Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

https://pescanik.net/perverzna-logika-pravdanja-agresije/

 

Uprosceno: Rusija je Ukrajinu videla kao potencijalnu vojnu pretnju u buducnosti, pa je zato izabrala rat u sadasnjosti. Ali cekaj - onda Ukrajina i nije bila pretnja po Rusiju, vec Rusija po Ukrajinu! 

 

Kako objasniti "rusofilima" da je sadasnjost > buducnost?

 

Plus, i ovo:

 

Srpski „rusofili“ zapravo to nisu – oni ne vole rusku kulturu, jezik, hranu, muziku ili književnost. Velika većina njih u Rusiji nikada nije bila, ruski ne govore, ne jedu boršč ili šči, ne čitaju Solženjicina i ne slušaju Čajkovskog. Njihova logika je emotivna i identitetska. Ona je i jednostavna i jednostavno perverzna. 

 

Tacno. Zapravo, ja po ovome pravi rusofil jer volim rusku knjizevnost, kulturu i umetnost - ali ne i rusku politiku. Kako? Pa odgovor je jednostavan. Najveci ruski knjizevnici su redovno najebavali upravo od njihove politike!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

https://pescanik.net/perverzna-logika-pravdanja-agresije/

 

Uprosceno: Rusija je Ukrajinu videla kao potencijalnu vojnu pretnju u buducnosti, pa je zato izabrala rat u sadasnjosti. Ali cekaj - onda Ukrajina i nije bila pretnja po Rusiju, vec Rusija po Ukrajinu! 

 

Kako objasniti "rusofilima" da je sadasnjost > buducnost?

 

Plus, i ovo:

 

Srpski „rusofili“ zapravo to nisu – oni ne vole rusku kulturu, jezik, hranu, muziku ili književnost. Velika većina njih u Rusiji nikada nije bila, ruski ne govore, ne jedu boršč ili šči, ne čitaju Solženjicina i ne slušaju Čajkovskog. Njihova logika je emotivna i identitetska. Ona je i jednostavna i jednostavno perverzna. 

 

Tacno. Zapravo, ja po ovome pravi rusofil jer volim rusku knjizevnost, kulturu i umetnost - ali ne i rusku politiku. Kako? Pa odgovor je jednostavan. Najveci ruski knjizevnici su redovno najebavali upravo od njihove politike!

 

Da prosječnom balkanskom rusofilu kažeš da nabroji 5 stvari zbog kojih voli Rusiju, 95% bi nabrojalo votku kalašnjikov, Putina, pravoslavlje i moćnu vojsku. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da prosječnom balkanskom rusofilu kažeš da nabroji 5 stvari zbog kojih voli Rusiju, 95% bi nabrojalo votku kalašnjikov, Putina, pravoslavlje i moćnu vojsku. 

Srpskom Rusofilu...rodoljubu..pa ti ne znaju da nabroji 5 stvari stovoli svoju zemlju. Oni misle da je njihovo misljenje bitno, da to neko gleda, da nerviraju Evropu...zive svoj neki imaginarijum.

 

U svakom slucaju Rusija ce ekonomski propasti ove godine, sami ce ga srusiti.. dok po blicu ulaze evo vec dve nedelje u Kijev 🙂 trajace ovo, nazalost unisitice jos jednu lepu drzavu,ali mozdai bolje,izgradice se Ukrajna. Rusi ce ostati upisani kao krvolocni agresori.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da prosječnom balkanskom rusofilu kažeš da nabroji 5 stvari zbog kojih voli Rusiju, 95% bi nabrojalo votku kalašnjikov, Putina, pravoslavlje i moćnu vojsku. 

 

S-300 bi sigurno tu negde nasao mesta 🙂

Link to comment
Share on other sites

...meni,totalnom analfabeti,je nejasno,zašto jedna globalna sila(globalna zato jer ima "crveni" gumb)napada jednu veliku zemlju,ali njoj ipak u naoružanju inferiornu.Nejsno mi je,zašto neka država ne može birati svoju budućnost.Npr.,ako želi u eu  ili NATO pretstavlja prijetnju  za neke države koje se smatraju hegemonima i smatraju da se svijet vrti oko njih.Zapravo,tko na takav način projicira situacije iz prošlosti.Znači,igrajmo onako kako onaj ludak iz Kremlja želi,ako,mu se zamjerimo skinimo gaće da vidimo što se njemu prohtije.Sve što danas kaže,nažalost,moramo i slušati,pada u vodu,kad vidimo egzodus os oko 2 milijuna djeca i žena.Da li je to dovoljan argumenat tom diaboliko da radi krivo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Zato ruski oligarsi žive po Azurnim obalama, Parizima, Londonima, Njujorcima... Umesto po Minsku i ostalim bratskim prestonicama & aktraktivnim destinacijama pa Africi, Južnoj Americi, Kini i Indiji.

