Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, McLeod said:

Dobar boxcube, dobar, na ovoj temi mu mi licemerni liberali oprastamo sto je trampovac.

 

Sve za visi cilj kolektivnog zapada!

 

 

To je vise onako podela za unutrasnju upotrebu i to unutar SAD.

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Biden je danas odradio ogroman posao, mislim da je ova poseta više vredna od sve pomoći do sada. Ovo je poruka svima da je ovo SAD važno i da svako ko ih ne podrži sada neka sutra ne dolazi da traži usluge.

 

Takođe je ovim zasenio sutrašnji Putinov govor jer će svi pričati o ovoj poseti umesto o onome što je Putin rekao. 

 

Rusofili su besni, na mrežama se postavlja pitanje "šta bi sa ratom sa kolektivnim zapadom ?" aludirajući da je Putin znao za posetu a nije smeo ni da se usprotivi a kamoli da opali jednu raketu reda radi.

 

Da smo o ovome pričali juče ja bi prvi rekao da je ludost. Bajden koji mora ozbiljno da planira odlazak u WC je zagrizao da ode u Kijev. Ok imaće i on itekako koristi od svega ovoga ali ovo ni u ludilu nisam sanjao. Ogroman plus za Ukrajinu na diplomatskom nivou.

 

Sa druge strane EU se pridružila SAD u pretnji Kini da će im uvesti sankcije ako budu pomagali Rusiji. Tome će se verovatno pridružiti i većina ostalih razvijenih država.

Bajden je danas ucinio gest i to priznajem.Medjutim mozda  je Bajden danas rekao Zelenskom sta njegova administracija misli da je pobeda Ukrajine.

 

Na medjunarodnom sigurnosnom forumu u Minhenu pobedu Ukrajine su zagovarali finska premijerka,americka demokratska senatorka,uticajni republikanski senator iz SAD Lindzi Grejem,americki drzavni sekretar,nemacka ministarka spoljnih poslova i mnogi drugi.Zagovarali jesu ali se nisu ocitovali sta po njima ta pobeda predstavlja nego su to pokrili sada standardnom frazom " da je pobeda kada Ukrajinci kazu da su pobedili".

 

Bojim se da ce Ukrajina u narednim mesecima biti pod pritiskom sadasnih saveznika da redefinise pojam pobede.Viktorija Njuland,podsekretarka u Stejt Departmentu(nama poznata po angazovanju na kosovskom problemu),u naizgled ostrom tonu je govorila o podrsci SAD Ukrajini za demilitarizaciju Krima.Da li ova izjava znaci da je bitno da na Krimu vise ne sidri ruska Crnomorska flota a da njegov teritorijalni status moze da bude i van Ukrajine?Da li se u daljini sprema resenje rata koji ce doneti Ukrajinu-clanicu EU i NATO pakta,nezavisnu ili rusku  Istocnu Ukrajinu i demilitarizovani  Krim koji bi mogao biti priznat kao nezavisna drzava? Mislim da uvrtanje ruke Ukrajni polako dobija na intenzitetu.

 

Pomenuli ste da Makron menja svoje misljenje.Mozda,ali promena nije velika jer mislim da je njegova istocna politika jos uvek bliska De Golovoj da na kraju treba  uvaziti   neke legitimne interese Moskve.Evo linka njegovog izlaganja i odgovoranja na pitanja sa istog skupa u Minhenu:

 

 

 

Edited by badenac
Dopuna
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, badenac said:

Bajden je danas ucinio gest i to priznajem.Medjutim mozda  je Bajden danas rekao Zelenskom sta njegova administracija misli da je pobeda Ukrajine.

 

Na medjunarodnom sigurnosnom forumu u Minhenu pobedu Ukrajine su zagovarali finska premijerka,americka demokratska senatorka,uticajni republikanski senator iz SAD Lindzi Grejem,americki drzavni sekretar,nemacka ministarka spoljnih poslova i mnogi drugi.Zagovarali jesu ali se nisu ocitovali sta po njima ta pobeda predstavlja nego su to pokrili sada standardnom frazom " da je pobeda kada Ukrajinci kazu da su pobedili".

