Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

@McLeod ovde zanemarujes jednu vrlo bitnu stavku, a to je koliki je koji skup, jer ovih koji slusaju turbo folk je visestruko vise od ovih drugih, pa je samim tim i verovatnoca da su nacinili porodicno nasilje koje pominjes logicno mnogo veca, jer dovoljno je da 5% i jednih i drugih ucini tako nesto, to znaci da na 1 metalca koji to uradi dolazi, sta znam 10-20-30 ovih drugih, pa otuda se dodje do ovog tvog zakljucka.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Romantik said:

@McLeod ovde zanemarujes jednu vrlo bitnu stavku, a to je koliki je koji skup, jer ovih koji slusaju turbo folk je visestruko vise od ovih drugih, pa je samim tim i verovatnoca da su nacinili porodicno nasilje koje pominjes logicno mnogo veca, jer dovoljno je da 5% i jednih i drugih ucini tako nesto, to znaci da na 1 metalca koji to uradi dolazi, sta znam 10-20-30 ovih drugih, pa otuda se dodje do ovog tvog zakljucka.

Baš skoro je @Darko pisao o knjizi Thinking Fast and Slow, gde su primeri za ovu grešku navedeni već na uvodnim stranama. Mek je, ako se dobro sećam, rekao da je pročitao knjigu.

 

Vrlo je moguće da će se pojaviti još primera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Romantik said:

@McLeod ovde zanemarujes jednu vrlo bitnu stavku, a to je koliki je koji skup, jer ovih koji slusaju turbo folk je visestruko vise od ovih drugih, pa je samim tim i verovatnoca da su nacinili porodicno nasilje koje pominjes logicno mnogo veca, jer dovoljno je da 5% i jednih i drugih ucini tako nesto, to znaci da na 1 metalca koji to uradi dolazi, sta znam 10-20-30 ovih drugih, pa otuda se dodje do ovog tvog zakljucka.

 

Zapravo, kad bi radio istraživanje svakako bi ti bio potreban reprezentativan uzorak na osnovu kog ćeš ekstrapolirati zaključak, dakle da nađeš podjednako onih koji slušaju folk i RnR. To u slučaju da želiš da dokažeš da je nasilje nad ženama povezano slash uslovljeno muzikom koju muškarci slušaju, a ne samo da je više folkera koji tuku žene (jer to može biti posledica i nekog drugog faktora). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cirbi said:

Kapiram da Jokica sada pitaju da igra, posle ovih postova, verujem da bi pristao.. neverovatno u sta se pretvorila tema.

Polako, još nismo došli do adekvatne diskusije o doktorskoj disertaciji sa Filozofskog fakulteta koja je postavljena na prethodnoj strani.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

S tim sto nije nikad.

 

Da li je verovatnije da osoba koja slusa hevi metal neopevana seljacina, neobrazovani nacionalista, koji voli da nekad istuce zenu, ili je verovatnije da je takva osoba "boem" koji slusa tres narodnjake?

 

generalizacija je no-no, ali da li mozes da saznas nesto o osobi i njenim svetonazorima samo iz toga kakvu muziku slusa - apsolutno. Isto kao sto mozes da saznas i ako ga pitas koju knjigu je poslednju procitao i kada, ili ako ga recimo pitas sta gleda na TVu, koje novine/portale cita, da li ima i koji su mu hobiji i tako dalje.

Generalno, vi mnogo masite poentu. 

 

Ako je neko stoka, napice se i potuci uz narodnjake u kafani ili ce u šutki na metal koncertu. 

 

 Vi stariji dobro pamtime obracunavanje pankera i metalaca npr. 

 

Ali postoji jos jedna bitnija stvar, jednostavno, niste u toku. 

 

Sto se tice starijih slusaoca te vrste muzike, 90% njih su gotivni ljudi. Moj bivsi šef na poslu je rodjen negde kasnih 70-ih ili ranih 80-ih, sa njim sam i dan danas u kontaktu. Covek ceo zivot slusa samo to, mnogo je gotivan i sa njima moze da se prica o svemu. 

 Takvi su generalno ljudi tih generacija, vise mi prija da pricam sa njima nego sa ljudima koji su tog godista a  ne slusaju tu muziku. 

 

E sad, ja sam 99-o, sto se tice generacija od 90-ih pa na ovamo, 90% slusala metal muzike je sa široko izbegevanje. 

 

Tako da vi neke odredjenje okolnosti gledate samo kroz prizmu muzike iako je mnogo vise od muzike uticalo na to. 

 

Ovo je liberalni forum  a pogled na ovo vam je kranjnje komunisticko-diktatorski. 

Znamo svakako da su sve rnr zvezde iz tog perioda bile sinovi glavešina iz Jna i partije. 

 

Evo vam jos jedan primer, moja jako drugarica, gledam je kao sestru i obozavam je. 97-o godiste, zavrsila drzavni ekonomski fakultet sa prosekom 9, u roku. Ne pije, ne pusi, trenira, nije promiskuitetna. 

Pratili smo zadrugu zajedno. I? Sta mozete da zakljucite o njoj na osnovu pracenje zadruge? Apsolutno nista od gore navedenog

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ako prati zadrugu izvan nekog fenomenoloskog istrazivanja, ona nije pod libelu, sta tu ima da se zakljucuje? a nisi ni ti, ako cepas to s'njom ili solo.

