Jump to content

GRUPA F (FRA, POR, GER, HUN)


Grupa F, grupa smrti...  

14 members have voted

  1. 1. Dalje prolaze:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Meni je Portugal delovao skroz potonuilo u poslednjih 20 min. meca. Da li je umor ili cuvali snagu za kasnije pojma nemam? Dali su 2. gol, mislio sam da ce da grizu, imali su dovoljno vremena, ali nisu napadali jako kako mogu. Ili su se plasili Nemaca da ako se ne otvore previse da im ne spakuju jos jedan. Al jbg kad imas takav rezultat, moras da rizikujes. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Ma sramota je da nema mesta za Felixa. Ne bi me cudilo da ga nema zbog Ronalda.

On je zapravo prilično kompatibilan sa Ronaldom. Ja se sjećam nekih utakmica u kojima su igrali zajedno. Dobro je to izgledalo. Protiv Srbije ko pamti utakmicu. Nije nemoguće i da ga je Ronaldo gurnuo u drugi plan, ko zna.

Link to comment
Share on other sites

„Posle utakmice sa Juventusom želeo sam da ostvarim san, da imam Ronaldov dres. Nakon poslednjeg zvižduka sudije prišao sam mu i pitao ga: 'Kristijano, mogu li da dobijem tvoj dres?' Nije me ni pogledao, samo je rekao 'NE'. Potpuno sam pocrveneo, osetio sam se posramljeno. Dok sam odlazio, osetio sam se tako malim. Znate one trenutke kada vam se nešto sramotno desi, pa se osvrnete oko sebe da vidite da li je neko to primetio? E, tako sam se tada osećao, želeo sam da se sakrijem negde“, rekao je svojevremeno Robin Gosens.

Gosens je danas protiv Ronaldovog Portugala odigrao meč života. Postigao je gol i imao dve asistencije. Red je da sada Ronaldo priđe Gosensu i upita ga 'Robine, mogu li da dobijem tvoj dres?'

 

Prepisano sa Mozzart Bet.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemacka ima ocajnu odbranu, a Portugalci to nisu speli da iskoriste,. Svaki put kada su krenuli u napad zadnja trojka je pravila greske, samo sto su Portugalci postali totalno demoralizovani nakon dva autogola, a ko i ne bi. Nemci su u ovoj utakmici imali ako puno srece, a to se nece ponoviti.

Madjari sa druge strane me impresioniraju pozrtvovanuscu i voljom sa kojom igraju. Nikakav tim, ali su izvukli bod od Francuza cisto na ludacko trcanje i ne znam odakle im ta snaga, kada su i sa Portugalom tako igrali. Cak i da ispadnu, navijaci ne mogu da budu nezadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Mađarima je maler što utakmicu s Nemačkom igraju u Minhenu, a ne pred 55.000 svojih navijača.

 

Definitivno najbolja atmosfera je bila u Budimpešti, doduše i pun stadion za razliku od većina drugih. Čini mi se da je i u Danskoj bio pun stadion ali Mađarima kapa dole, prava fudbalska atmosfera.

 

 

Izjava Fiole posle utakmice. Nema prevoda ali pogledajte prvi minut, sve je rekao.

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da su Mađari očupali bod nabeđenim Francuzima. Možda mi je još draže što je Švabo istamburao još natripovanije Portugalce. Najdraže bi mi bilo da jedni odu kući posle trećeg kola, nebitno koji.

 

Mađari na tribinama kao Islanđani pre 4 godine. Vidno je, i ne samo po tome, koliko se ulaže u fudbal. Bojim se ipak da će biti problema s njima u budućnosti jer opako vonja na huliganštinu ali, ako to stavimo na stranu, pravo je osveženje revival Mađarske na fudbalskom nebu.

 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Francuska je u prvo poluvrijeme trebala da riješi meč. Tri zicera su promašili.

 

Mađarska blage veze nema sa fudbalom. Istrčali su jednu dobru kontru za 90 minuta i to je sve. Gulaši stvarno brani fenomenalno, dosta ih spašava. Navijanje u Budimpešti je sigurno najbolje na prvenstvu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Mađari ništa ne valjaju. Trud, organizacija i trka 90 min. je urodilo plodom pred punim tribinama. Da se radi on regularnom natjecanju gdje 10 reprezentacija nema nepoštenu prednost, Mađari bi bili jedni od gorih. 

