Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

7 minutes ago, Dragan said:

Prerano je jos za bilo kakve pregovore.

Pocece verovatno tek kada Ukrajinci budu pred Krimom i oslobodili Luhansk,

sto znaci tek za nekih godinu dana.

Mislim da ce ipak biti dosta brzi razvoj situacije. Putin posle ovoga nece imati podrsku u Rusiji da nastavi sa ratom, a i ostatku sveta, posebno Evrope cela situacija nije uopste prijatna. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Venger said:

Mislim da ce ipak biti dosta brzi razvoj situacije. Putin posle ovoga nece imati podrsku u Rusiji da nastavi sa ratom, a i ostatku sveta, posebno Evrope cela situacija nije uopste prijatna. 

Kad je svinja u blatu, ne vadi je..vec je gurni dublje u blato. 

 

Sta je..hladno? Silovani, muceni i ubijeni? Njih ko sisa, Rusi mogu dati samo pulera za mir. To je bar jasno, kako ce ga dati je nebitno.

 

Pustiti ih, samo produzava agoniju, a ucice na greskama..spreciti sad nastavak rata, u bliskoj buducnosti moze doneti nesto mnogo gore.

Link to comment
Share on other sites

Vi vec kupili sampanjac? Ljudi polako, bice tu jos obaranja ruku, ofanziva, kontraofanziva itd. Daleko je Mariupolj. 

19 minutes ago, K.Dot said:

Nisam znao da je zabranjeno ostavljati reakcije na upise, neću više ako je kažnjivo mada ja tebe trpim uprkos tome sto si naprednjak.

Ajde ajde bice bolje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kad je svinja u blatu, ne vadi je..vec je gurni dublje u blato. 

 

Sta je..hladno? Silovani, muceni i ubijeni? Njih ko sisa, Rusi mogu dati samo pulera za mir. To je bar jasno, kako ce ga dati je nebitno.

 

Pustiti ih, samo produzava agoniju, a ucice na greskama..spreciti sad nastavak rata, u bliskoj buducnosti moze doneti nesto mnogo gore.

Znas kako, Ukrajinci bi verovatno hteli sada da nastave i osvete se Rusima, ali s obzirom na to da nemaju svoje resurse kojim ratuju, vec koriste zapadne, jasno je da ce morati da uzmu i njihove interese u obzir. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Nicklord said:

Jel može neko da napiše koliko su Ukrajinci zaista napredovali i kakva je situacija trenutno?

 

Zaprati ovaj YouTube kanal.

Lik svako veče okači novi video gde navodi sve novosti koje su bitne (uključujući i "pomeranja na mapi"), detaljno i jasno.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Caskanje na Hepiju:

 

Ukrajinci ratuju po nalogu gazde i ne mogu da udju u pregovore sa Rusima

Gazdi sada odgovara da iscrpljuje Rusiju ovim nametnutim ratom ,

tako da nece dozvoliti smirivanje situacije.

 

Ali dolazi hladna zima i promenice se nesto u razmisljanju Ukrajinaca,

pa ce moza pregovori biti realniji tada.

...

Evropska vojska, Amerikanci blokiraju Vrancuze u prodaji elikoptera Australiji

Hoce Makron sa Nemcima da prave Jevropsku vojsku,

da odjebu jemerikance.

Desava se ta preraspodela moci u Evropi, jer Nemacka ima taj cozzy odnos sa Rusijom.

Prodaju im makine, rade ispod zita, pukot'ine se naziru.

 

Nemacka je zrtvovala svoju bezbednost u proslosti, ali sada se to sve menja i oni polako

uzimaju stvari u svoje ruke.

(....Secate se izjave americkog profesora sa Stratforda iz 2016 kad je jos sve rekao, ima na youtubeu....)

Nemci verovatno moraju da uvedu povratak vojnog roka za sve, jer ulazu sad ogroman novac i mora da

se negde raspodli.

 

Republikanci su uspeli da osvoje vecinu i bavice se sada mnogo vise 'svojim jadima' 

nece biti bas radikalnih zaokreta, ali bice prihvatanja tog multipolarnog sveta koji se nazire.

 

Kljucni razlozi koji su doveli do Specijalne Vojne operacije idu svojim tokom 

i neminovno ce dovesti do tog multipolarnog sveta,

ali amerikancima ce biti potrebno vreme da savladaju svoje frustracije

i prihvate novu realnost. Uostalom, oni su vec na putu na dole a videli smo u istoriji

kako te velike sile zavrsavaju.

 

I tako.....

