Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

10 minutes ago, Constantin said:
13 minutes ago, Perkos2 said:
Bugari su uvek bili miljenici Rusije

Ali Б'лгари, јунаци, nisu baš mnogo begendisovali Ruje...zbog onoga vremena Todora Živkova za koje je važilo pravilo da ako u Moskvu pada kiša u Sofiju mora da se otvore kišobrani..

Ne sekiraj se ti za njih oni su snalžljivi i uvek znaju da se priklone jačoj strani

Link to comment
Share on other sites

Ovakva količina licemerstva nije postojala nikad u istoriji čovečanstva.
Zelenski samo što ne plače kad moli za pomoć, USA prlament stoji i aplaudira, NATO izjavljuje da ne može da se meša, iako se meša slanjem oružja...zašto onda ne zatvore i nebo?
Pozivaju se na nekakvao međunarodno pravo-po kom međunarodnom pravu je Rusija napala???
 
Tačno imam u glavi karikaturu, da je Koraks uradi-nabildovani mamlaz od 120kg bije momčića od 15, 16 godina, a sa strane stoji masa ljudi, isto nabildovanih i zakićenih kojekakvim šmajserima,bazukama i slično...
Dečkić plače i moli za pomoć, i kažu da ne mogu da se mešaju, nego će sprečiti da mamlaz koji ga tuče dobije hranu,a oni će mu doturaju praćku...
 
I povrh svega naletim na ovu budalu sa ovakvim tvitom
 
 
 
Gde nalaziš ovakve morone?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, KfJ said:

Kad dodje do ove podele i novih gvozdenih plasticnih i informativnih zavesa,

Da li ce jedan hrabri narod okruzen neprijateljskim zemljama

uspeti da odrzi svoj stav po pitanju Rusije javnim,

ili ce morati u tihovanje...

...i da se zapere obavezno pre naguzivanja :wicked: a ako oni nece, onda ce im drugi, tj normalni uvesti sankcije protiv Rusije, tako sto ce zabraniti transport robe preko svojih teritorija, i slicno, sto se vec radi, eno vucic place nesto o NIS posle ovih prosirenih sankcija, kaze ne moze vise da radi NIS, to su uveli da "nas" pritisnu, pa slobodno mogu u burekdzinicama i dalje da klicu putleru i da mu lepe slike, ama bice ono "neš se gi leba najest od....bilo cega". Ali ce zato biti umilne muzike sa tonovima plača i škrguta zuba. Ja mislim da je to fer.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eto ti ga sad. U Beogradu ima fasista a u Ukrajini ih nema?!!??
Drugo, ni ovde ni u svetskim medijima uopste nema sucuti prema ruskim izbeglicama iz Donbasa i Luganjska i za stradanja tih ljudi tamo?? I oni su ljudi, iako su Rusi! Samo se pominju Ukrajinci pa Ukrajinci. 
Mogao si i nešto pametnije da napišeš na post u kom neko piše da fašisti po beogradu zapišavaju zidove slovom z.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

Znači gladni će biti još gladniji. Rat i kriza uvek najviše pogađaju najsiromašnije. 

 

To je ono što i ljudi u Srbiji ne razumeju pa se naslađuju time što će Nemačka "da propadne", a ne shvataju da će prosečan Nemac ovo lakše da preživi nego prosečan Srbin. Neće otići ove godine na Malle, nego na Ostsee, ili nigde, neće kupiti ove godine novi auto već za 2-3, neće kupiti novi telefon, neće spremiti svake nedelje Apfelstrudel, već jednom mesečno, deliće auto sa kolegom umesto da vozi sam, ili će ići vozom/biciklom... Itd... Ako neko zna da se stisne i uštedi, to je Nemac. A prosečan Srbin neće imati leba detetu da da koliko god se stisne... Ali bitno je da je kriza u Nemačkoj strašna, a AV prikazuje rezerve graška. 

Sve to stoji. Ali novije generacije Nemaca nisu ono üto se očekuje od klasičnog Nemca. Za vreme OPEC-krize Nemci su stvarno sedali na bicikl, vozili se kolima u grupama ili koristili javni saobraćaj. Još dok sam ja živeo u Nemačkoj vidan je bio shift generacija. Da karikiram malo, mladi Nemci za novi posao prvo pitaju za beneficije pa tek onda za obaveze. Neće oni ovime biti tako strašno pogođeni kako se neki u Smrdiji nadaju, ali humanost i ljubav prema Ukrajini će doći kod mnogih do svojih granica. A mržnja prema Rusiji će opravdano narasti.

