Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

15 minutes ago, KockoOblo said:

Odigrali smo dve dobre utakmice. I prvu i drugu smo izgubili zbog svojih slabosti, na prvom mestu zbog neiskustva igranja ovakvih mečeva, a drugo zbog svega onoga o čemu smo ovde pisali čitave sezone.

Aleksu je konačno, moram da krenem od mog "omiljenog" igrača ove sezone, "stručni štab" uspeo da "ubedi" da nije Stef Kari, pa ima trenutaka kada liči na profesionalnog košarkaša. Još uvek, na jednu ukradenu ima tri ispadanja u odbrani(pogledati prvu četvrtinu,prve utakmice), ali to je bolje od nula ukradenih i šest ispadanja u odbrani.

Mur je konačno pronašao sebe, da je ušlo onih par otvorenih šuteva u prvoj utakmici, i ona bi se igrala "do kraja".

Panter, još jedan celosezonski glumitelj Stefa Karija, dokazao, nadam se prvo sebi, pa onda i Željku i svima ostalima, da ne može da isporuči ni trećinu od projektovanog. I dobro je što se to desilo na još uvek bezbolan način.

Zagorac, jedan od retkih u ekipi,a medju onima koji su igrali, i jedini, koji zna šta je derbi, odigrao dobro, kao i uvek kada igra kao da je svestan svojih mogućnosti.

Ledej i Lesor...odigrali onako kako je Radonjić hteo, ne svojom krivicom, o tome kasnije. Piše se kojekude o nedostatku inteligencije kod Lesora, kao da nismo gledali x igrača tog kalibra, samo iskorišćene na drugačiji način, sa svim svojim slabostima.

Madar dobar u oba pravca, uzevši u obzir neiskustvo, i odličan.

Smailaga...mučenik.

Sudjenje vrlo dobro, sa greškama koje se dešavaju na svakoj utakmici slične važnosti i ambijenta.

Crvena Zvezda, precenili smo ih, kao i malobrojni EL timovi koje su uspeli da dobiju. Odbrana loša kao i naša,bolja u smislu iskustva igrača u igri 1/1, timski raspad. Napad katastrofa cele sezone, ali kako mi i nemamo odbranu,svakako dovoljno dobar.

Publika, malo bolja i glasnija od nekih koledz timova, trebali smo to iskoristiti na mnogo bolji način. U petoj, ako se nekim čudom dovučemo do nje,neće biti tako. Ali,i to se uči.

Njihov napad - katastrofa?!

Mi - odigrali dobro 2 utakmice?!

spacer.png

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

Ono što jedino mislim da nije na mestu, to je ponašanje igrača i stručnog štaba. Moguće da i Zvezdini igrači rade nešto slično, a da nisam primetio, ali treba uvek biti dostojanstven. I ukoliko to lično nisi, trener je taj koji treba da te primora da ubdeš za primer i uravnotežena osoba. Onaj Panterov intervju sa Tegeltijom je idiotski na toliko nivoa, da bih ga ja verovatno i kaznio da sam na mestu trenera. Danas u više navrata, i pre početka meča, i na poluvremenu, pokazuje srednji prst ka publici. Onaj neki nesrećni pomoćnik veći deo meča proveo pored zapisničkog stola, u par navrata ozbiljno urlao na Beloševića , zaista je misterija kako nije popio tehničku. Lessort standardno, ne može da se kontroliše ni na terenu -- prethodni meč iz besa pravi dva faula dok je ekipa u bonusu, a van terena tek bez bilo kakve kontrole. Savić je isto nešto provocirao publiku sa ljudima oko sebe, onda je vređan najdebilnije, on se kao smeje dok to traje. I umesto onda da ispadneš šmeker na kraju, ti trčiš do zapisničkog stola, tamo neku dramu praviš tim ljudima što tu sede za par hiljada dinara.. Zagorac koji napravi više faulove nego što da poena konstantno u nekoj zavadi sa nekim..

 

Nije mi namera da patkometrišem, već više izražavam čuđenje da Željko to ipak nije još ozbiljnije utegao i postavio na svoje mesto. Možda ni ne mora da se uteže, on je već vodio raznorazne zvezdice i zvezde i zna šta i kako može/mora da im se dopušta. Možda je i on u pravu na kraju.

