Jump to content

Eliminacije - 1/8 finala


Recommended Posts

Možda konačno svane Daliću pa Rebića vrati na tu poziciju a na poziciju CF konačno stavi nekog ko to i igra. No Perišić je veliki hendikep, praktično najbolji igrač HRV na ovom EP. Moraće Modrić da odigra kao Zmaj da oni ovo prođu.

Link to comment
Share on other sites

Austrijanci, Mađari, pa i Danci protiv Belgije su pokazali da se može ravnopravno igrati i s najjačima. Perišić je jako važan za Hr, ali ga se može zamijeniti. Za razliku od Modrića, koji jedini stvarno čini razliku, i bez kojeg se protiv iole jačih ekipa ne može. Problem je i neigranje Lovrena, iako se mora računati s barem jednom njegovom idiotarijom po utakmici, ali na ovakvoj utakmici će faliti njegov bezobrazluk.

Link to comment
Share on other sites

Ma može ga se zamjeniti u smislu staviš drugo krilo. Ali Perišić je jedini naš igrač koji uvijek zabija na velikim turnirima, igra s obje noge, koristan je u prekidima itd. Veliki udarac. Al jbg, takva smo reprezentacija, bar 3-4 izostanka iz prvih 11 bi se jako osjetilo. Modrić, Broz, Livaković, čak bi rekao i Petković. Lovren je vođa te obrane, i iako ima kikseve, bitan je. Protiv Škota je valjda odnio 7/10 zračnih duela. Al opet ga se može lakše zamjeniti nego ostale. Zanima me kako će Dalić to riješiti. Oće vratit Rebića na lijevo krilo, ili će dat šansu Oršiću, možda Brekalu. Samo da ne krene kemijati s Kramarićem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo sinoć bili presteogi prema Alabi. Sada gledam prvi gol i ubeđen sam da je Alaba napravio najmanju grešku. Naime Beloti je povukao Hiteregra i ostavio rupu na sredini i Alaba se našao sam između Kijeze koji je po strani i još jednog Italijana koji ima otvoren put ka golu. On po inerciji kreće da zatvori sredinu i onda mu se Kijeza ubacuje iza leđa. Da je krenuo na Kijezu, drugi italijanski igrač bi imao jedan na jedan sa golmanom.

Imam sliku kao dokaz, ali ne umem da je postavim 🤣

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obrati pažnju gde se Alaba nalazi kada je već jasno da će ovaj što trči na Kijezu da propliva. Niti pokriva gol, niti pokriva Pesinu niti ide na Kijezu. To je ogromna greška. Takođe on je taj koji je trebao da izleti na Kijezu a ne da čeka onog što je trčao 20 metara do Kijeze pa čak i po cenu da Pesina ostane sam. Naravno ima tu i krivice drugih ali najveći deo je njegova odgovornost. Dobar je on igrač ali sinoć nije igrao dobro, pogotovo u drugom delu kada je i umor učinio svoje.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda kao ona sinoć. Holandija na oko bolja ali Česi ipak ravnopravni. Za razliku od AUS sinoć Česi igraju malo defanzivnije i kako vreme prolazi sve će manje napadati jer će gubiti mnogo snage na te tranzicije. Još ako im selektor omane ko sinoć Austrijanac biće problema.

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljiva utakmica. Češka igra dosta dobro. Fali im neki kreativac u napadu. 

 

Holandija mršava. Nema te kombinatorike u napadu koju su pokazivali u grupnim duelima. Dumfries im je praktično glavni igrač u napadu, sve što su stvorili je bilo preko njega. van Aanholt je užasan, stalno visi u ofsajdu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...