Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

3 hours ago, mfmilan said:

Ma znam, ja sam obično taj koji podržava igrače/Željka. Problem ovde je što se skupilo nekoliko problematičnih igrača na gomilu pa onda njihova sinergija to multiplicira. Činjenica je da na tržištu nema mnogo boljih igrača od Lesora, tako da i nije da imamo nekog velikog izbora.

 

Nama je više potrebno da se uspostavi neki sistem, pa bi i u tom sistemu i ti igrači izgledali drugačije. Ja pre svega to očekujem od Željka sledeće sezone.

Tako nekako. Naš problem s njim je što je došao u poziciju da maltene bude glavni igrač pa lakše primetimo svaku njegovu glupost, a u suštini to nije njegova krivica, tj. par gluposti ne poništava to što je imao najbolje brojke sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Kada se lomi, lopta je u rukama najboljih igraca (kod nas Lesor, Ledej, Kevin) i onda je statisticki najverovatnije da ce, ukoliko se zasere, to biti od strane nekog od njih.

 

Sinoc sam odlepio na svu trojicu, a objektivno su nas ML i u 4/4 ZL drzali u igri, uz Aleksu i Dalasa. Panter je objektivno bio neprimetan i bolje smo izgledali bez njega sinoc.

Link to comment
Share on other sites

To je ustvari najveći Željkov poraz, što mu ekipa najgore izgleda sa Panterom na terenu. Panter jeste najbolji igrač ove ekipe ali to nije razlog da ostala četvorica statiraju u kukuruzu kad god on ima loptu u rukama. Njega najčešće udvajaju sve ekipe a mi nijednom iz toga nismo napravili višak na terenu cijele sezone. I nastaviće da ga udvajaju sve dok se to ne promijeni.

Prosječan ABA treber bi to riješio za mjesec dana ali ne i Željko. Samo ovu korekciju u igri da smo napravili sad bi vjerovatno već bili u Evroligi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Veliko je pitanje ne kako, vec zasto to Zeljko nije korigovao. Znanja i ideja kako to eksploatisati sigurno ima na pretek.

 

A njegove izjave od sinoc da smo igrali izvanredno i da je jako zadovoljan...ne znam, paranoik u meni zaista sve vise misli da nas covek malko zajebava sa namerom.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Son_of_a_gun said:

To je ustvari najveći Željkov poraz, što mu ekipa najgore izgleda sa Panterom na terenu. Panter jeste najbolji igrač ove ekipe ali to nije razlog da ostala četvorica statiraju u kukuruzu kad god on ima loptu u rukama. Njega najčešće udvajaju sve ekipe a mi nijednom iz toga nismo napravili višak na terenu cijele sezone. I nastaviće da ga udvajaju sve dok se to ne promijeni.

Prosječan ABA treber bi to riješio za mjesec dana ali ne i Željko. Samo ovu korekciju u igri da smo napravili sad bi vjerovatno već bili u Evroligi.

Ne znam.Mislim da ima dosta i do Pantera.Sto ovaj hoce po svaku cenu da zavrsi sam.Jednostavno mu je takav mentalitet.U Armaniju je imao dosta kval igrace pa nisu smeli toliko da ga udvajaju pa je njegov scoring dosao do izrazaja.U fazonu kao covek iz senke natrpace svakog ali ako mu das kljuceve tima nije dobro...

 

My 5 cents.

Link to comment
Share on other sites

Nikakvi centi, nikakve analize. Ovo je sve bolno ocigledno od prvog dana. Ne moze se sa timskim IQ-om od 26 igrati profi kosarka. Ne moze. 

 

Ima tu svasta na koncepcijskom planu da se kritikuje, dosta pitanja o plejbuku da se postavi, ali kinda beats the purpose. Kljucni propusti (da ne kazem neshvatljivi brejnfartovi) su napravljeni pri selekciji i ovo je verovatno najidiotskije spiskanih x miliona u povijesti kosarke na ovim prostorima. Meni je sve bilo jasno kad sam cuo hajlajt onog seminara na startu sezone... Njegova (jos uvek aktivna) filosofija na jednu stranu, ekipa koju je (valjda) selektirao na sasvim desetu. Potpuno neshvatljivo. Tada je delovalo kao stendap, sada je vec rasna tragedija.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Panter jeste najbolji igrač ove ekipe ali to nije razlog da ostala četvorica statiraju u kukuruzu kad god on ima loptu u rukama.

