Jump to content

GRUPA F (FRA, POR, GER, HUN)


Grupa F, grupa smrti...  

14 members have voted

  1. 1. Dalje prolaze:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Najčišće je da idu po prve 2 iz grupe u osminu finala i to je to. Što znači da bi na prvenstvu trebalo biti 16 ili 32 reprezentacije.

Možda čak i bolje 32, od kojih bi recimo 28 izborilo nastup kroz kvalifikacije a preostale 4 opet kroz Ligu nacija.

Kvalitativno se ne bi ništa izgubilo u usporedbi s ovim sistemom s 24 ekipe, na prvenstvu bi bile i neke reprezentacije koje su po kvalitetu tu negdje druga-treća liga, plus još nekoliko autsajdera da i oni dobiju priliku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Au Meče nisam očekivao od tebe odgovor po "zašto? zato." principu. A tvoj odgovor u fazonu "tako se uvek igralo" je baš to. I ja mislim da najvažniji motiv kod turnirskih takmičenja treba da bude maksimalno izbegavanje kalkulisanja i povećavanje takmičarske draži svake utakmice.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

I ja mislim da najvažniji motiv kod turnirskih takmičenja treba da bude maksimalno izbegavanje kalkulisanja i povećavanje takmičarske draži svake utakmice.

Nažalost ovaj sistem omogućava kalkulacije. U najboljem položaju su grupe koje igraju zadnji dan, pošto će imati jasnu sliku i tačno će znati šta će im trebati da prođu dalje kao treće plasirana ekipa. Recimo Švajcarci i dalje strepe, a imaju 4 boda i velike su šanse da izvise zbog gol razlike. Slaćem se sa  Clietom da je bolji model sa 32 reprezentacije. To je 12 mečeva više i nije toliko strašno, posebno zato što i svetsko će od 2026 imati preko 40 učesnika.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Protiv sporta je jer se ovakva takmicenja po kup sistemu odigravaju vec skoro 100 godina. Takodje se svi ostali kolektivni sportovi i njihova prvenstva, OI, odigravaju po ovakvom ili slicnom sistemu.

 

Modifikacije sistema se desavaju i to je ok, a ovo je apsolutno protiv sporta jer nikad i nigde ne moze biti sportski da neko ko je u poziciji favorita koja mu je dodeljena sam bira svog protivnika.

 

Zamisli takav sistem u tenisu ili boksu recimo. Potpuna glupost.

 

Nebrojeno puta gore nego da neko namesta iks na svom mecu. Niti bi se to prvi put desilo. Nisu oni krivi sto su se prethodna dva meca tako pogodila.

 

Plus, to sto satro sad neko nije motivisan da igra treci mec 100% nije novo - to se jos cesce desava ako prolaze samo dvojica, ili zamisli da prolazi samo jedan koji posle po tvom sistemu bira protivnika.

pa to bi ti se desavalo onda na svakom prvenstvu u bar dve grupe, da posle dva kola imas vec prvoplasiranog, i onda on izgubi od levata jer im se fucka da igraju i onda ti levati profitiraju, a druge dve ekipe izduvaju koje su imale tu nesrecu da igraju sa favoritima dok su oni obezbedjivali prvo mesto u grupi.

 

To sto bi recimo Italijani bili nagradjeni ako dobiju i trecu sa 3-0 slobodno mozes da okacis macku o rep. Da li ce igrati sa recimo Finskom, Austrijom, Ceskom, Slovackom, potpuno je svejedno da bi se lomatali zbog te gol razlike.

 

Ovo je tipičan post u stilu "Nemam nikakve argumente, ali ajde da napišem kobasicu od posta. Bokija će verovatno mrzeti da čita, a sasvim sigurno će ga mrzeti da piše jer je poznat po kratkoj formi i onelinerima" ....E pa neće da može...

 

PRVI PASOS

Ovo nije kup sistem. Ovo je turnirski sistem. Kakve jebene veze imaju ostali kolektivni sportovi i njihova prvenstva i Olimpijske igre. Čovek je dao ideju, za koju ja smatram da je odlična a koja se odnosi na fudbal i kontinentalna i svetsko prvenstvo i kako da se isprave neke negativne stvari vezane isključivo za fudbal i za navedena takmičenja. Kada dođu OI raspravljaćemo o tome kako treba da izgleda sistem za boćanje, karling i umetničko plivanje. 

 

DRUGI PASOS

Pretpostavljam da nisi najbolje shvatio pa ću još jednom da naglasim. Ovde favorit ne dobija paf forfe privilegiju, nego tu privilegiju zaslužuje rezultatom u prve tri utakmice.