U gledanje zadruge se i kreće sa ciljem fenomenološkog istraživanja. Onda se navučeš. Ceo program sadrži veliki broj kvalitetno primenjenih fora za izazivanje želje kod konzumenta da vidi šta će sledeće da se desi.

Pričali mi ljudi koji su na odvikavanju.

 

Ako je bila potrebna neka analogija za pajdo, zadruga je znatno bolja od turbo folka.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

ako prati zadrugu izvan nekog fenomenoloskog istrazivanja, ona nije pod libelu, sta tu ima da se zakljucuje? a nisi ni ti, ako cepas to s'njom ili solo.

a sta bi rekao ako bih ti rekao da sam skoro upoznao devojku, 03, slusa metal i rok iskljucivo, ne gleda zadrugu, gadi je se sve to i srpski folk joj se gadi, skoro je privedena  u policiju zbog kradje u Dmu, 9000 dinara  ukupno. Pritom nieni su puni love pa nije iz nuzde. 

Hocu da vam kazem da uopste nista ne zavisi  od muzike, bitno je kakav si lik i kako pristupas zivotu. 

Da li je moralnija ova koja slusa metal i rok i i ne krade, ne pije, ne pusi, nije problematicna ili ova koja slusa a radi sve suprotno?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Smrtokapa said:

U gledanje zadruge se i kreće sa ciljem fenomenološkog istraživanja. Onda se navučeš. Ceo program sadrži veliki broj kvalitetno primenjenih fora za izazivanje želje kod konzumenta da vidi šta će sledeće da se desi.

 

Zato što rijaliti eksploatiše jednu ljudsku karakteristiku koja se zove voajerizam.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

a sta bi rekao ako bih ti rekao da sam skoro upoznao devojku, 03, slusa metal i rok iskljucivo, ne gleda zadrugu, gadi je se sve to i srpski folk joj se gadi, skoro je privedena  u policiju zbog kradje u Dmu, 9000 dinara  ukupno. Pritom nieni su puni love pa nije iz nuzde. 

Hocu da vam kazem da uopste nista ne zavisi  od muzike, bitno je kakav si lik i kako pristupas zivotu. 

Da li je moralnija ova koja slusa metal i rok i i ne krade, ne pije, ne pusi, nije problematicna ili ova koja slusa a radi sve suprotno?

 

rekao bih da nisi citao diskusiju, nego dodjes povremeno da izvadis patku kao pedja d boj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Redstar0356 said:

Sta imam od toga da  izmisljam price na forumu? 

Je l' treba i ja da objasnim? 😄 btw ne mislim da izmisljas, odgovoricu vam oboma posle

Just now, Redstar0356 said:

 

 

Sta bi ste rekli kad bi znali da vecina mladjih ne prati  sport ili ga prati na jako povrsan, tj kladionicarski nacin

Bio bih zaista sokiran 😄

Link to comment
Share on other sites

Quote

Uz to, mogu dobro da razumem da mnogi koji čitaju o ranim gnostičkim školama mogu samo u neverici da vrte glavom kako se danas uopšte može prihvatiti tako apsurdan pogled na svet, pa bih želeo da pokušam da formulišem svoju ličnu ideju o tome šta znači biti okultista. Znam da je nemoguće doći do zadovoljavajuće definicije okultnog, jer će to nesumnjivo biti nešto drugačije za sve ljude, ali okultizam vidim kao prizmu kroz koju se vide vidljive i skrivene veze između svega što se odnosi na naše unutrašnje i spoljašnje doživljaje sveta. U toj prizmi se nalaze stvarnost i istina dok se svi svesno ili nesvesno žrtvujemo u hramovima kojima smo okruženi. Dobar primer su društvene mreže poput Instagrama, gde ljudi žrtvuju svoju pažnju okultnoj zamci koja isisava vreme onima koji su očarani. Samo ako postanemo svesni toga, možemo se osloboditi da izgradimo sopstvene hramove i zamke.

 

Stoga je, po mom mišljenju, uspešan okultista graditelj sveta koji, uprkos sopstvenim uverenjima, prepoznaje istinu u svim svetonazorima i koji ume da manipuliše realnim koristeći imaginarno, stvarajući hramove koji privlače pažnju njegovih bližnjih (prim. fellow men). Proveo sam vreme sa mnogim starijim članovima raznih okultnih redova koji su mogli satima da pričaju o tajanstvenoj numerologiji, ali koji skoro nikada ništa od toga nisu primenili u praksi van granica svog doma. Za mene je ovo okultizam na najnižem mogućem nivou. S druge strane, sreo sam ljude koji su savladali rukovanje jezikom, slikama i simbolima i porobili mase a da nisu ni znali šta je okultizam, i oni su među najvećim guruima koje sam ikada imao sreće da upoznam (prim. misli na muzičare).

 

Kako bi ova tema dosegla vrhunac apsurdnosti, moram da podelim deo privatne prepiske koju sam pre izvesnog vremena vodio sa jednim velikim gospodinom. Prepiska je u originalu na engleskom, ovo je moj prevod iste. Ja sam preveliki cinik da bih se u potpunosti poistovetio sa ovim, ali bih rekao da je čovek na dobrom tragu da odgovori na pitanja koja su ovde nametnula povodom diskusije o umetnosti, tj. kako i zašto dobri ljudi počnu da konzumiraju đubre u bilo kom formatu.

Edited by robespierre
typos
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...