Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Rasporedjuje u odbrani je toliko van kosarkaskog kontesta, da je pomalo i smijesno. Koliko su napadi samo usavrseni i precizni, da ako odbrana zaksni pola sekunde, to se kaznjava instantno. Sad ne znam kako djeluje to defanzivno koordinisanje, igrac se malo izgubi, onda mu Stimac kaze, pomjeri se za 30 stepeni u desno, i trci zig-zag za igracem broj 6? Treba priznati da je Stimac komunikativan, prica, naglasava kada dolazi blok, protrcavanje, i to jeste kvalitet koji dobro dodje.. ali recimo ako je Lessor olicenje defanzivnog kratera, i glupog igraca, i dalje bih prije njega uzeo za odbrambeni specijal (i kad bi bio gluvonijem), nego Stimca korektora u odbrani.

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Pitanje jedno... Možda nisam upućen. 

Da li ovde sme da se misli drugačije od Chaos-a i Takeshi-ja? 

Sme da se misli drugačije od bilo koga i isto to mišljenje može da se iznese. Nikome post sa njegovim mišljenjem ne bude obrisan niti je isti bilo kada osetio  nekakve konsekvence zbog toga samo dobije adekvatan odgovor ostalih sagovornika jer ovo je forum i svako može da napiše šta misli. I onaj koji iznosi mišljenje i onaj koji mu odgovara. I lepo to rekoše moderatori dok nema vređanja sve može.

Link to comment
Share on other sites

Retko koji igrac nije bio ispljuvan u Zvezdi pa cak i Kalinic zbog nekih stvari van terena. Sigurno Dejo nece dovesti Stimca jer u principu ima Kuzmica koji ne moze nista da uradi sem da pegla odbranu kad protivnicki tim nema krstenog pleja i nekog niskog centra....moz koristiti za neke teskase..svaki igrac ima mane i vrline.

 

Meni Stimac deluje kao covek koji vija pare jer je promenio sto timova i jebe mu se gde ce igrati samo ako se ponudi lova, sem partizana naravno. 

 

Pljuvao se i Mitar, Lazic, Simonovic, ma bukvalno svaki domaci igrac...ne znam kako vam vise ne dosadi, posebno sto Stimac nece ni doci kod nas.

 

Cak i da dodje, treba da imamo puno poverenje u trenera, ako dodjeonda i trener nece valjati??

 

Posto je klan Sina Dragana zacutao, ima neko vreme..zli jezici bi rekli otisli za Ameriku...ostavite strucne ljude da razmisljaju o centru a nek svako tumaci sta zeli.

 

Lazarevic ce sigurno vremenom doci ispred Dede...Holins je solidan igrac i nista vise od toga, ako udje u nas sistem dobro, ako ne, menjacemo ga na poluvremenu...Verovatno je Dejo video neke njegove kvalitete u Nemackoj...kad vidim koje strance imaju neki u EL...Holins i ne deluje lose i ako sam gotivio,mislim da ne moze biti neki vodja, a videcemo hoce li znati da se nosi sa tim da ce biti cuvan od elitnih evropskih defanzivaca...itd..

 

Uzivajte u ovoj sezoni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Princeton said:

@bosMan_jrSto je sigurno, sigurno! Ako Nesho, opipava puls po forumima, da mi i taj mali plamicak ugasimo na vrijeme 🙂

Veruj mi da Stimca ako ne dovedu sigurno nece jer ste forumasi protiv toga.Znas koliko to zanima pre svega DR a tek Covica.Da se vodio time delije tj takozvani najvatreniji ne bi dozvolili ni dolazak Kalinica Omica itd.Tako da batalite vredjalicu pljuvacinu isl ako je moguce bzv 

Edited by Maverick88
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Ajde da srušim ovog sneška.

 

Neću da ga hejtujem, jedino smatram da je moglo da se iskopa bolje rešenje za slične ili malo veće pare.

 

Moze li par imena, a da zadovoljavaju ove kriterijume, 3 su dovoljna🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Neću da ga hejtujem, jedino smatram da je moglo da se iskopa bolje rešenje za slične ili malo veće pare.