 

TREĆI PASOS

Ponovo se hvataš za druge sportove. Tenis i Boks nemaju nikakve veze. To što napišeš "Zamisli tenis i boks" možeš da napišeš i "Zamisli Mars u konjukciji sa Jupiterom" ili "Zamisli da sutra udari meteor". 

 

ČETVRTI PASOS

Ako je tebi OK da neko namešta X na svom meču, onda OK, jebiga, različiti smo. Samo da ti kažem da se čak i u šahu gleda da se to eliminiše, a kamoli u fudbalu. Argument "Nije prvi put" nije argument nego je...ne znam šta. Tako za bilo šta loše na ovom svetu možeš da kažeš "Nije prvi put. Toga ima oduvek".

 

PETI PASOS

Opet "Nije ništa novo". Opet "Još se češće dešava"....U sistemu koji je Novaković predložio a ja ovde preneo, neće biti da će se favoritu fućkati da igra . Imaće jasan i konkretan motiv da igra. Moguće je da neko ko pobedi prve dve proceni da je značajnije da odmori prvu postavu, pročisti kartone, isproba taktičku varijantu ili dve  ako smatra da mu se to više isplati, ali takođe će postojati i nagrada ukoliko odluči da gazi "levata" 5-0 u trećoj utakmici.

 

ŠESTI PASOS

Izvini, oprosti ali pardon....To da li će Italijani igrati sa Češkom, Finskom, Slovačkom ili Austrijom može izgledati svejedno tebi koji se u fudbal razumeš ko opatica u onu mušku stvar. ( Nisam ni ja puno bolji, čisto da shvatiš da mi nije ideja da te uvredim ). Dobrom selektoru, koji ima dobar stručni štab pored sebe,  nikako ne može biti svejedno da izanalizira ekipe, vidi postavke, vidi slabosti i jake strane, svih ekipa i da dobro proceni ko mu može napraviti više, a ko manje problema. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chaos Is Me said:

Au Meče nisam očekivao od tebe odgovor po "zašto? zato." principu. A tvoj odgovor u fazonu "tako se uvek igralo" je baš to. I ja mislim da najvažniji motiv kod turnirskih takmičenja treba da bude maksimalno izbegavanje kalkulisanja i povećavanje takmičarske draži svake utakmice.

 

Uopste ne vidim moj odgovor kao zasto - zato. Obrazlozio sam. Ovo nema veze sa tradicijom, mada svakako se ne igra za dzabe bukvalno svaki kolektivni sport vec 50-100 godina upravo ovako na isti nacin, i bas se niko nije dosetio ove ideje pre genijalca Vlade Novakovica. Mozda zato sto je ideja potpuno promasena?

 

Mada je takodje moguce da milijarde ljudi sirom sveta ne vide tu crtu genija pa zato misle da je ideja glupa.

 

Ajde samo mi objasnite kako ces izbeci kalkulacije tako sto ces, pazi sad, dati najboljoj reprezentaciji po nekim kriterijumima koji nisu samo takmicarski, jer ce neko imati i laksu grupu srecom zreba, neko ce imati vise srece sa gol razlikom itede itece, da sam bira svog protivnika i tako kreira zreb?

 

Dalje, sta posle te inicijalne runde? Biras najlakseg protivnika u osmini finala, kako dalje ide zreb? Opet ide biranje od cetvrtfinala, ili je ceo kostur odredjen? Sta cemo sa tim? Kako ces odrediti kostur kada krenu da se potiru zelje prve, druge, trece ekipe, pa ce doci do nemogucnosti da se kostur uopste napravi?

 

Nisam siguran da je genije Novakovic razradio ideju do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda realno i kvalifikacije gube smisao. U Evropi se takmiči nešto preko 50 selekcija. Od toga ima 5-6 selekcija koje igraju amaterski fudbal i služe za gol razliku. To znači da bi na prvenstvu Evrope igralo preko 60% ekipa koje igraju fudbal u Evropi. Ovo pišem za ljude koji predlažu 32 ekipe na EP.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Onda realno i kvalifikacije gube smisao. U Evropi se takmiči nešto preko 50 selekcija. Od toga ima 5-6 selekcija koje igraju amaterski fudbal i služe za gol razliku. To znači da bi na prvenstvu Evrope igralo preko 60% ekipa koje igraju fudbal u Evropi. Ovo pišem za ljude koji predlažu 32 ekipe na EP.