To nema nikakve veze gde ko zivi. Tamo su jer je lepo more, obala, vreme, suncano. Bas su tamo zato sto je to Francuska ili Engleska. 

1 hour ago, Amigo said:

I Kanada prima neograniceni broj izbjeglica iz Ukrajine.

Ko ima lovu kupi kartu sleti u Kanadu, pokaze ukrajinski pasos i gotova prica.

Danas na FR TV bila neka debata oko izbeglica, i neka zenska kaze, mi sad treba da primimo Ukrajinske izbeglice a oni nisu hteli izbeglice iz Sirije.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da prosječnom balkanskom rusofilu kažeš da nabroji 5 stvari zbog kojih voli Rusiju, 95% bi nabrojalo votku kalašnjikov, Putina, pravoslavlje i moćnu vojsku. 

 

Prije par dana sam testirao jednog naseg Putinoljupca i nekoga kome su puna usta ruske kulture - istina znao je za Tolstoja i Dostojevskog, ali je prilicno brzo pomenuo Jude Law-a i Ben Kingsley-a tako da mi je sve bilo jasno...

13 minutes ago, Tomiprunet said:

Engleska manje, vise, ruzna drzava. Ne znam zasto i idu tamo. Mislio sam na ove juzne destinacije, Jug Franncuske i tako to.

Idu tamo jer je to Engleska - sa svojim pravnim i politickim sistemom.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mladenvzz said:

Nejsno mi je,zašto neka država ne može birati svoju budućnost.

 

U ovom trenutku tesko, onako generalno, ako nisi mocan moras da radis kako kazu velike sile, inace slijede prvo sankcije, pa onda i vojna akcija.

Npr sada je Ukrajina zrtva, a Kuba je 60 godina pod sankcijama. Bio sam tamo vise puta, divan narod, predivno more i plaze, i isto tako mi nije jasno da jedna mala zemlja moze da bude prijatnja najvecoj sili na svijetu da je moraju sistematski terorisati vise od pola vijeka.

 

16 minutes ago, Tomiprunet said:

To nema nikakve veze gde ko zivi. Tamo su jer je lepo more, obala, vreme, suncano. Bas su tamo zato sto je to Francuska ili Engleska. 

Danas na FR TV bila neka debata oko izbeglica, i neka zenska kaze, mi sad treba da primimo Ukrajinske izbeglice a oni nisu hteli izbeglice iz Sirije.

 

To je vec rasizam, Arapi su izlozeni generalno teroru decenijama bez neke velike zabrinutosti demokratskog svijeta. 

 

58 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Najvise ce ovom krizom dobiti Kina i USA.

 

Ma nece dobiti nista ni USA, osim vojne industrije, obican narod ga vec pusi. Cijena benzina je strahovito vazna u USA, tamo je javni prevoz uglavnom los i moras da imas automobil da bi zivio normalno, dosao na posao, nema tu autobusa za prevoz radnika, razdaljine su veiike kao sto je i trosak veliki.

 

41 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Zapravo, ja po ovome pravi rusofil jer volim rusku knjizevnost, kulturu i umetnost - ali ne i rusku politiku. Kako? Pa odgovor je jednostavan. Najveci ruski knjizevnici su redovno najebavali upravo od njihove politike!

 

I ja sam isto tako amerikanofil, volim njihovu kulturu, muziku, film ali ne i americku politiku.

 

Styo se tice Srbije, da Amerika nije bacala bombe po tim ljudima, drugacije bi bilo i raspolozenje, kao sto ni Ukrajinci nece vise voljeti Rusiju. Sasvim razumljivo i to se nece rjesiti dok Amerikanci ne povuku prvi potez i pruze ruku pomirenja, sto bi znacilo neku konkretnu pomoc Srbiji i pokazu da su prijateljska zemlja.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Prije par dana sam testirao jednog naseg Putinoljupca i nekoga kome su puna usta ruske kulture - istina znao je za Tolstoja i Dostojevskog, ali je prilicno brzo pomenuo Jude Law-a i Ben Kingsley-a tako da mi je sve bilo jasno...

Idu tamo jer je to Engleska - sa svojim pravnim i politickim sistemom.

