Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 hour ago, oubrevo. said:

 

ako izuzmemo waldenov ball handling, po opisu holinsa ovde, cini mi se da je slicniji upravo waldenu nego loydu, po stavkama koje su mu forte. ili tripujem? 

 

Meni pak djeluje da ima dosta sličnosti sa Loydom a nikakvih sa Waldenom, ali ne mora značit da sam u pravu. 🙂

 

...

 

Ovaj tim jeste sa dolaskom centra (koji valjda neće biti slabiji od Nnoka) značajno bolji od prethodnog ali ima slične mane na EL nivou.

 

- nedostatak klasičnog pleja

- jako tanka klupa visokih igrača

- gužva na pozicijama 3/4

 

Vidjećemo kako će to izgledati kad se tim skupi i uigra, ne bi bilo prvi put da Radonja jakom timskom košarkom sakrije neke mane protiv skupljih timova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hallins je najslicniji Dobricu. I po poziciji (swingman) i po skillsetu. Njegova upgradeovana verzija u smislu ballhandlinga i kreacije za sebe, dok je Dobric vrv konstantniji na sutu za 3. Videcemo. 

Mislim da od Hallinsa ne mozemo ocekivati nista u smislu kreacije za tim, pa je zato bas daleko i od Waldena i od Loyda, koji su kod nas imali uloge kombo bekova, doduse silom prilika.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Zato je meni malo čudan potpis Holinsa, očekivao sam kombo beka, primarno dvojku ali koji može da pogleda i na kecu, i da bude igrač koji može da pomogne u kreaciji. Opet bi moglo da nam fali ball handlinga i kreacije. Što ne znači da se to ne može nadomestiti timskom košarkom i jednim kvalitetnim hrkljušom gde ćemo protivnika uvući u rvanje u blatu, tu će lopta biti sporedan rekvizit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Knipex said:

Zar nije Lesor pod ugovorom sa Monakom?

Ili ima klauzulu za EL pa im ulecemo u igraca kao prosle godine u trenera...?

43 minutes ago, Sector said:

 

Meni pak djeluje da ima dosta sličnosti sa Loydom a nikakvih sa Waldenom, ali ne mora značit da sam u pravu. 🙂

 

...

 

Ovaj tim jeste sa dolaskom centra (koji valjda neće biti slabiji od Nnoka) značajno bolji od prethodnog ali ima slične mane na EL nivou.

 

- nedostatak klasičnog pleja

- jako tanka klupa visokih igrača

- gužva na pozicijama 3/4

 

Vidjećemo kako će to izgledati kad se tim skupi i uigra, ne bi bilo prvi put da Radonja jakom timskom košarkom sakrije neke mane protiv skupljih timova.

Nas Walden ove sezone je Ivanovic. Ima sut, a i prodor prema kosu. Ako mu jos uspe da izvuce 50% faulova na prodor koje je redovno dobijao prosle sezone protiv nas, to bi bilo bonus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Ne znam zašto se ovoliko čeka sa centrom ako svi znaju da Radonja neće mačku u džaku i ako svi znaju koji su slobodni centri sa EL iskustvom?

 

Mozda da se ustedi i plata za avgust...

Edited by Prijatelj Mitar
za
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Ne znam zašto se ovoliko čeka sa centrom ako svi znaju da Radonja neće mačku u džaku i ako svi znaju koji su slobodni centri sa EL iskustvom?

Izgleda da se opet ceka na nekoga, jer nismo u situaciji da mu platimo ono sto ovaj hoce ili mu nismo kao destinacija na prvi pogled dovoljni. Ili oboje. U svakom slucaju, nije bas najprijatnije da znas da si igracu 2. ili 3. izbor, ali tako je kako je. Drugacije ocigledno za sada ne moze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sector said:

... 

 

Ovaj tim jeste sa dolaskom centra (koji valjda neće biti slabiji od Nnoka) značajno bolji od prethodnog ali ima slične mane na EL nivou.

 

- nedostatak klasičnog pleja

- jako tanka klupa visokih igrača

- gužva na pozicijama 3/4

 

Vidjećemo kako će to izgledati kad se tim skupi i uigra, ne bi bilo prvi put da Radonja jakom timskom košarkom sakrije neke mane protiv skupljih timova.