Trenutno ide 24 od 55, odnosno 44%, sa 32 bi dobili 58%, dakle nije ti dobra računica 😁

 

Smatram da je format takmičenja sa 24 reprezentacije loš i da ga treba menjati. Jedna opcija je 16, što više niko neće prihvatiti, a druga je 32, a taj broj ništa značajno neće uticati na sam kvalitet takmičenja. Tačno je sa druge strane da kvalifikacije bi izgubile na značaju, ali ne u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

Ovo je tipičan post u stilu "Nemam nikakve argumente, ali ajde da napišem kobasicu od posta. Bokija će verovatno mrzeti da čita, a sasvim sigurno će ga mrzeti da piše jer je poznat po kratkoj formi i onelinerima" ....E pa neće da može...

 

PRVI PASOS

Ovo nije kup sistem. Ovo je turnirski sistem. Kakve jebene veze imaju ostali kolektivni sportovi i njihova prvenstva i Olimpijske igre. Čovek je dao ideju, za koju ja smatram da je odlična a koja se odnosi na fudbal i kontinentalna i svetsko prvenstvo i kako da se isprave neke negativne stvari vezane isključivo za fudbal i za navedena takmičenja. Kada dođu OI raspravljaćemo o tome kako treba da izgleda sistem za boćanje, karling i umetničko plivanje. 

 

DRUGI PASOS

Pretpostavljam da nisi najbolje shvatio pa ću još jednom da naglasim. Ovde favorit ne dobija paf forfe privilegiju, nego tu privilegiju zaslužuje rezultatom u prve tri utakmice.

 

TREĆI PASOS

Ponovo se hvataš za druge sportove. Tenis i Boks nemaju nikakve veze. To što napišeš "Zamisli tenis i boks" možeš da napišeš i "Zamisli Mars u konjukciji sa Jupiterom" ili "Zamisli da sutra udari meteor". 

 

ČETVRTI PASOS

Ako je tebi OK da neko namešta X na svom meču, onda OK, jebiga, različiti smo. Samo da ti kažem da se čak i u šahu gleda da se to eliminiše, a kamoli u fudbalu. Argument "Nije prvi put" nije argument nego je...ne znam šta. Tako za bilo šta loše na ovom svetu možeš da kažeš "Nije prvi put. Toga ima oduvek".

 

PETI PASOS

Opet "Nije ništa novo". Opet "Još se češće dešava"....U sistemu koji je Novaković predložio a ja ovde preneo, neće biti da će se favoritu fućkati da igra . Imaće jasan i konkretan motiv da igra. Moguće je da neko ko pobedi prve dve proceni da je značajnije da odmori prvu postavu, pročisti kartone, isproba taktičku varijantu ili dve  ako smatra da mu se to više isplati, ali takođe će postojati i nagrada ukoliko odluči da gazi "levata" 5-0 u trećoj utakmici.

 

ŠESTI PASOS

Izvini, oprosti ali pardon....To da li će Italijani igrati sa Češkom, Finskom, Slovačkom ili Austrijom može izgledati svejedno tebi koji se u fudbal razumeš ko opatica u onu mušku stvar. ( Nisam ni ja puno bolji, čisto da shvatiš da mi nije ideja da te uvredim ). Dobrom selektoru, koji ima dobar stručni štab pored sebe,  nikako ne može biti svejedno da izanalizira ekipe, vidi postavke, vidi slabosti i jake strane, svih ekipa i da dobro proceni ko mu može napraviti više, a ko manje problema. 

 

Prvi pasus - Ne, ovo sto ti predlazes (izvini, Vlada Novakovic) je tipican kup sistem gde Crvena Zvezda i Partizan samostalno biraju da li ce da igraju protiv Radnika ili Borca iz Cacka u osmini finala kupa. Tipican kup sistem je, jer se u takmicenju po grupama svakako ne menja ko ce proci dalje za te jace reprezentacije, vec je bitno odabrati protivnika u nokaut fazi. Dakle u kup sistemu. Da ne pricamo sto je krajnje smesno predstavljati to kao najbitniju odluku i utakmicu na sampionatu, jer je top 16 ono sto smo imali do ovog prvenstva, kada opet jedno 8-10 ekipa nisu imale preterane sanse da do dodju do titule i da, bilo je prilicno svejedno sa kim ce da se igra. Sada samo ima osam vise ekipa koje upadaju u taj rang. Sto se tice tvoje poente da ovo nema veze sa drugim sportovima - itekako ima. Sve sto tebi i Vladi Novakovicu onako pausalno smeta mozda jer nisi stigao da uplatis na X ovamo dok kvota nije pala pa ti se sad ne isplati, se desava u bukvalno svakom drugom sportu, pa i mnogo gore kalkulacije. Apsolutno je nebitno o kom se sportu radi kad je sistem isti. Kada god imas tiebreakere i kakav god da je sistem u pitanju, ne mozes izbeci kalkulacije, samo je pitanje da li se radi o namernom remiju, ili o poen kolicniku. Naizgled brisanje tih kalkulacija uvodjenjem pausalnog sistema bez pravila se dobija jos veci haos i sijaset novih problema ispadaju.