 

Bojim se da ce Ukrajina u narednim mesecima biti pod pritiskom sadasnih saveznika da redefinise pojam pobede.Viktorija Njuland,podsekretarka u Stejt Departmentu(nama poznata po angazovanju na kosovskom problemu),u naizgled ostrom tonu je govorila o podrsci SAD Ukrajini za demilitarizaciju Krima.Da li ova izjava znaci da je bitno da na Krimu vise ne sidri ruska Crnomorska flota a da njegov teritorijalni status moze da bude i van Ukrajine?Da li se u daljini sprema resenje rata koji ce doneti Ukrajinu-clanicu EU i NATO pakta,nezavisnu ili rusku  Istocnu Ukrajinu i demilitarizovani  Krim koji bi mogao biti priznat kao nezavisna drzava? Mislim da uvrtanje ruke Ukrajni polako dobija na intenzitetu.

 

 

Složio bih se sa ovime što kaže AgroLaki. Poseta američkog predsednika zemlji koja je zahvaćena ratom ima veliku simboličku poruku, a to je da će biti podrške. Da je Bajden hteo da kaže da su američki resursi ograničeni i da se Ukrajina može zadovoljiti vraćanjem dela otetih teritorija, to bi se rešilo telefonom i ne bi dolazio lično u Kijev. Bajden bi sam sebi pucao u nogu kada bi se sutra povukao iz cele priče i dozvolio da Z-lotvori zadrže delove Ukrajine jer bi to značilo da je Amerika nesposobna. Iako postoje problemi u dopremanju oružja i pomoći Ukrajini, oni se rešavaju u hodu. Ako sutra delovi Ukrajine postanu deo azijatske diktature, prekosutra će to postati baltičke države, delovi Poljske i tako dalje. A to ne bi valjalo...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ako sutra delovi Ukrajine postanu deo azijatske diktature, prekosutra će to postati baltičke države, delovi Poljske i tako dalje. A to ne bi valjalo...

Putleru je ionako cilj da obnovi u teritorijalnom smislu ne samo CCCP vec i carsku Rusiju.

Dakle, tu spadaju i Finska (jos uvek nije primljena u NATO) i Poljska. A vec glanca q. i na malu i jadnu Moldaviju. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na HBO Max je postavljen dokumentarac "Mariupol". Ko hoce i ima nerava da pogleda na kakav grad su RuSSi poslali bracu Cecene i srucili planinu granata. Sve sto tezi i lici Evropi njima je za rusenje.
Danas kad ga imaju pod kontrolom,brisu svaki trag ukrajinske kulture,drzavnosti,tradicije.

Zlocin protiv civilizacije.

  • Like 7
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, boxcube said:

Ruska nekompetencija se da videti na skoro svim segmentima drustva i daleko pre svij desavanja 2014.

Neki primer da bi znali o čemu pišete?

1 hour ago, boxcube said:

A Rusija nema najvise onoga cega bi joj najvise trebalo, strucnih ljudi raznih profila koji bi sve te resurse znali da iskoriste nan najbolji moguci nacin za najkrace vreme

Gde su ? Pobegli ili su Rusi pozatvarali škole i zabranili matematiku ?

1 hour ago, boxcube said:

A Rusku propagandu mozes da nadjes u Srbiji bilo gde da zagrebes prstom. Ali cak i kad bih preskocio sve Iformere, Kurire, Srpske Telegrafe, Vecerenj Novosti i slicne udbaske uratke imas saki dan min 7 sati ruske propagande na TV Happy. Jutarnji program, posle rucka i aktuelnosti konkretno o Ukrajini.

Srbija ? Stvarno ? Tigar na Balkanu ? Onda imam pogrešnu sliku o važnosti ,,države " u kojoj živim.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, boxcube said:

Da stvar bude gora od tih dogadjanja u prvij meseca dana rata Rusi jesu ostvarili neke uspehe na terenu, smenom generala i skracivanjem fronta, ali im je trebalo 5 meseci nakon prvog meseca poraza da se ti rezultati vide i onda da stvar bude jos gora 9 meseci od pocetka "specijakne operacije" izgubi 50% teritorija koje su tesko mukom osvajali citvo prolece i leto. Neucinkovitost? Ko kuca ili ti ako se u enciklopedijma i recnicima navode primeri neucinkovitosti moze i rusko vojno delovanje da se navede kao primer opste nekompetencije.

Rat još nije završen .

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

da se javljate ovde samo da biste isterivali svoje iscaseno shvatanje pravde ili nekoga nervirali,

Ako me sećanje ne vara mi učestvujemo na diskusionom forumu. O pravu i pravdi je pisao  Pekić , nije loše da se pročita ko nije.

