Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

21 minutes ago, Drago said:

Šta li je U€FA obećala klubovima koji napuste Super Ligu? 🤔


Mundo deportivo javio da je UEFA svim englezima ponudila masne pare da napuste SL dok to nisu ponudili Spancima i Italijanima jer su oni sve to zakuvali.

Muceni Milan najeba ni kriv ni duzan, 100 godina nisu igrali LS i sada kada su se najzad izborili za to, opet izgleda kurcina.

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo nikakva pobeda ogavne Uefe, tog jezgra korupcije. Nije ni pobeda klubova, narocito ne onih koji su kao progledali i predomislili se. Njihov Keba Kraba mentalitet je uspostavljen i ta premisljanja su samo reakcija odbrambenog mehanizma.

 Ovo je pobeda navijaca i to onih i onakvih navijaca koji su omrazeni u tom nalickanom, ustogljenom svetu. Nisu se pobunili  " difens, difens"  nesrecnici, vec onaj soj koji i dalje sanja o sklonjenim stolicama na tribinama iza golova. Onaj soj koji oseca strast kad zagrmi pesma, soj kome podize adrenalin miris dimne bombe, prizor bakljade, koreografije... Da su se pitali predatori americkih krofnica i kalemljenih pilecih krila, ova monstrum liga bi zazivela.

Fudbal je mega biznis, to je cinjenica. Ipak, ono sto ga cuva sve ove godine je to sto ga istom zestinom sve ove godine vole siromasi iz favela, decurlija iz argentinskih predgradja, potomci onih koji su rasli uz Bezbijeve bebe...

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Mozda bih imao vise interesovanja za takvu ligu, za sada to nije slucaj. Liga sampiona je postala dosadna,a ujedno i Premijer liga. Previse monotono, mnogo zavisi od novca koji se ulozi u tim i to je kljuc zbog cega sam izgubio interesovanje.

 

 Meni zato nikad nece biti problem da pogledam 56. utakmicu od 82 ukupno utakmice NBA lige omiljenog tima, jer znam da jedna ekipa ne moze biti bolja od druge, jer ima vise novca, pa tako Niksi koji su medju najbogatijim klubovima im je veliki uspeh naci im se u plej ofu, a to tako nikad ne bi bilo po fudbalskim pravilima, "plati, pa se klati". Novac rusi sportske principe i to meni izaziva gadjenje, Super ligom bi se bar malo to ublazilo, jer bi sve ekipe dobile veliki novac, pa ko se bolje snadje sa pojacanjima. Moglo bi da se gleda ravnopravno takmicenje u tom smislu.

 

Kapiram donekle da ti se takav sistem vise svidja, svakako ima svojih prednosti i mana, ali sto se tice ravnopravnosti tu nisi u pravu. I NBA I LS je u poslednjih 20 godina osvajalo 9 ekipa, tako da nista NBA nije ravnopravnija od LS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Nije ovo nikakva pobeda ogavne Uefe, tog jezgra korupcije. Nije ni pobeda klubova, narocito ne onih koji su kao progledali i predomislili se. Njihov Keba Kraba mentalitet je uspostavljen i ta premisljanja su samo reakcija odbrambenog mehanizma.

 Ovo je pobeda navijaca i to onih i onakvih navijaca koji su omrazeni u tom nalickanom, ustogljenom svetu. Nisu se pobunili  " difens, difens"  nesrecnici, vec onaj soj koji i dalje sanja o sklonjenim stolicama na tribinama iza golova. Onaj soj koji oseca strast kad zagrmi pesma, soj kome podize adrenalin miris dimne bombe, prizor bakljade, koreografije... Da su se pitali predatori americkih krofnica i kalemljenih pilecih krila, ova monstrum liga bi zazivela.

Fudbal je mega biznis, to je cinjenica. Ipak, ono sto ga cuva sve ove godine je to sto ga istom zestinom sve ove godine vole siromasi iz favela, decurlija iz argentinskih predgradja, potomci onih koji su rasli uz Bezbijeve bebe...

 

koliko sam video na onih 10-ak fotki sto su izbacili sa vise protesta, prosek lobanja je cirka 19,7 godina.. 

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Englezi imaju sky sport TV deal koji uvek moze da ih povadi. Jednu godinu nece da dovedu nikog, i eto dobar deo duga sredjen za sve klubove, neutralusan dug zbog praznih stadiona 2 god.

Španci i Italijani su ga najebali, mada Real i Barca uzimaju lepe pare za TV prava, mnogo veca nego ostatak lige.

Ipak se jos jednom videlo da 

Real Madrid je Lanister family sporta.

Ne voleti njih je stvar civilizacijskog razmisljanja.

