Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Balsa uz jako naporan i pravilan rad moze biti neki mix Krstica i Pekmena. Prvi je bio talentovan i dovoljno vredan, drugi ne bas talentovan ali izuzetan radnik (dok nije usao u NBA keš).

 

Balša je vec sada sa vise osecaja od Pekmena, ali trebace mu mnooogo znoja i misica da bi dostigao Pekmenov nivo iz poslednje kkp sezone. A ka tome mora da tezi jer Balsa je sve samo ne moderan centar sa stabilnim sutem za 3, kakvi danas imaju zapazenije karijere 

 

Igra se odavno promenila i on ce morati da dominira poput Pekmena, Krleta i Nikolice pod obrucima, kako ne bi bio garbidz tajm igrac celu karijeru (i to u Evropi).

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav mix Krstića i Pekovića, prvi je imao prebrutalnu ručicu, a drugi fizikalije kakve se viđaju jednom u ko zna koliko.

 

Ao već moramo da poredimo sa nekim bivšim igračima, trebalo bi da to bude nešto u stilu Milutinova, igrač koji će pokupi sve u skoku, a u napadu da igra iz pika, sa tek povremenim napadima na postu.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Alex_Serbia said:

Balsa uz jako naporan i pravilan rad moze biti neki mix Krstica i Pekmena. 

 

ne mogu da zamislim igrača koji je neki mix pekmena. nba igrači su pričali da bukvalno nisu u stanju da ga pomere pod obručem, to sam čuo jedino za shaqa ali za njega se valjda podrazumeva.

 

plus, npr,

 

Here’s what LaVine and ESPN’s Zach Lowe said on Pekovic, on the “Lowe Post” podcast:

Lowe: Pek was scary. Pek was legit scary.

LaVine: I came to the locker room one time and Pek was boxing. Full sweat boxing at a punching bag.

Lowe: I ate at a restaurant next to Pek once in Minneapolis. It was me and Damjan Rudez. Pek was at the next table. I’ve never seen a human being order more food at a restaurant. Food just kept appearing at the table. And he was like a rock. He wasn’t fat. He was a rock of muscle.

LaVine:  Coming out of college, I was number 14. I wanted to have that in the NBA. He had it. I didn’t even feel like asking. 

Lowe: Is that true?

LaVine: Realistically yeah. When I got traded here, Robin Lopez had 8. So I asked him for it. He’s a big guy but he’s really friendly. I wasn’t even gonna ask Pekovic for the number. I was terrified of him. 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

 
ne mogu da zamislim igrača koji je neki mix pekmena. nba igrači su pričali da bukvalno nisu u stanju da ga pomere pod obručem, to sam čuo jedino za shaqa ali za njega se valjda podrazumeva.
 
plus, npr,
 
Here’s what LaVine and ESPN’s Zach Lowe said on Pekovic, on the “Lowe Post” podcast:
Lowe: Pek was scary. Pek was legit scary.
LaVine: I came to the locker room one time and Pek was boxing. Full sweat boxing at a punching bag.
Lowe: I ate at a restaurant next to Pek once in Minneapolis. It was me and Damjan Rudez. Pek was at the next table. I’ve never seen a human being order more food at a restaurant. Food just kept appearing at the table. And he was like a rock. He wasn’t fat. He was a rock of muscle.
LaVine:  Coming out of college, I was number 14. I wanted to have that in the NBA. He had it. I didn’t even feel like asking. 
Lowe: Is that true?
LaVine: Realistically yeah. When I got traded here, Robin Lopez had 8. So I asked him for it. He’s a big guy but he’s really friendly. I wasn’t even gonna ask Pekovic for the number. I was terrified of him. 
 
Pek + Krle =

3-david-robinson-rocky-widner.jpg
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Patriota iz kauca said:

Krstić i Peković su sa 22 bili glavni igrači u Partizanu.

Ja se ne bih zalijetao sa tvrdnjama o Pekmenovim godinama jer znam lika koji je 1983. godište i koji je bio u juniorima Atlasa kad je Nikola tamo doveden kao njegov vršnjak

Link to comment
Share on other sites

Tavares napadački nije ni blizu kao Peković. On je poslednji koji je stvarno dominirao u onom klasičnom centarskom smislu. Baciš mu loptu dolje i tu nema pomoći. Peković nije imao preveliki broj poteza u svom arsenalu, ali je doveo one osnovne elemente igre na postu na jedan visoki nivo. Kad se na to dodaju onakvi gabariti, onda dobiješ najdominantnijeg centra/igrača u Evropi.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja moram da razumem kako da razumem, kako ste vi dosli tu gde ste dosli sa pricim o Balsi…

 

Ljudi, Balsa u septembru je delovao kao da jedva zna da hoda, bio je fazon “on je tri godine daleko od seniorske kosarke”, ni najhrabriji ovde nisu smeli da pomisle da ce on biti poluupotrebljiv ni za ABA-u…Balsa u februaru je centar bolji od bar 80% onih koji su prodefilovali na toj poziciji u poslednjih 10 godina u KKP (doduse, to vise jos uvek govori o njima, a ne o njemu, ali facts are facts).
 