 

Link to comment
Share on other sites



Ne znam odakle ti ideja da post nepoznatog kolege forumaša bez ikakvog objašnjenja okarakterišeš kao bulšit. Čovek je napisao svoje viđenje i analizu događaja u poslednjih godinu dana. Jedino što su Rusi intervenciju započeli sa Kadirovim čečenima, za Vagner mislim da se kasnije pojavio. Dok se čečeni u poslednje vreme više ni ne pominju. 
Ostalo ne znam šta je po tebi "bull shit"... 
Osnova normalne razmene mišljenja je da poštuješ sagovornika, kao da konverzaciju obavljate uživo. 

Godinu dana ljudi ginu u onoj kasapnici, ne verujem da bilo ko normalan može da navija za bilo koju stranu, na tastaturi. 


Nije nepoznat nego starosedelac a povremeno izbaci tu dozu.... bulšita.
Niko normalan ne može da navija za russku stranu. Batali me te "neutralnosti", "intervencije" i sličnih gluposti. Nismo deca i bljutavo je skrivati se iza kvazimoralnih visina dok jednu zemlju uništavaju horde jednog ludaka.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DEEP_IMPACT said:

Ne znam odakle ti ideja da post nepoznatog kolege forumaša bez ikakvog objašnjenja okarakterišeš kao bulšit.

 

Prijatelju, da ti dam jedan savet pošto vidim da si nov ovde (4 posta?). 

 

Kad uđeš u novu kafanu nije red da odmah vadiš pištolje i prozivaš lokalne kauboje... neki su ovde po godinu a neki smo i po skoro 20 godina duže ovde od tebe.  A ova tema je tu nekoliko godina, nije od juče...   

 

Zato, učini sebi uslugu i pročitaj temu, na kojoj želiš da ostaviš svoj trag forumskim pokoljenjima koja dolaze, unazad, par meseci / godinu dana, da osetiš atmosferu, vidiš šta je šta, ko je ko, pre nego samouvereno uđeš i počneš da deliš lekcije drugima. 

Ovo je samo predlog, ti naravno postupi kako misliš da treba.

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, badenac said:

Bajden je danas ucinio gest i to priznajem.Medjutim mozda  je Bajden danas rekao Zelenskom sta njegova administracija misli da je pobeda Ukrajine.

 

Na medjunarodnom sigurnosnom forumu u Minhenu pobedu Ukrajine su zagovarali finska premijerka,americka demokratska senatorka,uticajni republikanski senator iz SAD Lindzi Grejem,americki drzavni sekretar,nemacka ministarka spoljnih poslova i mnogi drugi.Zagovarali jesu ali se nisu ocitovali sta po njima ta pobeda predstavlja nego su to pokrili sada standardnom frazom " da je pobeda kada Ukrajinci kazu da su pobedili".

 

Bojim se da ce Ukrajina u narednim mesecima biti pod pritiskom sadasnih saveznika da redefinise pojam pobede.Viktorija Njuland,podsekretarka u Stejt Departmentu(nama poznata po angazovanju na kosovskom problemu),u naizgled ostrom tonu je govorila o podrsci SAD Ukrajini za demilitarizaciju Krima.Da li ova izjava znaci da je bitno da na Krimu vise ne sidri ruska Crnomorska flota a da njegov teritorijalni status moze da bude i van Ukrajine?Da li se u daljini sprema resenje rata koji ce doneti Ukrajinu-clanicu EU i NATO pakta,nezavisnu ili rusku  Istocnu Ukrajinu i demilitarizovani  Krim koji bi mogao biti priznat kao nezavisna drzava? Mislim da uvrtanje ruke Ukrajni polako dobija na intenzitetu.

 

Pomenuli ste da Makron menja svoje misljenje.Mozda,ali promena nije velika jer mislim da je njegova istocna politika jos uvek bliska De Golovoj da na kraju treba  uvaziti   neke legitimne interese Moskve.Evo linka njegovog izlaganja i odgovoranja na pitanja sa istog skupa u Minhenu:

 

 

 

 

Šta bi SAD imao od toga da "natera" Ukrajinu na mir koji je poniženje i za nju i za samu SAD ? Mir pod Putinovim uslovima može da se desi samo ako Putin nesumnjivo dobije rat. Nema šanse da će ga zapad nagraditi za to što se ponaša anticivilizacijski jer bi tako sebe degradirali. Takođe koja država u budućnosti će rizikovati bilo kakvo približavanje sa SAD ako oni sada prodaju Ukrajinu za tepsiju ribe ?

