Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Ja nigdje nisam spominjao razgovor Putina i Macrona, opet lupas gluposti. 

 

Ako nisi ti, onda sam te pomesao sa nekim... al neko jeste. 

 

Hocu da kazem da ne treba stopostotno da prijanjamo i primamo se na neku objavu koliko god da nam odgovara ili ne odgovara, jer se objavljuje sve i svasta. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

osoba koja je pucala po bilo kom dijelu najvece nuklearne elektrane u Europi je definitivno teski bolesnik i retard. 

Iskreno, i jedni i drugi (pod pretpostavkom da je ukrajinska vojska zaista pucala iz kruga elektrane, makar to bilo i iz ličnog naoružanja i da Rusi nisu prosto šenlučili tuda) koji su se našli na licu mjesta su teški mamlazi, takav objekat se ne napada direktno, niti se brani iz njegovog kruga kad već neprijatelj dođe na kapiju. Sreća da je neko sa ruske strane ipak imao tri čiste i da je, po riječima ukrajinskog ministra energetike, ostavio ukrajinske tehničare da nastave isključivanje centrale.

I ne, ovo nije poruka da Ukrajinci u cjelini treba da skinu gaće pred Rusima, odnosi se na konkretnu situaciju gdje akcije pojedinca ili male grupe ljudi mogu da dovedu u pitanje bezbjednost cijele planete.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

.

 

A onaj koji je odbranu grada, koji je pao prakticno bez metka je , postavio u kompleksu nuklearne elektrane...je tacno sta?... Ne znas ni cime je gadjano, ni ko je gadjan, ni sta je pogodjeno...ali znas ko je retard i bolesnik...

Još jednom nevezano za tebe, citat je da se nadoveže na raspravu:
Onaj ko je napadao i onaj ko je branio nuklearnu elektranu moraju da bude predmet istrage ozbiljnih službi. Ovo ne sme da se ponovi po cenu da Putin ili Zelenski izgube čast ili rat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

 

.

 

A onaj koji je odbranu grada, koji je pao prakticno bez metka je , postavio u kompleksu nuklearne elektrane...je tacno sta?... Ne znas ni cime je gadjano, ni ko je gadjan, ni sta je pogodjeno...ali znas ko je retard i bolesnik...

 

Znam da je osoba kojoj je palo na pamet da gadja nuklearnu elektranu mentalni bolesnik pa makr to gadjanje bilo i petardama malo jaceg kalibra. Al hajd, nadjimo nacin da opravdamo takvo nesto. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Na snimku se vidi da je elektrana gadjana necim. Cime tacno, ne bih znao ali definitivno mi ono ne izgleda kao pucnji iz neke puske il slicnog lakog naoruzanja. Prilicno mi je nemoguce povjerovati da su je Ukrajinci sami zapalili il sami gadjali. Bukvalno nemaju nijednog razloga za to. Kako god, osoba koja je pucala po bilo kom dijelu najvece nuklearne elektrane u Europi je definitivno teski bolesnik i retard. 

Na snimku se vidi zgrada na koju se puca cini se pjesadijskim naoruzanjem. Po svemu svjetlecom ili mozda zapaljivom  municijom. Artiljerija nije. Sumnjam da je iz cista mira. 
Slozicu se da je retardirano igrati se oko NE. Ali sama postrojenja NE nisu grantirana.  A vijest je bila..shelling.
O tome pricam. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gistro Bančo said:

Na snimku se vidi zgrada na koju se puca cini se pjesadijskim naoruzanjem. Po svemu svjetlecom ili mozda zapaljivom  municijom. Artiljerija nije. Sumnjam da je iz cista mira. 
Slozicu se da je retardirano igrati se oko NE. Ali sama postrojenja NE nisu grantirana.  A vijest je bila..shelling.
O tome pricam. 

Fosforna...?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Oh Rusi optuzili Ukrajince da su sami zapalili svoju nuklearnu elektranu. Prvo sami sebe gadjaju, sad sami pale svoje nuklearne elektrane ne bi li kako bacili ljagu na slobodarsku rusku vojsku. Ko bi rekao da ce se takvo nesto desiti, bas cudnovat plot twist i bas nesto s cim se nismo susretali prije. 

Ma da, Rusi će rušiti elektranu tako blizu svoje granice na teritoriji gde im "nacističku" vojsku zaustavljaju besne babe i nastupali su netipično pažljivo. Nije logično ni da će je Ukrajinci baš rušiti, osim ako neki pojedinac nije izgubio razum. Nije ni oštećena, to je sada potpuno jasno.