Ovo je meni jedan od većih razloga što ne mogu da se povežem sa ovim timom. Prevelika ložana bez pokrića. Slično mi je tako išao i Novica na živce pred penziju. Svu trojicu pomenutih bih već koliko danas škartirao (ima tu još materijala) iz Partizana, baš zbog toga što njihovo ponašanje nije ono što hoću da vidim od igrača moje ekipe.

 

Verujem ja da Panter ima neke neraščišćene račune sa komšijama, pa onda kad nije uspeo na terenu da im vrati, pribegava ovakvim stvarima. Potpuno jajarski. Zagorac došao kao veliko pojačanje, tu je 4 godine i za te 4 godine je izgubio maltene sve što je mogao od komšija - opet pogrešno usmerava frustraciju u neka loženja, nepotrebne svađe i sranja. Lesora ne mogu ni da komentarišem.

 

Ja sam se od ove sezone već oprostio, želim da verujem da i Željko sve ovo vidi i zna i da je ova sezona bila krpljenje od igrača dostupnih na tržištu, a da će sledeća biti ipak malo drugačija priča, sa igračima koji su ipak više Partizan kakav hoćemo da bude, a ne ova neinteligentna ložana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

 

svi su isti. 

Da ne palamudim sad o tome, narocito sto je komsijska tema, a i of je svakako.

Inace, bas bi bilo kul da navijaci Partizana odrze cas navijanja i ponesu se ko gospoda, to bi im bila  velila pobeda, bez obzira ko osvoji ABA ligu.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni said:

Da ne palamudim sad o tome, narocito sto je komsijska tema, a i of je svakako.

Inace, bas bi bilo kul da navijaci Partizana odrze cas navijanja i ponesu se ko gospoda, to bi im bila  velila pobeda, bez obzira ko osvoji ABA ligu.

 

 

...nada umire poslednja. Mislim da bez neke Hejsel varijante, nikada neće biti drugačije. 

 

2 minutes ago, Luchifer89 said:

Generalno 2 najbolje utakmice ili 2 najbolje protiv CZV?

Generalno. Najjači protivnik,najveća važnost meča. Treba nam još 5 minuta dobre, ne odlične,samo dobre odbrane, i par manje "neiznudjenih" grešaka, da okrenemo na našu vodenicu. Ali to se neće desiti u dovoljnom broju ponavljanja,ako se desi uopšte. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KockoOblo said:

 

...nada umire poslednja. Mislim da bez neke Hejsel varijante, nikada neće biti drugačije. 

 

Vodio sam neke Engleze na Bursu, bili šokirani koliko je loša organizacija i koliko je sve nebezbedno. Ista priča i sada u Parizu i sranja oko utakmice. Njima je Hejsel utkan u DNK, i neće dozvoliti da im se ponovo desi. A da se ne bi desilo, napravili su gomilu pravila. Da li znate da na Enfildu ne sme da se stoji? Možeš da skočiš kad je šansa ili gol, ali ako ne sedneš u roku od par sekundi, ide obezbeđenje i opominje te (da li treba da kažem da se to retko dešava?).

 

S druge strane, kod nas nikakva svest ne postoji. Jel smo imali situaciju da je navijač pogođen raketom sa jedne tribine na drugu? Ili da je navijač gurao baklju u usta policajcu? Ili... milion primera. I, šta se desilo? Ništa. Društvo je trulo, i, dok je tako, neće se ni ovaj problem rešiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ranzo said:

nego

"novinar" n1 na twitteru naziva balsu govancetom i prica o nekakvom "ispitivanju unutrasnjosti lobanje" ?!

tu je i ona vesela druzina sa njuz neta sa nekim svojim sirenjem smrada ali dobro za njih sam znao odavno da zaudaraju

informer bukvalno place sa ovakvim novinarima i bogovima humora

Koji, sad me zivo zanima?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mfmilan said:

Vodio sam neke Engleze na Bursu, bili šokirani koliko je loša organizacija i koliko je sve nebezbedno. Ista priča i sada u Parizu i sranja oko utakmice. Njima je Hejsel utkan u DNK, i neće dozvoliti da im se ponovo desi. A da se ne bi desilo, napravili su gomilu pravila. Da li znate da na Enfildu ne sme da se stoji? Možeš da skočiš kad je šansa ili gol, ali ako ne sedneš u roku od par sekundi, ide obezbeđenje i opominje te (da li treba da kažem da se to retko dešava?).

