Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Mornar je trulex, medjutim, jasno napredujemo.

 

Koncentracija bitno popravljena, ubojitije kontre, znacajno bolje prepoznavanje kretnji i opsti utisak da svako zna sta treba da radi, cak i kada gresi u izvedbi.

 

Smailagic se vraca u funkcionalni mod, presing je kvalitetniji i prisutni smo na skoku.

 

Uz sve to ima jos dosta gresaka, sto ce Zeljko da popegla u narednim nedeljama.

 

Voleo bih da u smesu dodamo i denial defence, kao i rastuci protagonizam Glasa. Od Kurucsa sam odustao tako da bi njegov povratak bio gravy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što napisah na live opravlja Zoc Smajlija odnosno Son je to najbolje opisao gore nedje.

Nakon njega ide Tristan. Već je u uvodnim časovima. 

Mur i Glas ne igraju zato sto je njihova uloga definisana još na početku.

Nama će plej biti Madar pa Aleksa, Rade iz unutrašnje igre, kao i svi visoki kad su u mogućnosti za povratni ili kratko otvaranje. 

Tim je već poprilično položen i sada se već počinje da radi na detaljima. To je i vidljivo iz Zeljkovih pojedinacnih peglanja oko klupe.

Vidljiva je i razlika u igri u odnosu na januar a kamoli početak sezone. 

Za trofeje nam neće faliti uigranosti, talenta može samo namazanosti. Valjda to Željko može izvući.

Veliki je rizik sto se eurocup  igra na 1 utakmicu. 

U Abi će nam dobro doći pravi plej off jer imaćemo dzebane za igrati.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Odigrali smo bolje nego što sam očekivao u ovom trenutku, osim prve četvrtine kada smo dekoncentrisano ušli u utakmicu. Ali, pokušao sam da im objasnim da se ovde ‘kidaju noge’ i Barseloni i Realu, a ne jednom malom Živanoviću koji je tek počeo da igra. To je sazrevanje kroz koje je on morao da prođe. I ne samo on. Posle toga smo uhvatili ritam, nismo srljali već smo igrali disciplinovano i bili smo konkurentni u nekom delu utakmice. Nemam šta da zamerim igračima. Mnogi su ušli sa jednim ili dva treninga i dali su sve od sebe. U ovakvoj atmosferi jednostavno nije lako igrati. Hvala na gostoprimistvu treneru Obradoviću, direktoru Saviću koji su nam priredili fantastičan doček. Trudićemo to da dupliramo. Partizanu u nastavku sezone želim da osvoji sve ono što je i planirao. Vidi se da je to druga ekipa u odnosu na početak sezone. Nije moje da ih analiziram, ali od srca im želim sve najbolje u nastavku sezone“, rekao je Mihailo Pavićević.

 

😁

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa ovako

Prvo ocekivao sam nesto vecu posetu

Atmosfera ok, pozitivna

Drago mi je da smo docekali 4✈️2 kako dolikuje

Mogu da kazem da zadnjih mesec dana se vidi napredak u igri u odnosu na oktobar ili novembar, pre toga ja ga nisam video, u januaru smo igrali ko juce da smo se skupili

Naravno i dalje je to daleko od onoga kako bi trebalo da bude, imamo neke neshvatljive padove u igri, i dalje pravimo neke pocetnicke greske, ne umemo da prelomimo mec bukvalno vracamo protivnika u igru... protiv slabijih ekipa to moze da prodje ali u tekmama gde odlucuje svaka lopta to moze skupo da nas kosta

Ps bilo mi zanimljivo da gledam novicu na poluvremenu kako ga ljudi smaraju za slikanje, neko ga dozvao do ograde on prisao i onda e aj samnom e aj samnom posle ga pozvali da se popne gore u parter da se slika sa nekim devojcicama (neki zenski kk) posle se opet spustio dole ali ljudi i dalje prilaze, samo sam cekao kad ce da podigne ruke i u fazonu aj u pm vise pustite me, ali nije, ubica el capitano

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

For the record, još uvijek ne vidim šta smo dobili rotacijom Mosley - Lessort. Kad se saberu prednosti i nedostaci u napadu i odbrani to je tu negdje s tim da bih ja uvijek pre izabrao Mosleya.

 

 

Pa da, tu su negde. Mogli smo i Pejdža ostaviti na 2 umesto Pantera.

 

Mislim, navikao sam da Grobarija često bude vođena emocijama, a ne logikom, ali ovo je baš previše.

 

 

3 hours ago, ranzo said:

Pa ovako

Prvo ocekivao sam nesto vecu posetu

 

 

Za ljude van BGa, baš ozbiljno loš termin. Uopšte mi nije jasno šta žele da postignu sa time, ali znam da uspevaju da odbiju jedan sasvim pristojan broj ljudi koji bi došao recimo u 7.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa da, tu su negde. Mogli smo i Pejdža ostaviti na 2 umesto Pantera.

Miješaš babe i žabe. Nismo mogli umjesto Pantera ali smo mogli i trebali umjesto Moora. Markus sa svim svojim nedostacima je bar duplo bolji košarkaš od njega. 

 

I nisam rekao da je Mosley bolji košarkaš od Lessorta već da je jedan bolji u napadu, drugi u odbrani, i kad se sve sabere i oduzme rezultat je isti. S druge strane Mosley je bolji u onim segmentima u kojim nam najviše škripi u igri a to su skok i zaštita obruča, pa nam je s te strane bio potrebniji nego Lessort.

 

Bottom line, Mosley i Paige bi imali dosta veći uticaj na našu igru od Lessorta i Moora.

 

160e6403030de7faa22a8bc46ed137d5.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ako nije prikladno - obrišite.