 

Drugi pasus - O da, dobija, jer nekome grupa moze biti laksa, a moze u trecem kolu i igrati protiv ekipe bez ikakvih takmicarskih ambicija, pa je nabiti 7-0 i sa rezervnim timom. Hoces moci da mi elboriras kako to povecava regularnost takmicenja, u poredjenju sa nekim grupama koje zbog puke srece ili rasporeda nemaju takvu situaciju? Ovim sistemom samo dobijas drugi tip problema.

 

Treci pasus - Fudbal ni po cemu nije poseban, ali mozemo se drzati i kolektivnih sportova, iskljucivo. Dakle, po cemu je fudbal poseban da zasluzuje da se izmislja potpuno nov sistem, potpuno nepoznat u skoro 100 godina igranja fudbala i drugih kolektivnih sportova?

 

Cetvrti pasus - nije mi ok da se namesta X na nekom mecu, ali i u ovom sistemu bi imao kalkulacije, samo bi one bile druge vrste. Nemoguce je da u takmicenju gde imas samo po tri meca u grupi dodjes do situacije da ce svako imati za sta da igra i da ne postoji kombinacija u kojoj ce dva tima reci znas kako, meni odgovara 0-0, ili 1-0 ili neki drugi rezultat. Sto bi ti kao vrhunski sahista trebalo da znas mnogo bolje od mene. Izmisljanjem nekakvih pausalnih sistema gde ce se stare kombinatorike prekrojiti ne znaci da ce se one izbrisati.

 

Peti pasus - potpuno netacno. Italijani su dobili i treci mec. Iako im se fuckalo da igra. I fuckalo bi im se i u tvom sistemu. Jer su jasno cistom pobedom, bilo kojom, sigurno najbolji. A imajuci u vidu i druge grupe, verovatno i remijem. Tvojim sistemom se dodatno favorizuju jace ekipe koje igraju kasnije. Kako bi taj problem resio, kad favorit u poslednjoj grupi, koja igra poslednji dan, zna apsolutno u gol koji mu rezultat treba da bi postigao odredjenu povlascenu poziciju na tom zrebu? Stavio bi sve utakmice treceg kola da se igraju u isto vreme i u isti dan? 😄

 

Sesti pasus - potpuno je svejedno, jer to nije utakmica za titulu, nego je jebena osmina finala, a posle toga ide cetvrtfinale, koje se pravi - kako?

 

Evo recimo pitanje za tebe i tvog genijalnog drugara Vladu Novakovica - kako se pravi kostur dalje, kad svako odabere s kim ce da igra? Cak i ako uvedes najlogicnije pravilo, da prvi posle grupne faze ide na jednu stranu kostura, a drugi na drugu, tako da ne mogu da se sastanu do finala, sta ce ih spasiti da u cetvrtfinalu dobiju najtezeg moguceg protivnika, jer, prirodno, najjaca ekipa ce se poslednja birati u osmini finala? Pa bi tako, pogotovo na ovom prvenstvu sa onom grupom smrti gde su Nemci, Francuzi i Portugalci dosao do toga da Italijani sebe nenadano nagrade mecom protiv nekoga od njih vec u cetvrtfinalu, birajuci "najlakseg" protivnika u jebenoj osmini finala, tako bitnoj, i tako inace neprolaznoj za njih, ako im padnu strasni Cesi umesto mocnih Svedjana.

 

Nije genijalac Vlada to bas dobro promislio, a ti skocio za njim jer si bio trenutno iritiran cinjenicom da je kvota na X pala brze nego sto si mislio.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Pobednici grupa njih šest, se rangiraju kao prvih šest nosilaca na osnovu osvojenih bodova, gol razlike, broja postignutih golova i četvrti kriterijum može biti žreb ili pozicija na rang listi. Njima se priključuju dva najbolja drugoplasirana kao sedmi i osmi nosilac. Najbolji nosilac prvi bira s kim će da igra iz ostatka čopora, zatim drugi nosilac i tako se formiraju parovi osmine finala. 