 

Pošto uz pomoć supruge pratim francuske vesti, već se kod njih vidi određen shift prioriteta. Dok je još do pre neki dan sadržaj od početka pa do pred sam kraj glavnih vesti bio fokusiran na Ukrajinu, sad kratki headline o Ukrajini a onda cene, inflacija, potrošačka korpa, gorivo, snimci i intervjui iz prodavnica i sa pumpi, pa tek onda Ukrajina i tek na kraju izbori.

 

Dok se Putin ponaša kao pomahnitala zver solidarnost sa Ukrajincima će opstati, ali što duže priča traje postaće sopstveni kvalitet života bitniji. Krenuće pojačano zahtevi za povećanjem plata da se povećane cene izjednače. Zato je i bitno da neko krvožednog manijaka u Kremljinu što pre počasti metkom u čelo i da se uspostavi nova vlast u Kremlju, koja će uz plaćanje reparacija Ukrajini okrenuti i novu politiku a zauzvrat dobiti ukidanje sankcija.

 

Nisam siguran koliko brzo mogu da se nađu i pre svega stave u funkcionalnu upotrebu alternative ruskim energentima u dovoljnij meri da amortizuju efekte sankcija i na sopstvene ekonomije na Zapadu. Sve je to, naravno, veoma daleko od onoga što neki ovde priželjkuju i "predviđaju" (pre će biti whishful dreaming), ali solidarnost sa Ukrajinom i spremnost na žrtvovanje sopstvenog kvaliteta života će, što duže priča sa sankcijama traje, opasti. A definitivno će Rusija biti najveći gubitnik te priče jer će civilizovqn svet zbog pada kvaliteta života a i zbog sopstvene savesti, kada dođe do shifta prioriteta, mrzeti Rusiju i Ruse sve više. 

Edited by Akiro
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Foster said:

Ti Ceceni su i u Bosni bili hovna, tako ne ucitavaj mi nesto sto nisam rekao

 

.

 

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Danima citam po italijanskoj stampi ovakve naslove:

Guerra agli oligarchi, a Barcellona sequestrato yacht del numero uno di Rostec: vale 140 milioni

 

Nyt: “Lo yacht di Putin a Marina di Carrara” Trieste, sequestrata mega barca al magnate

 

Prevedi pa vidi sta kazu. Nije u pitanju Informer i Kurir. 

Tracevi sa dna kace? Ok

Zaplenjena, ne oduzeta.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Skoro sam citao neko ispitivanje( ne preko vibera) da Rusi tretiraju Bugare kao najbratskiju naciju.

Srbi ja mislim nisu bili ni u top 8.

 

Pa logicno i to rece ta mlada Ruskinja koja nas je posetila. Te godine su Kinezi bili medju najvoljenim narodima za Ruse a nas nigde mislim da je lista imala preko deset mesta 😁 

Radila je ruska služba na loženju budala dva veka minimum.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

13 minutes ago, attolini said:

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

 

Je li to stvarno za angazman u Bosni? Cuo sam da ima ulica, ali sam mislio da je imenovanje cisto radi tjeranja inata... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Akiro said:

Pošto uz pomoć supruge pratim francuske vesti, već se kod njih vidi određen shift prioriteta. Dok je još do pre neki dan sadržaj od početka pa do pred sam kraj glavnih vesti bio fokusiran na Ukrajinu, sad kratki headline o Ukrajini a onda cene, inflacija, potrošačka korpa, gorivo, snimci i intervjui iz prodavnica i sa pumpi, pa tek onda Ukrajina i tek na kraju izbori.

Bravo, apsolutno, već se guzica vratila u centar svih diskusija.

I ne samo to, država je uvela subvenciju od 15 centi po litru goriva i natjerala Total da pojeftini gorivo za 10 centi po litru (tj. da se odrekne dobrog dijela marže, ne samo maloprodajne), ali se sad za vikend najavljuju protesti, i to tako što će masovno sjesti u kola i voziti se 10 na sat.

Ne samo zbog ovoga sad, ali Francuska je na baš ozbiljnoj nizbrdici, obrazovaniji ljudi ovdje to jasno vide, ali kad to kažeš raji 'oće oči da ti iskopaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

.

Ti iz Čečenije uvek su nečiji, ili Dudajeva ili Kadirova, pa majkumu može u toj Čečeniji neko da bude svoj, ono osoba za sebe nije valjda da pripadaju gospoda...

 

...okay sam ću da izađem 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...