Jump to content

Eliminacije - 1/8 finala


Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Portugalska odbrana je daleko od svetske klase, ali za njihove istorijske domete je sasvim dobra. Oni su uvek imali krs odbranu, Dijas je jedan od najboljih stopera na svetu u ovom trenutku. Pepe je igrao sasvim korektno prvenstvo, iznenadjujuce, bekovi su bili horor, narocito Semedo, ali to je na dusu selektoru, da se ne vracamo na njega.

 

Sinoc su Lukakuu, koji je posle ove sezone opet "izrastao" u jednog od najboljih napadaca, i Dijas i Pepe uzimali lopte 1 na 1 dok se povlace unazad kao detetu. Sto mozda govori i o precenjenosti Lukakua, ali svejedno.

 

Drugaciji koncept i zamena odredjenih igraca bi potpuno transformisala ovu reprezentaciju. Sto rekose drugi, ajde da vise nemas druge opcije nego radi za Ronalda i nadaj se da ce da uradi nesto napred sam, ali imas.

 

2 hours ago, McLeod said:

Portugalska odbrana je daleko od svetske klase, ali za njihove istorijske domete je sasvim dobra. Oni su uvek imali krs odbranu, Dijas je jedan od najboljih stopera na svetu u ovom trenutku. Pepe je igrao sasvim korektno prvenstvo, iznenadjujuce, bekovi su bili horor, narocito Semedo, ali to je na dusu selektoru, da se ne vracamo na njega.

 

Sinoc su Lukakuu, koji je posle ove sezone opet "izrastao" u jednog od najboljih napadaca, i Dijas i Pepe uzimali lopte 1 na 1 dok se povlace unazad kao detetu. Sto mozda govori i o precenjenosti Lukakua, ali svejedno.

 

Drugaciji koncept i zamena odredjenih igraca bi potpuno transformisala ovu reprezentaciju. Sto rekose drugi, ajde da vise nemas druge opcije nego radi za Ronalda i nadaj se da ce da uradi nesto napred sam, ali imas.

Nisam gledao utakmicu, mozda je ovo i tacno, ali kod gola Belgije je otresao Diasa kao slinu. Ovaj je pored njega izgledao kao junior.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto Neves nikako nije igrao Portugalcima? Realno on im je najbolja opcija za zadnjeg veznog. Tehnicki druga dimenzija za mesare Danila i Carvalha. Neves-Renato-Silva u vezi i gore CR-Guedes/Jota-Felix bi po mom misljenju najbolja opcija bila. Interesantno bi bilo i pokusat sa 3 pozadi i wingbackovima jer im ni Guerreriro ni Semedo ni Cancelo nisu bas bajni kao klasicni bekovi dok bi kao wingbackovi mogli procvjetat. Pogotovo Guerreriro koji je bio fenomenalan na toj poziciji u BVB u utakmicama gdje sam ih gledao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bistru vodu mutim said:

 

Mislim da griješiš. Portugal na skoro svakoj poziciji ima vrhunskog igrača a na nekima i više njih. Sigurno je veliki problem odsutnost Cancela, točno je da su tu bili hendikepirani. Ok, Bernardo nije u formi ali i takav je sigurno korisniji nego Hazard sa suprotne strane. A Belgija je bolja ekipa od njih. Ovo što pišeš za Cristiana, pa zar je u zadnje vrijeme bilo drugačije? :classic_biggrin:  Ovo prvenstvo je bio duplo bolji nego onda kad su osvojili npr.

Za ostalo se slažem. Tragedija je da ovakva ekipa izađe na teren da ne igra nogomet.

Pa eto, kad je otpao Cancelo ostalo je da se oslanjaju na onog blentu blentavog, Semeda. Ono što je on odigrao protiv Nemačke je na nivou nekog našeg(srpskog) reprezentativca kojeg su iz naftalina izvadili savez i nekakav izlapeli selektor, pa se onda dešavaju nekakvi spektakli (za druge), a za nas debakli.
Dalot nije bio standardan ni na pozajmici, a na pozajmici je završio jer mu glava nije baš najbolja, sklon je deprimiranju, nije pouzdan u odbrani (iako tehničko-fizički ima potencijal baš solidan). Ali nit je iskusan, nit je u dobrom ritmu, niti je tip igrač koji i kad nije u formi moze da izvuce dobru partiju jer nije mentalna gromada.

Hazard kakav takav, odigrao je kao Messi u odnosu na Bernarda. Nije to na nivou onog pravog Hazarda, ali je imao svoje momente kad ti pravi neki višak, izvlači faulove itd.

