Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

21 minutes ago, Klotzen said:

Sa ovim Ukrajina je zacementirana na zapadu a ostali mogu da vide koliko su sigurni pored ovakvog komšije.

 

Sada su se zacementirali u limbu izmedju jednih i drugih. Nisam siguran da ce ovakva Ukrajina koja ce konstantno biti u sukobu biti pogodna clanica za NATO, a to je ono sto su ovi i zeleli.

Ostali nema sta da vide jer nema ostalih, svi ostali su vec u Natou... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

Seru i dalje ovi iz USA i EU kako su se spremali za ovako nešto i kako će sad odlučno da reaguju u skladu s time. Oće qrac. Žao mi je samo što ta govna što su zakuvali neće da kusaju oni nego Ukrajinci.

https://www.rt.com/russia/550427-boris-johnson-ukraine-resist/

 

Vidim Bajden piše da su njegove "molitve uz Ukrajinu" 

 

U fazonu možete vi to momci, držimo vam palčeve. Gamad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U onoj katastrofi kada je na 1km od moje zgrade bacena neka krmaca od ko zna koliko tona, uplasene komsije sutradan iznese polupane prozore napolje i krenuse da cukaju, a jedan od njih sav unezveren sa ludackim pogledom rece "Zar niste culi... krenuli Rusi!! " (u stvarnosti jedan brod uplovio malo dalje u Crnom moru). 

 

E tako ce i Nato da krene. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prerano je za bilo kakve ocen.Pisao sam da Rusima, ali i Amerima ovo odgovora, ko mora da reaguje je Evropa...samim tim bice primorana i Amerika. Ipak se ovo desava u Evropi. Poslati im sankcije, zatvoriti ih,ako to ne uspe onda jbga, sasuti ih bombama...Bolesnik nece stati na ovome, bukvalno posle moze da bira..ako mogu ustremiti se bas ka ruskom vrhu...ako je to moguce uopste. Mene ova invzazija nije impresionirala,stavise mislim da ce ovo potrajati i da ce se vremenom neko umesati..

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sokiran sam i razocaran.
Ja sam jedan od onih koji su verovali da su pretnje i premestanje vojske samo "biznis trik".

 

Ovo je definitivno najbesmisleniji rat koji pamtim.

I jos jedan dokaz koliko je opasno kada jedan covek poseduje gotovo neogranicenu moc u zemlji, pogotovo na tako dug vremenski period.
Jebote, kao u ranom srednjem veku, kada kralj izda naredjenje da se ide u rat protiv "ovog ili onog" i nemas drugog izbora osim onog da se povinujes kraljevoj volji.

 

Jebo rat! Ne znam sta bih drugo rekao.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prerano je za bilo kakve ocen.Pisao sam da Rusima, ali i Amerima ovo odgovora, ko mora da reaguje je Evropa...samim tim bice primorana i Amerika. Ipak se ovo desava u Evropi. Poslati im sankcije, zatvoriti ih,ako to ne uspe onda jbga, sasuti ih bombama...Bolesnik nece stati na ovome, bukvalno posle moze da bira..ako mogu ustremiti se bas ka ruskom vrhu...ako je to moguce uopste. Mene ova invzazija nije impresionirala,stavise mislim da ce ovo potrajati i da ce se vremenom neko umesati..

Da li mislis da je tako lako zasuti ih bombama i koje bi bile posledice toga - prvenstveno u Evropi, a i u ostatku sveta?

Ukrajinu ce Zapad braniti samo recima i sankcijama za koje Rusiju zabole i to je maksimum svega sto ce se desiti.

Najvise prizivaju rat oni koji baruta nisu omirisali i isti gledali samo u filmovima.

 

FMWlEM4UYAAmxFi?format=jpg&name=small

Edited by Kronostime
  • Like 8
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RatzenStadt said:

I jos jedan dokaz koliko je opasno kada jedan covek poseduje gotovo neogranicenu moc u zemlji, pogotovo na tako dug vremenski period.

 

Ta moc nije bas tako koncentrisana. I u Rusiji postoji grupa ljudi u vojnom vrhu kao i vlasnici kapitala/resursa koji zele vlast ovakvu kakvu imaju. Da se ponasa drugacije nisam siguran da bi bio tako nezamenljiv. 

 

Ovo je isto kao sto je bilo i do sada samo siledzija vise nije zapad nego istok. Zapad je pokazao slabost, i sledece sto mozemo ocekivati jeste da nesto slicno urade Kina i jos mozda neke druge zemlje koji ce da isteruju svoju pravdu, isto onako kako je isterivao zapad. Samo se malo uloge menjaju. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Samo da poručim vojnom odseku da ovaj put sjašu sa moje grbače. Dalj 1991. i Kopaonik 1999. sasvim dovoljno za jedan život mamicu vam bolesnu.

*preventivna poruka

 

Nema vise tog vojnog odseka...sad je tamo krizni stab SNS-a za pripremu izbora. 🙂

 

Ako cemo sutra u ratu da se macujemo ajfonovina i sljamsunzima onda je realno da nasa (a i ne samo nasa) omladina udje u neki rat. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Ta moc nije bas tako koncentrisana. I u Rusiji postoji grupa ljudi u vojnom vrhu kao i vlasnici kapitala/resursa koji zele vlast ovakvu kakvu imaju. Da se ponasa drugacije nisam siguran da bi bio tako nezamenljiv. 

 

Ovo je isto kao sto je bilo i do sada samo siledzija vise nije zapad nego istok. Zapad je pokazao slabost, i sledece sto mozemo ocekivati jeste da nesto slicno urade Kina i jos mozda neke druge zemlje koji ce da isteruju svoju pravdu, isto onako kako je isterivao zapad. Samo se malo uloge menjaju. 

 

Jasno, zapad vrsi invazije na susedne drzave pod izgovorom zastite svojih sunarodnika na istima.

 

Jedino ako u Zapad svrstavas Hitlera, posto ovo sto Putin radi moze jedino tu da se podvede.

 

Takodje od sveg kukumavcenja na neoliberalizam i neokolonijalizam Zapada i slicne trice i kucine imamo jedinu neokolonijalnu silu trenutno  na svetu, koja nijednu svoju koloniju nije oslobodila, najvecu drzavu na svetu kojoj nikad nije dosta teritorija - Rusiju.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Nema vise tog vojnog odseka...sad je tamo krizni stab SNS-a za pripremu izbora. 🙂

 

Ako cemo sutra u ratu da se macujemo ajfonovina i sljamsunzima onda je realno da nasa (a i ne samo nasa) omladina udje u neki rat. 

Hvala kume eto dobrih vesti. Nek me obiđu i za te izbore i to ne bi bilo loše...

Link to comment
Share on other sites

Putin nije pojedinac koji se otrgao kontroli, on je ono što Rusi žele da budu i nije on na svoju ruku doneo neke odluke da napadne i odvoji od Ukrajine koliko hoće. To su velike države sa dugoročnom politikom i ništa ne rade na prečac i bez duboke analize. Ukrajina je pukla još 2014 ali se iz nekih razloga čekalo do danas da se i zvanično uđe sa vojskom Rusije. Svaka od velikih sila ima svoje interese i planove kako da ih ostvari, a međusobno se sukobiti neće to je sigurno. 

Najebaće kaoo po običaju sirotinja raja i u Ukrajini a i u Rusiji pošto sigurno neće ratovati sinovi od tajkuna i političara.

nažalost uz sve savremene tehnologije svet nije nešto značajno poromenjen, sve se svodi na zakon jačeg.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...