Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Kako god, ipak je otpor jak i nece se Rusija prosetati kao sto su mislili, ali jadi beda da svi gledaju. Gerilski rat kad dodje tek tu su bez sanse jer iz dana u dn Ukrajinci c imati sve vise samopouzdanja da s brane. Bojim se da ce ludak na kraju poceti da gadja nasumicno gde stigne. Realno ovo mu je tek prva ofanziva,moze da ima jos dve tri bar i nece to izdrzati Ukrajinci ali izginuce Rusa dosta. Dotle ce u Rusiji da se zapitaju gradjani sto i zasto smo mi napali Ukrajnu.

 

Sto je najgore za nas, oni ce pre skontati da nije bilo razloga nego Srbi. Jer pazi, oni su se borili protiv Rusa i ako su ih mogli pregaziti u tim oblastima kje su odvojene. Mi Srbi da nije se umesao NATO bi otisli do Tirane, a vamo na drugoj strani mi nekom kenjamo sto brani suverenitet svoje drzave.

 

Rusi su mnogo brutalniji od NATO-a i ako im ne krene sve po planu bice to veoma krvavo za civile,o njihovoj vojsci da ne pricam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5) Ukrajinci su državnim udarom sklonili demokratski izabranog predsednika, tako da podrivaju same temelje demokratije na koju se konstantno pozivaš


TAJ predsednik je sklonjen jer je preokrenuo kurs države od puta u EU, na čemu je dobio izbore, na put ka privesku putlera, maltene preko noći.
A sta podriva putler? Zelenski je isto izabran na demokratskim izborima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Putin je lud, ali cackali su mecku, ko im kriv.
Mislili su da blefira, ali ispali su glupi (Nato i Ukrajina) jer nisu uspeli da ga procene.
Lepo je covek rekao crvena linija, a oni su mislili da je to pijani Jeljcin.
 
Hehe, proziva se Putin na jednoumlje i diktaturu, a na forumu sve puca od demokratije ...
 
 
Ovo nije uopšte glupo. Stvarno to mislim.

Ovaj tvoj rezon je ispod najnižeg nivoa jadnosti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radija Rusija je uzasno i za svaku osudu, apsolutno prestarasno da se to desava u 21. veku i da ne mogu da nadju neki mirni nacin da rese svoje nesuglasice. 
 
 A zamolio bih moderizaciju da pusti malo pricu jer je zanmljivo citati, postoje ljudi koji zaista imaju sta pametno da kazu ali ako se vec pozivate na demokratiju, pustite i onu drugu grupu koja lupa najgore moguci gluposti. Citam onog prvog sto je bio banovan i tacno se vidi da je dosao sa Rsb-a  ( i ovde i po postovima na Fk i KK  Zvezda) gde bi sad bilo opstenarodno veselje  zbog ove situacije. NAime, na tom fasistickom mestu bi sad pljustali banovi za svakog ko nije srecan zbog ove uzasne i zlocinacke nato agresije a ovde se radi obrnuto. Dajte da negujemo malo demokratiju makar na ovom forumu ako je vec svet usao u ovo stanje.. Svako ima pravo na svoje misljenje i da ga iznese ma koliko glupo, uvredljivo ili nelogicno ono bilo. 
Rsb je forum kgb ispostave sa severa. To što se neki koji navijaju za cz kače tamo i čitaju/pišu jer navijaju za cz je njihov problem sto ne vide čemu to tamo služi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drperce said:

 

Da li je realno da si banovao ljude zbog razlicitog misljenja? 

Neko pomenu RSB i jednoumlje, a ovo je bas onako demokratski.

 

Ako je samo razlicito misljenje razlog za ban, ja se solidarisem sa Cavanijem i ostalima i ocekujem kaznu.

