Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

Mi smo uzeli srebro na ovom SP, ne zato sto su jedina dva vrhunska igraca u sastavu odigrali ono sto se od njih ocekuje, vec zato sto su Avramovic, Nikola Jovic, Davidovac, Petrusev odigrali, verovatno svoju najbolju kosarku ikada. Da ne pricam o tome da smo u grupnoj fazi igrali sa kosarkaskim liliputancima tipa Kine, Juznog Sudana, Portorika. Toga na OI nece biti. 12 ekipa od kojih bar jos 8 mogu do medalje u kakvim god sastavima dosli. Dovoljno je da nam se u grupi padnu Australija i Spanija i da nam od dva slobodna bacanja zavisi prolaz dalje.  Uz ogroman respekt ovim momcima, nisam bas siguran da bi smo, hipoteticki, sa ovim sastavom daleko dogurali na OI. Moze i bez Jokica da se nakalemi neki dobar rezultat, ali da se ne lazemo...

Edited by dali_man
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

U kom formatu se igraju OI ovog puta? Da li su to 2 grupe po 6, pa 1/4f ili kako?

Meni se cini da mozemo imati i 10 kandidata za medalju, ako nema nekih garantovanih mesta po kontinentima osim Japana i Juznog Sudana koji su se vec plasirali?

 

Ocekujem nikad jace OI, i ocekujem Jokica (poslednji put u dresu Srbije), ocekujem Micica posle solidne sezone u NBA, ocekujem Jovica i Pokua koji pokrivaju 4 godinu dana iskusniji i snazniji, Kalinica na 3 (takodje poslednji put), sa ovog prvenstva jos Bogdana, Milutinova, Avramovica, Dobrica, Gudurica (zavisno od sezona poslednju trojicu, ali ako budu dobre onda svi).

Verujem da ce pesic hteti da ima Stefana Jovica ako bude zdrav, takodje Petrusev i Smajlagic ko bude imao bolju sezonu da bude taj jos jedan visoki.


Iako sam Zvezdas Nedovica bih preskocio, imao je svoju sansu u ovoj slabijoj konkurenciji i nije je iskoristio.

 

Tu su Lucic i Davidovac naravno kao ozbiljne opcije u slucaju da imaju dobre sezone ili neko bude povredjen ili uvredjen.

 

malo sam izasao iz okvira teme, ali svi volimo da zaigramo fantasy i gledamo u nesto sto dolazi, a ja mislim da nam je to lepa prilika za jos jednu medalju u izuzetno jakoj konkurenciji, u kojoj je suvisno diskutovati da li nam je potreban Jokic, pa i drugi igraci ne samo on.

 

Osim dobrog plasmana Srbije, prioritet za to takmicenje je da najveca ameba na svetu odluci za koju ce reprezentaciju da zaigra i da bas ta reprezentacija ispadne sto ranije (bice USA na ogromno iznedjenje svih sigurno).

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stiletto said:

OI u košarci su zajebano takmičenje. Zverski jake ekipe SRJ, svetski prvaci 1998. i 2002. se nisu proslavile na Olimpijskim igrama 2000. i 2004.

 

Oi u košarci je najjače takmičenje što se tiče repretentativne košarke, ne samo što svi dolaze u najjačim sastavima nego imaju i veću motivaciju. SP je po meni treće po jačini, nakon Eurobasketa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Skyglider said:

 

Oi u košarci je najjače takmičenje što se tiče repretentativne košarke, ne samo što svi dolaze u najjačim sastavima nego imaju i veću motivaciju. SP je po meni treće po jačini, nakon Eurobasketa. 

 

Za OI se slazem ali EP nikako ne moze da bude jace od SP jer ovde imas makar jos 3-4 reprezentacije koje pucaju na medalje /Usa, Kanada, Australije i neko od dvojca Arg-Bra/

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drperce said:

 

Za OI se slazem ali EP nikako ne moze da bude jace od SP jer ovde imas makar jos 3-4 reprezentacije koje pucaju na medalje /Usa, Kanada, Australije i neko od dvojca Arg-Bra/

 

 

Da to je tačno, mislio sam više na to da na Eurobasketu nemaš reprezentacije kao Iran, Cape Verde, Jordan, Liban, Venecuela, Mexico... konkurencija je nekako jača. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skyglider said:

 

Da to je tačno, mislio sam više na to da na Eurobasketu nemaš reprezentacije kao Iran, Cape Verde, Jordan, Liban, Venecuela, Mexico... konkurencija je nekako jača. 

 

 

Da, nema tih amatera ali ponovo na evropskom imas 24 ekipe tako su makar 3-4 indijanci

Link to comment
Share on other sites

Spletom okolnosti je u ovom ciklusu EP bilo da kazem drugo najjace takmicenje i vise evropskih reprezentacija je prosle godine doslo u jacem sastavu nego ove godine. Ovako iz glave cini mi se da je bolji odziv bio za SP 19 nego za EP 17.

 

Ranije jeste bilo tako jer je SP bilo najmanje bitno, olimpijska viza se obezbedjuje na EP.

 

Zeleli su to da promene, pa su zato smanjili broj EP i SP pomerili da bude godinu dana pre OI, samo to evropskim selekcijama predstavlja veliki problem zato sto samo dva mesta vodi na OI. Kao SP je bitno, ali tu je vec druga sansa dogodine i verovatnije je da ce to da se desi.

 

Malo sta su postigli sa promenom, a trebali su da otkace jedno EP. Morace neke korekcije da prave u kalendaru, od ovog resenja je bolje i da EP bude godinu dana pre OI, a SP da se vrati na parnu godinu.

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2023 at 10:09 AM, Chaos Is Me said:

Vasa Micić ako dođe sledeće leto na okupljanje reprezentacije neće doći kao EL MVP već eventualno kao rotacioni NBA igrač sa limitiranom ulogom i minutažom, tako da će morati svoju igru da prilagođava tokom sezone i možda će mu biti lakše da se uklopi u režim u kome ne treba da bude ni alfa ni beta već Gudurić 2.0 verzija a ni to uopšte nije beznačajna uloga.

Tako je, second unit leader je uloga u kojoj je njegovo hoblovanje parketa podnošljivo. Po mogućnosti u paru sa Aleksom koji bi ga sakrio u odbrani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Samo reprezentacija Srbije dolazi bez motivacije na OI, na SP su nas svi pustali zato sto nisu bili motivisani za igru . Znaci najebali smo u Parizu, bolje da se  nismo ni kvalifikovali.

 

Nije reprezentaciji Srbije problem motivacija već voda u ušima, a vidim da je već počela da ulazi

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...