 

S druge strane, kod nas nikakva svest ne postoji. Jel smo imali situaciju da je navijač pogođen raketom sa jedne tribine na drugu? Ili da je navijač gurao baklju u usta policajcu? Ili... milion primera. I, šta se desilo? Ništa. Društvo je trulo, i, dok je tako, neće se ni ovaj problem rešiti.

Oni su šokirani organizacijom ali nisu šokirani kad odu u inostranstvo i prave sranja.

6 minutes ago, Cooper said:

.93e0bfa21c0743bfbd1bc40e6e6bf427.jpg

Da sam Balša tačno bih otišao u redakciju da ga priupitam oko tog otvaranja lobanje. 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Oni su šokirani organizacijom ali nisu šokirani kad odu u inostranstvo i prave sranja.

Da sam Balša tačno bih otišao u redakciju da ga priupitam oko tog otvaranja lobanje. 

Jel moze neko da me prosvetli, ko je ovaj "gospodin"?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Oni su šokirani organizacijom ali nisu šokirani kad odu u inostranstvo i prave sranja.

 

To je potpuno druga stvar, ja sam gore pričao o učenju na svojim greškama, što je kod nas nepostojeća kategorija.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mfmilan said:

 

To je potpuno druga stvar, ja sam gore pričao o učenju na svojim greškama, što je kod nas nepostojeća kategorija.

 

Ako cemo iskreno oni nisu naucili na primeru Hejsela, vec Hilsboroa. Taj dogadjaj je prelomni trenutak, za Hejsel su kao po obicaju optuzili star stadion, losu organizaciju Belgijanaca itd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma i to je foliranje, raspitaj se malo ima incidenata i huliganskih obračuna i dalje (da ne pričam o tome da događaji po inostranstvu pokazuju koliko je taj kult jak i koliko ih bili uvo da uče), ali je bitno da lepo izgleda na teveu. 

 

Kod nas je druga priča, učili bismo iz grešaka ali politici odgovara takvo stanje i regrutacija novih vojnika ali to je tek off.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da će Vojinović u toku dana skupiti mudašca, probuditi se iz dubokog železničkog sna i izaći sa kaznama za ono što se dešavalo, inače bi moglo biti svašta u sredu.

 

I da, ovakvu ligu koju vode klubovi sa svojim klanovima treba razjebati po hitnom postupku. Sad već imamo višegodišnji patern sranja i teranja sile, kao da je u pitanju neki turnir u zatvorskom okruženju, a ne profesionalna regionalna košarkaška liga.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima obračuna, ima budala, naravno, ali je generalno svest porasla, uče iz grešaka, idu napred. Možeš da odvedeš decu na utakmicu i da ne brineš da će neko da ti baci stolicu ili baklju na glavu. To ne znači da je svaki problem rešen i da je sve pod konac. Recimo, oni su imali pedesetih ogromnih problema sa zagađenjem vazduha (izguglaj The Grat Smog), danas u UK ne smeš više ni dekorativni kamin da zapališ.

 

Ispade da branim Engleze, a ni ja ih ne volim. Ali moram da cenim kako rade neke stvari.

 

@Jurgen Hilsborou, tačno, pomešao sam.

4 minutes ago, Cooper said:

I da, ovakvu ligu koju vode klubovi sa svojim klanovima treba razjebati po hitnom postupku. Sad već imamo višegodišnji patern sranja i teranja sile, kao da je u pitanju neki turnir u zatvorskom okruženju, a ne profesionalna regionalna košarkaška liga.

 

 

Da se ja pitam (ne idući dalje unazad), Čovkins bi popio kaznu za onu izjavu pred prvu utakmicu o spremanju nekih udara sa leđa i slično. Svaka izjava koja nije sportska i o košarci, koja iole diže tenzije, ide protiv lige, odmah udarac po džepu. Ponoviš par puta, ban.

 

Ali, to bi značilo da se na ovim prostorima pojavio smisao za organizaciju, odgovornost, dugoročno planiranje.. a taj film nećemo gledati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Del Piero said:

Niko ne pise o odluci da se promasuje bacanje na 10 sekundi do kraja i -2. Na stranu kako je to Lessort izveo, cudna odluka Zeljka da se to radi jer 10 sekundi je puno vremena.

 

po meni je bolja odluka to uraditi na 10sec do kraja nego na 2-3sec do kraja. 

ako uhvatiš loptu, možeš da napraviš nešto za 7 sekundi, pa čak i faul da iznudiš ako ništa bolje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...