I Juve je u slicnoj situaciji. Tim je krš, para dosta potroseno, ocekuje ih massive rebuild. Imali su do or die sa Ronaldom za LS. Ispusili kitu. Seria ne generise mnogo novca, Inter ih sjebao ove godine.

 

Bayern, koji je uz Real Madrid najgori klub na Svetu je ispao nevin, samo zato sto imaju Nemacku iza srbe, i zato sto su mudriji i sacekali su da se prvo Englezi, Spanci i Italijani zalete, znajuci da ovo ne moze da prodje.

Nemoj da mislite da Bayern mari za nekog. Ta monopolistička gamas je samo veštija od ovih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze Bajern da siluje domaci fudbal koliko zeli, u situaciji kada se javila ova americka gamad da napravi Harlem Globetrotter od evropskog fudbala, oni su stali u gard. Za mene dovoljno kredita da ih cenim narednih 100 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iako ima prikrivenih i sigurno vecih razloga za ovo naprasno odustajanje, moram reci da mnogo cenim zapadnoevropski pritisak javnosti i spremnost gradjana na bunt. Ne moze se reci da ovde nisu odigrali svoju ulogu. Kod nas se bunt i pritisak javnosti pojavi samo ako treba da merimo kitu i da se valjamo u govnima sa Hrvatima,Albancima, Bosnjacima, to je bar uvek sigurica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender 

 

5 minutes ago, Darth Steva said:

Bravo BB 👏🏼
Sve potpis samo bih posebno naglasio da je ipak Bajern najvece sportsko zlo.

U skole da se ubaci, na prvom casu fizickog, lekcija “ne voleti bajern minhen”

 

zbog cega tako mislite o Bayernu? 

 

Da se razumemo, ni ja ih nesto preterano "ne volem" , ali me bas bas zanima da cujem zbog cega 😄

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Dies at the End said:

@BattleBender 

 

 

zbog cega tako mislite o Bayernu? 

 

Da se razumemo, ni ja ih nesto preterano "ne volem" , ali me bas bas zanima da cujem zbog cega 😄

Zato sto su simbol nemačkog pragmaticnog bezdusnog kapitalizma.

Svaki City i Chelsea je posteniji od njih, jer mora da plati nekom WH-u nwki novac. Ostatak nemacke lige razigrava igrace za Bayern koji tamo uglavnom odu za dzabe. Schalke nece da proda svog igraca nekom u inostranstvu, ali ce da pusti tog igraca da ode za dzabe u Bayern.

Cela liga je setup-ovana da Bayern moze da dobija ostale evropske klubove.

Pre x godina je usaglasena politika da se igra takav fudbal kao da se razvijaju igrači za Bayern, ili pak za reprezentaciju. Nekima se to svidja, meni je odvratna ta strategija nacionalistickog razvoj, i "SVE ZARAD NEMACKE MOCI u odnosu na druge"

Fudbal je smesan, Bayern nema cvrste protivnike, ima laganeze titulu i vecinu utakmica moze da koristi da razvija svoju igru i taktike bez da rezultat ispasta. 

Dok Englezi moraju da se namuce, i ne smeju da se zajebavaju ni protiv bilo koga, nemaju lufta da testiraju takticke modele i da ih izgradjuju.

Meni je to nakazno.

Zato ta Bundes liga bice gledana samo u toj drzavi dosadnih piva, kobasica, belih carapa na sandale i gordog ponosa u dizel/benzin car industry (sa tom odvratnom pro0agandom on a daily basis protiv elektronskih automobila).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I da se razumemo, kao navijac Unuteda, mrzim Glejzere, koji su Amerikanci. Silovali su istoriju kluba, eksploatisali klub za svoju zaradu sa mizernim ulaganjima u odnosu na to koliko para zarade od kluba.

Ali LFC vlasnici su pokazali odredjenu zainteresovanost za rezultate kluba 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

Bravo BB 👏🏼
Sve potpis samo bih posebno naglasio da je ipak Bajern najvece sportsko zlo.

U skole da se ubaci, na prvom casu fizickog, lekcija “ne voleti bajern minhen”

 

Sta je Bayern losiji od Milana, Intera, Juventusa koji su voljeni samo zato sto su najveci, najbogatiji i imaju najvise trofeja?

 

Zasto je Bayern losiji od Reala ili Barcelone koji bi podelili sve titule da se nije umesao Atletico?

 

Meni nije nikakva razlika da imas u ligi stalnog sampiona ili da znas da ce dva kluba biti  1. i 2. na tabeli ili 1.,2. i 3. na tabeli.