 

Punter je to i kod nas radio. Bukvalno isto. Znaci sjajan 1-1 igrac, ubica sa poludistance, malo slabiji za 3, ali svakako uvek iz driblinga i uz neku izolaciju, ili neki pik. On da prodre i asistira nekom na sut ne ume. Uvek sam zavrsava napade. Tako je i najkorisniji koliko god mozda nekome izgleda drugacije. Resenje je jednostavno manja minutaza. Das mu njegove minute da divlja ali doziras minute.

Link to comment
Share on other sites

Pišu komšije da nema mesta sIkiraciji, dogovorena je zavera za sledeće dve utakmice(sezone), sigurno dobijamo. Opušteno braćo grobosi.

 

Očekujem petu utakmicu i talačku krizu u Pioniru. Nadam se da u klubu razmišljaju kako igračima doturiti hranu i vodu.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, KockoOblo said:

Pišu komšije da nema mesta sIkiraciji, dogovorena je zavera za sledeće dve utakmice(sezone), sigurno dobijamo. Opušteno braćo grobosi.

 

Očekujem petu utakmicu i talačku krizu u Pioniru. Nadam se da u klubu razmišljaju kako igračima doturiti hranu i vodu.

 

Pa valjda mogu ponijeti sa sobom vodu na klupu? 🤨

 

 

 

 

 

 

 

 

😄🙄

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mfmilan said:

Samo pogledaj unazad ove godine vaše dominacije - sa kim god da ste igrali, bilo je sranja. Nije bitan protivnik, ako utakmica bilo šta odlučuje, sranje je sastavni deo vaše igre. I tako će biti dok je tu Dr, zato što on ne zna drugačije.

 

A to da li naše govno smrdi nije tema. (smrdi)

Nisam stigao ranije da ti odgovorim, biću kratak. i bez namere da idem u patkometriju.

Danilović Predrag.

Svako dobro

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2022 at 6:58 AM, Devil In My Pants said:

To sto si ti rekao ne znaci da je tacno. Kakve god zute minute imao N1, porediti sa pinkom, hepijem i informerom se ne moze dovoditi u pitanje

Spoiler

Tacno je da n1 novas (i cela ta ekipa "prozapadnih" medija) ne mogu u isti kos sa nekim pinkom ili hepijem ali da smrde - smrde i to bas da ne upotrebim neku drugu rec... kulturniji su, pristojniji, sigurno i obrazovaniji ali sto se tice neke objektivnosti cao zdravo rekao bog laku noc, kod ovih rezimskih odma vidis odakle dolazi novac a i kod ovih vidis koju politiku guraju i za cije interese rade

 

Ali ubedljivo najljigavije mi je kad dodju u te medije iz nekih drugih medija i onda moraju da se dokazuju ili sta vec i odu u potpuno jednu krajnost, ceeeekaj bre malo, alooo pa ista ta vlast je bila i dok si radio/la na onom mediju pa ti se nesto nisu tad gadili, tad nisu bili tako losi, sad ste odjednom progledali... mislim bas ali bas onako ljigavo

 

Quote

Prevelika ložana bez pokrića

Ovo sam i ja primetio ove sezone

Cak i kad ima pokrica to treba raditi nekako sa stilom i dozirano ono kad te ponese trenutak sve ostalo vodi u preterivanje i teatralnost a stvar bude jos gora kad teren ne pokriva tu tvoju srcanost i "bas mi je stalo"

Da stvar bude zanimljivija rekao bi da stranci u svemu tome i prednjace

 

Vise puta sam rekao svoje misljenje u vezi nasih derbija: dok je na verbalnom nivou - ide u rok sluzbe, sve ok ako ti bas smeta uzmi loptu i je♡i im mamu na terenu utrpaj im 40 koseva ako treba

Znam da se vecina ne slaze ali ja to volim, znaci nek prsti, ne bi voleo ko god da je domacin da cujem skripu patika, rivalstvo treba negovati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bole Tyson said:

Smailagic do ove sezone nije igrao ozbiljnu takmicarsku utakmicu, cak ni u mladjim kategorijama, tako da polivanje govnima po decku je malo degutantno. Podseca me na jos gori tretman Dragana Milosavljevica kad je dosao...