 

Rusi od ovog mogu imati samo štete, Ukrajinci pokušavaju da uvuku nekog drugog u sukob i sve što im pomaže će iskoristiti. Ovo je incident ili slučajan u žaru borbe ili neka ograničena akcija od strane Ukrajine upravo u ovakve svhu, ne sa ciljem da se napravi veliki incident propagandni efekat.  Eventalno neki poludeo/glup ruski lokalni komandant. Eno na DW naslov kako Rusi bombarduju nuklearnu elektranu, ja dobio panične poruke od rođaka iz Norveške kako su ovo zveri gore od Hitlerovih, po tviteru orgije, još jači pritisak na zapadne političare. Mission accomplished,

Link to comment
Share on other sites

Nema opravdanja za Energodar ma koliko bio potreba ili herojski otpor UA vojski ili Putinov prestiž apsolutnog vođe svih rusa sveta.

Energodar i NE moraju biti otvoren grad i ne smeju se niti napadati niti braniti. Ovo je Putinova brljotina i za nju mora da odgovara. Kao što Zelenski može da kaže posle mene potop i rokne nešto na neki od reaktora a nama ostaje nada da nije odlepio, tako i Putin ne sme da se igra sa reaktorima.
Sve ostalo je jadna relativizacija događaja koji se desio Putinovom voljom i izborom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ma da, Rusi će rušiti elektranu tako blizu svoje granice na teritoriji gde im "nacističku" vojsku zaustavljaju besne babe i nastupali su netipično pažljivo. Nije logično ni da će je Ukrajinci baš rušiti, osim ako neki pojedinac nije izgubio razum. Nije ni oštećena, to je sada potpuno jasno.

 

Rusi od ovog mogu imati samo štete, Ukrajinci pokušavaju da uvuku nekog drugog u sukob i sve što im pomaže će iskoristiti. Ovo je incident ili slučajan u žaru borbe ili neka ograničena akcija od strane Ukrajine upravo u ovakve svhu, ne sa ciljem da se napravi veliki incident propagandni efekat.  Eventalno neki poludeo/glup ruski lokalni komandant. Eno na DW naslov kako Rusi bombarduju nuklearnu elektranu, ja dobio panične poruke od rođaka iz Norveške kako su ovo zveri gore od Hitlerovih, po tviteru orgije, još jači pritisak na zapadne političare. Mission accomplished,

 

Poenta je da je napadnuta i da je gadjana. Kome god da je palo na pamet da takvo nesto pokusa, definitivno nije normalna osoba. Kao sto Rusima nije u interesu da raznesu nuklearku, tako ni Ukrajincima nije u interesu da provociraju Ruse da je raznesu jer dzaba im onda svo uvlacenje NATO-a u rat kad je dobar dio zemlje eksplozijom reaktora unisten na dug period. 

Link to comment
Share on other sites

Bocan Harcenko bio gost kod Tatjane Aleksic na N1. Bukvalno bilo koga drugog da su stavili da ga intervjuise i tu ne mislim na sad neko preskakanje ili pritisak ili ne znam ni ja sta, vec da kada se nadovezuje i postavlja pitanja vraca ga na bitne stvari i postavlja prava pitanja.

 

Bukvalno jedno pitanje pravo nije postavila i pustila ga da prica sta je on hteo sto ni sa tim losim pitanjima nema skoro nikakve veze.

 

Ocajna novinarka, nevezano za ovo sad, to vec duze vreme mislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Nema opravdanja za Energodar ma koliko bio potreba ili herojski otpor UA vojski ili Putinov prestiž apsolutnog vođe svih rusa sveta.

Energodar i NE moraju biti otvoren grad i ne smeju se niti napadati niti braniti. Ovo je Putinova brljotina i za nju mora da odgovara. Kao što Zelenski može da kaže posle mene potop i rokne nešto na neki od reaktora a nama ostaje nada da nije odlepio, tako i Putin ne sme da se igra sa reaktorima.
Sve ostalo je jadna relativizacija događaja koji se desio Putinovom voljom i izborom.

 

.

 

Ma niko nije hteo nista da rokne...niti je Zelenski u fazonu posle njega potop...malo se zapucalo, prenos online, pojavi se Zelenski, svet u opasnosti, Dzonson ako se ne varam predlaze sednicu SB UN, uplase se svi koji treba da se uplase.... i sve se zavrsi vrlo brzo, svi svoje radne zadatke obavili uspesno..