 

Inace ovo sto @BattleBender pise za Bayern, pa to je nacin funkcionisanja fudbala u istocnoj Evropi - Crvena zvezda i Partizan nisu samo usisali sve sto vredi iz ostalih ekipa, uzeli su im i navijace i ostavili samo kosture od klubova koji igraju da bi njihova trenutna uprava opljackala pare iz kluba. Isto vazi i za sve zemlje bivse SFRJ - Hajduk i Dinamo su ustanovljeni kao perjanice hrvatskog fudbala, a ostali postoje da bi im davali igrace.

 

Sta hocu da kazem - osim PL, sve ostale lige imaju po tih par Bayerna i sad je tu situacija nesto bolja. Mozda sa ovih prostora niko ne podrzava ostale klubove osim Bayerna, ali i u Seriji A simpatizere imaju samo Juventus, milanski i rimski duo, u La Ligi niko ne navija za Sevillu i tako dalje.

 

1 hour ago, Drakaris said:

Mozda bih imao vise interesovanja za takvu ligu, za sada to nije slucaj. Liga sampiona je postala dosadna,a ujedno i Premijer liga. Previse monotono, mnogo zavisi od novca koji se ulozi u tim i to je kljuc zbog cega sam izgubio interesovanje.

 

 Meni zato nikad nece biti problem da pogledam 56. utakmicu od 82 ukupno utakmice NBA lige omiljenog tima, jer znam da jedna ekipa ne moze biti bolja od druge, jer ima vise novca, pa tako Niksi koji su medju najbogatijim klubovima im je veliki uspeh naci im se u plej ofu, a to tako nikad ne bi bilo po fudbalskim pravilima, "plati, pa se klati". Novac rusi sportske principe i to meni izaziva gadjenje, Super ligom bi se bar malo to ublazilo, jer bi sve ekipe dobile veliki novac, pa ko se bolje snadje sa pojacanjima. Moglo bi da se gleda ravnopravno takmicenje u tom smislu.

 

Ima pola istine u ovome sto pricas, ali ni u NBA ligi nije moguca pobeda siromasnijeg nad bogatijim.

 

Ne znam sta dobijam ako umesto svih pobeda bogatijih ekipa dobijem takmicenje u kojem su sve ekipe bogate? Sustina sporta je da losija ekipa pobedi bolju, da onaj ko ima manje para dobije onog koji ima vise, da vidis da se Milan ili Manchester nisu plasirali u LS, ali jesu Leicester i Atalanta. Da Crvena zvezda moze da dobije Liverpool, ali i da Spartak iz Subotice moze da dobije Crvenu zvezdu.

 

Zato navijaci najvecih i nisu bili za ovaj projekat - nazalost, nikoga nije briga za evropsku kosarku, pa Bartomeu moze opusteno da zatvara ligu i radi vec godinama ono sto su ovi najveci u fudbalu samo pomislili da urade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Treba poci og toga da su La liga i Calcio nesredjene lige,zato i manje para od tv prava,i nemogucnost pariranja Arapima i Englezima.Cenim da najveci klubovi koce promene,plus Real i Barsa po svaku cenu zele na vrh,a nemaju vlasnika,nije ni cudo u kakvom stanju su trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Не би ме чудило да представнике Челзија, Ситија и ПСЖ још похвали гамад из УЕФА како су брзо рекли не суперлиги.🤢

Абрамович, Бин Зајед и Ал Келаифи симболи уграђивања силикона и пумпања мишића у фудбалу...

Link to comment
Share on other sites



drzavi dosadnih piva, kobasica, belih carapa na sandale i gordog ponosa u dizel/benzin car industry (sa tom odvratnom pro0agandom on a daily basis protiv elektronskih automobila).


Gomila predrasuda bez ikakvog utemeljena u stvarnosti.

Dobro,ovoo sa Bajernom je sramota,na visim instancama je dogovoreno da im BL bude razvojna za CL,uzas.


Zato što je Battleborn na nekom forumu tako napisao, mora da je istina.

Strašno ironično je da o ovom problemu kukaju navijači CZV i Partizana.... uostalom, goldberg je bolje objasnio.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

 

 

Inace ovo sto @BattleBender pise za Bayern, pa to je nacin funkcionisanja fudbala u istocnoj Evropi - Crvena zvezda i Partizan nisu samo usisali sve sto vredi iz ostalih ekipa, uzeli su im i navijace i ostavili samo kosture od klubova koji igraju da bi njihova trenutna uprava opljackala pare iz kluba. Isto vazi i za sve zemlje bivse SFRJ - Hajduk i Dinamo su ustanovljeni kao perjanice hrvatskog fudbala, a ostali postoje da bi im davali igrace.

 

Sta hocu da kazem - osim PL, sve ostale lige imaju po tih par Bayerna i sad je tu situacija nesto bolja. Mozda sa ovih prostora niko ne podrzava ostale klubove osim Bayerna, ali i u Seriji A simpatizere imaju samo Juventus, milanski i rimski duo, u La Ligi niko ne navija za Sevillu i tako dalje.