Niko i nije rekao da valjaju, ali se trude. Kada bi se hrvatska reprezentacija trudila koliko i Madjari finale bi im bilo osigurano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam voleo ovo prosirenje na 24 ekipe ali sad mislim da je pun pogodak. Realno gledano razlika izmedju 12. i 24. reprezentacije po kvalitetu nije tolika da opravda kukanje nekih da je kvalitet razvodnjen. Najgora reprezentacija na prvenstvu je Turska koju bi 90% ljudi stavilo u top 10 pre turnira. Madjari koji su u bottom 5 i u ubedljivo najtezoj grupi su uzeli bod svetskim prvacima. Cak i kad bismo imali 32 reprezentacije ne bi se kvalitet razvodnio. Mi, Norvezani, Irci, Grci, sigurno nismo gori od Makedonije, Madjarske, Skotske. Tako da sve vise mislim da je ovakav format pun pogodak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novaković je imao ubedljivo najbolju ideju, ali nema teorije da u ovom univerzumu UEFA/FIFA čak i uzmu u razmatranje tako nešto.

Pobednici grupa njih šest, se rangiraju kao prvih šest nosilaca na osnovu osvojenih bodova, gol razlike, broja postignutih golova i četvrti kriterijum može biti žreb ili pozicija na rang listi. Njima se priključuju dva najbolja drugoplasirana kao sedmi i osmi nosilac. Najbolji nosilac prvi bira s kim će da igra iz ostatka čopora, zatim drugi nosilac i tako se formiraju parovi osmine finala. 

Dobilo bi se to da svi ginu sve utakmice. I kad dobiješ prve dve po 3-0, ekipa ima motivaciju da igra treću utakmicu. I kad vodiš 3-0 ekipa ima motivaciju da igra i da četvrti ili peti gol. Apsolutno bi bilo kakvo kalkulisanje po grupama bilo izbačeno. Imaš utakmicu Austrija-Ukrajina u kojoj remi radi i jednima i drugima, Pala kvota za X ispod dva. U ovakvoj opisanoj situaciji bi i jedni i drugi imali situaciju da igraju i probaju da budu npr. jedna od dve najbolje drugoplasirane ekipe. 

Link to comment
Share on other sites

Pa bira, to i jeste poanta, a nije da ne postoji, rekao je on i gde postoji ali nisam najbolje razumeo. Znači Italija sada sa 9 bodova i 7-0  gol razlikom bude najbolje rangirana ekipa. Bira s kim će da igra u osmini finala među 4 drugoplasirane i 4 trećeplasirane ekipe. Neće izabrati Portugal, nego će izabrati npr...Austriju ili Škotsku. 

Upravo to je suština, eiminisaće kalkulisanje, čuvanje igrača, i šta još sve ne, jer će najjače ekipe želeti da budu što više rangirane i da što ranije biraju. 

 

edit: evo npr Belgija protiv Finske. Verovatno će odmarati neke igrače, verovatno će malo usporiti. U ovom sistemu bi bili motivisani da gaze Finsku i pobede sa tri razlike i budu ispred Italije i budu prvi koji će birati. 

Edited by de Havilland Mosquito
Link to comment
Share on other sites

Izvini, ali to je potpuna glupost. Potpuno protiv sporta i bilo cega.

 

Ako je toliko bitno da se izbegne kalkulisanje, uvedes da je zreb za drugu rundu posle zavrsetka grupne faze, mada je i to glupo. U svakom grupnom sportu ima tog kalkulisanja.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva glupost...ideja je genijalna.  Osim ako misliš da je Ok da englezi taktiziraju da izbegnu grupu F, i ako misliš da je u redu da čitav svet zna da će Ukrajina i Austrija odigrati X. 

Kako nešto bre može biti protiv sporta kad te tera da igraš tri utakmice maximalno svih 90 minuta. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vratio sistem koji je bio na snazi do 1976. Kup sistem tokom dve godine uz malo modifikacija.

 

Prvih 16 na UEFA rang listi 16 nosilaca. Kao u tenisu ili snukeru formira se bracket i sve do finala se odmah zna raspored ko s kim igra ako prođe. Slabije reprezentacije (Gibraltar, Andora) kreću ranije, jače se uključuju kasnije. Dva meča po paru, nosilac domaćin u revanšu. Ko izbaci nosioca, preuzima njegovu privilegiju. Polufinale i finale final-four na neutralnom terenu, jedna utakmica.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Ma kakva glupost...ideja je genijalna.  Osim ako misliš da je Ok da englezi taktiziraju da izbegnu grupu F, i ako misliš da je u redu da čitav svet zna da će Ukrajina i Austrija odigrati X. 