Meni je on najvece pozitivno iznenadjenje ove sezone od KKP, za sada. Samo neka vredno nastavi da radi i uci, pa neka jednog dana bude Balsa Koprivica, a ne neka mixeta…

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Nivo Milutinova je već dovoljan za mit. 

Mislio sam da su mu njegova karijera i still igre najpribližniji ako nastavi da napreduje. Nisam mislio da je sada na nivou njegovog kvaliteta.

 

To što se mi posle inicijalnog hype-a oko kvaliteta rostera, povratka Žoca i u nedostatku neke vidljive igre posle šest meseci od početka sezone, hvatamo za slamku opravdanja (Balšin napredak), to je druga stvar.

 

Realno je da su Krstić(22), Pekmen(22), Milutinov(22) pa i Raduljica (23) u ovim godinama bili već formirani i dominantni igrači.

 

Link to comment
Share on other sites

Iz svake njegove izjave se vidi da je Balsa pametan momak. Čak je to I Žoc jednom pomenuo. Ne treba tu izostaviti ni godine samostalnog života u amerikama koja ipak utiče na sazrevanje mladog čoveka, plus odlične fizikalije lisene trapavosti karakteristične za visoke igrače... i jednačina polako gubi svaku zagonetnost.

Samo napred Balsa!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klipan said:

Balsa u februaru je centar bolji od bar 80% onih koji su prodefilovali na toj poziciji u poslednjih 10 godina u KKP (doduse, to vise jos uvek govori o njima, a ne o njemu, ali facts are facts).

 

Pa dobro, 10 godina je dugačak period, bilo je tu dobrih viskoh: Lendejl, Keva Džons, Lovernj, Milutinov... 

 

Ali ok, lepo se razvija Balša, čak to ide znatno brže nego što sam očekivao. Recimo u zadnjih 6 tekmi u ABA ligi ima prosečan indeks 14.5 za 17 minuta, to je dosta dobro. Slično je i u EC.

 

Ipak, sačekaću ove jače tekme koje nam slede, za neki potpuni utisak.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Tavares napadački nije ni blizu kao Peković. On je poslednji koji je stvarno dominirao u onom klasičnom centarskom smislu. Baciš mu loptu dolje i tu nema pomoći. Peković nije imao preveliki broj poteza u svom arsenalu, ali je doveo one osnovne elemente igre na postu na jedan visoki nivo. Kad se na to dodaju onakvi gabariti, onda dobiješ najdominantnijeg centra/igrača u Evropi.

 

Bobi je dominirao Euroligom i šteta što ga Nba pokupio i nije ostao u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

 

Pa dobro, 10 godina je dugačak period, bilo je tu dobrih viskoh: Lendejl, Keva Džons, Lovernj, Milutinov... 

 

Ali ok, lepo se razvija Balša, čak to ide znatno brže nego što sam očekivao. Recimo u zadnjih 6 tekmi u ABA ligi ima prosečan indeks 14.5 za 17 minuta, to je dosta dobro. Slično je i u EC.

 

Ipak, sačekaću ove jače tekme koje nam slede, za neki potpuni utisak.


Slazem se sa navedenim…ali je bilo i previse nekih Djoka, Boza, onih Koprivica… Kao sto sam ja malo preterao sa ovih 80%, tako i ti jako dobro znas na sta sam ciljao :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aleks Maric je dominirao u Partizanu samo tako, ne verujem da je imao tad manje od 25 god.

Pre toga nije bio klasa, a za centre je cesto vazilo pravilo da kasnije sazrevaju.

Balsa ima sve performanse da bude top centar na evropskom nivou, za NBA vec takav profil nije na ceni.

Link to comment
Share on other sites

Avram, Smajli, Balsa, Trifa, Danga, Zagor, Glas, Lesor, Mur i Kuruc nece raditi sa ekipom posle kupa.

 

Samo Panter i Ledej nece obilaziti Evropu sa reprezentacijom.

 

A prva utakmica posle te "pauze" je derbi. 

Za 2 nedelje necemo imati 2 normalna treninga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...