 

Koje rešenje, daj neki predlog

 

 

 

 

Inače, prosečan navijač niti pouzdano zna koliku platu ima neki igrač u Zvezdi, još manje zna kolike plate imaju igrači u drugim klubovima, uglavnom ne zna kako je tačno tekao prelazni rok, kakvo je bilo stanje na tržištu, ko nas je sve odbio i zbog čega, al' ga sve to ne sprečava da veruje kako smo mogli da nađemo bolje rešenje od ovog koje smo na kraju doveli... I onda naravno da je nezadovoljan i da će uvek naći bar jednu kravu muzaru koju bi valjalo zameniti za boljeg igrača, a tih boljih sigurno ima i sigurno su nam dostupni... Ipak smo mi EVROLIGAŠ i nema smisla da dovodimo te neke Evrokup igrače, to je ispod našeg nivoa.

 

Mnogo smo mi poleteli, prokurčili se i utripovali da smo nekakav powerhouse (što mi ovo poznato...), a imali smo otprilike 2 zapažene EL sezone, doduše uz solidnu regionalnu dominaciju... Tako da mi taj powerhouse možemo da budemo samo za ABA nivo, pa bi valjalo to imati u vidu kada se komentarišu naši igrači (dodao bih i treneri, al' bolje da ne otvaram tu pandorinu kutiju opet...) 

 

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, n4l1m said:

walden i hunter su starteri, a i radosevic i djedovic su u prvih 12, tako da ono, falila su im cetri igraca.. 

 

nego, posto sam gledao samo last quater, el bio mitar i na 4 il iskljucivo na 5?

 

hollins je bombonica, ne znam sta ti smeta i sta ocekujes?

Ok, mozda mozemo reci Volden pre Jaramaza(mada ne verujem), ali Djedovic pre Hilarda i Lucica? Da ne pricamo da je povredjen vecim delom sezone, svake sezone, ali videcemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maverick88 said:

Veruj mi da Stimca ako ne dovedu sigurno nece jer ste forumasi protiv toga.Znas koliko to zanima pre svega DR a tek Covica.Da se vodio time delije tj takozvani najvatreniji ne bi dozvolili ni dolazak Kalinica Omica itd.Tako da batalite vredjalicu pljuvacinu isl ako je moguce bzv 

Jel realno da stvarno misliš da je neko toliko plitak, a posebno @Princeton, da pomisli da mišljenje navijača na nekom forumu može da promeni odluku kluba, trenera, uprave? Ili jednostavno ne osećaš ironiju kojom isijava post na koji si odgovorio? 

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.rs/blog/darko-plavsic/ratnicka-zvezda-kojoj-je-svaki-trenutak-bitan/

 

Quote

Pogled na sastav nameće eventualne probleme u poentiranju u pozicionim napadima. Nema velikih strelaca i za razliku od prošle sezone kad je Džordan Lojd bio jedan od najboljih poentera Evrolige, ove godine bi trebalo očekivati mnogo bolje raspoređene poene među igračima. Do početka ABA lige ostalo je nešto više od 10 dana, a u prvom kolu Evrolige gostuje se Fenerbahčeu 1. oktobra. Dakle, ostalo je još dovoljno vremena do početka sezone kako bi se igra unapredila i kako bi se pre svih Dobrić uključio u sastav. Igra će se menjati, biće uspona i padova, ali već sada se vidi da će pristup biti ratnički, a da je ekipa napravljena tako da će i navijači moći više da se poistovete sa njom u odnosu na prethodne sezone. Do sada su igrači pažljivo birani, kako bi se sklopila prava celina. Centar bi trebalo da kompletira taj mozaik. Na osnovu do sada viđenog, a uz očekivana i realna unapređenja, mogla bi se očekivati Crvena zvezda nalik onoj koja je lako ulazila u srca navijača u prepunoj hali „Pionir“

 

  • Like 9
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ok, mozda mozemo reci Volden pre Jaramaza(mada ne verujem), ali Djedovic pre Hilarda i Lucica? Da ne pricamo da je povredjen vecim delom sezone, svake sezone, ali videcemo.

procitaj opet post koji si kvotovao, za waldena i huntera je receno da ce biti starteri, a za djedovica i radosevica da ce biti u 12, a ne da ce djedovic igrati ispred hillarda i lucica..

ovo ti je njihovih 12 kad su svi zdravi..

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, n4l1m said:

walden i hunter su starteri, a i radosevic i djedovic su u prvih 12, tako da ono, falila su im cetri igraca.. 

 

nego, posto sam gledao samo last quater, el bio mitar i na 4 il iskljucivo na 5?

 

hollins je bombonica, ne znam sta ti smeta i sta ocekujes?

