 1 Lokomotovi, do sanse na kasicicu i nesigurnosti na lopti.

Link to comment
Share on other sites

Czv, Bud, Met - na ove 3 utakmice je delovalo da brze preuzimamo, da je fokus u odbrani dosta bolji, da se mnogo tecnije i brze trci (sto rece kolega, bolji rad nogu).

 

Frutabelis je tu bas ispao anomalija/kiks, najvise zbog malo vremena za pripremu.

 

Komentator je lepo primetio sinoc, cim Zeks ima malko vise vremena da spremi neki mec (makar puna 2 dana, prim aut), mi se tu obicno pitamo na terenu. Tako bi bilo cak i u Badaloni, da nije krenuo onaj Pantericin proliv performans.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ne sam Safete said:

yammadar yammadar, partizane yammadar

spacer.png

 

Ovo sam komentarisao na live temi.  Na samo nekoliko sekundi do kraja Panter uzima loptu, deluje da će da rešava 1 na 1, a sa leve strane ide flare za Madara.

 

Svakako da jedan blok nije ništa posebno, niti je čudno da ekipa ima plan za te situacije, ali je opet lepo videti dobru realizaciju i da ne postoji panika u toj situaciji.

 

I da, ovo je još jedan primer koliko je teško pričati o Panterovom uticaju na ekipu samo kroz statse. Čovek kad uzme loptu na 8 metara od koša i samo pogleda ka istom, protivničke odbrane se nameštaju za njega i tu ceć u startu ostali imaju veći prostor za manevar.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Lepa prectava sinoc, mogao bi covek lako da se navikne 😄

 

Elem, malo sam kalkulisao prema trenutnom stanju na tabeli i nekim realnim raspletima, sta nas ceka u zavrsnici EC.

1/8 f: ULM kod kuce, ne bi smelo da bude problema

1/4 f: nagazna mina - jedna od sledecih ekipa: Cedevita, Buducnost, Virtus. Srecom kod kuce, ali svejedno bas opak duel ce biti. Po trenutnoj formi Cedelimpija deluje najopasnije, ali to ce se mozda promeniti. Ne bih bas voleo da to bude Virtus, ako moze da se bira 🙂

1/2 f: najverovatnije Gran Kanarija. Sto i ne bi bilo tako strasno da nemaju pobedu vise od nas i verovatno ce biti domacini. Ali nije utakmica koja ne moze da se dobije uz adekvatnu pripremu. 

f: ako sve bude po ocekivanom, pobednik duela Huventud - Valensija, u gostima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače, jako lepa atmosfera juče, ali naravno da su za to igrači zaslužni. Skoro svaki igrač je imao sekvencu u kojoj je nosio ekipu pa su tako i dobijali porcije aplauza. A možda je Trifa i najviše aplauza dobio. 😄

A najjače mi je kad neki igrač izlazi, dolazi do Željka, i dok mu on nešto priča publika se utiša ko da sluša Željkove savete i onda kako završi tako kreće aplauz. 😄

Aleksa kako je krenuo da divlja pomislio sam da će nas skupo koštati derbi, ali je dobar bio na kraju.
Glas kao da je dobio naređenje da ne šuta i 3, 4 puta je izbacio fine pasove i dobio je pohvale od Željka. 

Poslednjih minut, dva ne računam generalno, baš je bila laganica i dosta grešaka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Elem, polako možemo da počnemo sa kalkulacijama. Mada, one su dosta teške, pošto je u drugoj grupi ludnica.

 

Što se nas tiče, treba nam jedna pobeda u zadnja dva kola, da obezbedimo drugo mesto. A zaista mislim da treba da dobijemo obe i poravimo ovih očajnih 2-5 u gostima.

 

Što se druge grupe tiče, ne bih se bunio da Kanarija ostane prva. I imaju velike šanse to, pošto imaju 2-0 sa Valensijom. 

Valensija jedino da dobije sve tri, a GC da izgubi od Virtusa, to onda je GC druga.

 

@Marvin haha u isto vreme kalkulacije...

 

E sad pitanje: ako Virtus bude četvrti i izbaci u 1/4finalu Huventuda, da li preuzima prednost domaćeg terena?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Racunao sam da GC gubi bar jednu do kraja, ali ne mora da znaci, mogu lako i oni da budu prvi.

 

Sto se tice prednosti domaceg terena, koliko ja ovo razumem, ne preuzima se:

 

Quote

The higher-ranked regular season team in each matchup enjoys home-court advantage

 

edit: pitanje je sta tacno znaci higher-ranked u situaciji kada su ekipe bile na istoj poziciji a nemaju isti broj odigranih tekmi. Onda jedino ima smisla % pobeda, bas sam pisao o tome na EC temi.

 

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...