 

@bold

Ima malo klasicnih plejeva jer se vise ne igra klasicna kosarka. Kada pogledamo krem EL plejeva u poslednjih nekoliko godina, nacicemo imena DeColoa, Chacho Rodrigueza, Vase Micica, hajde da dodam i Mike Jamesa, mozda i Larkina kao nekog kombo beka. Svi redom su ofanzivni ballhandleri, dakle igraci koji prvo gledaju kos. Chacho i Vasa su nekada bili blizu te odrednice klasican plej, ali su se u poslednjih par sezona i oni pridruzili trendu. A trend kaze da se na pozicijama ballhandlera traze igraci koji prvenstveno mogu da kreiraju za sebe, pa tek onda za tim. Ako imaju oba, onda se zovu Milos Teodosic ili Vasa Micic, aktuelni MVP EL. 

Ko nema taj ofanzivni skillset, mora da ga kompenzuje drugim kvalitetima, kao sto je npr. odbrana, skok, BBIQ, energija koju donosi na teren itd. Tako imamo defanzivne ballhandlere (recimo Stefan Markovic), pass first ballnadlere (Nick Calathes) i two-way ballhandlere koji nemaju vrhunski kvalitet, ali su dobri na obe strane terena (Lorenzo Brown). Ovo je naravno gruba podela. Ako se ulazi u finese, mogu se preciznije odrediti podvrste i fringe varijante ballhadlera, posebno zato sto iz sezone u sezonu oni menjaju podgrupe, u zavisnosti od razvitka ili slabljenja odredjenih tehnickih ili fizickih parametara. 

Kada pogledamo nas ovogodisnji roster, vidimo da oba ballhandlera zadovoljavaju primarni kriterijum, dakle mogu da kreiraju za sebe. Oni po kvalitetu sigurno nisu krem EL igraca na toj poziciji, ali se uklapaju u trend moderne kosarke i ja sa njima nemam problem. Jesu slicnih karakteristika i to moze biti problem ako zajedno budu na parketu, ali isto tako omogucavaju konstantan stil igre tokom celog meca ako ne budu. Njih je trener izabrao, sa svim kvalitetima i manama koje imaju, pa je valjda znao da li se to uklapa u njegovu filozofiju kosarke ili ne. 

 

Od visokih igraca imamo Kuza, tog novog koji dodje i to ce biti dva klasicna centra, nadam se kompatibilna. Pored njih, imamo Luku, ali i Whitea sa kojima moze da se pokusa u varijantama smallballa i korekcijama na pozicijama 3 i 4 (podizanje po visini) kada su oni u petorci . To bi trebalo da bude dovoljno, a idealno bi bilo da imamo i petog u vidu nekog osiguraca, makar bio i mlad igrac. No, daleko smo mi od idealnog, tako da sam zadovoljan i sa ovim, ako se ubode pravi centar, naravno. 

 

Ova guzva na 3 i 4 ce biti amortizovana versatilnoscu tih igraca, od kojih neki mogu da skliznu na 2, a neki da se podignu na 4. Osim toga, prilicno su jasno podeljeni u dve grupe po ocekivanom protagonizmu, odnosno pomaganju sa klupe. Jedini koji mi visi po mnogo osnova je Davidovac i tu nisam pametan kako ce ga Radonja koristiti, na kojoj poziciji, sa kojom ulogom i minutazom, sa kim u petorci. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Pa dosao je Volters, a i Radonja je rekao da se juri jos petica i zatvara se roster. Meni pozicija pleja toliko ne uliva poverenje, imam osecaj kao da smo neki gornji dom Cipiripi ekipe sa tom pozicijom koja nam je kljuc sezone, kao i sama pozicija centra. Opet cemo imati rekovalescenta Kuzmica. Ne znam samo sta vide u njemu, mislenja sam da nam tu trebaju dva igraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Ovaj tim jeste sa dolaskom centra (koji valjda neće biti slabiji od Nnoka) značajno bolji od prethodnog ali ima slične mane na EL nivou.