Ovo je totalno nerealno, moram da priznam, i ako bi nešto bilo plodno tlo za kalkulacije, pa i druge mnogo gore zakulisne radnje onda bi bio to ovakav sistem takmičenja.

Žreb je najbolji način, i tu nema nikakvih koji su povlašćeni, i ne vidim zašto bi se to menjalo, a sa druge strane ne vidim kako će da eleminiše "neželjene rezultate" blizu nameštanja, kao recimo kada su nordijci odigrali 2-2 u grupi, a samo taj rezultat je odgovarao i jednima i drugima i prošli su dalje, a Italija ispušila. Oni u tom trenutku nisu mnogo razmišljali sa kime će igrati u četvrtfinalu, nego samo da prođu dalje.

Najveći problem kod ovog EP je sistem od 24 reprezentacije koji je izuzetno loš i nefer prema ekipama koje su u prve dve grupe. Tako su recimo Švajcarski u mnogo gorem položaju nego reprezentacije iz grupa koje igraju kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Don Juan said:

Trenutno ide 24 od 55, odnosno 44%, sa 32 bi dobili 58%, dakle nije ti dobra računica 😁

 

Smatram da je format takmičenja sa 24 reprezentacije loš i da ga treba menjati. Jedna opcija je 16, što više niko neće prihvatiti, a druga je 32, a taj broj ništa značajno neće uticati na sam kvalitet takmičenja. Tačno je sa druge strane da kvalifikacije bi izgubile na značaju, ali ne u potpunosti.

Meni je to bezveze, ali to je samo moje mišljenje. Onda ne bilo loše uopšte da svi igraju prvenstvo. Skupe se sve selekcije Evrope, rasporede se u nekih 8 grupa. To bi duže trajalo, ali ne nešto pretjerano. Svakako se izbjegnu skoro nepotrebne kvalifikacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

 

Prvi pasus - Ne, ovo sto ti predlazes (izvini, Vlada Novakovic) je tipican kup sistem gde Crvena Zvezda i Partizan samostalno biraju da li ce da igraju protiv Radnika ili Borca iz Cacka u osmini finala kupa. Tipican kup sistem je, jer se u takmicenju po grupama svakako ne menja ko ce proci dalje za te jace reprezentacije, vec je bitno odabrati protivnika u nokaut fazi. Dakle u kup sistemu. Da ne pricamo sto je krajnje smesno predstavljati to kao najbitniju odluku i utakmicu na sampionatu, jer je top 16 ono sto smo imali do ovog prvenstva, kada opet jedno 8-10 ekipa nisu imale preterane sanse da do dodju do titule i da, bilo je prilicno svejedno sa kim ce da se igra. Sada samo ima osam vise ekipa koje upadaju u taj rang. Sto se tice tvoje poente da ovo nema veze sa drugim sportovima - itekako ima. Sve sto tebi i Vladi Novakovicu onako pausalno smeta mozda jer nisi stigao da uplatis na X ovamo dok kvota nije pala pa ti se sad ne isplati, se desava u bukvalno svakom drugom sportu, pa i mnogo gore kalkulacije. Apsolutno je nebitno o kom se sportu radi kad je sistem isti. Kada god imas tiebreakere i kakav god da je sistem u pitanju, ne mozes izbeci kalkulacije, samo je pitanje da li se radi o namernom remiju, ili o poen kolicniku. Naizgled brisanje tih kalkulacija uvodjenjem pausalnog sistema bez pravila se dobija jos veci haos i sijaset novih problema ispadaju.

 

Drugi pasus - O da, dobija, jer nekome grupa moze biti laksa, a moze u trecem kolu i igrati protiv ekipe bez ikakvih takmicarskih ambicija, pa je nabiti 7-0 i sa rezervnim timom. Hoces moci da mi elboriras kako to povecava regularnost takmicenja, u poredjenju sa nekim grupama koje zbog puke srece ili rasporeda nemaju takvu situaciju? Ovim sistemom samo dobijas drugi tip problema.

 

Treci pasus - Fudbal ni po cemu nije poseban, ali mozemo se drzati i kolektivnih sportova, iskljucivo. Dakle, po cemu je fudbal poseban da zasluzuje da se izmislja potpuno nov sistem, potpuno nepoznat u skoro 100 godina igranja fudbala i drugih kolektivnih sportova?