 

Kako je krenuo na prijateljski protiv El ekipa, pa onda sjajan prvi deo sezone do lesora

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Kako smo očajno počeli utakmicu bio sam na pragu da odustanem od gledanja, krenuo da drndam telefon i sporadično bacao pogled. Međutim, malo malo to je počinjalo da liči na nešto, odbrana se zategla, u napadu su se strpljivo tražila bolja rešenja i to je davalo rezultat.

Problem (jedan od) ove ekipe, kao što je više puta konstatovano, je low bbal IQ i neprepoznavanje situacija na terenu. Lesor tu često prednjači. Neretko pravi blokove našim igračima u odbrani koliko se pogubi. Mi smo i pored toga uspeli da dovedemo igru konačno na neki granični EL nivo u jednom delu utakmice te se tu donekle slažem sa forumašem koji je pisao da su nam ovo možda i najbolje utakmice i pored poraza jer igramo protiv evroligaškog tima. Ovaj tim nije fizički hendikepiran u odnosu na CZ koliko se to misli ili koliko izgleda već su navikli da igraju prosto mekanije, lepršavije, za publiku..e onda kad naiđu na tvrdo pogube se..bar je tako bilo u derbiijima u kupu i prvu kod njih. Sad su konačno u ovoj seriji i naši prihvatili taj intezitet odbrane i kriterijum suđenja i krenuli u kost i moram da istaknem da smo imali sekvence stvarno dobre i jake odbrane gde nisu imali ideju šta da rade s loptom. U napadu smo isto par puta vrlo strpljivo čekali da se stvori šansa za pas ka slobodnom igraču iako i dalje ima bespotrebnog carinjenja lopte. CZ igra odličnu odbranu ali nije ni to odbrana bez greške. Često su nam udvajali igrače ispod koša što je automatski ostavljalo prostora da kroz dva pasa lopta stigne do slobodnog igrača, bilo na utrčavanju, bilo na šutu. Simptomatično je da smo najsmislenije u napadu igrali bez Pantera.

 

Zvezda nema vanzemaljce ali ima skup uigranih, iskusnih, defanzivno orijentisanih igrača sa evroligaškim iskustvom koji godinama rade sa istim trenerom. Odlično kreiraju mismečeve, pogotovo za Kalinu koji onda ili završava sam ili stvara višak jer ga udvajamo mada smo i to par puta solidno rešili. Mitrović je igrač koji je prilično inteligentan i sjajno anticipira neke stvari i pronalazi dobra rešenja. Nije lako za jednu sezonu dovesti ekipu, koliki god budžet bio obezbeđen, na nivo da odmah možeš njih da skineš sa trona i zato i dalje verujem da ova ekipa uz solidnu doselekciju na 1 i 3 i neku korekciju ispod može mnogo više.

 

Ne očekujem da sada možemo da okrenemo ovo, eventualno 1 pobeda i to je to.

 

A sad omiljeni deo velikog broja forumaša  - suđenje i atmosfera. Ukratko suđenje je bilo prihvatljivo, u većem delu kriterijum koji je više njima odgovarao, ali smo se konačno prilagodili. Bilo je i dosta grešaka na našu štetu, pa čak i flagrantnih ali ništa što ne može se očekuje u ovakvoj atmosferi. Atmosfera iznad granice dozvoljenog, gađanje igrača čokanjićima i čaišicama za rakiju. Plašim se iskreno dešavanja kod nas. Opširnije u spojleru da ne zamaram one koji ne žele da čitaju.