Sve u svemu, sa sve CR-om baš nisu izbalansirana ekipa, nemaju glavu i rep, nemaju jasnu ideju kako će da igraju fudbal.
Ceo taj CR gameplan je na neke kontre, na čvrstu i disciplinovanu odbranu, pa čekaj da CR iskoristi i najmanji prostor, jer je jelte bog u tome, je totalni missmatch sa ovim squad-om.
Povedeš na prvenstvo Mutinja i Renata Sančeza da igraš tako. Mutinjo je stari znalac, okraćeni igrač kome treba da njegov tim igra sa nekakvim tempom, a ne da bude nekakav Kante.
Renato je dinamična box-to-box zamajotka, popravio se on, ali je i dalje u biti zamajotka. Ima da baci neki tornado move, ali ne mozes sa njim da igras to sto su zamislili da igraju.
Ruben Neves je veoma bitan deo u stvaranju te percepcije kako imaju jak tim i perspektivan... On je odigrao jednu tekmu na ovom prvenstvu, i to je ušao sa klupe.
Felix je isto deo ti misli kako su jaki, uglavnom je ulazio sa klupe. Jota je imao prednost.

Tim ne samo da nije izbalansiran, nego je znatan deo tima van forme, a plus postoje i neke loše dinamike izmedju elemenata. Tu mislim na to što Jota se celo prvenstvo bori sa time da li da ne jebe Ronalda ni 5 posto, ili da se podredi njemu.
Imam osećaj da nakon svakog poteza koji uradi, on ima dilemu da li je trebalo da bude totalno sebičan, ili da se podredi CR-u.

Na kraju dana dobiješ tim koji na terenu NEMA SPOSOBNOST da opravda ta nekakva očekivanja, koja su zapraveo deo nekei IDEJE, da ne kažem iluzije.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, McLeod said:

 

 

Na stranu to, ovaj Portugal bi morao da igra mnogo drugacije, kao recimo najdominantnija Spanija sa Cavijem i Inijestom. Nemaju igrace tog kvaliteta na sredini, ali Bruno, Bernardo, Zoao Feliks mogu da emuliraju taj stil i za ovaj nivo takmicenja bilo bi dovoljno da drze loptu i tako se brane. Onda Ronaldo ne mora da se vraca, moze da stoji visoko, i tu sad imas raznorazne opcije u vidu Zote, Andrea Silve, Guedesa, Rafe Silve da menjas i vrtis u zavisnosti od protivnika.

Pa i jesu protiv Belgije, samo sto je bilo kasno.

I jasno se videlo da mogu da kontrolisu igru i protiv npr Belgije. Jbg, gubili su, ispadanje, frkica, pa postoji nekakva dodatna hail marry urgencija koja utice na greske.
Ali videlo se da u svakom momentu mogu da naprave prostor za centarsut.
Mada ima dosta i do Belgije.

Imaju oni potencijala da igraju tako nešto, ali zato mora jača odbrana.
Oni imaju samo Diasa tu koji zna šta radi kad je defanzivni deo posla. Pepe zna, ali Pepe ima zilion godina, i igra sa visim presingom, i sa napadackim stilom ostavlja nejga u situaciji da mora 90 minuta mora da krpi i da juri protivnicke kontre i ispadanja igraca ispred. Nije on ni sad spor. Kad covek omatori ne gubi se njemu nuzno sposobnost da napravi svoju maksimalnu vrednost, gubi se pre svega sposobnost da se odrzi konstanta ponavljanja toga. Ne moze ceo mec da ponavlja svoje sprintove bez da ne dodje do rapidnog pada u intezitetu tih sprintova.
Dias nije toliko dobar igrac, koliko to deluje u City-u da jeste.
Onaj levi bek, je ok igrač, ali to je klasičan ofanzivni bek.

Da ponovimo, em nisu izbalansirani totalno sa kvalitetom, em nije odredjen koncept i ideja igre. Hoce da ponove recept sa kojim su uzeli titulu, a medjuvremenu im se promenila struktura kvaliteta. Jeste im se podigo overall kvalitet ekipe, ali ne i za to primenjivanje starog recepta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Nekako mi pada na pamet što je pričao ovaj Ivković iz Zagrebačkog studija za Portugal i Ronalda. Najbolju utakmicu unazad nekokliko godina su odigrali protiv Hrvatske bez Ronalda sa Feliksom i Brunom. Dobili 4-1 i kaže realno je moglo da bude 10-1 i da kažeš da je Hrvatska dobro prošla. 