 

 

 

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nicklord said:

Jel može neko da napiše koliko su Ukrajinci zaista napredovali i kakva je situacija trenutno? Može i link neki

 

Ja navijam za Ukrajinu ali ne mogu da čitam devila više majkemi

 

map1111.jpg

 

Ovo što sam ja ofarbao u plavo je teritorija koja je po mom mišljenju oslobođena unazad dva dana 100%. Ovo plavo uivičeno je moje "crtanje" a plavo bez ivica je sa mape oznaka za potvrđeno osvojeno od strane Ukrajinaca unazad pola godine čisto da te ne zbuni. Inače sam mišljenja da su Ukrajinci osvojili i više od ovoga ali ćemo verovatno to danas i sutra dobijati na kašičicu. Po mom mišljenju Rusi su se povukli na liniju Herson-Berislav, i da im linija fronta ide paralelno sa tim putem Herson-Darivka-Berislav, verovatno kilometar do dva severno od puta su sada Ruski položaji. To ne znači da su Ukrajinci osvojili sve dotle ali će danas ili sutra izaći na tu liniju.

 

Da ne bude zabune oko dogovora sa Rusima. Ja ne smatram realnim da je došlo do nekog dogovora o pregovorima između Rusa i Ukrajinaca o prestanku rata, mislim da je to nerealno u ovom trenutku dok se Rusima ruše frontovi. To je više priča da se Rusofili uteše da ovo nisu porazi nego dogovori. Ono što smatram realnim je samo dogovor da se Rusi povuku iz Hersona a da ih ovi ne gone. Jeste Rusi se izvlače ali imajte na umu i da Ukrajinci vraćaju teritorije bez gubitaka. Pri tome gledam sada video materijal kako ih narod dočekuje u svim mestima ima da budu motivisani za narednih pola godine za najteže borbe posle toga što su doživeli. Ali ajde da vidimo današnji dan, ako ni danas ne bude video materijala sličnog onima kod Limana moje uverenje u ovo će biti još veće.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kod mene već bili, zaključan mi je termostat na 23 celzijusa, sva sreća bio je izuzetno topao dan pa nisam ni palio grejanje. Ja sam u Becu, iz wien energie su dolazili, da ne pomisli neko da se sprdam sa ovom ozbiljnom temom. U prodavnicama je još gore, tamo je zaključano na 19 stepeni. Jedini spas je u ovoj blagoj zimi koja nam stiže.
Samo mala digresija: u Beogradu je grejanje počelo pre 10ak dana a tokom oktobra je bilo bas hladno i bez grejanja. U stanu mi je bilo 19-21 stepen i još uvek smo živi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2022 at 2:13 PM, Dragan said:

Malo je to preoptimisticno. Rat ce verovatno potrajati jos godinu dana.

Ako Ukrajinci do kraja avgusta zauzmu Kupjansk, na jugu Herson i Melitopol i uspeju zaustaviti ofanzivu u Donbasu, to bi bilo vec pola puta do pobede.

Ono sto je sada verovatno je povlacenje Rusa iz Isjuma, sto bi donekle smanjilo pritisak na liniji prema Sjewjerodonezku.

500 000 vojnika Rusi mogu samo na papiru regrutovati. Cak i kada bi im to uspelo, za sta bi bilo potrebni meseci (uz rizikovanje nemira) ako se racuna potreba za obukom, nemaju dovoljno oruzja, niti logisticku podrsku za te vojnike.

 

Promasio sam za dva meseca, ali s obzirom kako je sredinom maja izgledala situacija i nije tako lose.

Sada slede Svatove/Kreminna/Sjewjerodonezk i Melitopol/Mariupol (ne verujem da ce sada preko Dnepra kod Hersona prema Krimu),

ali verovatno tek za koji mesec.

Kad bi im Zapad dao novije tenkove islo bi brze.

Rusija najkasnije za 1-2 godine dozivljava kolaps, vojno, ekonomski i politicki.

Moguc je i raniji politicki kolaps, ali tek ako vojno-ekonomski budu dovoljno uznapredovali,

sto znaci dalje sankcije i lagano napredovanje Ukrajinaca na frontu.

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Azazelkg said:

Povukle ga navijačke strasti, nije da je neki ratni ekspert 😉... Isto kao kad nas povuku navijačke strasti pa predviđamo da ćemo pobediti Real, Barsu, Efes.... Desi se nekad, retko, da budemo dobri predviđači... 

Ne treba biti expert i predvideti UA pobedu na nekim frontovima. Nisu navijacke strasti vec zdrav razum. 

 

Nece USA fozvoliti Rusiji da se rasiri, stavise satrece ih ako ovako nastave.

 

Zapad je lokomotiva sveta i tako ce ostati jos dugo..vama je da prihvatite ili ne, nebitno je, ali se na kraju zapad mora slusati!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dragan said:

I ti bi bio nervozan da su ti zaplenili vilu u Italiji, koju nikada vise neces moci videti. 🤣

 

Kažu da su u pitanju 4 vile, ali to je bilo još početkom rata, tako da definitivno nije zato nervozan.

 

Quote

Pronašli smo još dve (!) vile Solovjova na jezeru Komo. Ukupno 4. Dve su blokirane, a tražimo da se blokiraju još dve. Pogledajte novi video sa obilaskom imanja glavnog propagandiste.

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...