 

Spoiler

Prvo sam mislio da ništa ne komentarišem. Ja sam se isto nervirao za vreme utakmice jer je bilo dosta grešaka na našu štetu ali kad su se ohladile glave rekoh bilo je prihvatljivo. Prosto suđenje na koje moraš da računaš u gostima i da se izdigneš iznad toga i pobediš. Onda prođem kroz KKCZ temu i vidim naravno prvo avansno kukanje pre utakmice, pa onda i posle "krađa, krađa, krađa...". Fascinantna je ta zaslepljenost gde apsolutno ne vidiš ništa na štetu protivnika već samo greške sudija na svoju štetu. Ja ne znam da li je bilo unazad jedno 100 derbija da se navijači CZ nisu (većinom) žalili na sudije? Kad izgube izgubili su zbog sudija. Kad pobede, pobedili uprkos sudijama. Elem, da bilo je nekih naizlged prestrogo dosuđenih faulova na Panteru ali taj Panter se faulira od trenutka kada krene njegova kretnja da dođe do lopte. Igra se na njemu rukama, nogama, na sve načine se sprečava kretnja. Onda na kraju sudije  možda i dosude faul u trenutku kad ne postoji nikakav kontakt. Branko "kontinualni faul" Lazić je pametan igrač i prilično jak i koliko god umeo da odigra dobru odbranu često se koristi i rukama i kolenima pa ako prođe prođe. Radonjićeva Zvezda je poznata po odličnoj odbrani ali im je to često alibi da se u ovakvim plejof serijama ide preko granice dozvoljenog i onda se i sudije pogube - ne mogu da seckaju igru non-stop faulovima, a ne mogu ni da puste totalnu tuču sve vreme i zato dolazi do neujednačenog kriterijuma. Evo recimo nekih očiglednih situacija na našu štetu - faul Ivanovića u napadu pred kraju prve, nepostojeći faul Pantera na šutu za 3 Holinsa (bukvalno ga nije pipnuo), koraci Mitrovića, Voltersovo odnošenje Ledeja u ragbi stilu i istovremeno odvaljivanje Lesora ispod koša od strane Mitrovića u napadu kada Mur promašuje otvorenu trojku i poništen Lesorov koš posle izvođenja bacanja koje je zapravo bilo regularno. Od ostalih situacija Ledejeva ja mislim treća lična diskutabilna, Lesorova četvrta u napadu na Holinsu, Zagorčev četvrti u napadu, Mur koji raspaljuje Kaliniću po lopti i dobija odmah faul itd. itd. i gomila još raznih situacija sa kontaktima koje su mogle da idu na obe strane. E da što se tiče tehničkih - Radonja često ulazi u teren, emotivno reaguje i komentariše bukvalno svaku situaciju što je sve legitimno ali ne znam čemu onda čuđenje za tehničke. Željko uopšte nije u tom modu (kada pričamo o sudijama). Često smo se čudili ove sezone kako ne odreaaguje nekad burnije, zašto ne uleti u teren da promeni malo kriterijum ali očigledno on nije taj tip i ne želi da krcka taj neki kredit koji ima kod sudija na taj način već ga drugačije koristi. Reaguje on burno na svoje igrače i opsuje ih sočno ali vrlo, vrlo retko se tako obraća sudijama. Spominje se ovde često taj neki njegov pritisak ali odakle uopšte ideja ljudima da on psuje sudije? Prosto iskoristi taj svoj autoritet da porazgovara sa njima normalno, traži objašnjenje. Verovatno je i to dovoljno da malo relaksira situaciju i da sudija možda na konto njegovog autoriteta u nekoj narednoj stiuaciji drugačije da odreaguje. Inače me mrzi da pišem ovakve gluposti i seciram ali vidim da pojedinci s druge strane vole pa eto čisto da imaju širu sliku.

