Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Simonović nije loš prospekt, još uvek je nedefinisan i izgubljen između pozicija, ali on uopšte nije ista klasa talenta kao Petrušev, koji na čisti skill može već sada da školuje iskusne centre. 

Koje to centre je Petrusev skolovao? Ec klasu centre..

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasna manija za potcenjivanjem Petruseva. Momak je legitimna prva runda drafta, dug, pokretan, inteligentan, zavrsava iznad obruca, ima odlican (po malo zaboravljeni) skil za tako mladog momka, solidan (mada spor) sut za tri sa po trojkom po utakmici. Da, jos je mek, treba mu misica i snage, ali ce to doci. Meni se Filip (ajd malo i to ime da se izgovara sa nekim respektom 🙂 ) vise svidja od Bitadzea, na primer, a Goga je igrao PO NBA. Ceni da je rec o kiselo grozdje sindromu, nema sta drugo...

S druge strane Marko jr. Simonovic ce vise radilica, onaj misicaviji i prgaviji parnjak. Jasno mi je sto se nekima on svidja, mislim da ce se vratiti posle Letnje lige u Evropu i da mu je tu za sad i mesto. I nemam protiv nista da ga vidim kod nas, zaista. Ali nema Filipov skil ni finesu, drveniji je, nemojmo se zavaravati.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Geronimo said:

Nije mi jasna manija za potcenjivanjem Petruseva. Momak je legitimna prva runda drafta

ne vidim ga u 1. rundi drafta...ni u NBA generalno(a po mock draftovima, i skauti se slazu sa mnom)

ali jeste dobar talenat i mislim da moze da igra znacajniju ulogu u evropskoj kosarci

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma Petrusev lagano moze u Nba. Sa sutem za 3 izvlaci druge petice, ima i dobar ulaz, siri reket.. Ima igru pod kosem, nabaci ce masu i bice ok. Nece biti kao Jokic ali ce biti fin clan rotacije. Jeste da nije imao neke protivnike na poziciji u ABA ali opet..

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Petrusev je talentovan momak ali je on u NBA neki Mike Muscala/Channing Frye tip igrača. 2-3 centar u rotaciji. Vidjecemo dje ce pasti al to sto je odje bio MVP za NBA ne znači apsolutno ništa.

On ovakav kako igra ne može biti starter u NBA iako ce vjerovatno biti draftovan daleko prije nego sto bi trebalo fazon kasna prva-pocetak druge runde. Ako ulazis sa klupe onda moraš biti specijalac u nečemu, jedan skill koji ti je iznad ostalih kako ga mogu upotrebiti u NBA. To ce vjerovatno biti sut za 3 jer se minuti nekako zaraditi moraju.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, MrTwister said:

Petrusev je talentovan momak ali je on u NBA neki Mike Muscala/Channing Frye tip igrača. 2-3 centar u rotaciji. Vidjecemo dje ce pasti al to sto je odje bio MVP za NBA ne znači apsolutno ništa.

On ovakav kako igra ne može biti starter u NBA iako ce vjerovatno biti draftovan daleko prije nego sto bi trebalo fazon kasna prva-pocetak druge runde. Ako ulazis sa klupe onda moraš biti specijalac u nečemu, jedan skill koji ti je iznad ostalih kako ga mogu upotrebiti u NBA. To ce vjerovatno biti sut za 3 jer se minuti nekako zaraditi moraju.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Ceniš da neće više napredovati, posebno fizički? Sve zavisi koji tim ga pokupi, ako ga uzme neka kanta poput OKC može tamo da ima dobru minutažu. Overall ofanzivni skillset je to što ga izdvaja iz mase, ne bih se uopšte začudio da se razvije u nekog igrača ala Vučević.

Link to comment
Share on other sites

 

Ceniš da neće više napredovati, posebno fizički? Sve zavisi koji tim ga pokupi, ako ga uzme neka kanta poput OKC može tamo da ima dobru minutažu. Overall ofanzivni skillset je to što ga izdvaja iz mase, ne bih se uopšte začudio da se razvije u nekog igrača ala Vučević.

Sve i da napreduje fizicki, ne vjerujem da moze mnogo to da promjeni njegov profil. On je to što je, finesse ofanzivno orijentisani visoki igrač koji bi u nekoj rebuilding ekipi mogao doći do minuta ali konkretno u situaciji i poređenju sa Vucevicem, Nikola je dosta bolji prospekt bio kad je izlazio sa koledža i u jačem draftu no ovaj sad sto je. Skok je bio njegov translatable skill koji nikad nije doveden u pitanje. Trebace i malo sreće kao sto je Vucevic morao da postane prva opcija jer nijesu imali za čitavo vrijeme njegovo u ORL normalnog inicijatora i pleja pa je najlakse im bilo spustiti mu loptu i dati mu da igra dolje.