 

A kad budes za dijalog mozemo raspravljati o ustavu iz 74e, napadima koji su bili krajem 80ih, napadima na policiju 98e ili Zutoj kuci npr.

i ti si našao da tražiš dijalog na forumu, e moj doktore ne ide to tako nego kod koga je puška taj diktira pravila.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da vi ne gledate filmove . A onda ne mogu da verujem da verujete da vodece svetcke sile nemaju svoje agente koje vrsljaju na odredjenoj teritoriji samo radi svojih interesa. I Amerika ima svoje agente kao i Rusija. Jedni su dobri a drugi su losi. Poenta je da su i jedni i drugi losi, nema dobrih. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, shonke said:

Nije to crvena armija. Ovo je armija ruske federacije. Crvena armija je bila oslobodilacki faktor tamo negde do 1945. Ovo sada je privatna borda jednog ludaka.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Crvena armija nije bila oslobodilacki faktor ni pre , niti posle 45... 

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drperce said:

Ako je samo razlicito misljenje razlog za ban, ja se solidarisem sa Cavanijem i ostalima i ocekujem kaznu.


Da, da, ti čuveni apeli za “različito mišljenje”, nagledao sam ih se… nekako uvek dolaze od onih koji skaču kad im se dirne u Majčicu Srbijicu. 
 

Ponavljam - pravdanje i odobravanje ovog što radi Putin u Ukrajini nekakvim patriJotski iskonstruisanim i projektovanim razlozima iz Nato intervencije na Srbiju - to nije različito mišljenje, to je odvratna podmetačina. Neće moći.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I na ovom forumu smo svi znali sta ce otprilike da se desi. Znali smo da ce degenerik kad tad da krene, da nato nece da se umesa i da ce sve da se zavrsi na nekim besmislenim sankcijama. U vrhu ukrajinske drzave je malo verovatno da ima glupih ljudi koji nisu predvideli ovaj scenario. Ta drzava je na zajebanom polozaju i sigurno ima vrhunske geopoliticare. Posto je neznanje iskljuceno, onda je neko kanda dobio ogromne novce da dovede situaciju do ovog stanja.

Ja i dalje imam isti osecaj posle 20 godina i nadam se da ce u paklu goreti svi oni nato zlikovci koji su rokali ovde. Od Šeja, pa do pilota koji je gadjao voz, Aleksinac... Ali, prva adresa za sve te patnje mi je Milosevic. Ta vucibatina je odgovorna za svaku zrtvu, ranu, rusevinu. Doveo je zemlju u to stanje. Ne zaboravimo i to da smo ga mi izabrali. Za njega se moze kazati i da je bio tupča, da nista nije razumeo, da je imao ideoloske mastarije..

Tako i u Ukrajini. Putlni njegovi zlikovci ce kad tad snositi posledice.Odgovarace pred istorijom, a dace bog i pred nekim zemaljskim sudom. Ali, narod Ukrajine treba prvo za gusu da hvata svoje kretene koji su zemlju doveli do ovog stanja. Da napravi lomaču pa pre šibice da ih javno pita koliko košta njihova drzava, koliko kostaju njihovi zivoti...

Paralele sa 99. Potpuno razlicita situacija sa istim posledicama. Patnje, razaranja i mnogo smrti. Povezuje ih i totalno krsenje medjunarodnog prava. 

Medjunarodno pravo i ljudska prava... Dve najprogresivnije tekovine ljudskog roda su sada dva najobesmisljenija pojma. Ruine.

U Planeti majmuna nabasase na kraju na ostatke kipa slobode, za ko zna koliko godina neko ce nabasati na ostatke Deklaracije o ljudskim pravima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:


Da, da, ti čuveni apeli za “različito mišljenje”, nagledao sam ih se… nekako uvek dolaze od onih koji skaču kad im se dirne u Majčicu Srbijicu. 
 

Ponavljam - pravdanje i odobravanje ovog što radi Putin u Ukrajini nekakvim patriJotski iskonstruisanim i projektovanim razlozima iz Nato intervencije na Srbiju - to nije različito mišljenje, to je odvratna podmetačina. Neće moći.