Duletu je pozlilo jutros, pozitivan je na koronu. I pored toga obavio je svoju građansku dužnost.

Ljudi, izađite i glasajte, imate protiv koga više nego ikad!

94eb822e1d7aa4cd682f140ae4089fc4.jpg

 

Ajmo sad, svak' od nas, srce, ruke, deli glas!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

I nisam rekao da je Mosley bolji košarkaš od Lessorta već da je jedan bolji u napadu, drugi u odbrani, i kad se sve sabere i oduzme rezultat je isti. S druge strane Mosley je bolji u onim segmentima u kojim nam najviše škripi u igri a to su skok i zaštita obruča, pa nam je s te strane bio potrebniji nego Lessort.

 

Bottom line, Mosley i Paige bi imali dosta veći uticaj na našu igru od Lessorta i Moora.

 

E jbg, meni je ovo baš baš naivno. U fazonu Lesor je tri puta bolji u napadu, bolji je skakač, asistent, bolje izvodi bacanja, manje ulazi u probleme sa faulovima, ali nema veze sve to, Mozli je bolji u odbrani.

 

Čak ni ta odbrana nije 100% na strani Mozlija, on je imao tu ultra-mega-giga fenomenalnu odbranu na bekovima, ali se sa pravim peticama mučio 1 na 1 i tu je malo šta mogao da odbrani, baš zato je i vrlo lako ulazio u probleme sa ličnim greškama. I što je posebno bolno, vrlo slab defanzivni skakač koji je vrlo retko i vrlo slabo gradio, nego se "nadskakivao" sa protivnicima, što je provereno loš recept.

 

Sve to smo videli i sinoć, iako je odigrao vrhunsku partiju za njegove uslove. Poskidali smo skoro sve što smo promašili.

 

Na sve to, dosta česte povrede i sporo hvatanje ritma posle istih. I sve to mu se ponavlja i u Mornaru.

 

Na kraju, statsi, iako ne pokazuju te neke Mozlijeve vrline, su baš ozbiljno na strani Lesora. WM je imao u EC prosečan indeks 8, Lesor ima 20.  U tri najbolje partije Lesor ima veći učinak nego onaj za celu sezonu, to je baš neuporedivo, po bilo kom osnovu.

 

-----

 

O poređenju Pejdža i Mura ne bih previše. Od početka nisam shvatao poentu sa Murom, tako je i ostalo. U jedno sam siguran, da se Pejdž forsira kao organizator, kao što se to radi sa Murom, bio bi još gori, ili makar isti, svejedno je. Pejdž je jedine krštene partije imao kao dvojka, off ball igrač i to je to. Da Mur igra takvo nešto, verujem da bi isto imao dobar učinak.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 2:18 PM, vendetta said:

Hteo bih da povedem cerku po prvi put na utakmicu u Pionir veceras. 

 

Zakasnio sam da kupim karte online. Da li ce biti karata na blagajni veceras? Ne bih da dolazim iz NS ako ih nema? 

 

Kakav je bio provod?

Link to comment
Share on other sites

Ekstra, sad cu morati da dovodim cerku redovno 🙂

 

Slikao sam je sa Madarom, Kevin nam je pobegao kao macka 🙂

 

Game related: utakmica niskog intenziteta, gosti skinuli gace u svlacionici. 

 

Smajli se oslobadja grca, solidno je odigrao. 

Leday klasa, ali mnogo folira, fejk bacanje za loptom... 

 

Gde je Lesor nasao zenske patike broj 52?

 

Fina atmosfera, sipkasi svedeni na meru i lepo neutralisani. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tekme sinoć:

 

Razlika u igri je bila mnogo veća nego što to rezultat pokazuje. Još jedna tekma u kojoj je moglo da bude razlike koliko Žoc želi, ali naravno da nije bilo potrebe za time.

Žoc komplet mladu postavu na početku treće držao čisto da im pokaže koliko u stvari više prostora imaju kada igraju sa ovom dvojicom, a koliko su pogubljeni kada su "sami" na parketu.

 

Druga stvar je sada već standardni eksperiment sa visokom petorkom. Tj to nije visoka, to je ogromna petorka, Smajli ili Tristan na 3, ludilo.

Ok, to mi nekako dođe kao čista matematika: idemo na apsolutnu kontrolu oba reketa, raznošenje protivnika u skoku, početak svakog napada već imam mismeč, dobra zaštita obruča. Tj. to čak i nije ništa posebno po pitanju zaštite obruča, nego je protivniku nemoguće da izvuče visokog spolja i ostavi prostor za unutrašnju igru.

 

Sa druge strane je pokrivanje protivničkog šuta za tri poena, naročito iz ćoškova. Tu apsolutno nemamo šansu da stignemo da pokrijemo i to je to.

 

Od pozitivnih stvari juče, perfektan skok i perfektan protok lopte. 2 stvari koje su nam baš škripale, čak i protiv najslabijih ekipa. Verujem da je to uticalo na Žoca da krene sa ovim visokim petorkama, u fazonu nek primamo trojke, samo da nam ne skidaju lopte sa glave.

 

Problematična odbrana u drugom poluvremenu. Opet se ponavljaju ludosti sa stranom pomoći, recimo posebno se izdvaja ona trojka na kraju treće, Panter se zalepio za svog igrača, ovaj ne zna šta će sa loptom, Avramović nepotrebno zakorači ka njima i otvara svom igraču prostor za šut i primamo trojku. 

Takođe, Mihailović demonstrirao koliko mi u spoljnoj liniji nemamo igrača koji bi mogao da bude glue guy za nekog raspoloženog pleja/beka protivničke ekipe. Što je baš loše.

Možda bi to mogao da bude Kuruc, al ko zna šta se tu dešava.

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...