 

Cetvrti pasus - nije mi ok da se namesta X na nekom mecu, ali i u ovom sistemu bi imao kalkulacije, samo bi one bile druge vrste. Nemoguce je da u takmicenju gde imas samo po tri meca u grupi dodjes do situacije da ce svako imati za sta da igra i da ne postoji kombinacija u kojoj ce dva tima reci znas kako, meni odgovara 0-0, ili 1-0 ili neki drugi rezultat. Sto bi ti kao vrhunski sahista trebalo da znas mnogo bolje od mene. Izmisljanjem nekakvih pausalnih sistema gde ce se stare kombinatorike prekrojiti ne znaci da ce se one izbrisati.

 

Peti pasus - potpuno netacno. Italijani su dobili i treci mec. Iako im se fuckalo da igra. I fuckalo bi im se i u tvom sistemu. Jer su jasno cistom pobedom, bilo kojom, sigurno najbolji. A imajuci u vidu i druge grupe, verovatno i remijem. Tvojim sistemom se dodatno favorizuju jace ekipe koje igraju kasnije. Kako bi taj problem resio, kad favorit u poslednjoj grupi, koja igra poslednji dan, zna apsolutno u gol koji mu rezultat treba da bi postigao odredjenu povlascenu poziciju na tom zrebu? Stavio bi sve utakmice treceg kola da se igraju u isto vreme i u isti dan? 😄

 

Sesti pasus - potpuno je svejedno, jer to nije utakmica za titulu, nego je jebena osmina finala, a posle toga ide cetvrtfinale, koje se pravi - kako?

 

Evo recimo pitanje za tebe i tvog genijalnog drugara Vladu Novakovica - kako se pravi kostur dalje, kad svako odabere s kim ce da igra? Cak i ako uvedes najlogicnije pravilo, da prvi posle grupne faze ide na jednu stranu kostura, a drugi na drugu, tako da ne mogu da se sastanu do finala, sta ce ih spasiti da u cetvrtfinalu dobiju najtezeg moguceg protivnika, jer, prirodno, najjaca ekipa ce se poslednja birati u osmini finala? Pa bi tako, pogotovo na ovom prvenstvu sa onom grupom smrti gde su Nemci, Francuzi i Portugalci dosao do toga da Italijani sebe nenadano nagrade mecom protiv nekoga od njih vec u cetvrtfinalu, birajuci "najlakseg" protivnika u jebenoj osmini finala, tako bitnoj, i tako inace neprolaznoj za njih, ako im padnu strasni Cesi umesto mocnih Svedjana.

 

Nije genijalac Vlada to bas dobro promislio, a ti skocio za njim jer si bio trenutno iritiran cinjenicom da je kvota na X pala brze nego sto si mislio.

 

Vrlo kratko par crtica, da se ne bih ponavljao.

 

-Nikad ne igram X, apsolutno nikad. Možda kad s nekim odradim zajednički tiket pa taj neko odabere da igra X. Ono što mi jeste smetalo vezano za kladioncu je kad me Englezi ruše za 100 Eura a pri tom u zadnjih četvrt utakmice nisu ni probali da dobiju mnogo slabiju ekipu od svoje. U predloženom sistemu bi Pikford u 85 minutu izvodio golaut kao da mu život od toga zavisi, a ne kao da vode 2-0. 

-Naravno da je osmina finala bitna runda. Podjednako kao i četvrtina i polufinale i finale. Svaku moraš proć. 

-Kako će da se pravi četvrtfinale. Kako god. Mogu žreb, mogu ponovo da rangijraju pa biraju. Opet ti kažem, ideja je da se popravi takmičenje po grupama. Četvrtfinale je daleka budućnost kad je takmičenje po grupama u pitanju. Osmina finala nije

 

Ako neko ne vidi da sjajno izvesti,  ako je moguće (a ovim sistemom je moguće), da se spreči kalkulisanje od drugog kola, tipa idemo na drugo mesto i tipa ajmo remi, valja i nama i vama, i tipa, ajd da mi igra postava koja nikad ne bi igrala....ja mu ne mogu pomoći. To  je to što se mene tiče na ovu  temu. 

 

Link to comment
Share on other sites

U južnoj americi svi igraju copa america, još zovu i goste. Nebitno je koji procenat igra na završnom takmičenju. Evropa ima jedno 40 repki koje su na nivou MKD ili većem tako da 32 ekipe nije problem što se tiče kvaliteta jer je MKD odograla ok turnir. U poređenju sa SP to takmičenje bi opet bilo lvalitetnije.