 

Petrusevu fali dosta toga da bude faktor defanzivno, od instinkta, atleticizma, nedostatka dužine, morace da nauci i bolje i da se pozicionira sa def 3 sekunde. A njegovu minutažu ce odrediti ta njegova produkcija iza linije za 3 poena iako je on sposoban za vise stvari. Ne vjerujem da ce ikom padati na pamet da mu spuštaju loptu na niski post jer se danas to ne trazi, vec pravi blokove i idi u roll/pop/dunker spot.

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ceniš da neće više napredovati, posebno fizički? Sve zavisi koji tim ga pokupi, ako ga uzme neka kanta poput OKC može tamo da ima dobru minutažu. Overall ofanzivni skillset je to što ga izdvaja iz mase, ne bih se uopšte začudio da se razvije u nekog igrača ala Vučević.

ja i dalje neveruem da se zizic nie probio u nba a zubac jeste.. te u tom smislu bumo vidli, kako ce proci petrusev-siminovic.. no to svakako nema veze sa nasom temom..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Losmi17 said:

Nisi ispratio, Ivanovicu nije cilj da igra EL

А шта му је онда циљ? Да остане увек у Футури, вечито други? Ако је тако онда ништа. Јбг мислио сам да човек има амбиција да осваја титуле и игра са најбољима.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hugo Punch said:

Stefan Đorđević otišao u Igokeu. Istekao mu ugovor sa nama dok je bio na pozajmici u FMPu.

 

Uskoro nećemo imati nikakve domaće opcije. Ni loše ni dobre. Nikakve.

Srecno mu bilo. Sta drugo da uradi kad ni u FMPu mu ne daju minutazu a rad sa mladim igracima je upitan? 

 

 

1 minute ago, Sector said:

Nacemo lose, nemoj da brines. 

Ili jos gore od losijih. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, n4l1m said:

ja i dalje neveruem da se zizic nie probio u nba a zubac jeste.. te u tom smislu bumo vidli, kako ce proci petrusev-siminovic.. no to svakako nema veze sa nasom temom..

To je i meni i dalje enigma, meni ce i dalje zizic biti bolji igrac,ali igra se promenila, nba se promenila. Skoro sam pricao sa jednim covekom iz kosarke i kaze teo maledon u el ne bi ubacio 12 poena a pre neki dan dao 35 u nba. Iz ove perspektive simonovic je vise fit za nba iako je klasu ispod po talentu od petruseva, sto ne znaci da je los igrac

9 hours ago, MrTwister said:

Petrusev je talentovan momak ali je on u NBA neki Mike Muscala/Channing Frye tip igrača. 2-3 centar u rotaciji. Vidjecemo dje ce pasti al to sto je odje bio MVP za NBA ne znači apsolutno ništa.

On ovakav kako igra ne može biti starter u NBA iako ce vjerovatno biti draftovan daleko prije nego sto bi trebalo fazon kasna prva-pocetak druge runde. Ako ulazis sa klupe onda moraš biti specijalac u nečemu, jedan skill koji ti je iznad ostalih kako ga mogu upotrebiti u NBA. To ce vjerovatno biti sut za 3 jer se minuti nekako zaraditi moraju.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

E jbg mislio sam da sam kvotovao nekog ko je rekao da ce biti prva rudna, a on nije taj prospekt bio ni prosle godine. Iznenadio me je njegov dolazak u megu, kapiram da je to bio neki manevar da se progura u vise pikove ali po svim mokovima on je kasna prva, a mnogo verovatnijendruga runda.

 

E sad gde se ne slazem sa ovim postom, mislim da je u ovom nba njegova igra na niskom posotu mnogo veca prednost od suta, a za syt za tri mu svaka cast jer ga covek pre ove sezone nije ni imao. Znaci covek radi na sebi, unapredjuje igru i sto kaze @Geronimo nema potrebe za omalovazaanjem samo zato sto nam je nedostupan. Decko je po talentu daleko ispred bitadzea.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, big bad bruin said:

Sad videh da je Lorenzo napustio Fener...Panter još nije ništa potpisao sa Milanom, a Bili baš i nije u zavidnoj poziciji posle dolaska Loyda...just sayin'

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

Za Lorenza možda ima neki promil šanse, Bili ima ugovor a Panter može da bira, al cenim da ostaje u Milanu.

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...