 

Koliko god se ti gadio te "majcice Srbije" izgleda da je poriv da cenzurises neistomisljenike jer si u polozaju vlasti  dosta jak u tebi. To se jednostavno kosi sa svim principima demokratije i vise prilici domacim politicarima nego coveku koji godinama zivi u demokratskom drustvu.

 

Kapiram da je zabranjeno pisati i o ubijanju civila u Odesi i Donbasku unazad 8 godina, Azovcima, prekinutom snabdevanju vodom Krima, ukidanju ruskog jezika... Previse se jednostrano gleda, niko nije cvecka u ovom ratu (kao i u svakom ratu doduse). Najveca govna su naravno ispali Nato i USA koji su godinama obecavali pomoc Ukrajini a sada ih nema nigde. I te price o sankcijama Rusiji cisto sumnjam da ce se odnositi na gas i samim tim su besmislene

 

 

 

56 minutes ago, Perkos2 said:

i ti si našao da tražiš dijalog na forumu, e moj doktore ne ide to tako nego kod koga je puška taj diktira pravila.

 

Pa nemam pojma, ja sam navikao na pdf kosarka i tamo je uvek bilo odlicnih rasprava. Na gornje spratove ne svracam skoro nikad, ali ova kolicina cenzure mi je nezamisliva za bilo koji forum, a ponajmanje za ovaj

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Priča "naterali ih amerikanci da se bore protiv Rusa" je ruska propaganda. Ako ljudi iz Srbije ne shvataju poziciju Ukrajine iako imamo pred nosom primere iz 1914. i 1941. šta onda očekivati od njih. Radi se o pravu na slobodu, kakvi bi ljudi Ukrajinci bili da su pristali na ruske ucene i pognuli glavu ? Pa narednih 100 godina bi se svi sprdali i sa njima lično i sa celom državom. Ovo je klasična agresija na Ukrajinu. Prvo su ih stavili pod dilopmatski pritisak da moraju da rade šta Putin hoće a kada su odbili onda su ih napali i to ne sada nego još 2014. godine. Sa ovom agresijom, a pogotovo onim putinovim govorom, smo samo dobili potvrdu da Rusija od 2014. stoji iza ovog rata.

 

Inače ja nisam verovao da će Putin napasti Ukrajinu sve do februara. Naime on iz ovoga neće dobiti ništa. Ukrajina je sada zakucana na zapadu jer Ukrajinci ovo neće zaboraviti minimum 100 godina. Jedino da ih drži pod okupacijom. Ne vidim više ni izlaznu strategiju za njega jer će ako ovo ne prestane za par dana dobiti i lične sankcije i sa njim se više neće pregovarati o ničemu. Tada će i FSB da počne da razmišlja da li im je "šahista" postao teret i da li je vreme da ponovo promene vlast.

 

U februaru sam video da ne povlači trupe i tada sam počeo da sumnjam u moje stavove a od prošle srede kada je propaganda u Rusiji dignuta na neviđen nivo i provokacije Ukrajinaca trajale 24/7 sam znao da kreću vrlo brzo. Jedino što mi nije jasno je što nije sebi izmislio neki smisleni razlog za rat pa da može bar da se zakloni iza toga. Ovako jedio poređenje ovoga što radi može da ide sa Hitlerom koji je to isto radio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poredjenje ovoga i NATO intervencije zaista ne stoji. Radi se ipak, o drugacijim vremenima i okolnostima.

Ipak, ma koliko osudjivali Putina - i ja ga licno osudjujem i mislim sve najgore o njemu, treba reci da ovog puta nema bas nevinih.

Ukrajina je takodje "cackala" po Donbasu i Luganjsku, umesto da sa ljudima  sedne i pregovara.

Mislim da je Ukrajina izigrana. Do zadjeg renutka nisu verovali da bas do ovoga moze doci. Mislili su da im je verbalna podrska

Amerike dovoljnno dobra zastita. Sa druge strane, Zapad je , ipak, ostavio na cedilu. Cak ni oruzje im ne daju sada.