Što se tiče atmosfere, meni je prihvatljivo dokle god se fizički ne ugrožavaju igrači što na drugoj utakmici nije bio slučaj. Naravno, sad se već sve spinuje i relativizuje kako su igrači KKP sami krivi i kako je sve bilo u domenu prihvatljivog iako je na teren letelo sve i svašta, razni funkcioneri, prijatelji kluba i sl. se zaletali na našu klupu, psovali sve živo i mrtvo i igračima i stručnom štabu. Klasičan modus operandi Čovića viđen dosta puta prethodnih godina. Stvaraju se uslovi da naša stoka odgovori još jače, da bi onda u eventualnoj petoj (do koje BTW ne verujem da ima šanse da dođe) Čović imao slobodu da napravi ratno stanje kao protiv Budućnosti. Šablon koji se ponavlja i koji samo slep ne želi da vidi. Najgore je što dosta ljudi tamo guta tu priču da ako je regularno oni ne mogu da izgube (ako izgube, pokrali su ih) i da je njihova atmosfera ili skroz OK ili samo odgovor na nešto što je bilo pre - apsolutno se nikad ne preuzima odgovornost. Svaka čast Željku na izjavama i držanju i želji da relaksira stvari, ali dokle god je ovaj preko puta tamo nema vajde. Plašim se samo da situacija ozbiljno ne eskalira već sutra jer znam da je mnogo ljudi naloženo da idu da jebu majku dva sata iako taj na koga je uperen najveći bes i njegova svita i ekipica iza protivničke klupe neće biti prisutni, već samo igrači i stručni štab CZ koji su bili korektni u ove dve utakmice.

 

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2022 at 10:31 AM, uini said:

 

nemoj biti iz slankamena; kada već postoji ideja da se stvari reše pokušajem ofanzivnog skoka, bolje je to uraditi na 10sec do kraja nego kasnije.

 

Da je bolje, postojao bi primer ekipe ciji je trener odabrao takvu varijantu. Takve primere je tesko pronaci jer 10 sekundi do kraja znaci i -1 znaci da postoje varijante za promasaj bacanja (i onda ti je dovoljna i dvojka) i pogodak (jer ti je dovoljna trojka ili 1+2). Pri cemu taj ofanzivni skok uglavnom znaci odbitak u kos, a ne bacanje ka Punteru pa da on sutira preko deset ruku.

 

Kad smo vec kod timova, Partizan je izgubio oba meca jer je Radonjic prosto bolji trener za kosarku koja se igra u ABA ligi. Nije cudo sto je Kalinic (za razliku od Micova, na primer) bio taj koji je sutirao 5/5 kad je bitno. On prosto ne promasuje te suteve nakon pasa kad ostane sam, tako je bilo i u EL, tako je bilo i u ABA ligi. Suteve gde dribla i sam sebi stvara poziciju mnogo losije koristi jer nije suter (u proslosti je bio poznat kao los suter, za razliku od opet Micova kojem je sut bio zastitni znak).

 

Sa druge strane, ono sto Punter radi je bezobrazluk, a to sam vidjao i kod igraca Mornara, Cedevite, Buducnosti i svih tih lose vodjenih ekipa - na sedam sekundi do kraja on namerno dribla i trosi vreme, svi u hali znaju da ce da sutira sa devet metara i on onda sutne sa devet metara. Tako nesto necete videti kod igraca KKCZ. Cak je i za onaj sut u kontri Hollins popio vaspitnu kritiku od strane Radonjica.

 

Kako god, vec sam napisao da se nadam da porazeni iz ove serije nece igrati EL sledece sezone - da je Partizan prosao u finale EC ili Crvena zvezda otisla u krnji TOP 8 pa da se i nagradi uspeh, ovako treba Vucic da kupuje jos jedno EL mesto. To cak ni u LLSL nema - ko je prvi prosto ima mnogo bolje sanse i da vise popuni budzet.

 

Sto se tice nastavka serije, mislim da Partizan dobija trecu lagano, a da ce u cetvrtoj biti gusto. Peti mec lagano dobija Crvena zvezda i to je tako jer sudjenje uvek bude naklonjeno domacinu, a i zato sto ovaj tim Partizana nema karakter da dobija teske utakmice u gostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, goldberg said:

 

Da je bolje, postojao bi primer ekipe ciji je trener odabrao takvu varijantu. 

 

treba uzeti u obzir da više nije bilo raspoloživih tajm-auta, pa bi svaki novi posed partizana (jedan ili dva dodatno) išao iza svog koša a ne na pola terena sa strane.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...