 

Pažljivo pratim šta Makron govori. U prvih pola godine je nervirao sve sa stavom da Rusija ne sme da izgubi jer je on mislio da će Putin pristati na neki kompromis. Sada mu je stav da Rusija mora da izgubi rat ali da je ne treba uništiti, što se svakako neće desiti niti to iko planira.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na ovakvim mestima, sve ovo okupljeno u publici, sve do poslednjeg je neprijatelj civilizacije, prvo prema svokoj zemlji pa onda i prema svima ostalima.Teski psihopate,svi do poslednjeg, i to vazi u svakoj zemlji ovog tipa. Nema ovde jedne osobe kojoj bilo sta smeta u tim "sistemima" i koja smatra da bi tu nesto trebalo menjati. Odvratno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Na HBO Max je postavljen dokumentarac "Mariupol". Ko hoce i ima nerava da pogleda na kakav grad su RuSSi poslali bracu Cecene i srucili planinu granata. Sve sto tezi i lici Evropi njima je za rusenje.
Danas kad ga imaju pod kontrolom,brisu svaki trag ukrajinske kulture,drzavnosti,tradicije.

Zlocin protiv civilizacije.

Odgledao, hvala na preporuci. Imaš i "Hindžar"..moja preporuka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Prijatelju, da ti dam jedan savet pošto vidim da si nov ovde (4 posta?). 

 

Kad uđeš u novu kafanu nije red da odmah vadiš pištolje i prozivaš lokalne kauboje... neki su ovde po godinu a neki smo i po skoro 20 godina duže ovde od tebe.  A ova tema je tu nekoliko godina, nije od juče...   

 

Zato, učini sebi uslugu i pročitaj temu, na kojoj želiš da ostaviš svoj trag forumskim pokoljenjima koja dolaze, unazad, par meseci / godinu dana, da osetiš atmosferu, vidiš šta je šta, ko je ko, pre nego samouvereno uđeš i počneš da deliš lekcije drugima. 

Ovo je samo predlog, ti naravno postupi kako misliš da treba.

 

Zahvaljujem na savetu, primljen k znanju. 
Problem je samo u tome što imam nezgodan običaj da ne mogu da oćutim na nepravde, košta to mnogo u životu, ne samo na forumu. 
Ako je neko posvetio neki trud, vreme i energiju da napiše nešto ovde, nije fer da mu sagovornik napiše kratko to je "bulšit" i aj zdravo. Čovek je ispod analizirao i deo po deo njegovog pisanija obradio, pa mu napisao odgovor. 

Moj stav je da je bilo kakav extremizam danas vrlo opasan, i može skupo da nas košta. Prošli smo školu u ww1 i ww2, platili to milionskim žrtvama, upropaštenim životima i prokletstvom nekim koga ni dan danas ne možemo da se otarasimo, ratovi 90ih su igra u odnosu na ovu situaciju danas. Hajde sada malo neka nas svi zaobiđu, a mi malo da živimo. 

Volim ukrajinski i ruski narod, lošu reč neću da kažem ni o jednima. A siguran sam i u to da bi 99% huškača odavde, sa tastature, drugačiji bili da su osetili uživo pravi rat. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:


 

 


Nije nepoznat nego starosedelac a povremeno izbaci tu dozu.... bulšita.
Niko normalan ne može da navija za russku stranu. Batali me te "neutralnosti", "intervencije" i sličnih gluposti. Nismo deca i bljutavo je skrivati se iza kvazimoralnih visina dok jednu zemlju uništavaju horde jednog ludaka.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Navijam za one momke koji ginu na obe strane, i koji su gurnuti u krvoproliće verovatno najmanje svojom voljom. Navijam i za onu dečicu nevinu što izgiboše u bombardovanjima i rušenjima. Znaš koliko oni znaju da li su na ovoj ili onoj strani ? 
Samo morbidni bolesnik može da gleda snimke iz dronova ili sa kaciga kako neko gine, i da se sladi time da je to strana za koju on "navija". 

A najžalosnije u svemu je što ovo nije neki proxy rat koji vode neke Koreje ili Irak/Iran, pa će da se umore gazde i da odobre mir za koji mesec, ovde je upletena direktno jedna svetska sila koja je sve samo ne naivna. Ako se ne postigne neki mir uskoro bojim se da će ovo da sklizne u milione mrtvih. 
Čoveče, 2023 godina je! Ljudi treba da žive, uče, stiču nova saznanja, uživaju i putuju na faking Mars, ne da se sakate po stepama i da recikliraju jedva izbegnuti nuklearni rat.... 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...