Ali, zbog situacije u DOnbasu i Luganjsk, koja je takva - kakva je u zadnjih 8 godina, ne moze se reci da je ova ruska intervencija

dosla bas "iz cista mira" i bez ikakvog povoda. Povoda je bilo. Ali, opravdanja za ovu intervenciju nema. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Koliko sam ispratio, Rusi zapravo nisu usli ni u jedan grad do sada? Ako Ukrajinci izdrze jos para dana, mozda i imaju neke sanse, jer ce Rusi izgubiti momentum?

Teško oko šansi. Rusija gospodari nebom i tu je problem. Gledam kako nisko leto da je Nato 1999. leteo ovako nisko siti bi ih se poobarali. Leti Hind na puškomet.Leti SU-25 vidiš facu pilota. Pa gde je Ukr. PVO? Razumem da je na nivou VOJIN opšti haos i da su manje više slepi i gluvi ali trupna PVO za ovaj cilj i služi...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AgroLaki said:

Koliko sam ispratio, Rusi zapravo nisu usli ni u jedan grad do sada? Ako Ukrajinci izdrze jos para dana, mozda i imaju neke sanse, jer ce Rusi izgubiti momentum?

Pitanje je kakvo je stanje u UA vojsci, obzirom da pozivaju sve sto moze da drzi oruzje, cak i oprastaju kazne kriminalcima..... rekao bih da nije bas sjajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Pitanje je kakvo je stanje u UA vojsci, obzirom da pozivaju sve sto moze da drzi oruzje, cak i oprastaju kazne kriminalcima..... rekao bih da nije bas sjajno.

Po svemu sudeći nije sjajno i šareno je. Sa druge strane Ukrajina je ogromna zemlja treba ljudi za okupirati je, pa partizanski pokret i svašta će da bude tek.

Link to comment
Share on other sites

Borbe se vode u Obolonu (deo Kijeva) i to ulične borbe, to je valjda deo Ruskih trupa koje dolaze sa severa iz pravca Belorusije.

 

Harkov je gađan iz Smerč sistema, Ukrajinci tvrde da su Rusi bacali i kasetne bombe. Linija fronta je stabilna, ali Ukrajincima pravi problem prodor u pozadinu iz pravca Ahtirke.

 

Najteža situacija na jugu zemlje gde su Rusi uzeli Herson i tvrde da su uzeli Melitopolj. Mariupolj je i dalje u rukama Ukrajinskih boraca, čak su uspeli da izvedu i kontra napad do 5 kilometara u dubinu i uspostave liniju fronta izvan grada.

 

Na frontu ka DNR i LNR su najiskusnije Ukrajinske trupe i tu je linija fronta u suštini nepomerena.

 

@Devil In My Pants Onaj snimak što si postavio, a u opisu istog stoji kako je PVO radio, u suštini se radi o obaarnju SU-27 koji je pao na stambenu oblast Kijeva. 

 

Zelenski odbio da napusti zemlju, valjda su mu Britanci nudili Azil.

 

U Kijevu je podeljeno oružje stanovništvu, preko TV-a je emitovano upustvo o načinu borbe protiv okupatorskih snaga.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Indikativan je onaj CNN video sa aerodroma, ispičaše se siti samo da kafu nisu popili zajedno. A Rusi se ponašaju opušteno a bogami i okolina - ni kamen da poleti kamoli šta drugo. 

 

Ima jos takvih snimaka pa telegramu, lokalci staju i pricaju nesto sa ruskim vojncima na KPS (moskovitima kako ih nazivaju u videu dakle ti lokalci nisu prorusi cim ih zovu moskoviti).

 

Totalno nadrealno za nase pojmove, pa kod nas na Balkanu bi KPS pogotovo tog tipa bio zasut rafalima malte ne odmah, nebitno koji balkanski narod je u pitanju, izgleda da su istocni sloveni dosta hladnokrvniji od nas juznjaka.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ima jos takvih snimaka pa telegramu, lokalci staju i pricaju nesto sa ruskim vojncima na KPS (moskovitima kako ih nazivaju u videu dakle ti lokalci nisu prorusi cim ih zovu moskoviti).