 

- nedostatak klasičnog pleja

 

Tu su Ivanovic sa preko 4 asistencije u proseku u poslednje dve sezone u ABA ligi i Nate koji je u Zalgirisu imao tacno 4 asistencije u proseku.

 

Dok evropska kosarka ne pocne da pravi nove plejmejkere, to nam je sto nam je, kako nama, tako i svima u EL. Najgore od svega bi bilo da dovedemo "resenje preko bare", a u pitanju su sve individualci koji samo gledaju da se stuste na kos ili da opale za tri poena.

 

Vrlo sam zadovoljan izborom plejeva, to u post Radonjic sezonama nismo imali (L.Brown, Ragland, Covic, Ennis, Hall, Walden, samo je Rochestie bio izuzetak, a i on je voleo da gleda na kos).

 

3 hours ago, Sector said:

- jako tanka klupa visokih igrača

 

Cini ti se da je tanka klupa jer vise nema Reatha i Borise.

 

Prosle sezone Obradovic je na 4 i 5 imao sledece igrace: JOB, Terry, Kuzmic, Simonovic, Reath, Simanic, MJK i Simonovic. Ove sezone su tu White i novi centar, uz Simonovica, Kuzmica i Mitrovica (nominalno).

 

Ono sto treba da se zna, ako se setimo Radonjicevih sezona, mi nikada i nismo imali mnogo igraca na 4 i 5 u njegovim sezonama. Bobi, Katic, Radenovic, Mitrovic, pa Bobi, Zirbes, Mitrovic + Kalinic, pa Kuzmic, Bjelica, Mitrovic + Simonovic, ranije Miller, Zirbes, Stimac + Simonovic.

 

Naravno, Radonjic mnogo ima mnogo zdraviji rezon od "povreda/korona/treba nam armani roster" bivsih trenera pa se onda bahatimo sa igracima koji primaju po 200 hiljada godisnje na tribinama. Toga kod Radonjica nema, ako neko ima veliku platu za nase uslove, mora da je zaradi na terenu. Sta ako se neko povredi? Pa sta bi da se povredio Bobi ili Zirbes ili Miller ili Kuzmic ranije? Nista, bili bi osakaceni i to je to, nismo Armani pa da zovemo igrace sa tribina da uskoce u 12.

 

3 hours ago, Sector said:

- gužva na pozicijama 3/4

 

Kalinic, White i centar ce uglavnom da dele minute na 4 i 5, a ostatak ce da popune igraci zadatka.

 

Na 3 Lazic ionako ne treba da igra duze od 10-15 minuta, a Simonovic i Mitrovic su tu za ABA ligu, da odmore nosioce. Dakle, za EL je tu jezgro od 7 igraca (Nate, Ivanovic, Dobric, Hollins, Kalinic, White i Black), a ostali ce da sluze ze neke specijalne uloge i da odmore nosioce. Na kraju krajeva i ZOC je stalno igrao sa 7-8 igraca u EL, a trenirao je mozda i najbogatiji klub u EL.

 

3 hours ago, Sector said:

Vidjećemo kako će to izgledati kad se tim skupi i uigra, ne bi bilo prvi put da Radonja jakom timskom košarkom sakrije neke mane protiv skupljih timova.

 

Samo ovako se i moze igrati u EL.

 

Pretprosle sezone smo, zapravo, imali i srece sa povredama nosioca, ne mogu da zamislim na sta bi licilo da su i L. Brown i Baron i Perper i D.Brown i Gist bili zdravi, svako tu zeli loptu i nema tu igraca koji bi dodali drugima. Pa smo onda imali sou sa Punterom i Jenkinsa sveli na ulogu u Armaniju kao da smo prebogati EL klub.

 

Prosle sezone dovodimo silovatelja na poziciji 2 i jos jednog na unutrasnjim pozicijama, a asistenta i igre pod kosem nigde. Daj da se prangija i igra zabavno, koga briga za rezultate? Srecom, pa je Sasa popio otkaz.

 

Jedinu brigu imam oko centra, tu ako dodje Black ostaje samo da se zavalimo i uzivamo (i da se molimo da ne bude povreda).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...