 

 

Pa ta ista Engleska (UK) je izvrsila invaziju na 90% Sveta i pokrala sve sto je mogla...

 

I kakav je to pravni sistem ako se odjednom pleni imovima ljudima samo na osnovu toga ciji pasos poseduju? Kako im novac "nije smrdeo" sve do sada?

 

Ako je ruska invazija losa, ne znaci da je na suprotnoj strani sve super. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

U ovom trenutku tesko, onako generalno, ako nisi mocan moras da radis kako kazu velike sile, inace slijede prvo sankcije, pa onda i vojna akcija.

Npr sada je Ukrajina zrtva, a Kuba je 60 godina pod sankcijama. Bio sam tamo vise puta, divan narod, predivno more i plaze, i isto tako mi nije jasno da jedna mala zemlja moze da bude prijatnja najvecoj sili na svijetu da je moraju sistematski terorisati vise od pola vijeka.

 

 

To je vec rasizam, Arapi su izlozeni generalno teroru decenijama bez neke velike zabrinutosti demokratskog svijeta. 

 

 

Ma nece dobiti nista ni USA, osim vojne industrije, obican narod ga vec pusi. Cijena benzina je strahovito vazna u USA, tamo je javni prevoz uglavnom los i moras da imas automobil da bi zivio normalno, dosao na posao, nema tu autobusa za prevoz radnika, razdaljine su veiike kao sto je i trosak veliki.

 

 

I ja sam isto tako amerikanofil, volim njihovu kulturu, muziku, film ali ne i americku politiku.

 

Styo se tice Srbije, da Amerika nije bacala bombe po tim ljudima, drugacije bi bilo i raspolozenje, kao sto ni Ukrajinci nece vise voljeti Rusiju. Sasvim razumljivo i to se nece rjesiti dok Amerikanci ne povuku prvi potez i pruze ruku pomirenja, sto bi znacilo neku konkretnu pomoc Srbiji i pokazu da su prijateljska zemlja.

Tacno. Da nam daju malo vise para.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jurgen said:

 

Pa ta ista Engleska (UK) je izvrsila invaziju na 90% Sveta i pokrala sve sto je mogla...

 

I kakav je to pravni sistem ako se odjednom pleni imovima ljudima samo na osnovu toga ciji pasos poseduju? Kako im novac "nije smrdeo" sve do sada?

 

Ako je ruska invazija losa, ne znaci da je na suprotnoj strani sve super. 

 

 

A sta ti mislis, da li je ova invazija losha

ili dobra, mojne da se trzas za odgovor, vec je poznat 🤮🤮🤮🤮

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jurgen said:

 

Pa ta ista Engleska (UK) je izvrsila invaziju na 90% Sveta i pokrala sve sto je mogla...

 

I kakav je to pravni sistem ako se odjednom pleni imovima ljudima samo na osnovu toga ciji pasos poseduju? Kako im novac "nije smrdeo" sve do sada?

 

Ako je ruska invazija losa, ne znaci da je na suprotnoj strani sve super. 

 

 

 

Imovina je "seized" sto znaci da ljudi upravo kroz pravni sistem mogu traziti njen povrat ukoliko mogu dokazati da nije stecena krsenjem zakona i ukoliko su platili sve poreze i dazbine. Veoma jednostavno - Putinovi drugari ne mogu na jahtu dok ne dokazu da je sve kosher.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

Npr sada je Ukrajina zrtva, a Kuba je 60 godina pod sankcijama. Bio sam tamo vise puta, divan narod, predivno more i plaze, i isto tako mi nije jasno da jedna mala zemlja moze da bude prijatnja najvecoj sili na svijetu da je moraju sistematski terorisati vise od pola vijeka.

 

 

U posljednjih 50 godina, USA ne dira Kubu ni na koji nacin - jednostavno nisu imali kontakta i trgovine sa njima. Na koji nacin je to teror? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

Imovina je "seized" sto znaci da ljudi upravo kroz pravni sistem mogu traziti njen povrat ukoliko mogu dokazati da nije stecena krsenjem zakona i ukoliko su platili sve poreze i dazbine. Veoma jednostavno - Putinovi drugari ne mogu na jahtu dok ne dokazu da je sve kosher.

 

I tek su sad primetili da nesto nije u redu sa njihovim novcem? 😂

 

A o engleskom postenju se dosta vidi na primeru Mohameda Bin Salmana, za kojeg je CIA utvrdila da je naredio Kasogijevo ubistvo, ali to Englesku nije sprecilo da mu dozvoli da kupi Njukasl. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...