 

8 grupa i 8 domaćina je jedina nada manjih država da ikad organizuju ovakvo takmičenje. Meni je ovo sa više domaćina odlična stvar jedino što bih ja ograničio da jedna grupa mora da se igra u najgorem slučaju u dva grada koja nisu dalje od 200km jedan od drugog, ovo pre svega zbog publike jer je mučenje putovati 1000 km svakih par dana.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Ovaj sistem ima mnogo vise benefita nego sto nosi problema. Jedino bih smanjio broj domacina na nekih cetiri uz petog eventualno da se odrzava citava nokaut faza tamo, jer postoji problem sto se mnogo seta u okviru jedne grupe i sto je dirigovan zreb za domacine, to treba izbeci.

 

24 ili 32 maltene isti djavo, mozda je i bolje da bude 32.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

 

8 grupa i 8 domaćina je jedina nada manjih država da ikad organizuju ovakvo takmičenje. Meni je ovo sa više domaćina odlična stvar jedino što bih ja ograničio da jedna grupa mora da se igra u najgorem slučaju u dva grada koja nisu dalje od 200km jedan od drugog, ovo pre svega zbog publike jer je mučenje putovati 1000 km svakih par dana.

Nikada više se EP neće organizovati na ovaj način, pošto se pokazalo kao noćna mora za organizaciju i UEFA. Jednostavno previše država domaćina, različiti timovi koji moraju da se formiraju za rqzličite države, problemi u logistici, problemi sa jezikom, duga putovanja, i tako dalje i tako dalje. Izuzetno skupo na kraju krajeva.

Jedino je moguće da do 4 države organizuju takmičenje, ali i to granične države.

Jedna država - jedan domaćin, i kraj priče.

Link to comment
Share on other sites

Moglo bi sa više domaćina ali da se cela grupa (ili dve grupe) igra u jednoj zemlji (eventualno u par manjih, geografski bliskih zemalja), na dva ili četiri stadiona. Logistički je jednostavnije i za organizaciju grupa i za timove i za navijače.

 

32 tima bi bilo ok kako bi se izbeglo ovo kalkulisanje s trećim u grupi.

 

Možda je žreb nakon grupne faze rešenje za izbegavanje kalkulacija, dakle bez unapred poznatog kostura. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Barkley#34 said:

Možda je žreb nakon grupne faze rešenje za izbegavanje kalkulacija, dakle bez unapred poznatog kostura. 

 

To bi bilo idealno, samo bi iziskivalo par dana odmora više nego do sada između utakmica grupne i nokaut faze.

To govorim za slučaj da ima više od 16 repki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Više domaćina jednostavno nije fer. Ovdje 10 reprezentacija ima prednost nad ostalima. Nadam se da nkad više neće biti više od 2, eventualno 3 domaćina ako su male države. 

Nikako ne bi širio EURO na 32 ekipe. Možda je bolje rješenje 8 grupa po 3. Prva 2 idu dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koje 3 male države imaju 10-12 stadiona koji ispunjavaju kriterijume UEFA ili FIFA ? Ovde se kod nas tripovalo da se prijave RUM, BUG, SRB i GRČ za domaćinstvo ali na kraju novinari kad pogledaše stadione jedini stadioni koji su na tom standardu su 3 rumunska i AEK-ov stadion. Ovo ostalo sve starudija u koju bi moralo da se ulaže gomila novca. Doduše skrpilo bi se ova naša dva, Bugari imaju jedan stadion i Olimpijakosov mislim da je blizu tih standarda ali opet fali par komada, znači svaka zemlja da izgradi još po jedan stadion. To je nerealno za male države.

 

A gde su hoteli i ostali uslovi koje UEFA i FIFA nameću.

Link to comment
Share on other sites

Više domaćina jednostavno nije fer. Ovdje 10 reprezentacija ima prednost nad ostalima. Nadam se da nkad više neće biti više od 2, eventualno 3 domaćina ako su male države. 
Nikako ne bi širio EURO na 32 ekipe. Možda je bolje rješenje 8 grupa po 3. Prva 2 idu dalje.

To bi onda značilo puno manje utakmica - 39 umjesto 51, što sigurno ne bi prošlo.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Koje 3 male države imaju 10-12 stadiona koji ispunjavaju kriterijume UEFA ili FIFA ? Ovde se kod nas tripovalo da se prijave RUM, BUG, SRB i GRČ za domaćinstvo ali na kraju novinari kad pogledaše stadione jedini stadioni koji su na tom standardu su 3 rumunska i AEK-ov stadion. Ovo ostalo sve starudija u koju bi moralo da se ulaže gomila novca. Doduše skrpilo bi se ova naša dva, Bugari imaju jedan stadion i Olimpijakosov mislim da je blizu tih standarda ali opet fali par komada, znači svaka zemlja da izgradi još po jedan stadion. To je nerealno za male države.