I ne pretjeruje. Pregazili su nas. Daleko najbolji igrač Hrvatske je bio Livaković. Ali Hrvatska je igrala bez dosta bitnih igrača iz prvih 11, tako da je i to igralo ulogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Do sada u ovom delu niko nije pokazao dobru igru, cak se i Italija mucila sa Austrijom, a trebalo je  lako da dobiju tu utakmicu. Portugal je izgubio od Belgije koja uopste nije bila bolji tim, narocito u drugom poluvremenu. Mislim da Portugalci imaju tim koji je zasluzio barem polufinale, ali treba imati i srece kod zreba.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bugl Khan said:

Ali Hrvatska je igrala bez dosta bitnih igrača iz prvih 11, tako da je i to igralo ulogu.

O tome pričam, LN nije nikakvo merilo i pitanje je da li bi sadašnji Portugal mogao da pobedi Hrvatsku, sa ili bez Ronalda.

Link to comment
Share on other sites

Portugal je po meni jedna od dve najkompaktnije reprezentacije na turniru, a juče su poraženi zbog loše igre Mutinja, Renata, i Žote. Ne može se protiv defanzivno iskusne ekipe sa mekanim veznim redom koji muči loptu u tranziciji. Ako se učinak jedne ekipe meri stvorenim šansama i stepenom neutralizacije igre protivnika, onda je Portugal zaslužio prolaz više od Belgije. Ali ako se učinak ekipe meri brojem igrača koji su odigrali ispod očekivanja, onda je Belgija zaslužila prolaz, jer su samo Karasko i Eden Hazard odigrali slabiju tekmu. Svi ostali su odigrali na maksimumu obrtaja. Druga stvar je što je utakmica potpuno ogolila Belgiju i pokazala da nemaju šampionskog materijala. 

Francuska je i dalje favorit broj jedan, ako Dešan ne napravi neki veći kadrovski ili taktički brainfart do kraja. Italija igra sa puno samopouzdanja i to bi moglo da se kruniše rezultatskim iskorakom u odnosu na prethodna prvenstva. Nemačka je favorit u drugoj polovini žreba. Sve u svemu, bio bih jako iznenadjen da Francuzi ne osvoje, jednostavno su uigraniji i ozbiljniji od svih ostalih. Španci su potencijalna mina za sve ekipe, ali samo ako Morata volšebno preko noći povrati formu iz 2016/17.

Edited by Dzistrou
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne znam ko sve od Belgijanaca propušta 1/4 zbog kartona i da li će KDB biti spreman ali mislim da Talijane čeka jedan reality check i duel protiv ekipe mnogo jače od dosadašnjih protivnika.

 

Posto mi je zakocio strim par puta nisam video grafiku  kada su Tobi i Vermalen dobili zute kartone, Vermalena moze komotno da zameni Denajer. Samo je Torgan valjda bio u opasnosti da propusti cetvrtfinale.

 

Eden je po meni isto po znakom pitanja da ne pocne mec, posto se vatao mislim za prepone i izasao je na kraju tekme.  Ne verujem da ce imati snage za svih 90 minuta. Evidentno je da vuce neku sitnu povredu.

 

U velikom su problemu ako KdB i Eden ne startuju, ko god da izadje sa Karaskom je veliki hendikep za kreaciju u napadu. Mogli su Belgijanci da daju drugi gol iz kontre juce, ali Karasko ko da je operisan od dodavanja i jedino sto vidi je gol i protivnicke igrace. Lukaku je mogao da se nadje u gol sansi da je dobio u pravom trenutku pas. Ne moze sve Lukaku sam. Karasko bi bio efektniji ako bi kasnije usao sa klupe dok Doku jos nije na nivou kvalitetne rezerve i tek treba da se pokaze na visem nivou fudbala. Talent je neosporan.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne očekujem lep fudbal na BEL - ITA. Obe ekipe igraju jaku defanzivu a napadaju preko praznog prostora koga definitivno neće biti mnogo. Ok BEL ima Lukakua pa može da proba visokim loptama. Italija to može jedino sa Belotijem a on ni u jednoj nije počeo. Videćemo i ovo za ppvrede, Azar je možda tražio zamenu zbog grčeva jer on nije 100% spreman.

 

By the way šta je sa dnevnom emisijom na SK 2 ?

Edit : počela je emisija. Kasne 2 sata.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Španija sa dosta izmenjenim timom. Vidim da je HRV novinar optimista zbog toga no meni se čini da kod španaca niko ne briljira pa onda ničije odsustvo i nije problem.

 

Kod HRV u špicu Petković a Rebić konačno na staroj poziciji. E sad da li će biti prostora za Rebića nisam siguran ali ono sa njim u špicu definitivno nije valjalo.

Link to comment
Share on other sites

Lepo sam vam rekao da ko ima inicijativu u prvih 10 minuta taj ispada :) Ovo će sada da bude mučenje gledati Španiju protiv jake defanzivne igre.

 

Hrvati treba da šutiraju što više u prvom delu jer verovatno to jako a nisko sunce smeta špancu.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...