 

Rusi zauzeli to sto su hteli, kao i Cernobil, i time jasno preuzeli na sebe svaku odgovornost ...druga strana dodala jos malo benzina na pozar medisjkog rata...i idemo dalje...sranje se produzava..

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Dakle oni snimci lazirani? Ili je logika gadjana je administrativna zgrada nuklearne elektrane --> tu se ne nalazi reaktor pa tako da mozemo reci da nuklearna elektrana u cijem je sklopu da administrativna zgrada ustvari i nije gadjana?  

Nisu lažirani, došlo je do nekog manjeg sukoba u krugu NE. To nije trebalo da se desi ali nije bilo namere ni sa jedne strane da se elektrana ošteti.

 

8 minutes ago, attolini said:

 

 

idemo dalje...sranje se produzava..

 

.

Uz još veću histeriju i pritisak na političare.

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel znate daje Zelenski prethodno glumio Predsednika u nekoj njihovoj TV seriji? 

 

U jednoj sceni ga zove Angela Merkel da mu cestita ulazak u EU, a on sav usplahiren ne zna sta ce od odusevljenja i nakon brdo hvalospeva na kraju kaze narod Ukrajine vam je zahvalan.

A ona - Ukrajine? Uf ja sam pogresila, meni su rekli da su pozvali predsednika Crne Gore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mmajstor said:

 

Ako nisi ti, onda sam te pomesao sa nekim... al neko jeste. 

 

Hocu da kazem da ne treba stopostotno da prijanjamo i primamo se na neku objavu koliko god da nam odgovara ili ne odgovara, jer se objavljuje sve i svasta. 

Ja sam odavno shvatio,a ova situacija mi je samo potvrdila, da 90% ljudi, ako ne i vise,uglavnom muskaraca, ima tu potrebu da navija za nekog, nesto, neko rokanje,i da se  opredeljuju..jer tesko je reci da su svi, tu mislim prvenstveno na lidere govna, njih ti navijaci  najvise i brane..nemo neko na brata Putina ili na vrli Zapad, NATO  da  mi je udario, koljem zubima  tastaturom..ko god se od njih smeje navijacima za huliganstvo, tezak je licimur..da ne pricam kada prozivaju onu drugu stranu..sreca, pa se vecina njih junaci samo na recima, oni malo ekstremniji, napadnu vaterpoliste u Splitu, ili napadnu pekara u BG, inace, imali bismo frontove i ratove svake druge godine bar..

Edited by Harmonika
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cyrus Smith said:

Nisu lažirani, došlo je do nekog manjeg sukoba u krugu NE. To nije trebalo da se desi ali nije bilo namere ni sa jedne strane da se elektrana ošteti.

 

Uz još veću histeriju i pritisak na političare.

 

.

 

Nije to pritisak na politicare...to je pritisak na javnost...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Poenta je da je napadnuta i da je gadjana. 

 

Poenta je u tome da kontrola nad NE Rusima daje kontrolu nad strujom. A kontrola nad strujom daje kontrolu nad gradom. Docim, ako im se cefne mogu da iskljuce struju a svi znamo sta to moze da prouzrokuje.

 

”The head of the International Atomic Energy, Rafael Grossi, said the plants was undamaged from what he believed was a Russian projectile. Only one reactor was working, at around 60% of capacity.”

>>>

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

 

Ovo nema veze sa onim sto je isprva napisano, to je opste poznato jos od pocetka rata, da salju specijalce na vidjenije politicare. Ima isto i za Klicka.

 

Ruska propaganda, u skladu sa onim gde su pozivali vojsku da preuzme "pa cemo se mi lako dogovoriti" takodje "javlja" kako slobodoumni antinacisticki Ukrajinci ustaju i eliminisu neonaciste.

Ja bih mozda rekao cak i Ukr propaganda..da se odrzi paznja na instituciji predsjednika. Informaciju su plasirali bitni ljudi u ukrajinskoj bezbjednosti. I tu informaciju za dojavu iz FSB su ukrajinski zvanicnici plasirali. Ne neki random lik sa tvitera ili cega god. Mozda pokusaj podrivanja povjerenja u FSB u ruskom bezbjednosnom aparatu?  
Prica o spiskovima za odstrel je (nadam se da tako i ostane) za sad u domenu obavjestajnog i propagandnog rata. Ne vidim neku korist za Rusiju od toga, da to i ucine. 

 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...