Kako nešto bre može biti protiv sporta kad te tera da igraš tri utakmice maximalno svih 90 minuta. 

Hajde onda da to uvedemo i na OI u kosarci pa da Ameri biraju ko ce da se bori za srebro, a ko za bronzu. Nista to taktiziranje za trece mesto ne menja niti je novo, samo je to nekada bilo taktiziranje za drugo.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto smo ustanovili ranije, trebalo je drugacije rangirati reprezentacije i uzimati vise kriterijuma. I to sto ima vise domacina je fiksiralo reprezentacije samo u jednu grupu. Ukrajina je bila zbog prvog mesta u grupi u prvom sesiru, a Portugal koji je osvojio LN i bio iza Ukrajine u trecem. A sto se tice ovog drugog, stavis taj mec u prvom ili drugom kolu. Greska je tu napravljena u rasporedu meceva.

 

Ovaj format je dobar zbog srednje klase, ali zbog rangiranja treceplasiranih ce se ljudima smuciti vec 2028. Sada to smeta samo odredjenoj populaciji.  Treba se drzati ovog formata dok ne bude ''potrosen'' i ne pojavi se potreba za necim novim. Ne verujem da mu je rok trajanja duzi od 4-5 prvenstva, mozda se i neke sitne modifikacije naprave ali broj ekipa ostane isti. I ovaj predlog tesko da ce da potraje duze od 5 prvenstva, moze to da se iskoristi za neku 2036 ili 2040. Ne opterecujem se toliko ni tim treceplasiranim ekipama, posto ce vecina njih da budu cisto ucesnici jer se ukrstaju sa top repkama.

 

2024. je Nemacka domacin tako da se neke stvari nece ponavljati.

 

Btw, gledao sam kako ce da budu preraspodeljena mesta na SP 2026. To bi vec moglo da se smatra razvodnjavanjem kvaliteta. Previse su mesta dobili Azija, Afrika i Centralna Amerika. Da su nekako spojili celu Ameriku samo za kvalifikacije za SP.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, McLeod said:

Hajde onda da to uvedemo i na OI u kosarci pa da Ameri biraju ko ce da se bori za srebro, a ko za bronzu. Nista to taktiziranje za trece mesto ne menja niti je novo, samo je to nekada bilo taktiziranje za drugo.

 

Nisi mi odgovorio na pitanje...

 

Kako nešto što tera ekipu da igra maximalno tri utakmice svih 90 minuta može biti glupo i protiv sporta?

Link to comment
Share on other sites

Protiv sporta je jer se ovakva takmicenja po kup sistemu odigravaju vec skoro 100 godina. Takodje se svi ostali kolektivni sportovi i njihova prvenstva, OI, odigravaju po ovakvom ili slicnom sistemu.

 

Modifikacije sistema se desavaju i to je ok, a ovo je apsolutno protiv sporta jer nikad i nigde ne moze biti sportski da neko ko je u poziciji favorita koja mu je dodeljena sam bira svog protivnika.

 

Zamisli takav sistem u tenisu ili boksu recimo. Potpuna glupost.

 

Nebrojeno puta gore nego da neko namesta iks na svom mecu. Niti bi se to prvi put desilo. Nisu oni krivi sto su se prethodna dva meca tako pogodila.

 

Plus, to sto satro sad neko nije motivisan da igra treci mec 100% nije novo - to se jos cesce desava ako prolaze samo dvojica, ili zamisli da prolazi samo jedan koji posle po tvom sistemu bira protivnika.

 

pa to bi ti se desavalo onda na svakom prvenstvu u bar dve grupe, da posle dva kola imas vec prvoplasiranog, i onda on izgubi od levata jer im se fucka da igraju i onda ti levati profitiraju, a druge dve ekipe izduvaju koje su imale tu nesrecu da igraju sa favoritima dok su oni obezbedjivali prvo mesto u grupi.

 

To sto bi recimo Italijani bili nagradjeni ako dobiju i trecu sa 3-0 slobodno mozes da okacis macku o rep. Da li ce igrati sa recimo Finskom, Austrijom, Ceskom, Slovackom, potpuno je svejedno da bi se lomatali zbog te gol razlike.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...