Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Čitam malo forume navijača ovih klubova a evo sigurno sam desetak minuta gledao protest navijača Čelsija, ima jedna stvar o kojoj razmišljam od kada se pojavila ova vest a to je da ipak verujem da jedan navijač sa emocijama vredi bar kao 100 onih "pre bih gledao Man Utd vs Real svake nedelje nego vs Ajax/Dortmund..." Svet je postao jaaako plastičan a fudbal ga prati sve brže.
Mene ne može niko da ubedi da jedan navijač Liverpula iz Azije može više da se raduje osvajanju LŠ-a nego ja što sam se radovao protiv Jang Bojsa ili Kopenhagena. Isto tako ne verujem da su tugovali više nego ja protiv Strazbura ili Bordoa. Ali na globalnom nivou to postaje sve manje bitno, što bi HP reklo "Ništa nije sveto sve je bruto i neto sve je zabava".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Nema od toga ništa.

 

Secam se kad su se ismevali fanovi Uniteda zbog protesta protiv glejzera, jos pre 15ak godina.

 

Izgleda da sad ljudi mogu sad da osete kako je kad te neko zlostavlja i tretira tvoj klub kao korporaciju, izvlaceci profit za sebe.

Mislis da se ne mogu istjerat gamad iz kluba?

Ovo je idealna prilika jer ce imati podrsku i ostatka fudbalske javnosti.

 

Glejzeri su najvece zlo koje se desilo fudbalu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godzo said:

Čitam malo forume navijača ovih klubova a evo sigurno sam desetak minuta gledao protest navijača Čelsija, ima jedna stvar o kojoj razmišljam od kada se pojavila ova vest a to je da ipak verujem da jedan navijač sa emocijama vredi bar kao 100 onih "pre bih gledao Man Utd vs Real svake nedelje nego vs Ajax/Dortmund..." Svet je postao jaaako plastičan a fudbal ga prati sve brže.
Mene ne može niko da ubedi da jedan navijač Liverpula iz Azije može više da se raduje osvajanju LŠ-a nego ja što sam se radovao protiv Jang Bojsa ili Kopenhagena. Isto tako ne verujem da su tugovali više nego ja protiv Strazbura ili Bordoa. Ali na globalnom nivou to postaje sve manje bitno, što bi HP reklo "Ništa nije sveto sve je bruto i neto sve je zabava".

 

Dortmund i Ajax spadaju u top20 klubova tako da ne vidim kako bi oni zaobisli Superligu. Ovo je vrlo moguce poraz, ali ce sigurno da ubrza neke stvari ka zatvaranju i Superliga ce u nekom obliku da zazivi. Ko ce tu biti organizator je krajnje nebitno. Samo za tako nesto je potrebno jos malo da se devalviraju nacionalna prvenstva kako bi svim vodecim klubovima sem iz PL postalo skoro pa besmisleno da je igraju i jedini logican nastavak su njihova barem dva medjusobna okrsaja na godisnjem nivou. Sada se ceo ovaj proces odigrao prerano.

 

Emocije se ne mogu tako posmatrati i razlikuju se od zemlje do zemlje. Sto ides severnije i prvo sto vidis je manje sunca i da to utice na raspolozenje ljudi. Svaka razlicitost je dobra i ne vidim tu nista lose u tudjem poimanju fudbala. Fudbal kada bi se samo fokusirao na strastvene navijace bi davno otisao u kurac. Ne treba Azijate(iako i tamo postoje nijanse) gledati drugacije i sa neke visine. Toliko ima faktora koji uticu na ljudsko ponasanje i tudje preferencije.

Link to comment
Share on other sites

Dakle - Čelzi, City, Atletiko - out.

Barselona, United će vrlo brzo doneti odluku.

Obzriom da je otišao Anjeli, verovatno i Juventus out.

Lepa vest za navijače United-a je što verovatno i Ameri napuštaju klub, tako da možda dođe i neko kome rezultat jeste važan.

Ja sam rekao sinoć (valjda sinoć) - malo su se zaigrali.

Link to comment
Share on other sites

Uefa je samo manje zlo, nikakav andjeo. Sukob sa ovom nesrecnom Super ligom je kao sukob ovih kotorskih klanova. Jedna porodica se otcepila od Dona, ali neuspesno. Samo sto ce sada don Uefa da prigrli jos jace ove pobegulje i tutne im jos vise para. Naravno, na stetu slabijih.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...