 

Totalno nadrealno za nase pojmove, pa kod nas na Balkanu bi KPS pogotovo tog tipa bio zasut rafalima malte ne odmah, nebitno koji balkanski narod je u pitanju, izgleda da su istocni sloveni dosta hladnokrvniji od nas juznjaka.

 

.

 

Sva nadrealnost ovog rata je da oni uopste nisu skapirali da razgovaraju sa ruskim specnazom...

 

 

Zaustavljaju se , ljubazno se pozdravljaju, govore da idu po sina, on ih ljubazno pusta...i tek posle toga oni shvataju, i pocinju sa moskal, suka, blyad , pidoras...

 

Edit...lik u autu je pilot sa tog aerodroma, i jos ga pita, ima li nekog  izmedju zgrada, a ovaj mu odgovara- nema , samo moji ljudi...pa nadrealno...

 

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Sva nadrealnost ovog rata je da oni uopste nisu skapirali da razgovaraju sa ruskim specnazom...

 

 

Zaustavljaju se , ljubazno se pozdravljaju, govore da idu po sina, on ih ljubazno pusta...i tek posle toga oni shvataju, i pocinju sa moskal, suka, blyad , pidoras...

 

 

 

 

Au!

 

Pa cekaj majku mu gde nestate onda ukrajinski jezik? Zajebavam se ali ovo samo pokazuje koliko je ta prica sa jezikom tupava i dovela do ozbiljnih problema, cini mi se da i neki ukrajinski nacionalisti politicari ne pricaju ukrajinski. Po meni da su bili pametni, samo bi rekli ruski je nas a i Rusi su nasi ali mi smo nezavisni ala Austrija, razne anglo zemlje, Putin bi imao mnogo manje materijala da plasi babce i dedce. 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Front prema Donbasu i Harkovu je verovatno najbolje pripremljen za odbranu jer su tu sigurno očekivali napad. Ima i vesti da su se Rusi povukli na pravcu grada Sumi. Tu je isto dosta mlitavo po Ruse krenulo.

Ogromna je Ukrajina, još su ih udarili iz pravca Belorusije. Sol na ranu je i činjenica da kontrolišu vazdušni prostor pa mogu desasntne jedinice izbaciti gde god hoće. Sa druge strane Rusima ni nije bitno da napreduju po svim pravcima, dovoljno im je da vežu Ukrajinsku armiju dužn fronta Harkov i Donbas, to automatski znači da te jedinice ne mogu pomoći na drugim linijama fronta (Herson i Pripjat pre svega). Sa druge strane obzirom da su im uzeli nebo, nemoguće je koncentrisano kretanje većeg broja jedinica i tehnike, jednostavno će ih poklopiti iz vazduha.

 

Valjda je Zelenski spreman na pregovore sa Rusima o neutralnom statusu zemlje, nakon što se razočarao u zapadne saveznike. Ima izjava nekog njegovog savetnika, samo je pitanje da li je istinita.

 

Kod Sumija su "valjda" probili front Rusi, uništeno i par verskih objekata. Valjda su Ukrajinci ispalili balistički raketu koja je probila pvo sisteme i pogodila vojni aerodrom u Milerovu (Rusija)

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

Au!

 

Pa cekaj majku mu gde nestate onda ukrajinski jezik? Zajebavam se ali ovo samo pokazuje koliko je ta prica sa jezikom tupava i dovela do ozbiljnih problema, cini mi se da i neki ukrajinski nacionalisti politicari ne pricaju ukrajinski. Po meni da su bili iole pametni samo rekli ruski je nas a i Rusi su nasi ali mi smo nezavisni ala Austrija, razne anglo zemlje, Putin bi imao mnogo manje materijala da plasi babce i dedce. 

 

.

 

I Zelenski I Porosenko , svi oni govore privatno ruski, i psuju na ruskom...i nazi frikovi, ne svi, u rovovima isto govore ruski...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...