 

 

 

b1 - da, i to je sranje

b2 - Zato je ta i PL toliko jaka, i finansijski i po gledanosti. Kakvi god da su top6, oni ne pokupe sav kajmak od TV prava, i dosta je ravnoravna podele, maltene da svi dobijaju isto.
A ono što je i bitnije, nijedan od tih klubova niti je ikad bio klub iza kojeg je stajala drzava, regija ili neki centar moći. City i Chelsea jesu klubovi ciji su vlasnici prebogati, ali to je u nekoj meri i legitimno. Njihovo pravo da spucaju pare na to, ako sve to nije neka prljava radnja, neko pranje para.
United i Arsenal su čak i najebali jer kao klubovi svojom reputacijom i delovanjem generišu veći novac nego što troše, zato što imaju halapljive vlasnike koji izvlace pare iz kluba.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:


 

 


Gomila predrasuda bez ikakvog utemeljena u stvarnosti.



Zato što je Battleborn na nekom forumu tako napisao, mora da je istina.

Strašno ironično je da o ovom problemu kukaju navijači CZV i Partizana.... uostalom, goldberg je bolje objasnio.

 

Stvarnost je da niko ne gleda tu ligu van Nemačke. A kao igračka se napadački fudbal. 
Kakvi god da su ljudi na drugim područjima, ne mogu da svare takve stvari kao što se radie sa Bayernom u Nemačkoj.
Nemac će da digne kriglu od 4 litra uvek u zdravlje moćne i prosperitetne NEMAČKE.
I ako neko zaslužuje i povremene nefer stereotipe to je nemačko društvo.
Lagao bih ako ne bih rekao da oni, na kraju dana, predstavljaju sve ono što najviše mrzim u civilizaciji.

Apsolutno me ne zanima da se ustručavam svog mišljenje, ako neka društva ne zaslužuju da se bude oprezno sa komentarisanjem njih su englesko i nemačko društvo.
 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Sta je Bayern losiji od Milana, Intera, Juventusa koji su voljeni samo zato sto su najveci, najbogatiji i imaju najvise trofeja?

 

Zasto je Bayern losiji od Reala ili Barcelone koji bi podelili sve titule da se nije umesao Atletico?

 

Meni nije nikakva razlika da imas u ligi stalnog sampiona ili da znas da ce dva kluba biti  1. i 2. na tabeli ili 1.,2. i 3. na tabeli.

 

Inace ovo sto @BattleBender pise za Bayern, pa to je nacin funkcionisanja fudbala u istocnoj Evropi - Crvena zvezda i Partizan nisu samo usisali sve sto vredi iz ostalih ekipa, uzeli su im i navijace i ostavili samo kosture od klubova koji igraju da bi njihova trenutna uprava opljackala pare iz kluba. Isto vazi i za sve zemlje bivse SFRJ - Hajduk i Dinamo su ustanovljeni kao perjanice hrvatskog fudbala, a ostali postoje da bi im davali igrace.

 

Sta hocu da kazem - osim PL, sve ostale lige imaju po tih par Bayerna i sad je tu situacija nesto bolja. Mozda sa ovih prostora niko ne podrzava ostale klubove osim Bayerna, ali i u Seriji A simpatizere imaju samo Juventus, milanski i rimski duo, u La Ligi niko ne navija za Sevillu i tako dalje.

 

Zar stvarno mislis da imam lepo misljenje o Zvezdi i Partizanu? :classic_biggrin:

 

Sve to stoji sto si rekao, i svi ti klubovi i lige sto si naveo su takodje odvratni ali ipak, koliko god bili losi tu bar postoji taj neki drugi i ne radi se sistemski samo za jedan klub... dok upravo to imamo u Nemackoj

Sto se Italije tice, jeste sada Juventus daleko ispred svih ali ne tako davno si imao "7 sestara" gde su apsolutni svi klubovi ulazili sa ambicijom da osvoje Skudeto... pa u neku ruku i sada nesto slicno, pored Interna i Milana, imas gotovo uvek Napoli a s vremena na vreme i Roma/Lazio koji se bore, ili ulaze u sezonu sa ciljem da se bore za titulu. Sad sto niko od njih ne moze da bude konkurentan Juveu na neki period od 5+ godina je druga prica ali poenta svega je da nijednom od tih klubova nije glavna misija da stvori dobrog igraca koji ce preci u Juve kako bi dostigao visi nivo koji ce biti dobar za reprezentaciju Italije a samim tim i pomoci italijanskom klubu protiv ostalih timova u Evropi.

 

Zato, za mene, bez obzira na sve sto rade Real i Barsa... dzabe, Bajern ce ipak biti nivo iznad po odvratnosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...