Mozda su njima falila 4 igraca i mozda 2 iz prve petorke, ali nama su sigurno falila 3 iz prve petorke. Dobric, White i ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Na stranu kosarkasko neznanje, ja ne bih preziveo da opet gledam njega kao coveka, ono udaranje  i busanje u grudi, kao majmuni u sezoni parenje je krajnje degutantno i ne svidja mi se pre svega kao osoba a tek onda kao kosarkas, jbg pristrasan sam.  

 

A ta prica oko rasporedjivanja, mogu da mislim kako ce jedan Stimbe da rasporedjuje Kalinu, Lazica, Lazarevica dok njega pretrcavaju kao da je tursko groblje, ajte molim vas. 

Ja mislim da bi ga npr. Luka zato sto je fin momak samo oterao u kurac.

Kalina bi ga nabo odma na terenu a Lazi bi za kaznu morao da nosi opremu na gostovanjima. 

Posto su oni za njega izmislili odbranu.
Kakvo crno pricanje u odbrani, jedino njegovo pricanje je kada ga pretrce da svali krivicu na nekog drugog.

Meni je on sve sto ne zelim da bude Zvezdin kosarkas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo je kad se uzme trofej, makar to bilo u predsezoni. On nije uzet na nekom izletu/letovanju na Bahamima, vec kroz dva izuzetno takmicarska i fizicki intenzivna meca protiv EL ekipa i u sred soka zbog teske povrede jednog od projektovanih nosilaca igre. I zato ima neku tezinu. Ali je i potvrda kvalitetnog rada u prethodnom periodu i ratnickog mentaliteta koji je TM Radonjine Zvezde. 

 

Nas tezak raspored na startu sezone je vrv naterao naseg trenera da dotegne timsku igru u odbrani nesto ranije nego inace. Lepo je to izgledalo, a dobili smo i Lazarevica kao legitimnog igraca u rotaciji, sto je bitno za pocetak sezone. Da ne ponavljam reci iz posta posle utakmice sa PAO u vezi postavljenog napada i problema nasih ball handlera, samo cu reci da su se potvdili i protiv drugog, jaceg protivnika. Ali, to je nesto na cemu ce se raditi tokom sezone. Jesmo limitirani, ali se to moze dovesti na prihvatljiv nivo. Mislim da je kljucno dopustiti obojici vecu slobodu u donosenju odluka, oni nisu knjiski primeri PG koji vide i citaju sve, vec igraci koji imaju poene u rukama. 

 

U vezi Hollinsa. Pisao sam da je to apgrejdovani Dobric kada je kreacija i baratanje loptom u pitanju, a ne neko ko se moze porediti sa Loydom, Punterom ili Baronom. Verujem da ce u sledecih 5, 6 meceva, ako se nastavi ovakav trend njegovog procenta suta za 3, doci do odredjenih korekcija u smislu selekcije njegovih suteva. Za sada mora ovako, dok se Dobric ne vrati. Jedan detalj... Gledajuci reprizu protiv Bajerna, ucinilo mi se da kod tog suta za 3 on izbacije loptu vise dlanom nego prstima, dok sam kod onog floutera kada je napravio faul u napadu skoro siguran. Mozda sam se istripovao, praticu kako ce to izgledati na mecevima koji dolaze.

 

Iako sam prvi pricao Dzoni pre Woltersa, sada nisam toliko siguran. Iskustvo koje Nate ima je ipak znatno vece, dok je Dzoni igrac za promenu tempa i momentuma utakmice ili same zavrsnice. Izgleda da ih za sada tako vidi i Radonja. 

 

Ne znam sta da kazem za Bajern. Ocigledno da je Trinkijeri napravio izuzetno dubok roster, pripremajuci se za veliki broj utakmica u sezoni i eventualne probleme sa covidom. Ali, meni se cini da u evidentnom kvantitetu nedostaje kvalitet. Oni ce igrati sa dosta rotacija, drzeci jak intenzitet odbrane, to je jasno, ali se postavlja pitanje da li Lucic moze da ponovi proslogodisnju sjajnu sezonu i ko ce pored njega i Rubita moci da ubacuje dvocifreni broj poena iz meca u mec. Drugo, meni plejmejkerski trio Walden - Jaramaz - Sisko ne uliva poverenje u smislu ostvarenja ambicije kluba da se ode korak dalje, do F4. I njima, kao i nama, dosta zavisi od ucinka prvog centra, ne znam koliko moze Othello na pragu 36. godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...