 

A gde su hoteli i ostali uslovi koje UEFA i FIFA nameću.

Onda nek organiziraju veće države. Mislim, šta, organizirale bi i male, al nemaju stadione, pa daj da imamo 15 domaćina. Ovaj EURO nema veze s mozgom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Praktično bi se onda svega nekoliko zemalja rotiralo u organizaciji. 

 

Ovde je problem što su udaljenosti u grupi i na takmičenju ogromne. Vels igra dve u Bakuu pa u Rimu, mogli su i do Meseca da stignu.

 

Kada bi jedna grupa igrala npr. u Skoplju i Tirani, druga u Rumuniji, treća u Sofiji i Beogradu, četvrta u Zagrebu i Sarajevu, peta u Grčkoj, šesta i sedma u Austriji i osma u Mađarskoj, moglo bi to biti daleko jednostavnije za organizovati čak i sa 32 učesnika, a da više zemalja bude uključeno. U nekom SF scenariju i uz sređivanje stadiona u Nišu, Novom Sadu, Splitu i još ponegde moglo bi se možda i bez Austrije. Uz manje učesnika bilo bi još jednostavnije.

 

Slično bi moglo i u regionu Baltika i još ponegde. Jedna od opcija je i organizacija u većoj zemlji uz par grupa u okolnim manjim.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče veličine stadiona, stadion mora da ima minimum 30k ulaznica u slobodnoj prodaji. To znači oko 35k kapacitet jer loža se ne računa kao ni mesta za novinare i ostale službe koje ulaze bez karata a 10% ide UEFI što uglavnom ide VIP gostima i poklonima. Po tome mislim da je JNA ispod tih kriterijuma. Novi Sad ako se ikad završi do kraja biće otprilike kao JNA tako da on takođe otpada. JNA bi verovatno mogao da se digne na 35k kapacitet pa da i on ispunjava ali i to traži ulaganja i opet na kraju imaš starudiju staru 70 godina.

 

Od ovih stadiona što su sad domaćini svi su 50k + osim Parkena koji je 38k.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izvjesno je da će jedna od ove dvije kombinacije trećeplasiranih biti dobitna;

1) A C D F

- u ovom slučaju Švicarska ide na Njemačku/Francusku, Ukrajina na Španjolsku/Švedsku, 3D (vjerojatno Hrvatska ili Škotska) na Nizozemsku i Portugal/Francuska na Belgiju!

2) A D E F

- u ovom slučaju Švicarska ide na Njemačku/Francusku, 3D na Španjolsku/Švedsku, 3E na Belgiju i Portugal/Francuska na Nizozemsku.

 

Francuzi pobjedom na Portugalcima idu na Švicarsku pa u QF na 2D/2E pa u SF na Belgiju/Italiju (Portugal).

Ako odigraju neriješeno idu na Englesku/Češku pa u QF na Španjolsku/Švedsku (Ukrajinu/Hrvatsku/Škotsku) pa u SF na Nizozemsku/Portugal/Dansku/Wales.

Ako izgube od Portugala idu na Nizozemsku (donji dio kostura) ili Belgiju (gornji dio kostura) u osmini finala ovisno o tome hoće li Švedska ostati neporažena protiv Poljske ili neće.

 

Moguće je da se na kraju ostvari i nešto drugo, ali (po meni) nije baš realno.

 

#kombinacije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Što se tiče veličine stadiona, stadion mora da ima minimum 30k ulaznica u slobodnoj prodaji. To znači oko 35k kapacitet jer loža se ne računa kao ni mesta za novinare i ostale službe koje ulaze bez karata a 10% ide UEFI što uglavnom ide VIP gostima i poklonima. Po tome mislim da je JNA ispod tih kriterijuma. Novi Sad ako se ikad završi do kraja biće otprilike kao JNA tako da on takođe otpada. JNA bi verovatno mogao da se digne na 35k kapacitet pa da i on ispunjava ali i to traži ulaganja i opet na kraju imaš starudiju staru 70 godina.

 

Od ovih stadiona što su sad domaćini svi su 50k + osim Parkena koji je 38k.

 

Nisam znao da su toliki zahtevi za kapacitet. Onda to menja dosta u mom predlogu, ali bi nekoliko grupa moglo da se skrpi u okruženju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...